Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

Album je dosadan kao urasla dlaka. Shift+delete, posle TGCD nisu napravili ni dobru pesmu, a kamoli album.

 

Ti bas ne volis zadnje dve Katatonije. :)

Nemoj reci da Ashen sa proslog nije dobra pesma... Departer je takodje sjajna.

Sa novog samo The Racing Heart, za sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti bas ne volis zadnje dve Katatonije. :)

Nemoj reci da Ashen sa proslog nije dobra pesma... Departer je takodje sjajna.

Sa novog samo The Racing Heart, za sada...

 

Ne volim kada bend krene da reciklira sam sebe, i tako u nedogled. Još gore kada krenu da recikliraju svoju reciklažu. Cela ta ekipa Opeth/Porcupine/Katatonia radi to već par godina, doduše Steven Wilson je izvadio situaciju sa poslednjim solo albumom.

 

Jbg, ne mogu na silu da slušam ono što mi se ne sviđa samo zato što je bend koji volim izdao nov album.

 

Bih ja, ali me mrzi da preslušam album pored toliko dobre novoobjavljene muzike.

 

Bro, poslušaj da možeš argumentovano da pljuješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se zesce smorio posle prva 2 slusanja, al posle par dana ulete mi na shuffle The Parting, i tu sam vec nahvatao par deonica koje su mi opasne...Posle sam opet preslusao album i meni ta pomenuta reciklaza i nije toliko izrazena, sta vise, aranzmani kod nekih pesama su mi se bas svideli... Ova Lethean i first prayer su dobre, racing hearth mi je malo izrecilkirana, dead letters je trebala uz neki singl da ide kao bonus. Kao i leech... :rolleyes:

Edited by BlowCape

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево да се и ја огласим. Као прво, пушите га, албум је супер. Јесте, можда се не осећају толико оне "бјутифули пејнфул" емоције и атмосфера, али музички се нема шта замерити. И није ми јасна та прича о рециклирању самих себе. Шта рециклирају, свој стил? Онда можемо да се вратимо на причу која се по форуму вртела милион пута, а то је: да ли је једном бенду који изгради неки свој стил свирања дозвољено да фура исти тај стил колико год хоће? Неки мисле да није, ја мислим да јесте. И опет ћу као пример дати Мејдене. Да ли они рециклирају сами себе? Не, зато што након толико година свирања на један исти начин и даље избацују бомбе од албума. Исто је и са Кататонијом. Ок, можда ово није бомба од албума у правом смислу те речи, можда то није био ни прошли, али су оба веома добра и проносе ту неку музику коју Кататонија зна достави на прави начин.

 

Иначе, риф на Buildings око првог минута = :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reckliranje je vise kada bend na svake 2 godine, ili godinu dana, snima zbirku pesama bez ikakve ideje i entuzijazma, mislim da je recimo Soulfly pravi primer za to.

 

Mislim da kod Katatonie to nije slucaj, jesu poslednja 3 albuma slicna ali svaki ima svoju posebnu atmosferu i pricu, ovaj album nema nekih singalong hitova na prvo uvo, ali to je i njegova car, cini mi se da su ovaj put vise isli na samu atmosferu nego konkretno na hiticne singlove. Neko ce da kaze da su ispucali sve sto su imali, al meni se cini da jos itekako imaju sta da kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...