Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

E, matori, ja sam te Marshall-e trazio 4-5 godina.... i josh nisam zavrshio.

 

U planu mi je da do 30 godine imam 3 stack-a tj 6 Marshall kabineta, 2 50W i 1 100 W glave, JMP naravno. mrred.gif

 

Znaci josh 1 kosi + 3 ravna boxa + 1 50ica i 1 100tka.

 

icon_biggrin.gif

 

pivopije.gif

 

A za svirke cu da nosim i dalje mali box sa 2x12 i jednu od 50ica koje inace stalno sviram.

A ZA KOJI CE TI MOJ SVE TO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nervira me trokrilni prozor u sobi, a nemam na njemu roletne, pa hocu da ga pregradim sa tri Marshall stack-a. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

taj rad... a i treba ti drvo za ogrev... pa ono i gitare mogu necemu da koriste... tako? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

od danas sam postao ponosni vlasnik par stvarcica icon_smile.gif

 

1. Gibson LP studio (crna)

2. Ibanez ZR tremolo (ne pitajte kako sam ga nabavio, ali ide u gitaru koju pravim)

3. Ibanez edge pro II 7 tremolo (takodje ne pitajte kako je nabavljeno, i takodje ide u drugu gitaru koju pravim)

4. SWR workingman's 120 - reko bio je red da si kupim i neko bass pojacalo za one silne basseve sto skupljaju prasinu buduci da ih skoro uopste ne sviram icon_smile.gif

Edited by Nurg

Share this post


Link to post
Share on other sites

od danas sam postao ponosni vlasnik par stvarcica icon_smile.gif

 

1. Gibson LP studio (crna)

2. Ibanez ZR tremolo (ne pitajte kako sam ga nabavio, ali ide u gitaru koju pravim)

3. Ibanez edge pro II 7 tremolo (takodje ne pitajte kako je nabavljeno, i takodje ide u drugu gitaru koju pravim)

4. SWR workingman's 120 - reko bio je red da si kupim i neko bass pojacalo za one silne basseve sto skupljaju prasinu buduci da ih skoro uopste ne sviram icon_smile.gif

Svaka cas' icon_biggrin.gifpivopije.gif ...nego reci mi kakav je taj ZR temolo...jel bolji od mog Edge-a?...pitam te posto planiram da kupim jedan S Prestige model do kraja godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cas' icon_biggrin.gifpivopije.gif ...nego reci mi kakav je taj ZR temolo...jel bolji od mog Edge-a?...pitam te posto planiram da kupim jedan S Prestige model do kraja godine...

ZR je do jaja. Ali do jaja.

 

Umesto "Knife Edge" sistema koji zna da se istrosi vremenom ima kuglagere koji su prakticki neunistivi, a kao rezervni deo kostaju mozda 5 eura komad, tako da akcija tremola ne moze da propadne cak i ako se trudis. Tenzija opruga se podesava tockicem koji je na straznjem delu gitare, a ono sto je naj bolje je kontra opruga koja vraca tremolo u nultu poziciju, i ako ti pukne zica, gitara ne ispada iz stima. Takodje postoji D-tuner koji moze da mu se ugradi (samo se zameni jedan sraf za fine tuning) i imas instant drop D tuning bez da prestimavas gitaru. Opasna makina icon_smile.gif

 

Gitara koju ja planiram da napravim oko tog tremola ce biti kopija JEM-a, stim sto ce telo biti mahagoni sa slojem javora odozgo, debljine ok 1cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZR je do jaja. Ali do jaja.

 

Umesto "Knife Edge" sistema koji zna da se istrosi vremenom ima kuglagere koji su prakticki neunistivi, a kao rezervni deo kostaju mozda 5 eura komad, tako da akcija tremola ne moze da propadne cak i ako se trudis. Tenzija opruga se podesava tockicem koji je na straznjem delu gitare, a ono sto je naj bolje je kontra opruga koja vraca tremolo u nultu poziciju, i ako ti pukne zica, gitara ne ispada iz stima. Takodje postoji D-tuner koji moze da mu se ugradi (samo se zameni jedan sraf za fine tuning) i imas instant drop D tuning bez da prestimavas gitaru. Opasna makina icon_smile.gif

 

Gitara koju ja planiram da napravim oko tog tremola ce biti kopija JEM-a, stim sto ce telo biti mahagoni sa slojem javora odozgo, debljine ok 1cm.

Pretpostavio sam da to tako nekako funkcionise...zvuci opako icon_da.gif ...Edge je igrackica kada se uporedi sa ovim icon_smile.gif ...nego kada vec pricamo, sta mislis o ovoj gitari?...to sam mislio da uzmem...na gitari je sve kako treba izuzev vrata koji je Wizard II...mnogo tanko no.gif

 

user posted image

 

S2075FW

 

5pc Wizard II Maple/Bubinga neck

Figured Poplar top/ Mahogany body

Jumbo frets

ZR Tremolo bridge w/D-tuner

DiMarzio® IBZ (H) neck pu

DiMarzio® IBZ (S) mid pu

DiMarzio® IBZ (H) bridge pu

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavio sam da to tako nekako funkcionise...zvuci opako icon_da.gif ...Edge je igrackica kada se uporedi sa ovim icon_smile.gif ...nego kada vec pricamo, sta mislis o ovoj gitari?...to sam mislio da uzmem...na gitari je sve kako treba izuzev vrata koji je Wizard II...mnogo tanko no.gif

 

user posted image

 

S2075FW

 

5pc Wizard II Maple/Bubinga neck

Figured Poplar top/ Mahogany body

Jumbo frets

ZR Tremolo bridge w/D-tuner

DiMarzio® IBZ (H) neck pu

DiMarzio® IBZ (S) mid pu

DiMarzio® IBZ (H) bridge pu

Od te gitare tesko da ces naci nesto bolje u S seriji icon_smile.gif

 

Moja jedina zamerka S seriji je sto sve gitare imaju 22 praga, i upravo zato se spremam da gradim gitaru koja ima 24 praga i ZR Tremolo umesto da kupujem S seriju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juce svirao ortakov novi Washburn Dime-Signature (jedino mi je sumLJivo sto ima Washburn magnete).

Elem, nikad jaca gitara, dizajn fenomenalan, to je ona plavo-crna verzija sa munjama, ima floyd, zvuk je do jaja, i sa i bez procesora, a cak nije ni nesto narocito teska (doduse, ja sam navik'o na baseve). Najbolja stvar sto je bila na rasprodaji i lik je dobio nju + kofer za 500 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...