Jump to content

De Profundis


Guest De Profundis

Recommended Posts

Guest De Profundis

Postovane srodne duse po dubini i svedoci propasti covecanstva,

 

Zelim da najavim skoro izdavanje prvog albuma londonske grupe De Profundis, pod nazivom "Beyond Redemption". U pitanju je zvuk sa dosta primesa (od doom/black ambijenata do slap bass ritmova) i tesko ga je okarakterisati jednom vrstom muzike. Tematika je pretezno doom, gde tekstovi opisuju unutrasnju ljudsku nemoc da se uzdigne i bol postojanja kao posledicu preterane svesti. Razlog objave u ovoj rubrici je dakle jasan.

 

Album je snimljen u Oksfordu sa Steve Watkinsom (ChokeHold, DedLock, The Crushing), gde je mastering radio Tim Turan (At the Gates, Opeth, Emperor, Dimmu Borgir). Trenutno cekamo da se zavrsi izrada omota (logo - Christophe Szpajdel, dizajn - Achilleas Gatsopoulos) i nadamo se da ce album krenuti u opticaj pocetkom leta.

 

Sa druge strane, etnicki sastav grupe je prilicno interesantan:

 

Craig Land - vokal (Juzna Afrika)

Roman Subbotin - gitara (Rusija)

Soikot Sengupta - gitara (Francuska / Indija)

David Andrews - bubanj (Engleska)

i moja malenkost - Aleksej Obradovic - bas (Beograd)

 

Zvanicni sajt je isto u pripremi i za sada mozete da cujete uzorke na:

 

www.myspace.com/deprofundisuk

www.wildplum.co.uk/music/deprofundis

 

Navrnite i bacite svoj sud, zanima nas koliko zrna svesti ima u toj pustinji postojanja!

 

 

Aleksej / De Profundis

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest De Profundis
Zar Beyond Redemption ne beshe HIMova pesma. Nisu mogli da nadju neshto kreativnije?

 

"Beyond Redemption" je prilicno uobicajen izraz za nepopravljivu situaciju, kada vise "spasu nema nade", kada ne mozes da se iskupis za svoje grehe. Sam pojam odgovara nasem stilu i sa tom namerom smo izabrali naziv albuma.

 

Niko od nas ne slusa HIM, niti je bio upucen u imena njihovih pesama. Uz to, "Beyond Redemption" je stih iz jedne od nasih stvari, a ne sam naziv pesme. Stvar se zove "A Caustic Vexation" i trenutno je na www.myspace.com/deprofundisuk

 

Mislim da je ovo jos jedan dokaz kako je trenutno tesko napraviti bilo kakav potez u umetnosti (bilo kog oblika), a da vec neko drugi nije uradio isto, pogotovo kada je rec o mracnijim, unutrasnjim stvarima koje svi mi prozivljavamo, svako na svoj nacin. Stoga ih delimo. Bitan je stil, pre nego zakljucak koji ce sasvim sigurno biti isti - svi prolazimo kroz sranja i patimo na putu. Zato je uvek tu muzika koja ce dati utehu i na nama je da biramo.

 

Nadam se da je to rascistilo bilo kakve sumnje oko kreativnosti / umne svojine imena naseg albuma

 

 

Aleksej / De Profundis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest De Profundis
prijatelji ste mi na spejsu ^^

 

svaka chast...

 

Da, ti si iz Novog Sada, zar ne? Roman ti je odgovarao na poruke, ja rek'o da se ne mesam...

 

Hvala na odlicnim komentarima, nadam se da su iskreni!

Edited by De Profundis

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...