Jump to content

Početnici


Creeping Death

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I da li neko zna kako se zove mol u kome je 2. ton spushten za polustepen, 3. ton povishen za polustepen i 7. ton povishen za polustepen.

Sve u svemu, skala k'o stvorena za agro-metal, to sto sam je naucio mi je bilo otkrovenje meseca musik19.giforangelistening.gif

Moldur sa snizenim drugim icon_da.gif

Jebali vas turcizmi... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam takodjer pocetnik...bass pocetnik...batalio sam pesme dok ne nastrebam skale i pozicije kako treba...doduse,skinuo sam jedan bass solo,al zvuci ko *****...nabavi profu...mene uci cale...inace milim da si pitao sta je riff???Ne znam ni ja tacno,zato vi iskusniji,objasnite!!!

 

Inace ta agro-skala to mora da je neka repetitorska nota u allegru iz d-mola

 

 

To sam pokupio od neke drugarice koja je zavrsila muzicku biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas svoj bas? Je prodajem jedan, dusu dalo za pocetnike (cijena - sitnica) icon_cool.gif

 

Elem, saznadoh, ono se zove Spanska skala biggreens.gif (moldur icon_rolleyes.gif )

repetitorsko je kad se nesto ponavlja.

alegro je tempo tj. brzina i nema veze sa skalom icon_wink.gif

i ne pocinje iz D icon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

biggrin.gifbiggrin.gif e jbg,omasih ga kompletno laugh.giflaugh.gif a hteo sam da ispadem mudar biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

cale mi je 20 godina svirao bass al vise ne svira....dao mi je njegov stari fender precision sa seymore duncan elektronikom i imao je trejs eliota ali ga je prodao...imao je i marshalla ali je nekome dao pa je sad zaboravio...dileja...stoga,verovatno zakljucujes da mi bass ne treba,ali malo me jebe,ovaj fender je fretless,pa moram da nabadam kad sviram,ubih se kolko me zajebava...masim po pola tona redovno laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

biggrin.gifbiggrin.gif e jbg,omasih ga kompletno laugh.giflaugh.gif a hteo sam da ispadem mudar biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

cale mi je 20 godina svirao bass al vise ne svira....dao mi je njegov stari fender precision sa seymore duncan elektronikom i imao je trejs eliota ali ga je prodao...imao je i marshalla ali je nekome dao pa je sad zaboravio...dileja...stoga,verovatno zakljucujes da mi bass ne treba,ali malo me jebe,ovaj fender je fretless,pa moram da nabadam kad sviram,ubih se kolko me zajebava...masim po pola tona redovno laugh.giflaugh.giflaugh.gif

al ćeš zato da naučiš 3 puta bolje od ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznato je da su fender civije prilicno lose u poredjenju sa civijam koje koriste warwick,jackson,yamaha(bar je tako bilo 72 kad je ova moja napravljena)al moj cale je izgleda ubo pravu...deset godina je lezala na kutiji i kad sam je uzeo bila je nastimovana...A cale je imao i neku petozicanu ariu,sa fretovima,ali sam se ipak odlucio za fender...tad nisam ni shvatao sta ce da me snadje laugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW da li je moguce da decko koji je zavrsio muzicku ne zna gde se nalaze tonovi po vratu?!?Ja sam poceo nesto da mu pisem,neku malu zezalicu i kazem mu A,C#,G a on mi kaze da ne zna tako!!!!Ne znam za vas al prvo sto sam ja naucio jeste gde se sta nalazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima raznih... Ali ako je zavrsio muzicku za trombon, tesko da ce znati gde su koji tonovi na vratu... icon_smile.gif

 

Sto se vezbanja tice... pa ne znam... vezbaj koliko stignes, probaj da se drzis na 2 sata dnevno, s'tim sto, posto si jos pocetnik najveci deo toga provedes vezbajuci prste, i to ne moras cak da vezbas skale nego vezbaj tako sto kaziprstom pritisnes tamo gde bi trebao da bude prvi prag, srednjim drugi, domalim treci, malim cetvrti, promenis zicu pa ponovo. Kad izmenjas sve cetiri zice, pomeris celu ruku za jedan prag i tako u nedogled (s'tim sto bi mi bilo mnogo lakse ovo da ti pokazem nego objasnim).

Elem, vazna stvar. Vezbaj sa metronomom. Ne moras ga kupovati, napravi ga u Fruity loopsu, i trudi se da pratis ritam, jer je to najvaznije za mladog basistu.

Posle otprilike godinu dana mislim da ces moci da sviras u bendu, i u tom trenutku nemoj mnogo da biras, jer ce ti to biti samo novi nivo ucenja, odnosno, ucices da sviras sa drugima. Ali o tom potom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Svi vi gitaristi koji bi trebalo da pricate o muzici i sta vam se svidja kod pesme

koji rif vi samo "koja gitaraje najbolja?" zapitajte se samo dali ste zasluzili tu gitaru

samo da vam kazem nije uvreda vec podrska kad sviras na tarabu navezbas prste i onda ispletes muziku na Ibanezu. I kad mislis da znas super e tad misli kao kad si pocinjao i tad ima i da sviras vise i bolje.

 

Za pocetnike: Tabove zajebite to nikad nisam gotivio nit cu da gotivim iako znam da ih citam samo zato sto ih pisem. Uzmite E,Am ta dva akorda nauci i vrti ih do bezsvesti pa onda 2 dan iz Am u C ...itd naucis sve molove i durove

posle je sve cista niza matematika 7-ce,dimovi,susevi,majevi...

 

Razvijte prvo sluh a onda tehniku !!!

orangelistening.giforangelistening.giforangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, nije samo sluh, ljudi obično zaborave da kažu (i pokažu) ritmove. Naučite da opustite ruke i neka vam neko pokaže osnovne ritmove, da ne bi svirali kao drvoseče. Tako je teže i neprecizno.

 

Izvinjavam se što sam banuo, ne znam da li je neko pisao o ovome ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima raznih... Ali ako je zavrsio muzicku za trombon, tesko da ce znati gde su koji tonovi na vratu... icon_smile.gif

 

Sto se vezbanja tice... pa ne znam... vezbaj koliko stignes, probaj da se drzis na 2 sata dnevno, s'tim sto, posto si jos pocetnik najveci deo toga provedes vezbajuci prste, i to ne moras cak da vezbas skale nego vezbaj tako sto kaziprstom pritisnes tamo gde bi trebao da bude prvi prag, srednjim drugi, domalim treci, malim cetvrti, promenis zicu pa ponovo. Kad izmenjas sve cetiri zice, pomeris celu ruku za jedan prag i tako u nedogled (s'tim sto bi mi bilo mnogo lakse ovo da ti pokazem nego objasnim).

Elem, vazna stvar. Vezbaj sa metronomom. Ne moras ga kupovati, napravi ga u Fruity loopsu, i trudi se da pratis ritam, jer je to najvaznije za mladog basistu.

Posle otprilike godinu dana mislim da ces moci da sviras u bendu, i u tom trenutku nemoj mnogo da biras, jer ce ti to biti samo novi nivo ucenja, odnosno, ucices da sviras sa drugima. Ali o tom potom.

ispravno.... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Posle otprilike godinu dana mislim da ces moci da sviras u bendu, i u tom trenutku nemoj mnogo da biras, jer ce ti to biti samo novi nivo ucenja, odnosno, ucices da sviras sa drugima. Ali o tom potom.

 

Da ovo sam iskusio na sopstvenoj kozi.Ustvari,posle mesec dana sviranja,par nas pocetnika smo napravili bend.Stagod smo hteli da odsviramo zvucalo je ocajno.Jos sam ja i najvise znao,ali svejedno nedovoljno.Tako da pre godinu dana sviranja ni ne pokusavaj da pravis band,pookajaces se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest 10 dinara

Nije da se hvalim ali meni kazu da sam talentovan icon_biggrin.gif jedini problem je sto ne vezbam mnogo.Vezbam najvise do sat-dva a ponekad prodje i tri dana da uopstre ne pipnem gitaru....

 

Sviram oko 8 meseci i ritam mogu sasvim solidno da skinem dok sola vec teze idu(sta vise nikako) a i ne mogu jos da nastimujem gitaru kako treba... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u toku prve godine sviranja veoma je glupo vezbati vise od jedno 2 sata dnevno recimo...tako da si ti dobar po tom pitanju...a i generalno mnogo je bolje kada vezbas samo 45 minuta dnevno ali kako treba nego 2 sata preko kurca ili pogresno...

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I ja sam pocetnik na gitari, ali evo imam i ja jedan savet: uci ti na pocetku Bajagu, Riblju Corbu i ostale bendove da bi naucio akorde, ali naporedo nabavi tablature nekih drugih jednostavnijih bendova koje licno volis i sviraj njihove pesme. Recimo ja sam skinuo nekoliko tablatura od Mensona koga mnogo gotivim i mogu ti reci da, iako znam da ne dobijam neko prakticno znanje od ucenja njegovih pesama, zesce ojacavam svoj moral i odlucnost da naucim da sviram kad god uspem da pravilno skinem neku pesmu. Jako je bitno da odrzis svoj moral, jer svima se moze desiti da posrnu i smore se, ponajvise na pocetku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...