Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

ne, mislio sam na slash-ov signature. ove "serijske" djitre su dosta jeftinije

znam, secam se da sam u radnji probao ostale epifone i uopste nisam bio zadovoljan. onda sam uzeo ovaj i.. "eh, ovo je vec nesto" biggrin.gif

 

dosta ljudi ovih matorih (po radnjama i to) su mi rekli da je lep komad, cak i bolji nego sto sam mislio icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa.. necu da se hvalim, ali mnogo volem svoju gitaru biggrin.gif

jel sa ovim epifonom snimnjena pesma "absinth thoughts"? ako jeste, onda zvuci vrh. ako te ne mrzi da nam napises par recenica o tome kako su snimnjene gitare za tu pesmu (to je meni najjaci zvuk gitare u domacem metalu ikad). koliko puta si snimao, koje pojacalo, kako je ozvuceno i tako to...

 

pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste, to je ta gitara biggrin.gif

 

5150 glava u istu tu peavey kutiju.

snimljena sa tri mikrofona, shure 57, neki-cijeg-imena-ne-mogu-da-se-setim 421 i neumann.

57 i 421 zasebno nisu nesto, ali zajedno daju lepu boju.

neumann je pokupio sve sto treba. kada iskombinujes lepo sva tri mikrofona, pa jos dve odsvirane ruke, dobijes pravu stvar.

 

da 5150 ima kenonske autpute ne bi bilo lose da smo imali i signal odatle. lajnaut mu je dosta slab, ali je inace pojacalo vrh ako se ozvuci kako treba.

 

snimak je malo nesredjen, ali se inace na ritam gitarama u miksu najmanje radi ako su prvobitno dobro usnimljene. (ako si ih lose usnimio ni 15 kjubejzova i nuendoa ti ne mogu pomoci icon_smile.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala za info!

 

znaci, imao si ukupno 6 trekova gitara (dve ruke po tri mikrofona)? pa da, vidim ja zid od zvuka.. a i dobro se slozio zvuk za bas gitarom i bas bubnjem. posle kazes da nista nije radjeno na tim trekovima, samo su umiksani... do jaja.

 

pozdrav!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci, imao si ukupno 6 trekova gitara (dve ruke po tri mikrofona)? pa da, vidim ja zid od zvuka.. a i dobro se slozio zvuk za bas gitarom i bas bubnjem. posle kazes da nista nije radjeno na tim trekovima, samo su umiksani... do jaja.

pazi, to sa usnimavajem gitare sa vise mikrofona je standard vec vise od 20 godina, nismo ni ja ni snimatelj izmislili toplu vodu sto se toga tice.

 

problem je sto nasi snimatelji nemaju pojma o tome (ili nece da uloze u dobre i skupe mikrofone) pa snime gitaru sa jednim mikrofonom. to naravno da ne moze da zvuci dobro, tj. zvucace tanko.

 

to sto sam snimio 2 ruke sa po 3 mikrofona nije nista revolucionarno.

 

postoje i kombinacije da snimis jednu glavu ubodenu u dve razlicite kutije (samim tim sto su razliciti zvucnici u pitanju, dobices drugaciji ton),

ili da uzmes 2-3 razlicite glave (5150 i mesa boogie, to je npr dosta popularna kombinacija u metalu poslednjih par godina)..

 

sve je to naravno pitanje vremena i efikasnosti muzicara, sto povlaci i novac koji ces da potrosis u studiju za sve to potroseno vreme..

 

pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mada, nesto sad razmisljam..

 

mozda sam se izlupetao, mozda to i nije standard 20 godina, mozda to nas snimatelj ima sumanute ideje icon_uhoh.gificon_smile.gif

 

mozda bi neko kao Dushan S mogao bolje da ti odgovori na to pitanje, ipak on mnogo vise zna o tome kako se sta pravilno usnimava i sa koliko mikrofona.

 

Dushaneeee..? musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

yobo

 

njihov gitarista kiki je jedini imao 5150 u to vreme, ne mozes da zamislis koliko sam se smarao da ga nadjem icon_smile.gif

 

kasnije je milan iz rapid force-a kupio istu tu glavu, ali ju je onda prodao nekom drugom cim je kupio mesa triple rectifier. kome je otisao taj njegov 5150, da me ubijes, ne mogu da se setim sada..

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...