Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

Ovo je jedan od mojih najomiljenijih bendova!I jedan od retkih koji me nisu razocarali promenama svog zvuka(za razliku od mnogih...).

Vise mi se odpada njihov period do albuma Discouraged Ones ali i ovo sto sada rade su remek dela bez izuzetka ijednog albuma.

Sta mislite o njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Katatonia su Rusi????!!!! 8O :x smile.gif

Jos uvek necu da poverujem...ma neeeee

Zar nisi slusao do sada albume "Dance Of Deceber Souls" ili " Brave Murder Day" ili "Discouraged Ones","Viva Emptiness"...

Pa ovi ljudi su na sceni vec 10 godina i to sa kakvom muzikom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ubijte me ako ova tema nije bila... samo gdje je nestala dođavola?? :?

anyway, katatonia je jedan od rijetkih bendova koji ima gotovo perfektnu diskografiju... iako su mjenjali svoj muzički pravac, ostali su majstori svog zanata - pravljenja izuzetno kvalitetne muzike biggrin.gifa: bio sam sumnjičav oko novog "viva emptiness", ali kada sam ga konačno nabavio nisam mogao da odljepim od njega... jednostavno nemaju prosječan, a kamoli loš album biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam reci da opisem svoje odusevljenje novim albumom "Viva Emptiness".Svako ko me poznaje zna da nikada jedan album ne pustam dva puta za redom ,ovaj sam posle prvog slusanja pustao jos tri puta uzastopce...

Dosada mi je omiljeni njihov album bio " Brave Murder Day " ali ovaj novi preti da zauzme njegovo mesto.Inace ,posedujem sve albume pa ako je neko zainteresovan organizovacemo neku menjazu / kupoprodaju.

Samo da kazem jos i da mislim da dosada nisu imali los album u karijeri ,svi su vrlo dobri ili odlicni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joooj , ja mnogo volim Katatoniu ,trenutno su mi omiljeni doom bend,svidjaju mi se i kad su bili agresivniji i sad kad su se smirili .Nemam omiljeni album ,ali recimo ove pesme su mi zakon:Teragas,I break ,Cold ways,Saw you drawn,For my demons,No good can come of this Chrome,Help me disappear ,zashto uopshte pishem ovo ,sve mi se dopada ,divni su ...

Zadnji album nisam slushala ,verujem da je super ...ima li da se naruchi ovde kod nas ,ima li ga na Berzi ili u Immperialu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo zadnja dva albuma Last Fair Deal Gone Down i Viva Emptiness. Vise mi se svidja Last Fair... mada je i ovaj drugi onako dosta solidan. Malcice suvise im lice pesme jedna na drugu ali su stvarno vrlo iskreno i vrlo iskreno sjebani. Mozda bi bilo bolje da su (slicno vecini metal bendova sa ne-engleskom govornog podrucja) malo vicniji engleskom jeziku ali i ovako je dosta dobro. Za mene koji nista od doom metal-a ne slusam je stvarno zanimljiva promena. Imaju dobru atmosferu i ultra-emotivni su, sto mene, pored dobre svirke, uvek nalozi na bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

medju mojih prvih pet omiljenih grupa oni stoje...

Uspeo sam da dobavim sve sto su izdali, ukljucujuci i singlove i neoficijalne uzivo snimke. Ne svidja mi se njihova death faza, mada Brave Murder Day je odlican album... Ranije stvari su mi neprihvatljive.

Zanimljivo je da hrapavi vokal na brave murder day radi Mike Akerfeldt iz Opeth-a. I da... svedjani su...i katatonia, iliti shizofrenia... jedan od njenih manifestacija. Divan, divan bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma istripovani su Katatonia , imaju par ludachkih textova (na predzanjem albumu)....ovaj zadnji nije losh (ma shta lupam , sve shto oni rade je odlichno ) sada im je muzika malo agresivnija i experimentalnij u odnosu na proshle albume , neki delovi su me chak zalichili na Tool smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa dranjem bi koncept bio promenjen. mislim da su ovako uspeli da zadrze balans, dodajuci samo dva pritajena urlika u dve agresivnije pesme. Renkse je zeleo par pesama na kojima bi publika moga da se iskache, mada on sam tu onomatopeju nije odradio. Kaze, popucale su mu glasne zice za takav nacin izrazavanja odavno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

slusao sam ovaj novi pazljivije i konacno je poceo da me odusevljava, necu vise da ih zovem KAKATONIA. Moji favoriti sa novog:

Omerta,Premonition, One year from now i naravno In the city of glass, instrumental u kome dva tipa pricaju o cumshotovima i jizzzzzovima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ne mogu da verujem da nisam postovao ovde :?

Bend je... huh... no words to tell biggrin.gifa:

Starija Katataonia je skroz ok ali nova je 8O 8O 8O savrsena! Kombinacija Tool-a i Opeth.

"Last Fair Deal Gone Down" je tako bolesno dobar album... na mene ostavio prilicno jak utisak (sto bas i nije lako). Svaki put kada cujem "Tonight's Music" ja se raspichkam kao da mi fali nesto (a kao ne fali mi :roll: biggrin.gif ) :cry: Sto rece Aske na ovom albumu ima stvarno krajnje uvrnutih textova sto jos vise doprinosi i onako vecj uvrnutoj atmosferi... sve je uvrnuto biggrin.gif

"Discouraged Ones" je takodje odlican album... ali mu malo fali hmmm necega. ne znam ni ja cega. Iz ranijeg perioda Katataonie meni se izuzetno svidja prvenac The Revival i naravno Brave Murder Day.

Nova album jos nisam cuo... ima neko iz BG da mi ga sreze... velikodusno cju mu se oduziti na isti nacin! 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...