Jump to content

Hamachi


Jabba the Hutt

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Hamachi je extra... Ja ga koristim kao tunel izmedju lap top-a i desktopa... Posto imam adsl (kuci), malo je teze RAT uraditi, ali sa hamachiem otvorim tunel, i rat preko njega, i gde god da sam, otvorim hard na desktopu :D A inache, trsio sam Generals, Warhammer 40k, Frozen, drzao privatni WoW server (za klince iz zgrade, da se zanimaju) i josh nesto... Opasna stvarcica, svasta se moze sa njom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja cu ti objasniti laksu verziju konektovanja sa jednog kompa na drugi (necemo koristiti trojance, jer su komplikovani, trebash imati iskustva). Real VNC Je program koji cemo koristiti da bi se konektovali preko hamachia

 

Sta ce ti trebati:

 

Hamachi Klikni ovde za download

 

Real VNC Opet kliknesh za download

 

 

Upustvo Hamachi: Pokreni instalaciju i instaliraj (znaci na desktopu i na lap topu). Sada predji na desktop: Ukljuci hamachi i klikni na kao dugme (I) ono power :D I sada klikni Create a new network. U network ID Stavi ime mreze: Ja cu npr staviti Shinigamy Test 1 (ti stavi Heavy Jerk Online). U password stavi sifru koju zelish (ali zapamti koja je). Kliknesh Ok. I napravili smo mrezu :D Yay. E sada, uzmesh lap top, pokrenesh hamachi, kliknesh na power i idesh join network (ukucash Heavy Jerk Online (mora kako su slova pisana) i sifru dole). Kada to uradish napravio si VPN (Virtuelnu Privatnu Network (mrezu)), takozvani LAN preko neta.

 

Upustvo Real VNC: Pokrenesh instalaciju i samo cepash next. Pojavice ti se properties. Kliknesh no authentication. E sada, to uradish isto i na lap top. Sve isto. Onda odesh Start - programs - RealVNC - VNC Viewer i pokrenesh. Pre toga, u firewall podesavanja podesis da dozvoli, isto uradish i sa antivirusom (jer ce ga detektovati kao pretnju a nije). Kada sve to uradish, ukucaj u server (kada pokrenesh VNC Viewer) IP od hamachia i samo cepnesh connect.

 

There, trebalo bi da radi, ukoliko nesto ne radi, slobodno odgovori ovde, i objasnicu ti. Ili me kontaktiraj na MSN: [email protected] ;)

 

 

P.S. Nemoj da mi zamerish ako nisam nesto lepo napisao, pisao sam u 8 ujutru :D Josh ni kafu nisam popio, a odma na yumetal... Koja zaraza bemu :/

Edited by ShInIgAmY91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne, ne morash, bitno je da imash internet konekciju samo. Npr uzmesh lap top (sa ovako podesenim stvarima) i odesh negde i navatash wireless, i nakacis se. A na desktop isto da bude neka internet konekcija. I samo pratish uputstva, i kacish se na svoj desktop gde god da si ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

instaliraj hamachi i onaj sa kim zelis da budes u mrezi. neka neko od vas kreira mrezu (ko ima bolji protok) i neka onom drugom saopsti ime mreze i pass. kada to uradite trebalo bi da se vidite u listi u hamachiju. pingujte se da vidite da li u mrezi postoji protok. i to je sve.

samo jedno upozorenje...naletao sam na igre gde hamachi nije pomagao..ali su one bile zaista retke. u 15 mozda 1 ili 2.tad sam koristio tungle..ali je on jos kompleksniji ;)

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar ne postoji cista lan opcija..pa kad neko kreira igru, da se ta igra prikaze ovom drugom i on klikne na join? znam za te opcije preko ip adrese ali nikad nisam imao potrebe da koristim.

 

P.S. pogledaj ovaj video tutorial..ako ti nesto nije jasno.. pitaj pa cemo da resimo ;)

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao sam ovaj tutorial i uradio kako je trebalo ali opet nije htjelo da nadje session tamo u multiplayer,e sad mozete korak po korak samo da mi objasnite da bih skapirao to,nadam se da nisam zahtjevan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo je rekao firewall-u da doda da "veruje" strongoholdu (ako ste iskljucili firewall jos bolje), onda se preko hamachija ubacio u mrezu koja je kreirala stronghold. proverio da ima istu verziju kao i svi (ako imate razlicite verzije igra cesto nece raditi..a najbolje je da imate poslednju), u igri ukucao ip adresu servera (korisnika) koji je kreirao stronghold i to je to. ako nece pokusajte u drugom smeru, tj ako si ti kreirao igru, neka pokusa ortak.

i opet...probajte da se pingujete preko hamachija..da vidite da li imate mrezu!

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga, teško je ovako objasniti, posebno ako taj sa kim igraš nije upućen u sve to.. ja sam tako morao 3-4 puta da idem idem do tog drugog računara, sreća pa je u istoj ulici haha. Igrao sam company of heroes i još jednom ću ponoviti da sa verzijom 1.6 nije bilo teoretske šanse da proradi pa sam skinuo 1.0.1.12 ili kako već. da li ti je enableovan hamachi u network settings:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice strongholda preko hamachija, slaba vajda da ce ti raditi, jer je mnooooogo bagovito :/ Probali smo ortak i ja, a experti smo za hamachi, nema sta nismo radili preko istog, i to je jedina igrica koju ne mozemo lepo srediti da radi... Radi nam jedno 2 minuta, i posle crashuje, a imamo super protok. Tako da, ako nemas zivce nemoj da se mucis oko strongholda. Bolje predji na neku drugu igricu, pa se trsite do mile volje ^^ Cisto moj savet. I da, ne pokusavajte Battle For Middle Earth 1, jer i on zajebava podjednako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...