Jump to content

Candlemass


...

Recommended Posts

Tek sad sam stigao da preslušam album i baš mi se sviđa. Bilo bi mi žao da je stvarno i poslednji, jer ako bi na 3 godine izbacivali albume ovog kvaliteta, mislim da ne bi dosadili ni sebi ni publici. Bar na ovom albumu se ne vidi prezasićenje bavljenjem ovom vrstom muzike, kao kod nekih drugih ispušenih lula. BIlo kako bilo, ako bude i poslednji, časno će se oprostiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bedak sto je lik perennial hired gun i nikad nije dovoljno dugo bio u nekom bas dobrom bendu da stavi neki svoj pecat muzicki na sve sto radi. upao je u tu ulogu "menjam pevace u bendovima koji vec imaju svoj prepoznatljiv zvuk"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ima Kruxa, tu nikog nije menjao. Jedino sto nisu aktivni nesto...

 

Nego, ja htedoh da prozborim koju vise o albumu posle puno druzenja sa Psalmsima, meni ovo za sada glavni pretendent za album godine.

 

Prophet mi je najbolji otvarac albuma u poslednja cetiri. Predobri riffovi, prelep solo, prenamudjen nacin da se otvori album. I lepo naziranje klavijatura koje su onako sve jace i jace u toku albuma. Jedino gde mi iste nekako smetaju je refren naredne, "Sound.." malko mi komicne tu. Ali ostatak albuma uglavnom dobroj svrsi sluze, obogacuju zvuk bas kako treba. Na naslovnoj bas suprotan osecaj ovom na Sounds, bas udaraju gde treba (pa jos onaj solo...)

 

Pomenuta sredina albuma je ono sto me najvise kupuje ovde, Waterwitch-Thebe-Psalms-Killing kombo je samo da blenes u tacku 20 minuta i da se prepustis flowu. Dancing mi dodje kao nebitan introic u sve to (nije losa pesma, ali mi lecka dosadila vec), a Siren mi dodje najslabija na albumu (opet, nije losa, ali mi znacajan pad u kvalitetu posle ove cetiri). I..."Black As Time", jebes ga, nije ispunila zelju da traje tri put duze i bude...ne znam ni ja kakva, ali zanemarivsi to, dobra pesma, fino zatvaranje.

 

Robert je opet odradio odlican posao, mozda ekipi smeta izvedba uzivo, ali u 'kucnim' uslovima ocigledno jos uvek moze najbolje iz sebe da izvuce, vrhunski na "The Lights Of Thebe".

 

Oseca se sreca dok se slusa album kol'ko je dobar, ali i tuga je tu sto je verovatno i poslednji koji ce ikada izaci pod Candlemass imenom. No, k'o sto rece soli, barem su se oprostili cistim kvalitetom. Nadam se da ce i Cathedral da ispostuje na isti nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kratko sa moje strane:

 

1. Sjajan cover artwork albuma!

2. Bas dobar album - sto se mene tice cak za nijansu bolji i prijemciviji od "Death Magic Doom" albuma. "Dancing in the Temple (of the Mad Queen Bee)" dozivljavam kao pandan "Krvarecoj Baronesi", samo opet mnogo bolji. Ne mogu specijalno izdvajati ostale naslove sa novog albuma, jer su mi skoro sve podjednako dobre, ali opet "Dancing..." nekako najradije volim da cujem.

3. Tek nekidan saznadoh da je Lowe izbacen iz benda. Steta, volio bih ih nekad vidjeti sa njim u postavi, ali opet ko zna koliko ce uopste jos i biti koncertno aktivni, ako im je ovo oprostajni album.

4. (a u vezi sa 1.) Moram kad-tad zbaviti majicu sa front artworkom ovog albuma! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...