Jump to content

Candlemass


...

Recommended Posts

Šta god da ti odgovorim, ispašće da ti omalovažavam sluh :P

 

3:00 evo ti glas i gitara pa da cujemo to falsiranje

 

mozda ti mesas to doom spori-legato-zavijanje sa falsiranjem ali ja te uveravam da se to ni po kojim kriterijumima ne moze zvati falsiranjem

evo ekstra sam milostiv, preko svake mere

 

a i poslednji ton kako je isfalsirao, skidam kapu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam. :bigblue:

 

Palo mi je na pamet 50 bendova i za sve se može neko da kaže da se 'ne računaju', sve bendovi koje vole mladi, nisam baš pratio neki underground sa 12-13 godina :bigblue:

 

Npr. FNM sam slušao od osnovne, na to se niko iz mog bližeg okruženja nije ložio, negde 2003. sam otkrio Death, Morbid Angel, Emperor, Behemoth, Nile, Dark Funeral, Mayhem i slično, krenuo da se interesujem za ekstremnije stvari, al' svakako u svakom žanru imam propuštenih kultova kol'ko oćeš, sve i da po istorijskoj važnosti organizujem šta ću da slušam, opet ću imati propuštenih kultova uvek xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to te pitam, zanimao me tvoj bekgraund. Ova 4 sam samo naveo kao najveći kliše, naravno da niko ne počne slušanje muzike sa totalnim undergroundom.

 

Jbg, svako ima propuštenih kultova, ali PL i Candlemass su (bar iz moje perspektive) toliko veliki da mi je djelovalo nemoguće da ih neko sa tako malo širim ukusom propusti, čak sam mislio i da troluješ ovo za Candlemass. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Čarli: Nema veze legato sa falševima, možda si ti pomešao sa glisandom.

Sad ispada da se kurčim terminologijom kao onaj sa kadencama u blek metal vokalima, al' jebiga, legato nema veze sa visinom tona.

 

Eto u prvoj strofi krajevi stihova, najviši ton mu zvuči kao da se muči da ga dohvati i za malo ne uspeva:

 

...go on a quest

...a child of innocence

...divine is the heritage

 

Tebi je to možda neki dodatni doomy touch, mene iritira, posebno posle slušanja Johana na prvom albumu. Objektivno je falš, a da l' dodaje ili oduzima albumu, to je stvar ličnog doživljaja.

 

Pa to te pitam, zanimao me tvoj bekgraund. Ova 4 sam samo naveo kao najveći kliše, naravno da niko ne počne slušanje muzike sa totalnim undergroundom.

 

Jbg, svako ima propuštenih kultova, ali PL i Candlemass su (bar iz moje perspektive) toliko veliki da mi je djelovalo nemoguće da ih neko sa tako malo širim ukusom propusti, čak sam mislio i da troluješ ovo za Candlemass. :bigblue:

 

Bili bi možda i meni veliki, al' nisam nikad aktivno pratio doom i gothic, nego tako po par bendova tamo i ovamo, i onda tu imam brdo nosilaca žanra koje nisam preslušao.

 

Brate ja sam 2005. došao na Destruction/Candlemass koncert sa par starijih drugara, oni odgledali Destruction i zapeli da idu, i ja ae krenuo s njima, još ne mogu to da prežalim, pa nabadao tonove Mesija ili ne xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, zajebao si se. Glisando, portamento, nauči ako te interesuje, imaš gde, ne moraš meni da veruješ na reč. :P

 

Potpuno je svejedno da li on slajduje te tonove, poenta je da ih ne nabada najbolje na kraju slajda.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro u klasicnoj terminologiji je nesto drugo, ali u rok zargonu je legato = portamento

 

nabada ih sasvim korektno na kraju slajda, samo sto ti nisi navikao da taj slajd bude toliko razvucen da okupira celo trajanje tona. finalna visina biva dosegnuta ali u infinitezimalnom vremenskom intervalu, vise je implicirana.

 

a glisando stvarno ne postoji kod pevanja ni u kojoj terminologiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti znaš da ja nisam navikao na slajdove, zašto je neophodno da ubediš sebe i mene da sam nešto pomešao ili nisam navikao na slajd određenog trajanja? :P

Uopšte nije u slajdu stvar, slajduje i Johan pa nabada. :D

 

Jedino da razdvajamo i merimo visinu u nekom softveru, pa da vidimo da li mu i koliko herca fali, ali nema potrebe da idemo toliko daleko, ti čuješ visina biva dostignuta, ja mislim da ne biva, i to je to xD

 

I ne mora da se zove falš, neka budu to Mesijine mikrotonalne igrarije, da ga počastimo :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pretpostavljam da nisi navikao posto nesto sto niko ne bi nazvao falsem i sto je EKSTREMNO uobicajeno u hevi metalu ti tako nazivas. ako i fali par herca boli me kurac i operskim pevacima fali toliko na redovnoj bazi. ovo je snimano bez peglanja, analogno tebra. to je titanski dobro pevanje, the stuff of legends.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda su ti legende uticale na procenu :bigblue:

 

Dovoljno sam slušao hevi metala da bih bio naviknut na nešto što je ekstremno uobičajeno, naravno da drugi pevači ne pevaju sečeno kao roboti...

 

Overdouje te slajdove, gitara drži ton jednu sekundu, a on je off 9 desetinki i putuje do tona, pa pa onda da l' ga je zveknuo na kraju ili ga je implicirao...

 

Jeste njegova sloboda da ga tako otpeva, ali zvuči kao da ne ume drugačije, jer stalno to radi, da odradi to na pojedinim mestima (kao npr. Ozijeve disonantne boleštije u Symptom of the Universe) pa i ajde, al' on uglavnom kad se popne u taj deo raspona glasa to uradi, kao da mu je to poštapalica da pogodi ton, a onaj uvek isti široki vibrato mu je štaka da zadrži jedan ton dovoljno dugo. I još sve to u nekom operskom fazonu, zvuči nestabilno i pomalo monotono, to je moj utisak.

 

Pevaju ljudi svašta, i taj Ozi peva kako hoće i bole ga brige, al' mi on nije nikako monoton, ima šmeka i kad razvuče ili zafalšira.

 

Odo' da spavam xD

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Johan je bog otac za Mesiju, masan glas i precizan, kao Barlow, šteta samo što je ispao moron pa izašao iz benda.

 

Mislim da je bila fora da je on imao stagefright, tj. da nije smeo live da peva, pa da zato nisu nastavili zajedno. Tipa kad bio onaj anniversary dvd show pre par godina tada prvi put svi bili na stage-u zajedno :haha:

 

A Messiah ima specifičan fazon jebeš ga, ni ja to ne bih nazvao falširanjem, mislim da nije loše Čarli gore 'pojasnio', A drugo, glisando potato legato, o čemu bre vi drvite? Nije vam ovom Dream Theater tema. Treće, Messiah-u gre'ota što tad nisi gledao, jedan od najboljih frontmena ikada, najveća gre'ota Candlemassa IMHO je što nisu sa njim nastavili.

 

Ali for the record, čak i se i Leif žalio na Messiah-ino vibriranje, na "Tales Of Creation" album commentary-u :haha: (doduše, samo za taj album)

 

Overdouje te slajdove, gitara drži ton jednu sekundu, a on je off 9 desetinki i putuje do tona, pa pa onda da l' ga je zveknuo na kraju ili ga je implicirao...

 

Da l' ti stvarno ovako slušaš muziku? :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije toliko sokantna izjava, mnogim je iritantan.

 

imaj taj jareci vibrato (no jaroslav) koji bas zna da iritira.

 

pa i king diamond je mnogim jako iritantan, ne znam sta se cudis. meni je sve do fakulteta mnogo isao na kurac njegov glas :haha:

 

ali svakako messiah ima svoj smek i zanimljiv je iako nije najbolji vokal na svetu. isto kao i king.

 

po nekom kriterijumu pevackom verovatno je tehnicki najgori vokal candlemassa, ali ima taj iconic glas koji je mnogo specifican, pa je zato do jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom u dva-tri meseca se povede manja priča o tehnikalijama u muzici i vama smeta, pa se kao rugate i proseravate, koji ste ljudi.

 

Evo, ja nisam ni blizu upućen koliko Simon i Čarli, pa čujem na keca to o čemu pričaju, dovoljna je jedna pesma. Činjenica je da maši, bilo to namerno ili iz nedostatka umeća, kao i da ume taj vibrato da smeta. A da je karakterističan glas, mislim da niko ne spori, tačno čuješ kako debeli vuče iz bojlera, ori se, odmah znaš da je on.

 

+ Mnogo blagojišete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti primećuješ jedan detalj kada slušaš, ja drugi, Simon treći i tako dalje. Naravno da niko (normalan) ne juri da čuje tehnikalije i propuste u istima, ali kada znaš ponešto, lakše primetiš finese.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

yumetal in strejndž sičuejšan, tu mač drving, no komjunikejšoOn

 

Da l' ti stvarno ovako slušaš muziku? :haha:

 

Da li vi stvarno tako čitate postove? xD

 

Evo prevod ako imaš poteškoće da skapiraš kontekst :P

To što si mi citirao je direktni odgovor na ovo Čarlijevo:

 

ti nisi navikao da taj slajd bude toliko razvucen da okupira celo trajanje tona. finalna visina biva dosegnuta ali u infinitezimalnom vremenskom intervalu, vise je implicirana.

 

Napisao sam praktično isto što i on, samo meni kenjaš jer se sa njim slažeš oko Mesije, a ja ga kudim, spašavaš Mesiju od mene. :ph34r:

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu je dimon, ja sam poceo sa legatoima i kurcevima.

 

ali nije to poenta, poenta je da je messiah kompetentan hevi metal pevac po svim standardima, a jos povrh toga ima nesto sto niko drugi nema. dozivljavati to kao maskiranje falseva i sl je bas nekako zalosno. pusti malo da ti odlezi it's all gonna be fine duuude.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li vi stvarno tako čitate postove? xD

 

Evo prevod ako imaš poteškoće da skapiraš kontekst :P

To što si mi citirao je direktni odgovor na ovo Čarlijevo:

 

Napisao sam praktično isto što i on, samo meni kenjaš jer se sa njim slažeš oko Mesije, a ja ga kudim, spašavaš Mesiju od mene. :ph34r:

 

Isprekakao sam neke delove priznajem, čitao sam samo keywords, legato, portamento, domo arigato. A na Čarlija što sam se referencirao, to je na onaj neki prvi post gde je pominjao doom zavijanje...realno jeste on krenuo, ali mi bilo upečatljivije to kako si ga ti sročio :haha:

 

Carry on scientists

Share this post


Link to post
Share on other sites

infinitezimalnom posebno xD

 

Pa dobro, nije onaj čiča što peva Death Grips karaoke i nije mi bio baš toliko iritantan da ne poslušam albume, al' to je moj utisak za sad, da se ne ponavljam.

 

A već neko vreme dok sam gustirao prvi album razmišljam kako se čuje u Iced Earthu uticaj i da l' je Barlowu fora u sličnoj boji glasa ili je uticao i Johan na njegov vokalni stil, i onda pređem na drugi ni ne znajući da je već tu bez Johana... k meeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kacmo kod pljuvanja gornjih i donjih laga u kvlt pevaca - na lomacu sa Andre Matosem...unistioe onako potentan i potencialan sastav Angre...posle njega mi onai utapac u prosek Falac(s)i zvucao kao slavui (kad ga boli zub)...Malo sam promenio misljenje sa prvim albumom brazilskog Shamana - tolerantan mi tu Matos, donekle

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...