Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

Kapiram dobicu kritike, ali za mene licno ovaj bend nista specijalno nije uradio jos od Great Cold Distance. Imali su taj jedan period kada je svaki novi album bio sve bolji, ali od tad su zapali u tesku letargiju, ne bi mogao jedan ceo pristojan best of album da se skupi od tad do sad.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kapiram dobicu kritike, ali za mene licno ovaj bend nista specijalno nije uradio jos od Great Cold Distance. Imali su taj jedan period kada je svaki novi album bio sve bolji, ali od tad su zapali u tesku letargiju, ne bi mogao jedan ceo pristojan best of album da se skupi od tad do sad.

 

mislim da se skoro svi slazu sa ovim, sem groba koji sve voli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komentar posle prvog slušanja koji je više i opservacija nekog Katatonijinog pravca u poslednje vreme:

 

Ja se uopšte ne slažem da je sve na isti fazon (kao i za Amorphis, možda jeste kad se slušaju tjub klipovi na poslu dok se naručuje has, but I digress), po meni Katatonija sve više ide u neke prog vode od VE onwards što je kulminiralo na ovom albumu. Meni je prošli bio prepun hitova, na kraju mi ispao i bolji od Night ali ovaj novi na prvu loptu ne hvata nikako, kao da ništa nisam ni slušao. Vidi se da se išlo na neku promenu i komplikovanije aranžmane ali Katatonijin forte otkad su prešli u clean vokal fazu je uvek bila obogaljujuća emocija uz što manje mrsomuđenja, od Deadhouse pa sve do recimo My Twin. Jebiga realno nisu nikad bili neki virtuozi na instrumentima ali znali su pesmetine pune atmosferčine da naprave. U poslednjih par godina ima i akustik i lajv izmenjenih aranžmana i proga, samo nema nove pesme koja će da me oduva.

(mala digresija ovde koja i nema potporu ali mi zvuči kul u glavi, možda je ovaj novi pokušaj oživljavanja komplikovanijih aranžmana sa prva dva? Jes' kurac realno ali lepo izgleda na papiru)

Kapiram ja da oni imaju više para, da vole da se igraju sa instrumentima u studiju i da ih vuku PTree i Opeth ali mene i dalje najbolje rade stvari kao I Break, gde se čuje da Jonas ne zna da peva još i da se stidi da to radi ali ima emociju, ili Viva, najpametniji album gde su genijalno svoj zvuk skockali u skladu sa momentom.

 

Jebem li ga, videćemo kako će ići na dalje posle više slušanja... ne znam ni zašto sam morao ovo na prvu da kažem, ali tako mi je jak dojam ostavio.

Edited by Grobodan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavile se bonus trake Vakaren, Sistere i Wide Awake in Quietus, daleko konkretnije i vise catchy od celog albuma, poslusajte obavezno.

 

Album kao da je namerno zakomplikovan.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...