Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

Ne znam zašto ali čisto sumnjam da si uopšte slušao taj IF.

 

Anyway, to što neki mrze metal, hoće da Katatonija opet budu klinci i depresivni PL worship ili hoće da sviraju neke imaginarne pravce nije njihova stvar niti oni treba da leče ičije bolove, oni su u poslednjem periodu isticali da im se opet svira metal+druženje sa Wilsonom - sasvim očekivan smer nove pesme. I zanimljivo po prvi put mogu da kažem da Katatonia gruva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je ova nova pesma, konkretnija od mnogih sa prethodnog albuma. I sviđa mi se progresivnost, nadam se da će što veći deo albuma da bude u tom fazonu. Lepo odrasta ovo švedsko dete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, nisam ni malo nadrkan niti ljut samo volim da napisem/kazem "odjebite" ili "pusite kurac". Uvek se lepo osecam kada ljudi nesto pogresno shvate. ['ajmo sad, tona klasicnih yumetal postova ili "inteligentno" ignorisanje na yumetal nivou]

 

I dalje smatram da je nova pesma pracenje trendova. Razocarase...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova pesma definitivno nije pracenje nikakvog trenda, ne znam koji bi to trend bio. Pesma je mlaka i beskarakterna ali je ok, onako zanatski je vec na jednom visem nivou. Ne obecava uglavnom, nije to ono sto ja trazim od ovog benda.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zašto ali čisto sumnjam da si uopšte slušao taj IF.

 

Anyway, to što neki mrze metal, hoće da Katatonija opet budu klinci i depresivni PL worship ili hoće da sviraju neke imaginarne pravce nije njihova stvar niti oni treba da leče ičije bolove, oni su u poslednjem periodu isticali da im se opet svira metal+druženje sa Wilsonom - sasvim očekivan smer nove pesme. I zanimljivo po prvi put mogu da kažem da Katatonia gruva.

 

Katatonia bila depresivni PL worship? :haha:

 

Imaginarne pravce, wat?

 

Pogubio si se totalno. Ne znam o kakvom očekivanom smeru nove pesme govoriš kada su nakalemili 5 delova na silu čisto da bi to bilo kul, kompleksno i proggy. I prošli album mi je bio katastrofalan, a ova pesma mi je 3 puta gora nego taj album. Bez ikakvog smisla, emocije, tekst da ne spominjem.

 

A taj "IF" momenat koji spominješ je nešto najneprirodnije što sam čuo u nekoj pesmi, tačno se vidi da su ga na silu strpali tu. Što kaže Danko, povraćanje od vinjaka. :haha:

 

Al' razumem te, voliš da kontriraš time što prejzuješ reciklirane albume bendova koji su odavno rekli svoje i svakim novim albumom zvuče sve lošije, čisto da bi udarao kontru.

Edited by trenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni ne smetaju prelazi u pesmi na taj nacin, vidi se da nisi proger; meni je taj acerbicni deo jedino zanimljiv u celoj pesmi :haha:

 

vokali zvuce ekstra retardirano nakon nekoliko slusanja, onako u pocetku ih nisam primecivao ali kad sam ih konstatovao (i s njima tekst...brate) poceo sam da podrigujem nesto sto sam jeo juce

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ipak nadam da će ovo biti naj-proggy pesma na albumu a da će na ostatku biti više mirnijih, emotivnijih tripova - tako su i prošli album najavili pesmom gde su hteli da budu Meshuggah pa ostatak ispade drugačiji. :haha: Kažem, kul je ova stvar ali mi fali te emocije njihove, niko ne sluša Katatoniju jer hoće da čuje neki progsteraj, realno.

 

Rekoh već, meni bi bilo fantazija da odu dalje u "Unfurl" smeru, to bi im bio najbolji mogući potez u ovom trenutku ali ajde, zanima me i kako će ovo kao celina da zvuči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh već, meni bi bilo fantazija da odu dalje u "Unfurl" smeru, to bi im bio najbolji mogući potez u ovom trenutku

 

O, da, to čekam već par godina i ništa. Al' boli njih uvo za mene, ko me jebe. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vokali zvuce ekstra retardirano nakon nekoliko slusanja, onako u pocetku ih nisam primecivao ali kad sam ih konstatovao

E, da, to niko nije spomenuo. Čim sam pustio pesmu, zazvučalo mi je kao da Jonas ima nešto u ustima, tačno se čuje da ne izgovara slova kako treba, nego muljavo, kao da drži žvaku ispod jezika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovde nista ne zvuci izvestaceno. Nekako je sve nagovestavalo da ce da odu u ovom progy pravcu, u svakom slucaju ceka se ceo album, ja ne bih voleo Unfurl fazon jer jos uvek nisam alergican na gitare.

 

I opet cu da kazem, sta god oni izdali to nece zadovoljiti Yumetal standarde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' razumem te, voliš da kontriraš time što prejzuješ reciklirane albume bendova koji su odavno rekli svoje i svakim novim albumom zvuče sve lošije, čisto da bi udarao kontru.

 

Da, to mi je ultimativni cilj u životu, da udaram kontre na Yumetalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...