Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ajme kako ste vi nasli ovaj singl,svaka cast!

Ja kad idem,pregledavam prvih 5-6 albuma,ne dalje,a imam osjecaj da onaj Catherine stoji tamo na prvom mjestu citavu vjecnost.

 

Meni se ona reklama za The Exploited ispela na kurac vec odavno. :) Jes' da ih volim, ali sto je mnogo, mnogo je... :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet su uradili isto kao na prethodna 2 albuma - bonus pesma je vrhunska, i opet cu mrati da jurim digipack, sto mi mnogo tesko pada :) a sa Silver bride cu morati da iskuliram, mislim da sam je preslusao 20 puta. Kako je genijalna solaza, a tako jednostavna, par tonova... ko zna zna.

Dodje mi da prekrsim celibat i da odem u Zg da ih opet vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam hteo da skinem ovaj singl, jer sam hteo da cekam ceo album, ali ipak sam skinuo...silver bride ulazi u 5 najboljih pesama definitivno, a i separated je zadovoljavajuca.

opasno se ceka album!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ipak ne bas od prvog....

 

Kako reci nekome odakle da pocne sa Amorphisom? Tacno, mnogo toga zavisi od tvog muzickog ukusa, tako da ako "promasis" album, mozes "pogresno" da pomislis da ti se bend ne svidja.... Meni su skoro svi albumi vise-manje remek djela....

 

Nekako, po meni, najobjektivniju pocetnu sliku o bendu ces steci ako za pocetak preslusas "Tales from the thousand lakes", "Elegy", "AM Universum" i "Eclipse".

 

Opet - to je moj prijedlog. Neko drugi ce vjerovatno reci nesto drugo...

 

I da, ako ti se "ne primi" na prvo slusanje, podrazumijeva se da njihove albume moras pazljivije i duze slusati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Kolega je u potpunosti u pravu. :da:

 

Prvi album je bio cist death metal i mnogo se razlikuje od onoga sto su kasnije svirali, "Tales..." i "Elegy" su cista remek-dela u kojima imas uticaje mnogo razlicitih pravaca, kasnije muzika pocinje da poprima malo vise rock uticaja i postaje osetno blaza, a poslednja dva albuma sa novim pevacem Tomijem su opet remek-dela u fazonu "Tales" i "Elegy"-ja za koja mi nije jasno kako neko moze da ih ne voli (a vidjao sam i takve). Eto, pa ti vidi... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj i ovo:

 

 

 

i naravno stari dobri

 

http://www.youtube.com/watch?v=bVLCHDw9vOk

 

 

Trebalo bi da ti ove tri zajedno sa one dvije iznad daju neku sliku o bendu...

 

EDIT: Upao je post izmedju, dakle, one dvije koje je Talvi postovao, sa prethodne strane

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...