Jump to content

Carl Sagan


Recommended Posts

Jeste li čitali 'Kosmos' ili raman 'Kontakt' i sl. od Carl Sagana, bio je američki astronom, astrobiologičar, učestvovao je u promovisanju SETI programa...

 

Postoji i istoimena serija Kosmos pa ako neko ima neki link gde bi mogla da se skine bio bih vam vrlo zahvalan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E svasta ce jos ljudi da pitaju ovde :blink: . Pa ja otisao da studiram kvantnu mehaniku zbog coveka. Jes' da nisam stigao do Cornell-a na vreme, sad sta je tu je.

 

Bio Kosmos pre par meseci repriziran na lokalnoj televiziji, u celosti. Svih trinaj'st epizoda. Sa prebudzenom grafikom i animacijama, 25 godina kasnije, ono, ILM. Ludilo.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pisac. Pisem softver za kojekak'e klijente ove firme gde radim kao savetnik da ne kazem konsultant. Ne'am dana radnog staza u struci :) . Doduse, zvao me ortak svojevremeno u JPL a ja se neckao, videcemo. Ne vozi mi se u Pasadenu svaki dan, ja sam beach bum.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Cao.Bas super sto se neko setio Sagana.Covek je bio i ostao jedan od mojih heroja.Za sada od njega imama na engleskom-Cosmos,Brocas Brain,Demon-haunted world i Dragons of Eden-stvarno jebitacne knjige pogotovo Demon-Haunted zato sto je prozeta zestokim skepticizmom koji je karakterisao Sagana.

Kontakt i dalje sam za sebe ostaje kao klasik SF.Skoro Klarkovski-tako uverljiva prica spada u rang Odiseja serijala od Clarke-a.Takodje sam gledao neke dokumentarce sa njim u kojima on recimo objasnjava Drake-s equation(teorija o nastanjenosti kosmosa) i njegov bit o biblioteci u Aleksandriji kao i price o trenutnom problemu globalnog zagrevanja.Svakako treba napomenuti da je Sagan bio pionir exobilogije(istrazivanja i spekulacije o zivotnoj evoluciji na drugim planetama)-takodje je malo znana cinjenica da je Sagan ceo zivot bio zestoki korisnik marihuane-koja(prema njemu) mu je pomogla u pisanju svojih naucnih teorema.Takodje Kontakt mi je jedan od omiljenih filmova.Za sve ostale koji su zainteresovani za teoriju kosmicke evolucije-takodje preporucujem Kena Krosvela-Vasiona u ponoc i Nastanci- Nil de Gras Tajsona i Donalda Goldsmita-izdala laguna.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...