Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

>u prvoj pesmi clean vokal, jer sam ocekivao tezak growl...

Covek ne moze da vristi vise pa je poceo da peva, bukvalno se radi o tome. Negde u to vreme se bend malo i smirio i poceo da pravi pesme koje lice na rock mainstream, tj. kako Anders kaze mnogo vise da rade i da se trude

 

>Discouraged Ones

Radjen je na slicnu foru kao i zadnja 3 samo sto je cela stvar legla bas kako treba sa Last Fair Deal Gone Down. Najcudnije je sto je, recimo, Tonight's decision kreativniji i kompletniji album ali je Last Fair Deal nekako skladniji, kraci, lepse tece. Viva Emptiness je mozda i signal da polako treba da se krece dalje i od te formule?

 

Viva je savrsenstvo i vrhunac te faze, ali ujedno i prelazak u narednu...videcete narednim izdanjem...

Inace, nije Jonas ni bio zaduzen za vristanje, vec Mikael(na BMD albumu)...

Meni je LFDGD daleko kreativniji od Tonight`s Decisiona koji je u pojedinim trenucima previse Jeff Buckley-evski nastrojen, sto ne kazem da je lose, ali ne na taj nacin...jedino na tom albumu ima ponekih dosadnih pesama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prvo cuo Tonight's Decision nakon sto sam procitao review John Chedsey-a (Satan Stole My Teddybear www.ssmt-reviews.com) i ocekivao fenomenalnu stvar, i ostao poptuno porazen cinjenicom da ono ima toliko elemenata ljigavog pop-a koliko ja ne mogu da svarim. Viva Emptiness u sustini ima vise kompromisa, medjutim ostao mi prvi utisak za TD, iako nije sranje album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko rece da je Discouraged Ones najvise 'bleak'. Jeste u smislu da su tada bili najvise pod uticajem darkwave-a(poslusajte samo Scarlet Heavens sa Saw You Drown MCDa! - najcudnija Katatonia pesma ikad....ali je zato Quietworld sa istog mini albuma njihova najdepresivnija od svih), a i tada su tek poceli da otkrivaju cari vokala i bezbroj varijeteta/intervala istih. Bio je pocetak nove faze, stoga malo nesiguran ali u tome je njegova car.

 

Medjutim, kada je izasao Tonight's Decision, to je bio unapredjeniji Discouraged Ones i u smislu produkcije, i pevanja, i aranzmana i 'bleakness-a' (da se tako izrazim). Secam se da sam se bukvalno sasr'o kad sam cuo samo prva dva uvodna akorda od For My Demons..... i ceo moj zivot od tada nije ostao isti. Ta dva akorda mogu da cujem u pola noci i imacu neki cudan osecaj u stomaku i glavi i znacu da je to katatonija. (nazovite me nerdom ili kako god hocete, ali uticaj ovog benda na mene je presirok za usmeno izrazavanje)

Decision je postavio Katatoniju gde su oni jos uvek sada i zasluzno ih probio do Anathema/Opeth/theGathering fanova i obrnuto(posto su se u isto vreme probili Opeth sa Still Life i Anathema u jos vecoj meri sa Judgement-om)

 

Isto tako mislim da je Viva Emptiness unapredjeniji LFDGD. Tako je treci krug u katatonicnoj revoluciji zatvoren, cekamo novi......

 

A poredjenje sa Rapture necu ni da komentarisem, kentkg i Howlingwind su vec sve rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad nisam htio reći da je Rapture bolji od Katatonia-e, što me samo pogrešno shvatate smile.gif hoću da kažem da je (barem meni) "songs for the withering" bolji od "viva emptiness" i tačka :wink:

rapture su ipak gušteri za pukovnike od Katatonia-e... činjenica je da Katatonia nikad nije snimila loš album! stara ili nova... uvijek dobra biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Novi album-%#@be kevu smile.gif

 

(......najgluplja stvar koju chovek moze da uradi kad se probudi je da pusti Katatoniu,chisto da vam kazem , da se ne za%^&bete)

 

nego , novi album , ne da je dobar ,vishe nisu ni doom ni metal' vec neka apstraktna muzika koja ne moze da svrsta ni pod jedan zanr i kao svaki slobodni umetnici Katatonia su odluchili da ih boli dupe da sviraju neki odredjen pravac.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album-%#@be kevu smile.gif

 

(......najgluplja stvar koju chovek moze da uradi kad se probudi je da pusti Katatoniu,chisto da vam kazem , da se ne za%^&bete)

 

nego , novi album , ne da je dobar ,vishe nisu ni doom ni metal' vec neka apstraktna muzika koja ne moze da svrsta ni pod jedan zanr i kao svaki slobodni umetnici Katatonia su odluchili da ih boli dupe da sviraju neki odredjen pravac.....

 

Bogami, metal je i to se ne moze poreci.

 

Inace, meni se Katatonia stvarno dopada i tako to, ali stvarno ne vidim svu tu depresiju i statijaznam u njihovoj muzici, o kojoj toliko pricate biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...