Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

Elem...The Longest Year mi je za sada ubedljivo najbolja. Slede Forsaker i još nekoliko stvari. Dopada mi se atmosfera i ceo taj mrak koji su uspeli da dočaraju, sviđa mi se lepo aranžirana elektronika i još neki detalji...verovatno će ovaj album na polici zauzeti mesto pored Novembre-Materia i Anatheminog-A Natural Disaster, kao albumi koji imaju moć da me bace u potpuni down u bilo kom trenutku. Ali...ceo ovaj album je nekako praznjikav. S obzirom da je u pitanju Katatonia, pre bih očekivao da ovakve pesme zateknem na nekim EP izdanjima i to bi onda bili fenomenalni EP-jevi. Ovako, napuniti album ovakvim pesmama, malo mi je to nedorečeno i razvodnjeno, jer nema onih fantastičnih momenata kao što su to bile My Twin, Deliberation, July sa TGCD ili Criminals i Wealth sa Vive, ali dobro, bez obzira na to, svakako ću često slušati ovaj album, kada god poželim dobru dozu depresije i melanholičnih nota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveći problem je što su oni do Vive konstantno išli uzlaznom linijom, taj album je bio totalni manifest melnaholične muzike 21. veka (zvučim kao BVibe recenzija), i sad kad objave "samo" jako kvalitetan album ljudi su razočarani. Jbg oni su svoju revoluciju završili.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Grobodan

 

Šta je vrh kod albuma?

 

To što su Opeth, Katatonia i Porcupine Tree postali isti dosadni bendovi? Opeth nije snimio dobar album još od Damnationa, Porcupine Tree je usrao stvar sa ovim poslednjim [a i na Fearu su skroz iskopirali stariji DT, što mi je i ok, ali nema tu nikakve originalnosti], a Katatonia je prežvakana i dosadna, svaka pesma je copy paste, jebote stigao sam do 7. pesme i bilo mi je mučno dalje da slušam i uopšte nemam želju da pustim album ponovo. Meni ovo nije samo jedan dobar album, aranžmani su isti na svakoj pesmi. Pohvale što se tiče produkcije, tu su stvarno pokidali, ništa drugačije nisam ni očekivao od njih. NIje problem što album nije originalan, već to što su aranžmani na svakoj pesmi jedni te isti i to ubija u pojam, album je totalno nedinamičan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

departer je predivan!!! i day and then the shade je, ali departer je toliko drugaciji od svega dosadasnjeg.. :)

 

album uopste nije dosadnjikav, ima sve sto treba da ima po mom misljenju! dve dosadne pesme i devet predivnih, od kojih svih 11 imaju potencijal da postanu omiljene, i nikad mi nece dosaditi :da:

 

zao mi je samo sto sam totalno ilegalni slusalac pa ne mogu da ih poljubim u dupe za ono sto rade xD

 

pozdrav svima, lepo je bilo (ne)poznavati vas, sad odoh da se ubijem preslusavanjem ^_^ bice ovo slatka smrt :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je bolji od TGCD i u ravni sa VE i LFDGD.

nekako me bas briga sta ljudi misle, meni je divan i idle blood svakako nije djubre.

i mada ce se svi ovde praviti da su ukusi u pitanju, nekako ovo je yum, ovde nema veze nista sa ukusima vec sa biti pljuvac ili biti popljuvan.

daklem album je sjajan (meni) i preslusao sam ga milion puta do sada vec *ne, nije bas normalno, ALI probajte malo vise da slusate nego da se nadate novom my twin-u.

departer <3<3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Grobodan

 

Šta je vrh kod albuma?

 

To što su Opeth, Katatonia i Porcupine Tree postali isti dosadni bendovi?

 

Videh danas da je i Vanja ovakav komentar ostavio :P

 

Opeth nije snimio dobar album još od Damnationa,

 

Jeste, 2 dobra.

 

Porcupine Tree je usrao stvar sa ovim poslednjim [a i na Fearu su skroz iskopirali stariji DT, što mi je i ok, ali nema tu nikakve originalnosti]

 

Nije.

 

Btw, što ih uopšte uvodiš u priču, jel to kul avangardna rečenica za danas? :P Geju.

 

Katatonia je prežvakana i dosadna, svaka pesma je copy paste

 

Copy paste sebe, oni su razvili svoj stil, mogu ga valjda i koristiti.

 

NIje problem što album nije originalan, već to što su aranžmani na svakoj pesmi jedni te isti i to ubija u pojam, album je totalno nedinamičan.

 

Jeste kao jedna duža pesma, ali meni se sviđa taj vajb koji su postigli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh danas da je i Vanja ovakav komentar ostavio :P

 

I Krang, buddha i ja smo danas diskutovali u tome dok smo se vozili na NBGD. :haha:

 

 

Jeste, 2 dobra.

 

Ne unazad Slobo, znam i ja da su Blackwater Park i Still Life dobri albumi... :P

 

Nije.

 

Btw, što ih uopšte uvodiš u priču, jel to kul avangardna rečenica za danas? :P Geju.

 

Ma zato što se ližu ta tri benda i nervira me sada hype koji je stvoren oko njih kada su pre bili mnogo bolji. :D

 

Copy paste sebe, oni su razvili svoj stil, mogu ga valjda i koristiti.

 

Jeste kao jedna duža pesma, ali meni se sviđa taj vajb koji su postigli.

 

Mislio sam da je svaka sledeća pesma kopija prethodne, iste melodije, isti aranžmani, mnogo me ubija u pojam. :D Kao jedna duga dosadna pesma.

 

Dobro, tebi se sviđa, meni ne, ali je osetan pad u kvalitetu pesama u odnosu na prethodne albume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da , GR je bolji od Deliverancea i Damnationa zajedno. Ma nista novo, samo pazite sta Bal pricha u poslednje vreme, kako se masa ljudi slozi da je album losh i on ce reci da je album losh, ali ako se i oni predomisle i on ce se predomisliti. Cisto bez stava samo go with the flow.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne unazad Slobo, znam i ja da su Blackwater Park i Still Life dobri albumi... :P

 

Reci ces da kenjam, ali meni je Watershed naj Opeth album, sanjao sam ga nocu pa sam se budio da ga pustim :haha:

 

 

Ma zato što se ližu ta tri benda i nervira me sada hype koji je stvoren oko njih kada su pre bili mnogo bolji. :D

 

Zvucis kao neki Black Metal tupadzija.

 

 

Dobro, tebi se sviđa, meni ne, ali je osetan pad u kvalitetu pesama u odnosu na prethodne albume.

 

Naravno da je Viva ili Discouraged daleko bolji, ali jebote, oni su izdali 5-6 albuma koji su srusili i pomerili granice zvuka, zar ti iskreno ocekujes to od njih jos? Mozes li mi navesti neki bend koji je to uradio sa 8 albuma? Ne vidim zasto se ti neki bendovi kao Brajd, Kata, Opeth... pljuju sad, oni su uradili svoje, sad plivaju u sigurnim vodama koje se meni kao fanu apsolutno svidjaju. Igra na sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lunar

 

Mali, nemoj da sereš. Rekao sam još kada sam čuo onih 9 pesama moje mišljenje i nemoj da me kategorišeš. To što si dobio "titulu" moderatora ne znači da ti se povećala kompetentnost [verovatno se i smanjila] i ako još jednom kažeš nešto tako da sam "bez svog stava" ne očekuj prijatan susret uživo. Jebote, kada dođe neki klinac ovako da sere po ljudima kojima se ne sviđa album, a njemu da, popenim.

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da , GR je bolji od Deliverancea i Damnationa zajedno.

 

Dobro, nećemo sad ni da preterujemo. GR jeste predobar album, ali D2 su priče za sebe, s druge strane ne bih ni da poredim Opeth albume, jer taj bend volim i poštujem previše da bih ulazio u bilo kakav advocacy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci ces da kenjam, ali meni je Watershed naj Opeth album, sanjao sam ga nocu pa sam se budio da ga pustim :haha:

 

A daj brate. :haha:

 

Zvucis kao neki Black Metal tupadzija.

 

Znam. :lol: Ali je istina, mene nervira što nije bio hype kada su snimali najbolje albume, nego sada kada recikliraju stare stvari. Naravno, DRAGO MI JE što će uzeti veće pare, one koje zaslužuju zbog bogate karijere, ali rekoh šta mislim.

 

 

Naravno da je Viva ili Discouraged daleko bolji, ali jebote, oni su izdali 5-6 albuma koji su srusili i pomerili granice zvuka, zar ti iskreno ocekujes to od njih jos? Mozes li mi navesti neki bend koji je to uradio sa 8 albuma? Ne vidim zasto se ti neki bendovi kao Brajd, Kata, Opeth... pljuju sad, oni su uradili svoje, sad plivaju u sigurnim vodama koje se meni kao fanu apsolutno svidjaju. Igra na sigurno.

 

King Crimson. :D

 

Ne očekujem, ja očekujem malo raznolikosti na albumu, ali jebi ga, moguće je da imam prevelika očekivanja prema Katatoniji. Opeth mi posle Damnationa ne valja, a Brajdi su mi bili do Dredful (uključujići i njega), mada su mi procenti najbolji i najhrabriji njihov album, ja čak ne volim ni Turn Loose. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes li mi navesti neki bend koji je to uradio sa 8 albuma?

 

King Crimson :D Jedan i jedini :D

 

edit: nema veze sa Baalovim postom, haha. Samo me njegov avatar asocirao :mrgreen:

 

Al' ajde da ne bude da sam iskopirao, dodajem i Camel :D

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

oftopic ali : i meni je na pamet pao KC kao bend koji nastavlja sa konstantom evolucijom zvuka, ali mje je baal pretekao :haha: jedan je Fripp :rockdevil:

 

sad cu lagano da odjebebem sa teme

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...