Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

Malo je problem i što se danas sluša tona muzike pa se ne stigne sve pošteno da se obradi, meni je npr TNITND mnogo više Toolastičan, ima dosta više klavijatura i tiših momenata nego Viva ali kapiram da ljudim liči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jedenje govana.

Kada se neko promeni onda ne valja jer se promenio.

Kad se ne pormeni, onda ne valja jer se nije promenio.

Na vam kurac, kome se svidja neka slusa, kome se ne svidja a u picku materinu.

 

Ovo je ključna stvar. Pritom ja ne mogu da zamislim lošiji potez od stalnog snimanja istovetnih albuma, ali razumem da ima i ljudi koji ne vole velike/nikakve promene i kojima je to u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno se niko nece sloziti, ali obe strane su upravu.

Muzika koju Katatonia pravi od 2003e se reciklira iz albuma u album, sa malim oscilacijama. Ali to je nesto najbolje sto moze Katatonia danas da pravi, bilo sta drugo bi bio promasaj. Meni licno odgovara muzika koju oni prave danas, pogotovo ovakva atmosfera koju su oni doktorirali, sa veoma prostim pop aranzmanima i upecatljivim glasom.

Kada cujem Katatoniu tacno znam da je to Katatonia, a ne neki drugi bend odakle god oni vukli uticaje. Tako da prica sa uticajima bas pada u vodu, jer identitet Katatonije nije nesto puno uzurpiran.

 

Na kraju krajeva, nek slusa svako ko voli. Niko nije nateran da slusa ovu muziku i kraj price.

I vidim da sada ljudi pricaju lepo o proslom albumu, secam se kada je izasao da sam imao osecaj, da ja jedini govorim pozitivne stvari ovde na temi. Bas je bio zestok hejt.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako je uvek, slušaju ljudi sa pola uveta dok browsuju forumom, Red tjubom, cede bubuljice sa dupeta i prave večeru istovremeno, čuju da liči na stari i na petoj pesmi bace koment da je sranje. Naravno, ima i onih koji bace uho na jednu pesmu na tjubu, to je tek posebna priča.

Vidim i na Opeth temi da dolaze polako ljudi i govore da su svarili Heritage vremenom, tako to ide.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam oduvek govorio da je heritage dobar, a katatonija mi nije jedan od onih bendova koje pustam da mi nesto gudi u pozadini dok drkam tako da se to ne odnosi na mene koji sam bio glavni proponent stanovista da je album sranje, a tu temu ne znam ko je zapoceo, ball valjda, verujem da je on posteno poslusao album. jedino je azal slaba karika, on uopste nije ni slusao album. sta sam hteo da kazem... nemam pojma

valjda to da ti je misdirected taj napad ad hominem posto se ne odnosi na nesto stvarno nego neku fikciju u tvojoj glavi ili na nesto iz proslosti sto ionako nije vise aktuelno.

sto lunar kaze da prica sa uticajima pada u vodu to su neki drugi vise potencirali, ja se slazem da je karakteristican zvuk katatonije prisutan samo sto je u znatno oslabljenom vodnjikavom izdanju. nema te krhkosti, tenzije, te ekspresivnosti sve je nekako ravno, aranzmanski i produkcijski saturirano, repetitivno, kao faux sazreli smo sad smo ozbiljni rok stvaraoci mozemo od nicega da napravimo nesto la la la. e mozete kurac. zavrsavam.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

valjda to da ti je misdirected taj napad ad hominem posto se ne odnosi na nesto stvarno nego neku fikciju u tvojoj glavi ili na nesto iz proslosti sto ionako nije vise aktuelno.

 

Nisam ni mislio konkretno na Katatoniju već uopšte na ovaj/sve forume, pogledaj samo npr Kreator temu - koliko komentara u 24 sata posle postavljanja novog albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja licno vorsipujem skoro sve a inace svaku eru od elohim meth pa do zadnjeg.sve mi je kul u evoluciji dok je uradjeno primarno iz artisticke zelje i ambicije,pa cak i ako se krene u komercijalizaciju ali sa umjetnickim intergritetom.bas stoji paralela sa kreator-om,s' razlikom sto katatonia nije se navukla na retro trendove love radi,kao kreator.

 

meni licno od VE pa naovamo i nije toliko muzika reciklirana,ja imam utisak da se (konacno,bend se trazi od 1993ce) nasao okvir i postulati katatonije,sama muzika mi ima poprilicno varijacija i uticaja i sl.npr PL sa par zadnjih albuma pokusava upravo to.

 

a eto,ja bi masu toga dao da opet cujem nesto kao december souls,daleko da sam od fanboja ovog modernijeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, daleko od toga da se meni poslednji album ne sviđa, ali ne mogu da ga stavim rame uz rame sa ranijim radovima, bila to prvobitna faza, ona prelazna, ili ova u kojoj se nalaze sada (videćemo šta će ponuditi novi album). Rekao sam više puta kako ne volim da slušam muziku od koje poželim da slušam stariji bend koji je bio uzor. To kod ovih nije slučaj, ali su na putu toga sa prethodnim albumom. Da se ne ponavljam, rekao sam u prethodnim postovima kako su koristili uticaje. Kao i kod mnogih bendova koje odavno slušam, uvek žeilm da čujem kada bend snimi nešto novo, ali želim da to bude delimično novo i sam bend (nije neophodna promena pravca).

 

Za forum... šta reći, ovde je standard većine utrkivanje u preslušavanju albuma čim procuri i bacanju komentara u roku od pet minuta nakon završetka poslednje pesme. Obično se sunu hvalospevi, naređaju imena "hitova", kepslokuje se "AAAA" i tako dalje. Ja ne mogu da slušam bilo koju muziku bilo kada, jer ne želim da se mučim nečime što mi neće leći u datom trenutku, stoga preslušam kada meni dođe, uglavnom nakon što većina iskaže inicijalno mišljenje bazirano na jednom preslušavanju. U mojim očima - ili makar za moj senzibilitet i shvatanje muzike kao umetničkog dela - to je mnogo merodavnije.

 

Dodatak: Totalno mi je čudno koliko vas je počelo sa Viva Emptiness, još vas ima sa dužim stažom nego mojim u ovakvom metalu... Meni su prva dva albuma bila početak.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodatak: Totalno mi je čudno koliko vas je počelo sa Viva Emptiness, još vas ima sa dužim stažom nego mojim u ovakvom metalu... Meni su prva dva albuma bila početak.

 

Meni je Katatonija fejl života, od devedesetih slušam celu tu scenu a samo sam njih preskakao do 2003.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaaha, samo sam cekao ko ce da uleti sa napusavanjem tipa: "Pusite ga svi, samo serete", i na kraju dodje osoba zenskog pola i lupi rukom od sto! :mhihi: Zato volim ovaj forum! :mhihi:

Inace, ja prosto ne mogu da zamislim da nekome TNITND zvuci kao reciklaza Vive ili Great Cold-a. Ne razumem, sta, da je TNITND izasao pre Vive onda bi Viva bila sranje? :zeleni: Neko je gore pomenuo, dokle god Jonas i ekipa gadjaju interesantne note, i dokle god budu pravili bar sitan, nekome mozda neprimetan, zanrovski pomak, to je dobro.

Pa eto sta je bilo sa zadnjim Opeth albumom, vecina ljudi ga je iznapusavalo na prvu (iako mi je i to bilo potpuno nejasno zasto je tako) a uradili su upravo ono sto bi sad mnogi ocekivali od Katatonije... Inspiracija, ako nije unikatna ne znaci da nije iskrena. To sto je neko drugacije zamislio pravac nekog benda, zabole i bend a i ljude kojima se svidja novi materijal... Realno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš me uputiti, jesi li ti ta osoba ženskog pola, pa mislis da je rukom sada lupljeno? :D

 

Ova priča o tome kako se nekome ne sviđa kada bend promeni pravac je večni rezervni argument ljudi koji ne shvataju da neko drugi misli da album jednostavno nije dobar, bez obzira na žanr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji album je veoma dobar, bio bi meni čak i odličan da ga je snimio neki novi bend, spajajući katatoniu, pt i tool (i još ponešto) u jedno - odličan uz dosta kredita i nade da će u budućnosti bend sasvim izgraditi svoj stil. Ovako... Jebiga, očekivanja jesu ta što često upropaste uživanje u muzici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barem nije kao Kuruz kompletno propustio Peaceville trojku.

 

Meh, definitivno mi ne leže ovakvi bendovi. Probao sam da slušam i ovo i MDB i PL i ne vredi, sve mi je njanjavo. Svidi mi se poneka pesma, ali nikako celina. Suviše je sve to emotivno i kilavo.

 

 

 

Nego, kad se popije, ide samo JER NE I NE NE NE I NE NEĆU DA BUDEM KO MAŠINA

 

pogledaj samo npr Kreator temu - koliko komentara u 24 sata posle postavljanja novog albuma.

 

Pa kad je sranje melodično i kilavo. I EoG je već malo zglajznuo, ali ovi kasniji baš odoše u kurac.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš me uputiti, jesi li ti ta osoba ženskog pola, pa mislis da je rukom sada lupljeno? :D

:mhihi: Ne naravno, nego sam preskocio citavu jednu stranu ove diskusije, pa sam mislio da ce posle intervencije Havoc-a sve malo utihnuti, posto je diskusija potpuno banalna, ali isto tako vazda zanimljiva za citanje! Omiljeni delovi su mi kad neko da izjavu da je zadnji album sranje, a ja na albumu, osim Day and then the shade, ne mogu da nadjem pesmu koja nije dobra...Al dobro, ja ne padam u vatru pa mi je interesantno da citam tudja razmatranja (tj. pljuvanja) pesama/albuma! :wink2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meh, definitivno mi ne leže ovakvi bendovi. Probao sam da slušam i ovo i MDB i PL i ne vredi, sve mi je njanjavo. Svidi mi se poneka pesma, ali nikako celina. Suviše je sve to emotivno i kilavo.

Onda kada si rekao da bi poslušao konačno nešto od toga, ja sam lepo govorio da kreneš od starijih (prvih) albuma koji su mahom doom/death, a negde i skoro čist death metal, a ostali su te savetovali da kreneš od albuma punih hitova. Šta sad da ti kažem, ne znam šta si preslušao na kraju. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...