Jump to content

Seance -13


Tamerlan

Recommended Posts

Evo da objavim ovde i svoj drugi solo projekat. U pitanju je muzika koja je u velikoj meri drugačija od Tamerlan-a. Ovaj put je u pitanju eksperimentalni dark ambient/noise bez živih instrumenata (većina stvari je isprogramirana). Evo skoro sam završio prvi demo pod nazivom Altered Dimensions. Ima dve kompozicije u trajanju od nekih 18 minuta, i vrlo su minimalističnog karaktera. Zbog njihove duzine i strukture ih nisam nakačio na net, ali koga zanima da čuje, može da me kontaktira. Mada, ako vam se svideo Tamerlan, nije 100% da će vam se svideti i Seance -13 jer nema muzički dodirnih tačaka sa mojim "matičnim" projektom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

videh kaver za ovaj apsolutni nekro kvlt.....siguran sam da je u pitanju garazni zvuk s' pocetka 90'ih koji ce nas sigurno vratiti u hladne predele Norveske,kako to i dolikuje jednom ovakvom projektu.

 

Cek',cek',cek'....PA OVO JE PROGRAMIRANO!

 

Timure,pozeru,izdao si nekkro scenu! :D:lol:

 

salim se,ovo ces mi proslediti kada iseces one omote kako valja, necu da mi onaj papir strci iz kutijice :lol:

 

ajd uzdravlje :pivopije:

Edited by SlavoniC

Share this post


Link to post
Share on other sites

videh kaver za ovaj apsolutni nekro kvlt.....siguran sam da je u pitanju garazni zvuk s' pocetka 90'ih koji ce nas sigurno vratiti u hladne predele Norveske,kako to i dolikuje jednom ovakvom projektu.

 

Cek',cek',cek'....PA OVO JE PROGRAMIRANO!

 

Timure,pozeru,izdao si nekkro scenu! :D:lol:

 

salim se,ovo ces mi proslediti kada iseces one omote kako valja, necu da mi onaj papir strci iz kutijice :lol:

 

ajd uzdravlje :pivopije:

 

 

Koliko god bila shala ili ne, ti brate nikako da shvatish da ja u svojim projektima neradim metal vec ambijent...Hmmm ambijent sa garaznim zvukom norveshkih shuma??? To bih morao da potrazim da chujem...A s obzirom da si video cover, nema svrhe praviti strancem, kad znash shta pishe na njemu (daleko od bilo kojih shuma-straight to the brain).....Niti sam se ikada deklarisao kao chlan neke nekro scene bilo da je Tamerlan ili ovog puta Seance -13 u pitanju, pa nema shta i koga da izdajem. Izvini, ali s obzirom da neidem nichijim stopama, niti pokushavam da nadjem uzor u vec gotovim muzicharima, takvi komentari (koliko god shaljivi bili) mi pomalo idu na zivce. Na kraju krajeva, apsolutno ne tezim ka tome da me sad neka gomila ljudi oslovljava sa "true" (kakvo god znachenje te rechi na kraju bilo-a o tome je vec sve jasno). Tako da, brate Slavonic, take it easy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

au bre sto si ti postao neki nervozan covek jbt...ne verujem sta se dogodilo sa svim ljudima....sine,pa nisam ja mutav pa da ne ukapiram da ti ne pravis metal,na stranu sto sam slusao tvoj snimak i bio na tvojoj svirci,a i ocigledno nisi ukapirao da ja u svom postu prozivam svoju rabotu,a ne tvoju,no dobro,sledeci put cu samo da napisem da mi doneses snimak.

 

nego,jel vredi cemu onaj snimak? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

au bre sto si ti postao neki nervozan covek jbt...ne verujem sta se dogodilo sa svim ljudima....sine,pa nisam ja mutav pa da ne ukapiram da ti ne pravis metal,na stranu sto sam slusao tvoj snimak i bio na tvojoj svirci,a i ocigledno nisi ukapirao da ja u svom postu prozivam svoju rabotu,a ne tvoju,no dobro,sledeci put cu samo da napisem da mi doneses snimak.

 

nego,jel vredi cemu onaj snimak? :)

 

 

Pa da iznesemo sve zakljuchke:

Elem,

Ako ne ti, onda bi se neko drugi sigurno nashao. Prosto nekim ljudima se moraju odredjene (za lichne poglede) stvari staviti do znanja. Ovde NE upirem prstom na tebe, ti si bio taj koji se tu nashao u ovom trenutku. Nisi ni prvi ni poslednji sa takvim komentarima, i ja sam tachno izjasnio svoje mishljenje povodom dotichnih stvari. Ukoliko se secash, ja sam i pre pokushavao da ti indirektno stavim do znanja da me manish iz tih pricha- iz chistog razloga shto meni jednostavno muzika znachi previshe pa da se spushta na taj nivo. Nisi bash ulazio "dublje" u moju prichu, pa naravno da ce ti ovo izgledati nervozno. Nisam primetio ovo da ti prozivash svoju rabotu, ali s druge strane nisi ni ti primetio da je ovaj moj komentar za moje potencialno sviranje metala bio figurativan. Jel smo kvit? Takodje, apsolutno ne dovodim u pitanje sam black metal u pitanje, niti se ogradjujem od toga, ali previshe je klinaca koji (shto je najgore) zaista veruju u koncept tamo nekog TRUE nachina zivota (nachin zivota koji se moze nazvati "posvecenost", zapravo nema ispravan termin.Mada onima koji ga "praktikuju" i netreba, niti ga zele), i na kraju zavrshe na meti za podsmeh svih u njihovom krugu. Moja figurativnost je u smislu da necu svoje radove da prljam tim sranjima, pa zato mislim da razumesh zashto tako reagujem na te shale. Naravno da cu time izazvati mnogo negativnih komentara, ali to mi nije vishe ni bitno. Ako nishta drugo, barem sam iskren shto se tiche izjashnjavanja mog mishljenja. Ako nekom bude smetalo, nije moj problem.

 

Eto, uzeo sam ti par minuta zivota (recimo hmmmm 3-4 odslushane grind core pesme :)).

 

 

Inache, onaj snimak nebih stavljao na demo. Prvenstveno zbog previshe okolnih zvukova. Chak i ako se sredi to, ipak izgleda vrlo chudno. Ali, svakako ce to da bude kao "arhivski" snimak. Pa na kraju mozda da se josh malo isecka na krace delove, pa da se stavi na sajt za download....Imam li to pravo? (ipak si ti ovde bio glavni kamerman, pa bi red bio tebe da pitam :P)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Timure, po tvom opisu ovo meni ne izgleda kao metal..Da pomerim na gothic i electro?

 

 

Shto se mene tiche, slobodno. Ja sam ovde stavio, jer ipak oba projekta su "zacheta" na teritoriji Srbije, pa bi bilo fer da se oda poshtovanje, zato sam ovo i stavio na domacu scenu :)

Mada Seance-13 bi se bolje uklopio uz neki metal nego Tamerlan (belive me :)).

Ali mislim da bi na nekoj electro ili mozda chak industrial temi ovo bilo malo blize "svojoj oblasti". U svakom sluchaju, moze to da stoji bilo ovde bilo u electro/gothic....

 

Do What Thow Willt :bigblue:

Edited by Tamerlan

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel mozes da nagovestis na koji strani projekat bi moglo da podseca

svidja mi se zamisao

jebes true , sad je ponovo untrue u modi

a nadam se da zvuci na foru SHINJUKU FILTH

bas bi se obradovao

 

 

Moda me apsolutno ne zanima :red:

SHINJUKU FILTH nisam chuo pa neznam da li mi je muzika u tom fazonu. Nisam bash siguran ko je radio bash na ovaj nachin. Mislim, verujem da sigurno ima josh projekata u ovom stilu. Samo shto ih ja nisam chuo. Pa recimo kad bih probao da opishem muziku S-13, rekao bih da je to hipnotishuci dark ambient/noise. Mada sad kad krenemo sa aktivnijim radom, videcemo kojim cemo se pravcem krenuti. Nezelim da zbog duzine stavljam nishta sa prvog dema na net, a ako budem seckao, nestace sva poenta muzike. Ako napravimo neshto krace, mozda cemo tad to staviti na net, pa da moze svako da chuje koga zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...