Jump to content

Diabolical Masquerade


scissors

Recommended Posts

Bila je ranije ova tema, ali nažalost izbrisana... ali evo ipak mislim da se o ovom bendu zaslužuje govoriti...

 

U pitanju je solo projekt Blackheim-a (Katatonia) u kojem se trudi da svira ono što se može okarakterisati kao melodični/experimentalni (avantgarde)/symphonic black metal... iza sebe ima četiti albuma:

- "Ravendusk in my heart"

- "The Phantom lodge"

- "Nightwork"

- "Death's Design"

 

Mene je najviše oduševio konceptualni album "Death's Design" u kojem je Blackheim pokušao kombinovati black metal i soundtrack za film... vrlo dobro odrađeno, sa preko 60 pjesama, minijaturnih cjelina koje sklapaju jedno veliko djelo... zaista, ako zatvorite oči, možete zamisliti film i doživiti ga... vrlo dinamično... malo elektronike, power elemenata, atmosferičnih klavijatura, perkuzija, simfonijskih orkestara, i svačeg ostalog...

 

m/ biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam jesi li slusas prvi album Ravendusk in my heart. Ukolko nisi , nabavi ga. Mozda i promjenis odluku o njihovom najboljem albumu

 

A DM su odlican bend koji spaja black muziku sa odlicnim solo dionicama,dosta jakim i mracnim. Vuku pomalo i na doom atmosferu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

..za zadnji album nemogu nista da kazem.....nisam ga slusao sad.gif

 

......"Ravendusk in my heart" i "The Phantom lodge" su chaos dobri..... black/thresh albumi... to dok je Blackheim bio jos pod uticajem BEWITCHED-a (isto haos dobar band)......sa "Nightwork" je stvorio malu horror symphoniju...... keyboards (ne samo ali najvise) razvaljuju..... svaki put se najezim....... cista desetka........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je ranije ova tema, ali nažalost izbrisana... ali evo ipak mislim da se o ovom bendu zaslužuje govoriti...

 

U pitanju je solo projekt Blackheim-a (Katatonia) u kojem se trudi da svira ono što se može okarakterisati kao melodični/experimentalni (avantgarde)/symphonic black metal... iza sebe ima četiti albuma:

- "Ravendusk in my heart"

- "The Phantom lodge"

- "Nightwork"

- "Death's Design"

 

Mene je najviše oduševio konceptualni album "Death's Design" u kojem je Blackheim pokušao kombinovati black metal i soundtrack za film... vrlo dobro odrađeno, sa preko 60 pjesama, minijaturnih cjelina koje sklapaju jedno veliko djelo... zaista, ako zatvorite oči, možete zamisliti film i doživiti ga... vrlo dinamično... malo elektronike, power elemenata, atmosferičnih klavijatura, perkuzija, simfonijskih orkestara, i svačeg ostalog...

 

m/ biggrin.gifa:

 

Da, da, a neki djelovi su i uzimani iz drugih soundtracka. Pronasao sam jednu stvar sa soundtracka za Conan the Librarian.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
Kad' god bi me neki novopecheni-prepecheni-naprzheni "bleker" pit'o shta slusham odgovorio bi mu DM zato shto nema shansi da je chuo za njih...

impresivno.

 

s kim se družiš ti?

 

--

 

ovo na avangardu prebaciti.

btw, bleki je genije.

i valjda će doći katatonia ovde sad kad izdaju album..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...