Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

Nije mi baš vrh Priest obrada kao ostala tri bonusa ali jeste zanimljiva.

 

Polako sam islušao album i malo se utisak popravio, nisam baš kao Sima imao 300 sluševa za sedam dana doduše :haha: uđu melodije u uho posle nekog vremena ali mi se i dalje čini da je album namerno zakomplikovan, i dalje me to nervira.

 

Sad mi se kolje i dalje za titulu najslabijeg uz Night ali mi deluje da će se i dalje menjati mišljenje tamo i ovamo u zavisnosti od raspoloženja.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

gledao ih ovog vikenda, super zvuce.

 

nisam slusao ove nove albume mnogo, tako da to sto sam slusao mi sve bilo sveze uglavnom. recimo da je svaka treca novija pesma dobra :haha:

 

http://www.setlist.fm/setlist/katatonia/2016/huxleys-neue-welt-berlin-germany-13fd31b9.html

 

to je bila set lista, prva pesma koja mi se bas svidela je bila Day and Then the Shade :haha:

 

realno nije los nijedna, ali nisu bas ni do jaja :D

 

posle je isla ona Serac, gde je Jonas bas ocajno pevao po meni. On jednostavno ima neki vrlo mali comfort zone i cim malo ode van toga, zvuci kao amater, ode u neki polu fals.

 

svakako nakon brata mog lepog iz Agent Fresca je delovao kao debeli srednjoskolac koji prvi put nastupa u nekim momentima.

 

Nisam izdrzao celu svirku, bio sam umoran, otisao sam posle For My Demons, bilo dovoljno da to cujem i neke omiljene sa Viva Emptiness.

 

Aj sto sam stvarno taj poslednji bas dosta slusao pa mozda nisam mnogo objektivan, ali stvarno su nekako najbolje pesme iz ovog perioda. nekako od tad je sve ostalo isto samo sto pesme nisu toliko do jaja vise. :D

 

onaj momenat u Evidence kad krene brze da kuca bubanj i Jonas ima mozda najbolju melodiju svog zivota, (my dreams of violence...) nekako nema takvih delova u ovim novim pesama gde te nesto iznenadi, postujete nesto do jaja ako gresim :haha:

 

A i jebemliga, meni uvek prija vise jednostavnija Katatonia koja manje palamudi sa nekim prog momentima, vise pise te polu catchy goth rock pesmice.

 

recimo kad je krenuo Teargas posle one pesme sa novog sto mi bila najgore, osetio sam neko olaksanje. to je taj njih comfort zone, to rade najbolje, to im najvise lezi.

 

sve u svemu super cert, odlican zvuk, solidan broj ljudi.

 

mrtva publika generalno, sto kapiram da je normalno za nemacku. kad su Vola izasli na binu prvi bilo mi neprijatno sto nije bila nikakva reakcija. u srbiji se svaki bend pozdravi kad izadju na binu, ko god da su.

 

prostor kao Amerikana, malo lepsi, bolji zvuk, bio onako komforno pun, mozda malo manje ljudi nego overkill kod nas, nekih 500-700 sigurno.

 

bonus sto sam sledeceg dana na bukvljaku nasao Discouraged Ones za tri eura :haha:

 

eve ga evidence malo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 5 months later...
  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Lepo čovek gore namirisao, miriše na Pitfalls, nadam se da neće upasti u tu zamku, hehe.

Ja baš ne mislim da su sa prethodnim albumom nastavili u istom maniru kao praktično od Viva Emptiness. Prošli album je baš zamršeniji, komplikovaniji i progerskiji od svojih prethodnika. On je baš imho bio najveći njihov iskorak u drugačije vode još od početka milenijuma i sjajno osveženje u odnosu na dosadu zvanu Dead end kings.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...