Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

Ja uopste ne znam odakle da pocnem. ♥

 

: )))

 

Ako ikada budete isli u Dürer-kert na neku svirku, toplo preporucujem Baroque Hostel – jako je blizu zeleznicke stanice a jos blize klubu. Cene super, sobe divne, kupatilo precisto. I jako su fini. ^^

 

Otpesacili mi do Dürer-kerta, penjemo se gore, a ono hodnik – isti KST haha, samo sa nekim zelenim i crvenim svetlima. Ulazimo unutra, u prvom delu bar a iza bina. Jako lepo mesto i fino sredjeno, stvarno do jaja.

 

 

 

Prvi svirase Long Distance Calling. Fenomenalni. Ni u jednom trenutku nemas osecaj da ti je nesto cudno jer nema vokala. Toliko su enegicni i tako dobro sviraju da ne mozes a da se ne smesis onako srecno sve vreme – i muzici i samoj pojavi.

Publika je, s druge strane, bila uzas. Ne znam da li je to fazon u Madjarskoj ili sta god, ali nikako ne mogu da razumem da ispred bine stoji dvadesetoro ljudi koji ne mogu posteno da aplaudiraju posle pesme dok se bend stvarno trudi da uspostavi kontakt sa publikom.

U svakom slucaju, nas osmoro smo se trudili da nadoknadimo haha, jer su stvarno bili odlicni. <3

 

25660_382435550115_804105115_3617760_2209810_n.jpg

 

 

 

Swallow The SunPOKIDALI. I to kazem kao neko ko ih ne slusa, jer mi ne lezi vokal. Momci su izuli. Lik peva (bicu prosta) k’o iz picke. Nenormalno kako dobro zvuce. Stvoreni su za live nastupe. Stvarno, stvarno sjajno, ne znam vise ni sta da kazem jer sam bila odusevljena. Nismo mogli da verujemo koliko dobro zvuce. ♥

 

Evo i setliste (hvala last.fm-u):

 

1. These Woods Breathe Evil

2. Falling World

3. These Hours Of Despair

4. Silence Of The Womb

5. Sleepless Swans

6. Plague Of Butterflies

7. New Moon

8. Swallow

 

25660_382435415115_804105115_3617758_2418498_n.jpg

 

 

 

Kata.

 

Publika se skupila vec za vreme StS-a, tako da je bilo prilicno popunjeno, barem u tom prednjem delu sale. Ne mogu bas da ocenim koliko jer smo bili u drugom redu, pa nekako ne vidis dokle doseze ta gomila.

 

Ne znam ni kako to da opisem. Stojis tamo i ne verujes gde si. Krece Forsaker i tebi vec nije dobro, a znas da je tek pocetak. Zvuk je bio malo skakljiv na prve dve pesme (Forsaker i Liberation), ali su to odmah potom sredili. Publika se konacno probudila, Madjari su se digli, ali jbg, zna se ko su najjaci fanovi. ((: Kad je krenula The Longest Year digli smo zastavu, sto je izazvalo potpuno iznenadjenje/odusevljenje kod svih ljudi oko nas, tako da je zastava imala jedan fin photo session. :) Bubnjar je bio vidno najvise odusevljen i razmahao nam se palcevima haha. Jonas (koji je bio u Porcupine majici <3) je podigao zastavu, zahvalio se i stavio je iza kod njih. Sto se tice kontakta sa publikom – Kata k’o Kata – uzdrzani ali topli. Vidis da im je drago i da uzivaju. Moram da otkomentarisem ”novog” gitaristu – Sodomizera (haha to mu cak i pise na onoj nekoj spravici za gitaru sto stoji iza, kako god da se zove). Uneo je potpuno drugu dimenziju u nastup sto se tice tog otvorenijeg odnosa sa publikom. Potpuni je kontrast ostatku benda, sto je super, tako da stojim pri tome da su napravili odlican izbor – cini nastup jos ”zivljim” svojom otvorenoscu prema publici. Kad smo mu bacili brus bio je odusevljen i smejao se kao malo dete haha, kapiram da je to ”novi kolacic sindrom”, ali i da mu je drago da vidi da je lepo prihvacen.

Mislim da sam tek uz Complicity shvatila gde sam zapravo. Slusas i celo telo ti vibrira, kako od jacine zvuka, tako i od samog dozivljaja. Zatvoris oci, igras, skaces, pevas iz petnih zila. Kata jbt.

Sto se tice setliste, stvarno je bila sjajna, svirali su nam cak i Omertu. :wub: Falile su Tonight’s Music i July, stvarno su falile, ali sta sad, gledacemo ih opet. : )

 

Tek kad sam stigla u BG skapirala sam sta se zapravo desilo i utisci su slazu, ali sve u svemu – koncert je bio neopisiv dozivljaj i stvarno se nadam da ce sledeci put doci i do nas.

 

1. Forsaker

2. Liberation

3. My Twin

4. Onward Into Battle

5. Complicity

6. The Longest Year

7. Omerta

8. Teargas

9. Saw You Drown

10. Idle Blood

11. Ghost Of The Sun

12. Evidence

13. Rusted

14. Day And Then The Shade

15. In The White

16. For My Demons

17. Disposession

18. Leaders

 

 

25660_382434525115_804105115_3617740_390978_n.jpg

25660_382435015115_804105115_3617749_1448100_n.jpg

25660_382435020115_804105115_3617750_4886570_n.jpg

25660_382435405115_804105115_3617756_7515849_n.jpg

dp769j.jpg

 

25660_382435010115_804105115_3617748_4706195_n.jpg

25660_382435030115_804105115_3617752_3133653_n.jpg

 

Ove dve su mi jako lepe, a nije moglo da stane u prethodni post. ^^

 

Stavicu i link za Teargas kad se uploaduje.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekoga zanima, Bugarska otkazana:

 

"Unfortunately we must announce that we’ve been forced to cancel tomorrow’s concert that should have taken place at Hristo botev hall in Sofia, Bulgaria. The promoter is in breach of contract as he hasn’t managed to pre-organize the flights or payments clearly agreed in the mutually agreed terms despite many conversations and reminders. Katatonia with crew were very much looking forward visiting Bulgaria for the first time and although the full blame for this lay in the hands of the promoter, we’d still like to extend our sincere apologizes for the disillusion this caused our bulgarian fans. Hopefully, we can reschedule a bulgarian gig for the future, but right now we can not risk the remainder of the concerts in the next days to be affected by obstacles caused by unprofessional promoters, so we’re now moving on directly to Greece and look forward to another round of fantastic gigs. Thanks for your understanding!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tachno sam znao,jebem li mu sve seljachko!!!

 

10-04-2010BULGARIA SHOW CANCELLEDHello Everyone.

 

It is with regret that we have to announce that Anathema's scheduled show in Hristo Botev Hall in Sofia, Bulgaria on May 6th has been cancelled. The promoter is in breach of contract and it is impossible for the show to go ahead. Some of you may be familiar with this story as this is not the first time that this promoter has let people down.

 

As always this decision was out of Anathema's hands. They were looking forward to their first gig in Bulgaria. The band wish to apologise to their Bulgarian audience. Vincent had this to say:

 

"It is a big disappointment for us. We've been waiting years for this opportunity to finally play in Bulgaria. I had a great feeling about that one. I was looking forward to sharing a new and unique experience over there but unfortunately it wasn't to be this time. We hope it will be possible to reschedule a Bulgarian gig to coincide with the European tour in the Autumn"

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...