Jump to content

Zagonetke


Andrija Smith

Recommended Posts

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hahaha, a najjace je to sto u tim igrama (bar u ovoj koju sam ja igrala) administratorima sajta stize sve sto ljudi ukucaju.

Ja sam igrala pre mozda nekih godinu dana, i drug koji zna tog lika sto je pravio sajt mi je poslao sve adrese... znaci, to je bilo umiranje, sta sve ljudi kucaju... pogotovo kad se iznerviraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, a najjace je to sto u tim igrama (bar u ovoj koju sam ja igrala) administratorima sajta stize sve sto ljudi ukucaju.

Ja sam igrala pre mozda nekih godinu dana, i drug koji zna tog lika sto je pravio sajt mi je poslao sve adrese... znaci, to je bilo umiranje, sta sve ljudi kucaju... pogotovo kad se iznerviraju.

 

Iiih... Znaci i one moje gluposti je neko procitao?!  FUCK!! :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja sam na 42gom i pukao mi je kapilar u oku, danas nisam puno bila kod kuce na svu srecu pa sam se malo zalechila.

 

Jebesh ovo.

 

GET A LIFE!!!! :pivopije:

 

Saims emalo ali stavrno si malo bolesna sto se tice tih zajebavancija... :D

Edited by loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam odavno zadatak, i tada sam sama zakljucila... Mislim, ne moze nista drugo resenje da bude, a kad se uporede beli delovi kvadrata kod hipotenuze, vidi se da nisu jednaki... Tako da nije bilo suvise tesko...

A najjace je bilo kad smo mi nasoj psihologicarki u skoli dali taj zadatak da vidimo sta ce da nam kaze(posto je zena luda skroz, pa malo da je zezamo), a tek ona posle duzeg vremena:" Pa mora da je u pitanju neka opticka varka, verovatno utice drugi raspored boja n ato da ne vidimo taj kvadratic". ahahahha.Al' dobro, zanimljiv joj je bio odgovor... Ja za ovo npr. nikad ne bih rekla da su iste boje, dok se sama nisam uverila...

Optical.greysquares.arp.jpg

qqqqcl2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam odavno zadatak, i tada sam sama zakljucila... Mislim, ne moze nista drugo resenje da bude, a kad se uporede beli delovi kvadrata kod hipotenuze, vidi se da nisu jednaki... Tako da nije bilo suvise tesko...

A najjace je bilo kad smo mi nasoj psihologicarki u skoli dali taj zadatak da vidimo sta ce da nam kaze(posto je zena luda skroz, pa malo da je zezamo), a tek ona posle duzeg vremena:" Pa mora da je u pitanju neka opticka varka, verovatno utice drugi raspored boja n ato da ne vidimo taj kvadratic". ahahahha.Al' dobro, zanimljiv joj je bio odgovor...

 

:udri: Drugi raspored boja ... Nista gluplje nisam cuo ...

 

Zna li neko , ako se prave DVE piramide od kuglica ( za one koji nisu shvatili , evo ilustracije )

 

golf2.jpeg

 

na ovu foru , koliko bi trebalo kuglica upotrebiti za svaku od njih ( najmanje ) da bi , kad se sastave , opet se dobila jedna piramida ...

Edited by Maljavi Razbijac

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Steta da ovako dobra tema propadne :

 

Desifrovati :

 

972224293042251735122727458524205075521145 = pink floyd

 

321114130441125009511012458212242406515129 = black hole

 

543114356541142966213914480432154597832226 = decryption

 

 

602317269073352996231910742522105095412326 = twin peaks

 

 

Rešiti sledeću poruku:

 

581212158422231086123018269312143405631326 = ?

 

smislio Jethro

 

 

-------------------------------------------------------

 

Za one koji znaju nesto o fizici :

 

Moze li nevidljv covek da vidi ? Obrazloziti .

 

 

-------------------------------------------------------

 

 

 

Za one koji vole matematiku :

 

Izracunati e^i ( ^ oznacava ,,na'' ( stepenovanje ) , tj. e na i )

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

pa dobro , nije bas zagonetka , ali mi zao da zamre tema , a cini mi se da sam vidjao ovde nekih etf-ovaca , matematicara , gradjevinaca , a njima bi ovo trebalo da bude jednostavno .

a i da bi se resilo bitnija je ideja od racuna .

vise me interesuje ono za nevidljivog coveka , vrlo interesantan problem ( bar meni :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...