Jump to content

Balkan Metal Community


Slava

Recommended Posts


Pozdrav, ljudi!

Imam ideju koja mi se vrti već po glavi dosta dugo vremena koju bih predstavio na ovom forumu (barem se nadam da sam izabrao dobar forum). Nadam se da se tema neće izbrisati već makar prebaciti u drugi forum, ako već ne može biti na ovome.

Znam da će zvučati čudno i odmah u glavi može se pojaviti upitnik zašto ja to radim i zbog čega, no odmah ću reći da ne planiram ništa prodavati niti imam ikakve zarade od ovoga dole navedenog niti sad niti u budućnosti. Svoju "slavu" i zaradu sam stekao u kompletnom nekakvom drugom pravcu i novci me ne zanimaju.

Isto tako znam da je ovo Balkan i da smo navikli da ništa ne može doći da je dobro, a da te nešto ne košta. No opet pišem - ovo je samo moja dobra volja i dobra volja ljudi koji bi se našli u tome.

Da ne dužim previše, evo ideje koju imam.

I dalje tvrdim da se jedna od boljih muzika svira na Balkanu, to sam tvrdio godinama, a tvrdim i dalje. Izvan metala sam bio preko 10 godina i vratio se jer "prva ljubav zaborava nema" i zatekao sam isto rasulo na Balkanu kakvo je bilo i prije 10 godina.

Ideja koju imam je da se otvori fejsbuk grupa (koju sam i otvorio u linku ispod) i skupi se kritična količina ljudi koji bi pomagali jedno drugima.
Tipa - ja sam povezan s autorskim pravima i marketingom - mogu napisati i pomoći pokoju o tome.
Isto tako se bavim miksom i masteringom, mogu i tu pomoći.
Možda bi došao nekakav grafički dizajner koji bi se spojio s bendovima i napravio im nekakav cover za nižu cifru ili kako god.
Izdavači bi mogli odraditi svoje. Doveo bih i neke članove bendova koji bi odradili  Q&A s nama, a koji su potpisani za velike izdavačke kuće. Mogu doći do njih jer dosta ih radi u branši s kojom se i ja bavim.

Ideja bi bila da se domaći balkanski bendovi obrazuju i da makar znaju pokoju o biznisu, kako da krenu zarađivati online, o streaming servisima, ma bilo što vezano za biznis - a isto tako da se povezemo i pomognemo jedni drugima.

Bend treba da nasnimi violinu - ja znam osobu koja to može odraditi u dan-dva za maltene ništa novca. Treba mi solo za gitaru - ti znaš nekoga ko će mi to nasnimiti kući. Od takvih "banalnih" stvari do toga da ti zapravo bendu koji je potpisan za veliki ugovor možeš ga direktno pitati neke stvari koje te zanimaju i mogu ti pomoći.

Znam da to neće pomoći nama možda da se plasiramo na neku ogromnu scenu, ali makar možemo popuniti rupu neznanja. Tipa, začuđen sam bio koliko bendova ne zna za zaradu preko youtube - ili znaju ali za sve koriste CDbaby i gube tonu novca preko interneta.
Ili plaćaju ko zna koliko za studio, a doslovce mogu snimiti mi gitare kuci, poslati mi i ja mogu odraditi dobar mix na to sve. Eto, to je stavka manje i mogu bubnjeve snimiti u studio i ustediti novce. Idem sad u krajnosti, ali mislim da shvaćate ideju.

Bilo bi mi stvarno drago kad bi se skupila količina ljudi i bendova koji vole muziku, ali mogu i nešto novo naučiti što bi im pomoglo u karijeri pa da se svi nađemo u toj grupi. Postavljamo si pitanja, dajemo si odgovore, spajamo se - učimo nešto novo.
Npr. ja sam bih mogao napisati gomile postova o mom iskustvu i o autorskim pravima, vodjenjem izdavačke kuće i svega toga.
Jednostavno sam došao do tog levela da me ispunjava na način na koji ne mogu opisati kad mogu nekome pomoći u nečemu, a da nisu novci vezani za to.

Takvu jednu grupu sam već bio napravio, ali nije vezana za metal već za filmsku muziku. U 2 godine je narasla na preko 850 ljudi i nekolicini njih je stvarno promijenila život i potpisali su ogromne ugovore za najveće izdavačke kuće.
Ne vidim zašto se to ne bi moglo napraviti i sa metal zajednicom. A ako i ne može se napraviti, e pa onda i ne zasluzujemo ništa bolje. Ja mislim da zasluzujemo.

Evo grupe koga interesuje:
https://www.facebook.com/groups/798045174988910/?ref=share_group_link

Živili!

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas odmah clana i volontera (u svakom smislu) u bendu Dvoeverie iz NK.

Ideja je odlicna, koliko ce narasti ne bitno je, metal (pravi) je uvijek bio prica ne za siroke mase, smisao metala je u tome da ostane underground, bar za nas... Stoga smo skroz ZA i ova prica zvuci kao nesto u cemu se ne moze pogrijesiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 4/23/2023 at 5:02 PM, dvoeverie said:

Imas odmah clana i volontera (u svakom smislu) u bendu Dvoeverie iz NK.

Ideja je odlicna, koliko ce narasti ne bitno je, metal (pravi) je uvijek bio prica ne za siroke mase, smisao metala je u tome da ostane underground, bar za nas... Stoga smo skroz ZA i ova prica zvuci kao nesto u cemu se ne moze pogrijesiti...

Ziv bio!

 

Upravo smo u našoj maloj grupi lagano počeli se družiti i objasnjavati, a uskoro će nam i doći gosti iz malo "većih bendova" potpisanih za malo "veće izdavace."

Zanimljivo je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...