Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Jel ima možda neko akorde za ovu pesmu, ili je u stanju da ih pohvata? :)

Zaludeh se gitarom, mada sam totalni početnik. Omerta i In the white mi deluju baš lagano.

Pogledaj na Youtube kako ljudi skidaju.Ni ja se nisam hteo smarati nego pogledao tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

ja ne mogu taj poslednji nikako. mozda ako ima jednu slusljivu pesmu

 

najvise mi kod njih smeta sto su sa tgcd prestali da izdaju kvalitetne albume od pocetka do kraja nego par odlicnih pesama sa filerima

 

sustina katatonije je uvek bila to katatonicno hipnoticko sranje kad pustis ceo album samo umres... i onda pustis sledeci.

 

sa ove distance mozda im/mi je tonight's decision onako najlepsi i najkompletniji... trejdmark sto se tog njihovog filinga tice. last fair deal odlazak u alter vode, viva vec metal... ali viva je takodje savrsen od pocetka do kraja, sa izuzetkom one year from now mozda. tgcd je vec sve to jako slicno ponovljeno sa boljom produkcijom 60/40% u korist dobrih pesama, night is the new day vec 40/60% itd.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne stoji im prog nikako jbg

 

viva je pomirila taj neki stari blekerski dumerski fazon mraka i discouraged/decision the cure fazona sa metalima koji su bili posle vive

 

da bi hipnoza kao njihov trejdmark morala da radi, mora da postoji repetitivnost i onaj ocaj susednih tonova koji se preplicu. viva je zbog metala imala najbolju dinamiku i pravi odnos da obe strane mogu da funkcionisu. ako udjes u progeraj i seckas rifove kao salatu nema vise nista od melanholije, samo dosada i njanjavost

 

iako je obrada, ova tri minuta raznose ceo poslednji album

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne mogu taj poslednji nikako. mozda ako ima jednu slusljivu pesmu

 

najvise mi kod njih smeta sto su sa tgcd prestali da izdaju kvalitetne albume od pocetka do kraja nego par odlicnih pesama sa filerima

 

sustina katatonije je uvek bila to katatonicno hipnoticko sranje kad pustis ceo album samo umres... i onda pustis sledeci.

 

sa ove distance mozda im/mi je tonight's decision onako najlepsi i najkompletniji... trejdmark sto se tog njihovog filinga tice. last fair deal odlazak u alter vode, viva vec metal... ali viva je takodje savrsen od pocetka do kraja, sa izuzetkom one year from now mozda. tgcd je vec sve to jako slicno ponovljeno sa boljom produkcijom 60/40% u korist dobrih pesama, night is the new day vec 40/60% itd.

 

Tako nekako... npr Discouraged ones meni licno ima taj skenj momenat to the core, pocne sa "I break" i samo te sahranjuje kroz album imas sve repeticiju, emociju samo da se zavalis i da se izgubis, a vokal koji nije toliko ispeglan kao na novjim albumima mu daje posebnu draz :da:

 

http://www.youtube.com/watch?v=WYvpfk-I9kI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...