Jump to content

Mount & Blade


Belegurth

Recommended Posts

Ako ste ikada igrali serijal Total War svakako ste pozeleli da nekako sednete na konja i zakucate se u neprijateljske redove mrveci i gazeci i nabadajuci its. Ovu igru su pravili samo muz i zena(turci cini mi se) ali po kvalitetu igre to se nikad ne bi reklo. Pa sta je tu tako dobro? Grafika nije definitivno, u jednom svetu koji je doziveo Crysis. Muzika je osrednja a i sama igra je nezavrsena(verzija 0.952). Ali gameplay i borbe stavljaju ovu igru na top 10 igara ikada.To mora da se dozivi da bise poverovalo.Scena u kojoj hrabro jurisate na neprijatelja samo da vas pogodio kamen u glavu i onesvestio mi se urezala u mozak zauvek.Stoga da vise ne davim evo linka:

http://files.filefront.com/mountandblade+0...;/fileinfo.html (samo 150mb)

 

a evo i crack:

http://mountandblade.axspace.com/mb_loader.zip

 

Enjoy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par stvari:

 

1) Lejm je krekovati ovu igru, ne znam koliko sad kosta ali kad sam ja nabavio prvi put bila je neka totalna sica (to je bilo pre maltene 2 godine doduse, u jednoj od bas ranih verzija). Ali u svakom slucaju, nije igra neke velike kompanije, ovo pravi par ljudi, nema smisla uzimati im 'leba

 

2) Igra ima jednostavan ali veoma interesantan combat system ali generalno nema neku veliku pricu pa se sve u vecini slucajeva svede na GOMILU combata.. nekad je imala sjajne modove - StoryMod i Last Days (LOTR iz ociju jednog od neimenovanih komandanata mordora, izengarda, rohana ili gondora) ali ovih dana nesto slabo - likovi koji rade na modovima rade jos sporije nego ovi koji prave igricu tako da su izgledi da nesto dobro i zaista zanimljivo izadje jako slabi. Doduse ima Extended Gameplay mod ali kao sto i ime kaze to je samo ekstenzija onoga sto je vec tu.

 

3) Combat JESTE veoma dobar i zanimljiv ali pati od nebalansiranosti - lukovi su ubedljivo najbolje oruzje, a kada se ovlada jahanjem, lukom i posebnim skillom horse archery (doduse, treba vremena za to, ali ajd) igrica postaje previse laka - dovoljno dobar luk i opusteno se probija i najjaci fullplate. Sa druge strane, borba prsa-u-prsa sa velikim dvorucnim macem bez oklopa je vrhunac adrenalina ali ce strelci i dobra konjica da vam se najebu keve.

 

4) Da ne bude da samo pljujem igru, generalno ima mnogo dobrih forica, pored combata postoji jos brdo misija tipa kradja stoke od seljaka, treniranje istih da bi se oduprli banditima koji ih terorisu, spasavanje casti neke dame (duel sa lordom koji je nesto srao o njoj.. vr') itd itd itd. U svakom slucaju, igra je super za konzumirati tu i tamo samo posle nekog vremena za da dosadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina zamerki ti je tacna ali opet ovo nije gotova igra pa treba oprostiti.A i sada ih je kupio Paradox Interactive(Europa universalis,Hearts of Iron...) i ubacuje ljude i pare pa racunam da ce kad izadje biti vrlo dobra igra. Kako bre ti ne valja dvorucni mac protiv konjice? Imas domet i silu da ubijes konja jednim udarcem, ako konjanik nema duuuuugo koplje:( Platicu im igru kad je zavrse pa mi nije lejm krekovati, mada se i ja lose osecam jer oni zive od toga a drkadzije ne placaju.Ja makar imam izgovor - nezaposlen sam, a koji li je izgovor ovima iz razvijenih zemalja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, pa to ti pricam, malo je ono.. ali vidis, nisam bio svestan da ih je kupila ta kompanija, to je za mene veliko razocarenje... radije bih i malo "rough-around-the-edges" igricu nego ovako.. mislim.. nemam nista protiv vel'kih kompanija, naprotiv, paradox je super, ali bilo je kul videti sta mogu samo dvoje ljudi da rade.. sad je vec to standardni tim kao i za sve drugo na trzistu. :)

 

A sto se tice dvorucnog maca.. pa ne.. to sem luka i jeste najbolje oruzje u igri realno (sword of war :pivopije:) ali ono.. kad te napadne BRDO konjice slaba vajda. Pa ipak, ako imas tim specijalizovan protiv konjice potpuno je druga prica sto je jako pohvalno. Konkretno Swadianski pikemeni jebu kevu :> Promena takodje koje nije bilo u 'moje vreme' je da se silina udarca koju konjanik prima TAKODJE sada racuna po brzini konja u trenutku kad je doslo do udarca. Znaci - lepo se postavis sa kopljem, i lik i konj prime tipa 300 damage-a kao da su oni tebi uradili couched lance. Very nice. Sad isto vidim da su u novoj verziji dodali vecini kopalja mogucnost da seku a ne samo bodu... realisticno i mnogo bolje. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja sto ih je Paradox kupio jer vec prave engine za drugi deo igre :D Samo me nervira sema da obicna strela prolazi kroz full plate armor :angry: Ja stekam pare za oklop da bi me na kraju sumski bandit ubio strelom.Mislim da bi makar trebalo da se ubace strele za probijanje oklopa(one sa vrhom u obliku lusta), strele koje zvizde(izuvijan vrh), i one sto prave rane koje se uvek zagnoje i teeeesko zarastu(ljudska inventivnost nema granica za oruzja :no: ). E da, u drugom delu igre bice multiplayer :pivopije: See you on the field of honor, sir :violent::bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

He, he.. def da pikamo dvojku ako bude imala multiplayer :pivopije:

 

A sto se tice strela.. pazi.. oni JESU ubacili bodkin strele koje su bile posebne strele za probijanje oklopa (dugacak, tanak i super-ostar vrh strele) ali umesto da samo takve strele imaju sansu da probiju oklop u igrici opusteno radis dovoljno demidza sa bilo kojom strelom (makar kad uzmes power draw), ove samo daju neki mali bonus. :udri: Takodje imaju i barbed arrows za bas to sto si rekao, ali ista fora.. samo imaju neki mali bonus na demidz to je sve.. nema komplikovanijeg sistema za ranjavanje, jbg.

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam se bas zarazio sa ovom igricom, skroz je super: :rockdevil:

Provalio sam da je najjaca fora za zgrtanje love da odes na neki turnir i jos se kladis na sebe, ja sam na jednom uzeo 6000, milina, nakupovao najskuplju opremu za te pare :D

 

Ovo ce da bude hit kada izadje full verzija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@STARSHOOTER_SUPREME: Koristi lako oklopljene stepske konje i bices najbrzi na mapi.I moram da preporucim dvoseklu sikiru kao ultimate weapon :mrgreen:

 

Jel ste uspeli da osvojite neki zamak ili grad? Ja sam samo 2 a i to je bilo save/load. Ako imate neki savet po ovom pitanju aj ga dajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jednom, jebeno je stvarno, izgine vojske sacuvaj boze. Najludje mi je kad dodjes da jebavas seljake, da im otimas namirnice, pa se popismane i napadnete njih 100 jebote, i onda udri po njima, samo se zaletis konjem, i mlataras macem unaokolo, a oni samo padaju :rockdevil: bas sam sadista :)

 

E da, jer ima neko da mi zajmi seriski broj, pa da peglam full verziju, stvarno nemam kesa trenutno, a mnogo mi se igra? Ako se neko smiluje, bice smatran za izrazito kul osobu :blush:

Edited by Jabba the Hutt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah pa fora je pridruziti se nekom kralju i onda kad steknete dovoljno renomea(renown) Postanete marshall i osvajate sve sto vam se prohte ja sada imam 8 gradova samo mojih a osvojio vishe posto nece kralj da da sve meni:P

 

Za seriski broj ovaj crack iskopiras u folder de si instalirao i onda startuj i kad ides na activate nadji activate manual i ukucaj bilo koji broj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za seriski broj ovaj crack iskopiras u folder de si instalirao i onda startuj i kad ides na activate nadji activate manual i ukucaj bilo koji broj...

Zamalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aham, skinuo sam ovaj iz prvog posta. Samo, ne prihvata bilo koji broj. Probirljiv je, kaze: "Invalid activation number" :D

A guglao sam vec, teshko da ima shta za 0.95 verziju M&B, uglavnom ima za starije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ SL: Probaj samo sa jedinicama:)

To sam prvo probao (hehe, D2 key nekada davno) :D

Probao sam cifre, slova, meshano - al' nece ...

 

Guglacu ponovo za par dana (krenula polaganja svega i svachega)...

 

 

Nego, dajte neke savete za skupljanje kesha (sem urnira) i XP-a. Dosad sam prenosio poruke od jednog do drugog kralja, ali, opet je to nedovoljno za izdrzavanje 20ak seljaka...

Edited by SL

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da vazna napomena kad prebacis crack u folder gde ti je igra pokreni taj fajl u tom istom folderu i samo odatle mozes da startujes igru nece shortcut...probaj tako....

Ja predlozio vec jedno 20tak izmena za finalnu verziju al najvishe me nervira ako osvojis 5 poseda i trazis jedan odredjeni nikad ti ne da kralj :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namesti se kod grada tvog kralja i samo cekaj karavane :mrgreen: Pljackaj i prodaj svu robu u gradu.Takodje ces lako da pobedjus jer su uglavnom caravan guard na konjima. Samo postavi vojsku na brdo i voila. Nego, jel probao neko modove za povecanje broja jedinica? Ja sam igrao jednu borbu 100vs120 i sada definitivno znam kako je izgledao rat. Sta god da radis nema veceg uticaja na tok bitke :no: All you are is just another brick in the wall

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da mu se osvetim:P hahaha Pa ono vremenom sto vishe osvajas leadership ti se povecava i mocices da imas i preko sto ljudi kod sebe...Najjace je kad je opsada udjes prvi i preskocis ove na zidu i cekas da tvoju pocnu da naviru i onda ovima sa ledja i koljes i onako sav krvav budes\m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog ove igrice sam shvatio sto su vitezovi mrzeli samostrele :angry: Bijte se ko ljudi majku mu :mad: Greota sto ne mozes da izdas svog kralja i da mu uzmes krunu. Bas sam backstabber,zar ne? :mhihi:

Kad ce vise da zavrse??? Cekam ih ko album gardijana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno najbolja akcija je naci uzurpatora trona i onda mu/joj pomoci da ga preotme. Bejzikli, to je jedini nacin da POD SVOJOM KONTROLOM imate OGROMNE armije lordova, pod uslovom da uspete da ih ubedite da vas prate. Fantastican osecaj kada vodite 9-10 armija od po 150 ljudi u osvajanja sirom mape. Kada konacno pobijete sve kralju-lojalne ljude (i njega) i uzmete sve gradove/tvrdjave vasa frakcija postaje frakcija te nacije umesto kralja, a svi gradovi koje ste licno osvojili, sa njihovim feudalnim posedima idu u vase ruke. (doduse, to se desi cim ih osvojite, ali menja boju i ime kada se pobedi kralj).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes i da se pobunis ko ja kad ti kralj ne da posede koje si osvojio....Onda ih i zadrzis prilikom pobune prijatelji koji imas u toj fakciji ti ostaju prijatelji samo si losh sa oniam cije gradove uzimas:P Samostreli i strele nisu opasne bre samo ides kruzno prema njima mene i dalje najvishe nervira konjica sa kojom moram da se jurim...:(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...