Jump to content

Candlemass


...

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

oni su najpre kopija Black Sabbath-a i nimalo originalni. Mesiah Marcolin kao operski pevac nije umeo (tj. sluh mu nije dozvoljavao) da ispada i tonaliteta zavijajuci kao Ozzy, ali je ocigledno da mu je to bila namera.

Tales of Creation je fenomenalan album, vrhunac karijere, sa odlicnim solazama i melodijama, ostatak postaje dosta osrednji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se baš složio sa tobom da su obična kopija Black Sabbath, nikako! Jeste da su dosta pod njihovim uticajem, ali nikako rip-off... Ne otkidam nešto posebno za Messiah-ovim vokalom i zato mi je njihov najbolji album "Epicus Doomicus..." gde on nije pevao... "Tales Of Creation" je stvarno fenomenalan album, i mislim da posle toga kasniji albumi su prilično bledunjavi naspram ranijih... Ponajviše je loš "Dactylis Glomerata"... A "Epicus..." je legendaran, 86., najmračniji heavy metal album iz koga se stvorio doom ovakav kakav je danas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Taj album je posvećen black sabbathu i tu je novi pjevač, snimano je u jednom malom studiju i zato je i zvuk osrednji.Album je ekperimentalan i zbog toga je nekima naporan.

 

Inače. netko je spomenuo gore Solitude aeturnus, oni su band 90 tih, a candlemass 80 tih,mada volim i solitude a.. ipak je candlemass puno bolji.

 

Netko reče kopija black sabbatha, utjecaj se vidi, jer su b. sabbath prvi doom band i njihov utjecaj se vidi u svim doom bandovima 80 tih, ,uzmite samo trouble , ili kasniji cathedral.

Ali mislim da candlemass nema veze sa kopiranjem black sabbatha po ničemu, a ona izjava da Marcolin pokušava ispasti iz tonaliteta je apsurdna, jer se radi o jednom od najboljih pjevača metala uopće.Meni osobno broj jedan.

Sad se band ponovno okupio i izdaje novi album. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo i kazem da ne ispada iz tonaliteta, jer iako mu je boja glasa jako slicna Ozzy-jevom, Messiah je operski pevac i verujem da mu skolovanje i sluh ne dopustaju da se upusti u zavijanje koje koristi Ozzy kao svoj zastitni znak. To je element koji ne moze da iskopira od Ozzy-ja iako je sve ostalo jako slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Sad ću da kažem: sve, sve, samo paprikaš od zeca ne!

Sve ste lepo rekli, ali izgubili ste poentu cele priče. A šta je poenta? da je Messiah jedan od najboljih pevača koji je ikada hodao zemljom. Čovek ima GLAS! Ja ni na jednom njihovom albumu gde je on pevao nisam čuo da se trudio da zvuči kao Ozi, čak mislim da je to jedna potpuno apsurdna tvrdnja. Sličnost sa Black Sabbath... svakom doom bendu možete to prišiti, tako da to takođe nije nikakav argument. A uzgred, Candlemass imaju i jedan od najboljih živihi albuma u istoriji. Omiljene pesme: The Bells Of Acheron, Sorcerer's Pledge, Dark Are The Veils Of Death, At The Gallows End, The Well Of Souls, Samarithan... Album za sva vremena: NIGHTFALL!

A ako hoćete još malo doom zvuka iz Švedske, nađite bend u kome je Messiah ranije pevao - MERCY.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, jeste da Messiah ima GLAS, ali meni se taj njegov način pevanja ne dopada baš do ludila... Doduše, samo u nekim delovima, kad počinje da se previše unosi, zavija i vibrira... Omiljeni Candlemass mi je "Epicus...", možda baš iz razloga zato što nije pevao baja Mesaja na njemu... Bolje mi zvuči originalna verzija "Under the Oak" sa Epicusa nego sa "Tales Of Creation" sa Messiahom... Ali, on je ipak simbol Candlemassa, i posle njegovog odlaska, bend je totalno stagnirao... Sreća, opet je tu...

Candlemass su očevi dooma! Iako ne ludujem nešto posebno za njima, RESPECT!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Šta da kažem za ovaj bend? Meni definitivno jedan od najboljih, a dva po meni najbolja albuma su Nightfall i Chapter VI (mada je ovaj drugi možda malo i heavy, ali ajd')

 

Omiljene pesme: Samaritian i Where The Runes Still Speak

 

Saznala sam da je ovaj pevač sa Chapter VI kasnije otišao u Stormwind. Tamo se još bolje uklopio icon_biggrin.gif Inače u Candlemass je upao tako što je u nekom pubu pevao na karaokama Painkiller icon_biggrin.gif i momci iz Candlemassa su ga zapazili i posle toga ga pitali icon_biggrin.gif

Edited by Levithian

Share this post


Link to post
Share on other sites

А знаш како је Messiah упао у бенд? Док је још био са Mercy једно време је смарао Леифа да је он нови певач, чак га је звао усред ноћи и певао му песме са 'Epicus Doomicus Metallicus'. Овај му је рекао да ако се пресели може да буде нови певач. И овај га 'ладно једног дана окрене и каже да се доселио. После кад су га чули раздушевили су се, наравно.

Ако неко до сада није закључио, мој омиљени doom бенд.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...