Jump to content

Tri pitanja za gitariste


Crusader

Recommended Posts

uh bre, prvi put cujem da se talenat (za bilo sta) moze steci smile.gif)

 

zar niko od vas nije cou za onu staru (dobru ;P) talenat je 10% uspeha... ;PPPP

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sviram 4,5 godina.Prve dve stvari u sviranju su definitivno sluh i osecaj za ritam.Fala bogu ja sam to nasledio od keve posto tatko mi i tetka ne znaju ubosti jedan posten ton biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif Sto se tice skidanja pesama uglavnom je to po sluhu ali kad zariba i to onda MIDI ili tabovi mada ni jedno ni drugo ti ne pruzaju 100% tacnu semu pesme mada moze pomoci.Solaze se ne trudim da skinem istu kakva jeste nego ubacim poneku improvizaciju(to me je "naucio" cika Blackmore biggrin.gifbiggrin.gif ).Sve je stvar volje i vremena kojim raspolazes.Treba biti zaljubljen u svirku,maximalno predan i ozbiljan mada ako svirash punk to i nije neophodno.A sto se tice ZOOM ovih procesora:LJUDI!TO JE GOLO SRANJE I BACANJE PARA!Jebi ga,da kupish digitron na Budzi i malko ga nabudzish i eto ti ZOOM...mozda je i EI Nis elektricni brijac bolji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviram gitaru 7 godina, mada metal samo 2 gogine (ostalo je klasika :wink: )

 

7 godina je sasvim dovoljno da imas neku pristojnu bazu, vazno je da kombinujes sto vise stilova (blues, klasika, power........) Kada shvatis stil poznatih gitarista i izkombinujes sa jos nekim izgradices sasvim nesvesno svoj stil!!!

 

Dosta njih kazu da je talenat sve ali to uopste nije tacno! Moras da volis gitaru i da vezbas da ti prsti otpadnu!!!! :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

1. Sviram 14 godina (razne muzičke pravce).

2. Ja sam za 2 meseca (i dnevno 8 sati vežbe) naučio najosnovnije (akordi, skale, ...), ali što neko reče, možeš to i za kraće i za duže vremena postići, ipak je bitno ono pod tri.

3. Talenat i sluh 200%!!! Bez toga nema ni smisla da praviš pesmu, a to je i poenta muzike, da komponuješ. Znam dosta gitarista koji su sa 14 godina uzeli električnu gitaru, Malmsteen-ove tablature, i 16 sati dnevno vežbali, a talenta nisu imali. Takvi nikada neće napraviti pesmu, jednostavno će završiti u nekom bendu jer imaju brzinu i tehniku. Nije to TO! Svi početnici, obavezno prvo akustaru u ruke, da malo prsti očvrsnu (tj. jagodice).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

talenat je vazan 10%!i sluh je naravno isto vazan za improvizaciju!!sluh nema nikakve veze sa pravljenjem pesama!!za to treba kretivnost!mada ipak najvaznije je vezbati!1ali ne uzeti gitaru i bezveze svirati 8 sati na fdan nego sjesti i razmisliti sta hoces da vezbas i onda pocnes!!naravno se treba ist koncetrisat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Sviram 14 godina (razne muzičke pravce).

2. Ja sam za 2 meseca (i dnevno 8 sati vežbe) naučio najosnovnije (akordi, skale, ...), ali što neko reče, možeš to i za kraće i za duže vremena postići, ipak je bitno ono pod tri.

3. Talenat i sluh 200%!!! Bez toga nema ni smisla da praviš pesmu, a to je i poenta muzike, da komponuješ. Znam dosta gitarista koji su sa 14 godina uzeli električnu gitaru, Malmsteen-ove tablature, i 16 sati dnevno vežbali, a talenta nisu imali. Takvi nikada neće napraviti pesmu, jednostavno će završiti u nekom bendu jer imaju brzinu i tehniku. Nije to TO! Svi početnici, obavezno prvo akustaru u ruke, da malo prsti očvrsnu (tj. jagodice).

dzabe takvim gitaristima kada 16 sati sviraju na dan kada nemaju sluha!1mogu oni skidat malmsteena ali nikad nece zvucat kao kod malmsteena jer ce ritam i melodiju zajebat!normalno je da svi ljudi nemaju super sluh mada se sluh moze trenirat!ali kreativnost ne moze!

Edited by Yngwie_Malmsteen

Share this post


Link to post
Share on other sites

LJUDI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ŠTA JE SA SVIMA VAMA??????????????????? 8O :? 8O :? 8O

KAKO TALENAT I SLUH NISU VAŽNI???????? :? :? :? :? :? :? :? :? Ako nemaš talenta a uz to si i bez sluha a sviraš dnevno 100 sati naučićeš da sviraš ali ćeš biti živ zazidan kao desetak gitarista koje poznajem.

Moraš imati talenta za muziku da bi bio gitarista koji vredi.

Naravno da je vežba najbitnija,ali neke stvari ne možeš naučiti,i to zapamtite.

Neke stvari ne razumeš ni posle 100.000 odsviranih solaža.

A sluh?!

Pa to je najvažnija stvar u galaksiji!

Ako skontate da nemate sluha,da ne možete ni otprilike provaliti gde se nalazi pesma i sl odmah ostavite gitare i počnite se baviti boćanjem.

Stvarno ne želim nikoga da uvredim,ali mislim da sam u pravu za sve napisano.

U pravu si musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamarate se glupostima! Niste valjda svi vi kupili gitare da bi ste se nadmetali sa drugima?!? - Ja sam bolji, ja sam brzi, ja imam sluha, a ti luseru nemas, batali sviranje, ... E jebem vas onda..

 

Brate sviraj za dusu i boli te qrac.. Ne opterecuj se kompleksima!

Ako ti volis da sviras i ako te to dize, samo navali!!! Nije bitno kako sviras, bitno je da uzivas u tome!!! Za ostalo ce se pobrinuti ove ovde kreketuse!! Propali muzicari!!!

 

 

pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Bash sam se juce vratio sa G3-a..Bio na pivu sa Vai-em i Satriani-em...malo smo svirali...bilo super...pokazali mi neke njihove skale i arpegia, ja naucih i sve u svemu super....idem opet sled. godine zvali me....

 

1.) Sviram od 4.-og meseca svog zivota

2.) Da bi jeo kod kuce morao sam da sviram 18 sati dnevno za parce leba

3.) Bez talenta necesh napraviti pesmu.Inace svaki debil na ovoj planeti moze da strebba i vezba da svira i stecice brzinu i tehniku...Prvi primer takvih je Malmsteen...neka neko kaze da on nezna da svira...jebena sirovina koja pali vratove od brzine jedna ego centricna svinja od coveka feminista i peder...ali svira ko bog...

 

P.S. nemojte se truditi,ja sam bolji... icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.giflaugh.gif

 

 

pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

Edited by AgresoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Ja sviram 7 godina, i radio sam sa covekom koji misli da nije pametno skidati pesme, tako da sam uz njega vrlo brzo naucio da sve te tablature i gluposti kojima se uglavnom svi zanose sam skidam i radim svakakve varijacije sa tim temama. Tako da talenat je nesto najbitnije, pa tek onda sluh, astop se tice vezbanja to je totalno subjektivna stvar. Nekome treba vise nekome manje. To je vise fizicka predispozicija, amuzika je vise od toga. Sama gitara kao takva je instrument koji je po svima najtezi za sviranje, tako da bez deprimiranja nepotrebno je. A sto se tice komponovanja, ono nema veze sa dobrim ili losim sviranjem. Cak losi sviraci komponuju bolje od ovih drugih jer je prosto to drugaciji nacim razmisljanja. Pozdrav

PS. Nije vezbaj, vezbaj, vezbaj nego razmisljaj o tome sto si upravo odsvirao, pa kako god da to zvuci. Samo se tako postaje muzicar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bre ne moze bez sluha, bez talenta, kreativnosti???? mad.gifmad.gifmad.gif

sluh se inace vezba i stice vremenom.Talenat- samo 5%

sve je vezba , a i kreativnost se takodje vremenom stice.To je ono,kao -ti slusas i sviras brda muzike kupis najbolje ( po tebi )

iz svega i tako postajes kreativniji.

 

 

SAMO VEZBA..... BRE

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

1.Sviram 5.5 god. Prvo sam svirao ono"ulicarski" pa tako ko naleti pokaze mi ponesto i to je to sad skidam sve od narodnog za drustvo da ih palim do Bob Marley-a hvala bogu postujem sve gitariste ma kolko oni svirali i kako svirali nisam zadrti puvadzija (to potvrdjuju wraith i the plague) a sad kad kupim neku elektricnu (sve sam pozajmljivao to je bilo mucenje) ima da ne izlazim iz kuce

 

2.gitara se ceo zivot uci sta mislis sto steve vai iako je najbolji kao sto kazu sto on ne smanji vreme sviranja (svira 16 sati non stop) mi smo svi na pocetku a ako imas takvo misljenje onda ti je kao kad si pocinjao i mnogo je bolje.

 

3.talenat nema svako ali svako ga pridobije bar 10-15 posto sluh se vremenom razvije ako si za ozbiljnu muziku da pravis onda zajebes

tabove i smo slusas ma kolko to bilo tesko kad si bas uporan a nikako nece u mozak e tad ga pogledas ili sledeci dan probas da ga skines.

 

icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...