Jump to content

Avantasia


Recommended Posts

hehe, In My Defence jebe keve, nisam ni sanjao da ce neko moci da odradi ovo ovako kvalitetno, svaka cast :rockdevil:

 

U jbt, nisam znao da je to obrada :confused:

A ko peva u originalu??

 

Ja sam prilicno zadovoljan, Another Angel Down, The Story Ain't Over, Promised Land, Scary Eyes i In My Defense (mada nisam znao da je obrada, onda je ne racunam), su po meni vrhunskog kvaliteta. Top Noch :) sto bi rekao Tobias...

Ako su ovo pesme za koje nije bilo mesta na albumu, onda cu se bas oduseviti albumom... Sad mi se januar cini tako daleko :(

Edited by DBraveZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da imas veze, steta sto ti se ne svidja :(

Zanima me sto i da li si voleo prva 2 cd-a...

Ako te ne mrzi da objasnjavas :)

 

I nisi mi odgovorio na pm u vezi Blackfielda, ako to nije za blog ok nema veze...

Edited by DBraveZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako: prvu Avatnasia-u sam donekle i slušao jer u vreme kad se pojavila sam dosta slušao power, mada i tada me je smarala u osnovi .. previše mi je neinventivno, čak i za pojmove power-a. Stavr su donekle izvukli sjajni gosti ...

 

Na drugu sam se samo nasmejao, iako je imala jednu - dve pesme koje su mi se dopale, ali većina je bila copy/paste oprobanih power šema.

 

Ne kažem da je Avantasia loša, to nikada nisam ni rekao (osim za novi materijal koji mi je stvarno smešan). Možda jednosatvno ja ne volim takav stil ... ko bi ga znao.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako, ep-jevi su odlicni! ko je ocekivao da ce nova avantasia da lici na prve dve morao je da zna da ce da se zezne. tobi je milion puta rekao da je prica zavrsena i da tu nema prostora za nastavak. ja uopste nisam ocekivao jos jedan epski album, vec materijal vise nalik novijem edguy-ju, sto je sasvim korektno. po svoj prilici tako ce i biti. kapiram da je tobi jednostavno zeleo da ponovo uradi album sa zvezdama-vokalistima i da nije zeleo da sad to radi pod imenom nekog novog projekta, jer bi to bilo glupo. ime 'avantasia' je vec stekla i popularnost i reklamu, a i finansijski ce sigurno bolje proci. ime i ideja da se radi sa odlicnim vokalima je dakle ono sto povezuje ovu avantasiu sa prethodnim, a ne stil ili koncept. inace, ocekivati album stilski nalik prethodnim je nerealno. a ubedjen sam (i to kazem kao veliki fan prva dva albuma, koji prati avantasiu od pocetka 2001 i oba albuma zna u po noci naizust) da ce novi biti jos jedan kick-ass!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako, ep-jevi su odlicni! ko je ocekivao da ce nova avantasia da lici na prve dve morao je da zna da ce da se zezne. tobi je milion puta rekao da je prica zavrsena i da tu nema prostora za nastavak. ja uopste nisam ocekivao jos jedan epski album, vec materijal vise nalik novijem edguy-ju, sto je sasvim korektno. po svoj prilici tako ce i biti. kapiram da je tobi jednostavno zeleo da ponovo uradi album sa zvezdama-vokalistima i da nije zeleo da sad to radi pod imenom nekog novog projekta, jer bi to bilo glupo. ime 'avantasia' je vec stekla i popularnost i reklamu, a i finansijski ce sigurno bolje proci. ime i ideja da se radi sa odlicnim vokalima je dakle ono sto povezuje ovu avantasiu sa prethodnim, a ne stil ili koncept. inace, ocekivati album stilski nalik prethodnim je nerealno. a ubedjen sam (i to kazem kao veliki fan prva dva albuma, koji prati avantasiu od pocetka 2001 i oba albuma zna u po noci naizust) da ce novi biti jos jedan kick-ass!

 

1. Tobi je 1.000.000 rekao da mu ovaj projekat sluzi da bi se bavio epskom i over-the-top muzikom

 

2. tvoj nacin razmisljanja o iskoriscavanju vec renomiranog imena za neki totalno drugaciji projeka zarad finansijske dobiti razocarava.

 

nova Avantasia ce biti EPSKA!!! Ovi EP-evi su samo EP-evi...iluzija!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, sta vam je? Svako valjda moze reci sta misli o albumu, a da pri tome ne dobija 20 reply odgovora kako nema pojma, ili kako se neko razocarao zbog necijih reci...

 

Ovo govorim u svoje ime: prva Avantasia bila je super za granice power metal zanra, iako i sam Edguy ima mozda i bolje albume, ali sve u svemu, projekat je veoma dobar. Druga vec nije ispunila ocekivanja, jer za pocetak, niti je bolja od prve, niti ima pesme koje mogu da pridju recimo naslovnoj, ili Sign of the Crosss za pocetak.

 

I onda, Lost in Space... pesma jednostavna, ali efektna. Udje lako u glavu, sto je po licnom misljenju najbitnije u danasnjoj navali milijardi metal izdanja sa svih strana. Cool. Dancing with tears... i Lay All Your Love On Me obrade, tu sam ocekivao ipak nesto malo inventivnije (mislim, nakon sto se cuje kako to Northern Kings rade na albumu), a ostale pesme jos nisam dovoljno proucio, ali generalno, svidja mi se "promena", ako nista, bar ne mozes unapred znati sta da ocekujes, mada mi se cini da bi album mogao biti interesantan, ako je verovati ovim EPima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok prihvatam da vam je prvi deo bolji od drugog, ali da kazete kako na drugom nema vrhunskih pesama?!?!

Nisam objektivan kada je Avantasia u pitanju i ne pada mi na pamet da izdvajam neke pesme, ali ako vam "The Seven Angels" nije remek-delo onda stvarno ne znam...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...