Jump to content

Kayo Dot (ex-maudlin of the Well)


scissors

Recommended Posts

Bem ti zivot koja diskusija :haha:

 

Lou hvala za preporuku! S obzirom na opis i uticaj I think I'm gonna love it ;)

 

Inace danas mi je Spirit Photography bila na repeat-u... koja atmosfera, reka, zalazak sunca a Tobi mi pevusi na uho "I remember this house like a half-forgotten song, a name on the tip of the tongue, A scar on the tip of the soul... I listen to this demon as it crawls across the floor, Drags itself across the boards and watches me..." uz milujuc zvuk saxophona... Toby :wub:

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lou hvala za preporuku! S obzirom na opis i uticaj I think I'm gonna love it ;)

 

Inace danas mi je Spirit Photography bila na repeat-u... koja atmosfera, reka, zalazak sunca a Tobi mi pevusi na uho "I remember this house like a half-forgotten song, a name on the tip of the tongue, A scar on the tip of the soul... I listen to this demon as it crawls across the floor, Drags itself across the boards and watches me..." uz milujuc zvuk saxophona... Toby :wub:

Javi utisak.

 

Tu Tobi veoma lepo otpeva, a pesma je dovoljno duga da zaboravim da je taj deo već otpevao na početku u višem registru, pa kada ponovi u drugom delu mnogo dubljim glasom, fantastično ispadne. Kao vraćanje teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi utisak.

 

Tu Tobi veoma lepo otpeva, a pesma je dovoljno duga da zaboravim da je taj deo već otpevao na početku u višem registru, pa kada ponovi u drugom delu mnogo dubljim glasom, fantastično ispadne. Kao vraćanje teme.

 

Javljam ;)

 

Meni su ti visi registri fenomenalni, u momentu su mi se urezali cim sam ih cula, pa instrumental koji sledi i koji je dovoljno dug, opet te uljuljka u atmosferu da ni ne provalis koliko dugo traje vec te apsorbuje u celini... A na kraju odjava u vidu istih stihova, umetnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu je meni svo pevanje osim onog sa flendzerom isto na granici trpeljivosti :D tek na petom minutu sa onim sintom mi pocinje prava pesma. mada i taj deo onda krene predugo da traje. sta znam, ceo album mi je nekako 85% dovrsen, a mogao je da bude bas sjajan. bubanj smiksan preglasno par dB, na sluskama se i ne provaljuje toliko ali ovako svaki kik ili prelaz iskacu mi zvucnici a sve ostalo padne u drugi plan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih bre sta ti je muzicka prof.deformacija ne mozete ni da uzivate kao ljudi a da ne analizirate u detalje... :P

Dobro je da sam u drugoj profesiji pa slusam i uzivam, sad ste mi skrenuli paznju na te deonice ako mi se pokvari feeling daljeg preslusavanja albuma, psovacu vas sve u 16...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ti visi registri fenomenalni, u momentu su mi se urezali cim sam ih cula, pa instrumental koji sledi i koji je dovoljno dug, opet te uljuljka u atmosferu da ni ne provalis koliko dugo traje vec te apsorbuje u celini... A na kraju odjava u vidu istih stihova, umetnost...

Obratio sam pažnju, celih pet minuta između ponavljanja deonice, majstorski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih bre sta ti je muzicka prof.deformacija ne mozete ni da uzivate kao ljudi a da ne analizirate u detalje... :P

Dobro je da sam u drugoj profesiji pa slusam i uzivam, sad ste mi skrenuli paznju na te deonice ako mi se pokvari feeling daljeg preslusavanja albuma, psovacu vas sve u 16...

 

jbg. neki what's heard cannot be unheard fazon. u spirit photography sam jos prvi put cuo jedan glitch na vokalu na 1:42 i svaki put ga primetim i smorim se... ili autotune nije dobro popusio ili ako su mozda snimali na traku nisu dobro uboli i izboli novi tejk dok je pevao (ako je melodija du-daaa du-da-dii-daaa pri cemu je diii najvisi ton, prelaz sa dii na daa ne valja)

ono sto me smara je to sto bi oni kao bend trebalo da polazu puno na perfekciju i detalje i onda su pustili tako neke gluposti da prodju na albumu.. to sa tehnicke strane, a sa one o filingu i njegovom foliranju sa pevanjem bih mogao do sutra. a choirs of the eye je sa vokalima super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tanka je linija izmedju emotivnosti/preemotivnosti/patetike kad je takvo pevanje u pitanju

 

te dramatizacije njegove jednostavno ne sljakaju. ako se vec tripujes na to moras da budes to. moras da imas stav iza toga. bouvi jeste dramatican ali nikad nije patetican. i to je genijalno napravljeno tako da se sve ostalo u pesmama gradi oko bouvija jer je on taj baja, a ne kao napracicemo cele pesme i 80 kanala instrumenata pa se ti snadji sa svojim pevanjem i aranzmanom,

 

povuci cu paralelu sa jos nekim pevacima... mika opeth je po meni najbolje pevao dok je bio nesiguran. cujes ti da mornigrise my arms i still life nisu naj sto se klinova tice ali se do jaja potrudio iza svake reci i gurao je dokle su mu bili limiti. opeth nikad nisu imali neke tekstove osim kada su u pitanju ti konceptualni dok je radio jer tu bar pratis pricu. bwp deliverance i damnation su verovatno hajlajtovi sto se svega tice kao benda. kasnije je pustio muda i opustio se, sto muzicki (sabloni) sto sa pevanjem. kad cujem one trilere na pale communion dize mi se kosa na glavi. brate realno bio si jedini koji je imao muda da spoji nik drejk deo sa morbid ejndzel delom i da to ne bude smesno, a sad si se tu nesto proseljacio sa trilerima u svakoj pesmi kao da ti zivot od toga zavisi, meni je to bljak.

 

vini kavana je neko ko je 80% umeo uvek dobro da odredi tu emotivnost i dramaturgiju. umeo je da pretera naravno, prvo mi pada na pamet hindsight verzija one last goodbye gde stvarno preteruje sa naglascima i uzdasima, sto prelazi vec u neko afektiranje. kad kazem afektiranje prvo mi padne na pamet vile valo, koji je postao kralj toga. a nije bio uvek to, greatest lovesongs je vrlo dobro otpevan i isproduciran, na razorblade vec krece kuknjava i uzdasi samo sto je tamo bar bila dobra muzika i dobre pesme pa je to moglo da se spakuje.

 

steva vilson je neko ko ima to neko flat britansko vise pricanje nego pevanje ali on ume da napravi aranzmanski sve ostalo u pesmi da to ne postane toliko primetno i on ti da dovoljno ostalih stvari da slusas da se zanimas osim pevanja, onda ubaci malo bitlovansko sestoglasje i jao vidi kako je lepo.

 

tom jork ume isto tako dosta dobro to da izbalansira iako ume da bude ljiga, isto tako maestralno gradi ceo aranzman oko toga, ne samo on nego ceo bend. ceo bend su doktori kako prave atmosferu i teksture kroz njegovo mumlanje,

 

choirs of the eye je odlicno otpevan jer je svaki vokal pazljivo pevan, efektiran, stavljan u panoramu... ako si kao pevac u medjuvremenu pustio muda da budes taj baja i da istrcis napred ispred instrumenata i pricas neku svoju bitnu pricu onda moras da imas stav i da pevas na nacin na koji ce ljudi da ti veruju. mislim stvarno, ajde sad nek bouvi judzin edvards i silvian krenu svi trilere da pevaju pa da sve ode u pizdu materinu.

 

ne kazem da tobi peva trilere ali se mnogo tripuje na te pijane bakli momente i meni to nije dovoljno ubedljivo. mozda nema fizicki dovoljno dobar ili jak glas za to. ili nema snimatelja koji ce da mu kaze nije dobro pevaj ponovo ili drugacijim manirom ili probaj ovako, sta znam, ili mu treba celavi whiplash dirigent koji ce da dodje da mu nalupa samare i kaze nemoj da kukas picko nego pevaj.

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...