Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Teško da će i to pomoći icon_smile.gificon_smile.gif

 

E, nije uredu, nemoj da psuješ, tu je Bogorodica! icon_smile.gificon_smile.gif

Danas su se u arsenal ukljucili sledeci instrumenti:

 

Ibanez AF85

Fender Frontman FM65

 

Samo necu da vam kazem koliko sam to sve platio jer bi se svi izbedacili. Inace je sve glanc novo icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi sta je bolje,dva pojacala prevezana ili jedna glava-dva kabineta?

 

i,ako moze,pojasnite mi to.

Ja ti ne mogu pomoci sudeci da nisi dao dovoljno informacija, ili nisi dobro skapirao kako funkcionishu glava/box relacije... Sta znaci dva prevezana pojacala? Drugo moje pitanje je koja je svrha da na jednu vugla kachis 2 kabineta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti ne mogu pomoci sudeci da nisi dao dovoljno informacija, ili nisi dobro skapirao kako funkcionishu glava/box relacije... Sta znaci dva prevezana pojacala? Drugo moje pitanje je koja je svrha da na jednu vugla kachis 2 kabineta?

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...ocigledno nemas marsalovu glavu...naime ona i jeste napravljena da se kaci na dva kabineta...(govorim o klasicnoj glavi od sto vati)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi sta je bolje,dva pojacala prevezana ili jedna glava-dva kabineta?

 

i,ako moze,pojasnite mi to.

naravno da ti je bolje da prevezes dva pojacala...ako su kvalitetna...

 

objasnjenje...hmmm...pa da budem iskren...poprilicno je komplikovano...a ja jos uvek nemam znanje da ti ga pojednostavim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...ocigledno nemas marsalovu glavu...naime ona i jeste napravljena da se kaci na dva kabineta...(govorim o klasicnoj glavi od sto vati)

Ne'am... icon_mrgreen.gif Moja glava je na mom avataru... icon_smile.gif Koja je svrha kaciti

glavu od 100W na 2 kab? A prevezano pojacalo bi trebalo da znaci dve vugle jedna kroz drugu a obe imaju po jedan kab sa sobom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne'am... icon_mrgreen.gif Moja glava je na mom avataru... icon_smile.gif Koja je svrha kaciti

glavu od 100W na 2 kab? A prevezano pojacalo bi trebalo da znaci dve vugle jedna kroz drugu a obe imaju po jedan kab sa sobom?

pa ja samo ne razumem odakle ti ideja da to ne valja...??? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde, pazi `vamo...

 

Idemo redom.

Prevezano pojacalo = da je unutar mashine napravljen drugaciji spoja elemenata pa mashina daje drugaciji ton tj, pravi se varijanta da ima pre-amp (iliti gain).

 

Dalje.... Marshall-ove glave 100ke pogotovo su ranije svirane na panju,(Hendrix, Blackmore....) a buduci da su jedini zvucnici koji su ranije postojali bili od po 25 ili 30 W, pravljene su varijante za 2 kabineta = stack.

100W mashina + duplo veca snaga potroshaca tj 2 boxa po 100 ili 120 W (4x25W ili 4X30W box).

Da ne govorim o Major glavama (koja ima 200W). 2 boxa je tu da zvucnici ne bi pregoreli.

Danas je druga situacija, nije vishe takva vrsta svirke u pitanju...

 

Najbolja varijanta je .... 1 glava + 1 box, pa sve to umnoziti shto vishe puta, jer svako pojacalo, bez obzira da li je isti model u pitanju, daje za nijansu drugaciji ton. Dobija se naravno i GABARIT..... isti kao kada bi poredili 1 zvucnik naspram boxa 4X12.

 

Opet ja na Blackmore-a. On je svirao 3x100W glava (prebudzene do jaja) na 6 boxove sa 4x30W zvucnicima.

 

Nije to samo scenski. Ima i puna backup pojacala (G`n`R su tako radili,to znam sigurno)... tako da ako neko crkne, odmah se koristi sledece...

 

E da... ako imate vishe od jednog polustecka (glava + 1 box), obavezno unajmite nekoga ko ce sve to da vam nosi... icon_smile.gif

 

Da sumiram..... od odlicnog ka najboljem...

1. glava + box

2. glava + 2 boxa

3. (glava + box)x2

4. (glava+2boxa)x2

5. MAJKA mnogo (glava + 2 boxa) icon_mrgreen.gif

 

...i tako.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

al si mu objasnio u pizdu materinu... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

nebitno...ziv bio...

 

i sviraj te marshalle...nemoj da ti stoje kuci za dz... pivopije.gif

Ma sve je to rokenrol icon_smile.gif

 

Da je srece pa da svi mozemo da kupimo neki stari bassman ili twin reverb od fendera pa da vidite svirke icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve je to rokenrol icon_smile.gif

 

Da je srece pa da svi mozemo da kupimo neki stari bassman ili twin reverb od fendera pa da vidite svirke icon_smile.gif

e tu se slazemo...imao sam i bassman-a i twin reverb...ovo drugo je mozda i najbolje pojacalo ikad napravljeno...uz stari ac30...jedan ortak ima vrlo cudnu varijantu...nije klasican kombo,sa dve dvanaestice...nego ih ima cetiri plus pojacalo...sve u jednom...

 

jebena mecka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e tu se slazemo...imao sam i bassman-a i twin reverb...ovo drugo je mozda i najbolje pojacalo ikad napravljeno...uz stari ac30...jedan ortak ima vrlo cudnu varijantu...nije klasican kombo,sa dve dvanaestice...nego ih ima cetiri plus pojacalo...sve u jednom...

 

jebena mecka...

Twin reverb je zakon. Danas nam je bio na popravci jedan Blues De-Ville, koji je verna kopija twin reverba. Mnogo dobro pojacalo kad se uporedi sa djubretom koje danas izlazi na trziste.

 

Inace, toplo preporucujem Fender Blues Junior. Fantastican lampas od 65 vati. Ali fantastican.

 

ps. nije dzaba tata SRV svirao Twin Reverb icon_smile.gif

Edited by Nurg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twin reverb je zakon. Danas nam je bio na popravci jedan Blues De-Ville, koji je verna kopija twin reverba. Mnogo dobro pojacalo kad se uporedi sa djubretom koje danas izlazi na trziste.

 

Inace, toplo preporucujem Fender Blues Junior. Fantastican lampas od 65 vati. Ali fantastican.

 

ps. nije dzaba tata SRV svirao Twin Reverb icon_smile.gif

Bluz Dzunior od 65W??? Sta je to jebote? (znam da je pojacalo, nego nisam cuo da ih prave u tim snagama)...Nego, Nurg, je l' si svirkao ove nove FENDER FM 212R (2x12" Speakers 100 watt, Spring Reverb)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...