Jump to content

Pcele


Recommended Posts

E ovako, ovo je po istinitom dogadjaju koji se desio (i jos desava) dok ja pisem ovo. Naime oko moje zgrade, ispravka oko mog stana vecinom ima bar hiljadu pcela i zabunkirale su me. Iskreno me zanima zasto kog djavola od milijardu kuca i zgrada one moraju bas da se nakace na moju. Da ironija bude veca ovde uopste nema pcelarinka.

Jutros oko 11 dobili smo poziv od komisinice koja mi je probila usi recima "Pcele, zatvarajte prozore!". Desetak sekundi posle ovog poziva pocele su da ulaze. Brzo smo zatvorili sve prozore i isprskali sve pcele koje su usle. Kada smo bacili poglde kroz prozor nismo bili odusevljeni. Gomila zujanja je vec pocela da iritira moj mozak. Pokusali smo da sidjemo kod komsija ali posto su u hodniku bili otvoreni prozori - vec predpostavljate sta je bilo, nismo bili u mogucnosti. Pozvali smo komsinicu telefonom. Rekla je da je zvala 988 te da su joj ovi rekli da zove vatrogasnu sluzbu. Kada je pozvala vatrogasnu sluzbu, ovi su joj rekli da saceka da se pcele skupe u roj te da ce onda doci pcelari. I tako smo gledali pcele. Ali nakon nekih petnaest minuta roj se razisao. Mislili som da je opasnost prosla. Kada smo provirili kroz prozor, videli smo ponovo ljude na ulici i dve tri pcele koje mirno lete okolo. Ali nakon nekih pet minuta pcele su se ponovo vratile. I ponovo otisle. Sad imamo predpostavku da su se zavukle u tavan te pozivam sve pcelare zainteresovane za roj da nas kontaktiraju, a ako su odletele drugde onda jadni oni kojima nalete.

Eto toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...