Jump to content

Kayo Dot (ex-maudlin of the Well)


scissors

Recommended Posts

E Lebello moj...sta ti znas? smile.gif

 

 

album je stvarno izuzteno tezak i naporan.....

 

za sad sam najvise svario The Wayfarer, A Pitcher of Summer i The Antique.....

 

The manifold Curiosity boli do besvesti.

 

 

ali polako.........ima vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bath slusam dve godine i stoji mi kao naj album. LYBM imam dosta krace, mozda pola godine, nisam ga osetio kako treba jer je mnogo grublji, cak siroviji od Bath. Prvi album mi nije na "grom" tapetu jer sam ga prilicno malo slusao, mozda nedelju dana.

Ovaj... Malo je vremena proslo, Wayfarer mi je ispocetka bila najbolja pesma, tekst je jednostavno povijesan. Prava saga!

Manifold Curiosity i Antique su bas bas komplikovane pesme. Toliko o njima (vidite koliko su komplikovane, nemam pojma sta da izjavim o njima.

Na motW je bilo vise trumpetinga, jedan + za njih. Kayo Dot se nekako topi u ustima, veoma licna muzika - svakome ko se iole udubi... veeliki + za ovo. mada... Nisam potpuno ukapirao zasto je ovo ekstenzija motW rada... I maudlin nije prog metal kako se negde pise.

Puno je drugacije od maudlin.

Zanima me kakva ce sledeca izdanja biti, jer ovo je prilicno korenita promena.

 

 

z

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ovaj kayo Dot me ubi.

 

 

slusam ga bar jednom...a uglavnom bar 3 put svakog dana od kad sam ga nabavio...pitaj Apeiron-a...bio covk kod mene mesec dana i zna ceo album napamet i ako ih prezire smile.gif

 

to sto me izludjuje su MOMENTI na ovom albumu........album je prepun savrsenih momenata.....

neki delovi su tako savrseni da zelis opet da ih cujes...zelis da se opet ponove u pesmi...al se nikad ne desi...kompozicije su takve da pesma ide od poctka do kraja...a prica se ne ponavlja..nema refrena...nema prepoznatljive teme....

 

prvo me to strasno nerviralo...pa sam onda tek kasnije shvatio da je to njihova namera...i da su kompozicije u tom stilu savrsene....

 

album je velicanstven.....i definitvno "groundbreaking" sto se tice heavy muzike.......

 

omiljeni "momenti".....

 

- Marathon (the narration)

 

Azure-Lidded World...prelep deo..."an airplane, a puppet...."

 

-A Pitcher of Summer (the abrupt ending)

 

" the flowers of the past will stretch their limbs into the sky

While

snow...."

 

nisu ni zavrsili text na kraju....*falls quietly all around*

genijalno...i sokantno za usi. smile.gif

 

- The Manifold Curiosty (chaos)

 

kraj pesme..onaj noisy agresivan deo...Neurosis meets Isis meets Opeth meets Darkthrone smile.gif

narocito onaj riff sto krece sa basom na samom kraju....zelis da ga ponovo cujes...ali naravno....neces imati tu priliku...pesme se zavrsila smile.gif

 

-Wayfarer (ups and downs)

 

cela pesma je predivna ali omiljeni deo mi je

 

"What seest thou, wayfarer,

Upon thy journey to a citrine sun?

 

Caves of candlelight with amethyst imbued,

Opal skulls of opal creatures decorating tombs!

Woods of columned water supporting ceilings breathing blue,

Seascapes fill‚d with poison, lonely, waiting for the few

Final scarlet denizens to march into the scorching fumes!"

 

violina je prelepo odsvirana u ovoj pesmi...i svi instrumenti su savrseno aranzirani u sklopu sa glasom.

 

-The Antique (the sigur ros-ish ending)

 

jos jedan prelep deo..ovo je mozda najblja pesma na albumu..ima svega ....volim pocetak...kad se gitare sklapaju jedna po jedna...prvo zvuci kao da se neko stimuje...i od jednom provalis da je pesma krenula...i da je sve na mestu.....agresvni delovi ove pesme su isto sjajni....ali ipak taj kraj.....magican je.

 

ona prljava..Mile Davis-style truba na pocetku tog dela...san!!

i klavir...ambientala...efekti na glasu.......nemoze bolje.....dodje mi da placem kad cujem.

 

 

album je naporan........ali kad ga svaris.......kao da si pronasao citav novi svet muzike....preporucujem!!

 

hail kayo dot! aj da ih dovedemo u BG smile.gif

 

 

Azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes i kad bi ih doveli, na svirku bi doslo samo osam ljudi:

ti, ja, kentkg, dasdariel,improzigw,body remover, out of time i apeiron. A Laki bi im jos i pokupio sav promo materijal (o master, teach me how to do that smile.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes i kad bi ih doveli, na svirku bi doslo samo osam ljudi:

ti, ja, kentkg, dasdariel,improzigw,body remover, out of time i apeiron. A Laki bi im jos i pokupio sav promo materijal (o master, teach me how to do that smile.gif )

 

mozemo da zajebemo ljude i da pozovemo Alogiju da svira kao predgrupa...pa nek Kayo Dot onda muci 600 glupavih klinaca kao headlineri smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

uh kakav trip od muzike... zbavih album, ali jedva sam ga jednom preslušao... gadan pritisak, ovo je avangardnije da avangardnije ne može da bude smile.gif biće dosta dana provedeno uz ovo... samo koliko sam uspio čuti, dosta, dosta su blaži... očekivao sam to, samo hmz... ne baš u ovoj količini

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...