Jump to content

Candlemass


...

Recommended Posts

Pa šta, i novi SA će biti na isti fazon kao njihovi svi, samo što oni nisu objavili album godinama pa je to više okej od Candlemass :D

 

Moje mišljenje o Svetom Savi je negde između Miloša, Igija i Laze :haha: da, jeste da mnogo (možda čak i previše) liči na prethodna dva ali i kao takav je album baš dobar no ipak mi se čini malo slabiji od oba navedena i evidentno dolazi do zamora, pametno što se raspadaju. Jeste da je šteta što nije neki huge bang za kraj, meni je recimo žao što nisu bacili akcenat na brze stvari - Queen Bee je sjajna!, ali eto, solidan Candlemass album kao takav, videćemo na više slušanja kakav će biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заразио сам се албумом.

Други дан како га слушам, и имам само једну замерку: последња песма, иако носи фантастичну атмосферу, могла је бити нека крваво добра масноћа и наравно скратити онај интро дуг два минута.

Јесте у стилу претходна два али то је фазон који вуку откада је Роб дошао јер им то одговара. Док је био Месија, "Tales Of Creation, Nightfall, Ancient Dreams, Candlemass" су све слични албуми али носе свој шарм, управо јер тадашњем певачу више одговара тако нешто...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"We are sorry to inform you that Robert Lowe is no longer the singer for CANDLEMASS. It has been a very difficult decision for the band and has mainly to do with the quality of the live performances.

"For the upcoming shows, Robert will be replaced with Mats Levén [YNGWIE MALMSTEEN, THERION, TREAT, ADAGIO, AT VANCE, KRUX], longtime friend of the band. We are convinced this will work out just great.

"The band is currently rehearsing new and old songs with Mats and we know that nobody attending the gigs at Debaser Slussen, Metaltown, Borås or Southern Discomfort will be disappointed.

"Bring you earplugs….it will be hard, massive and loud!

"Keyboard player Per Wiberg [OPETH, SPIRITUAL BEGGARS] is also joining CANDLEMASS onstage for the live shows."

 

wtf

Edited by Night Prowler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja inače nešto ne pušim tu "samo ćemo da sviramo" priču; bend na okupu, realno su kreativni i dalje, imaće probe, svirke i sve to, i da im nikad neće doći da opet snime nešto, how yes no.

Generalno mi nije jasno zašto ljudi daju tako neke izjave u kojima poriču mogućnost nečega za vjeki vjekov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa umesto da snimas nebitne nove albume i da trosis pare na studio i miks i sve, bolje samo sviras nostalgija turneje i zaradjujes pare dok ne dosadis narodu, tako svi ovi sto su matori i bedni zavrse na kraju.

 

mislim da Poison i Ratt snimaju nove albume? Samo idu na turneje po americi svakog leta dok jos ima pijanih, razvedenih zena od 50 godina u kansasu da placaju karte.

 

kapiram da ce i Messiha da se vrati kad presusi. pa ce onda opet da rade turneju sa postavom sa prvog albuma kad i to presusi i tako u krug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obozavam gosn. Levena, ali ako stvarno uzmu nekada da izdaju studijski sa njim, onda i definitivno nece biti vise razlika izmedju Kruxa i Candlemassa...ili ce bas biti minimalnih. A i nekako ne mogu da zamislim njega da peva Well Of Souls i sl., ali nije ni kao da ce da imamo nekih prilika, hah.

 

 

pa umesto da snimas nebitne nove albume i da trosis pare na studio i miks i sve, bolje samo sviras nostalgija turneje i zaradjujes pare dok ne dosadis narodu, tako svi ovi sto su matori i bedni zavrse na kraju.

 

Ja bih radije jos 10 Psalmsa da dobijem nego da znam da su spali na takve grane cisto da bi muzli radi muzenja. Kad smo kod pomenutog, sve mi bolji iz svakog slusanja. Lepo je sto su iskoristili Roba dok bio tu :]

 

Заразио сам се албумом.

Други дан како га слушам, и имам само једну замерку: последња песма, иако носи фантастичну атмосферу, могла је бити нека крваво добра масноћа и наравно скратити онај интро дуг два минута.

 

Meni je pesma odlicna, ali da, i ja sam se nadao da ce im ta neka 'oprostajna' numera biti u obliku 10minutne teske masti.

 

Za sada glavni favoriti Waterwitch i Killing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислим да би било идеално да сниме албум на коме ће све песме бити у стилу Prophet и Dancing... Баш им супер лежи тај мид темпо, а капирам да ће са Левеном то још боље да буде.

 

А да, албум је све бољи и бољи, а као фаворите бих издвојио Prophet, The Lights of Thebe, Dancing... и Killing of the Sun.

 

И да се сложим за последњу песму. Добра је, чак ни онај интро не смета, али ако је већ последњи албум, морала је да га затвори нека експлозија.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasturili ovde kolektivno, bas jebacki zvuce.

 

Ali kako bilo, jos uvek ne mogu da zamislim Matsa kako peva Solitude ili bilo sta starije...

 

Op, evo i liste:

Prophet

Dancing in the Temple (Of the Mad Queen Bee)

Waterwitch

Dark Reflections

Bewitched

At the Gallows End

Siren Song

Black Dwarf

Psalms for the Dead

Black as Time

Hammer of Doom

Solitude

 

Pa gde je Killing bre?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam kakvu bi listu trebali da naprave, pa da mi bude lose na koncertu. Jedino kada ne bi svirali nista...ili samo Bon Jovi obrade, ne znam.

 

Dajte ih barem u Nemacku neku, Cesku, Austriju, bilo sta da moze da se dohvati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...