Jump to content

MAC vs PC


morbid god

  

41 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Čudno mi je da ATI kolje ... jer Apple radi samo sa ATI karticama (koliko mi se čini). Kad uđem u verbose mode, tamo ispisuje svašta nešto, ali posle određenoh vremena prsne i ne vidim grešku. Pokušavao sam u različitim Graphic modovima i negde bi čak i ušla, ali kada dođe do onog sipisa gde su sitna slova (boota) tu puca i odlazi u restart

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mac i ATI/AMD bas i ne idu zajedno, tek u nove racunare (mislim, Pro) idu ATI karte i to serije 4.

Za Hackintosh bez puno razmisljanja ti treba C2D (mada, radi i na vecini drugih, iole novijih Intela), OBAVEZNO Intel P35 ili P45 chipset (ovo je najvaznije!), nVidia karta (najbolje je serije 8 ili 9) i SATA optika i HDD. Da li ce zvuk i mreza proraditi to ti je lutrija od SBa do SBa (bukvalno, ista ploca u dve revizije, jedna radi, druga ne)

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proslijedio mi drugar danas cijenu ovog laptopa sto bih da pazarim. U pitanju je zvanicni predstavnik Apple u CG.

MacBook Pro 13” 2.53GHz/4GB/250GB/GeForce 9400M, Intl - €1,549.00

 

Zarad poredjenja, takav isti je na google products $1,411. Nevjerovatno je da su tolke razlike u cijenama.

 

Edit: obicni Macbook je €1000, a na ovom sajtu ih nalazim za $950. Bruka.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.net.hr/tehnoklik/page/2010/01/04/0394006.html

 

Top 10 razloga zasto je Mac pusiona :zeleni:

 

Mislim da preteruju oko nekih stvari,ali se oko nekih aposlutno slazem-poput gaminga i forsiranja firewire-a portova koji su doziveli fijasko izlaskom USB 2.0 standarda :meshuggah:

Koliko je tacno ovo za user interface,multitasking i hd,nisam siguran ali da je MacOS stabilniji i sigurniji od Windowsa,to definitivno nije tacno,narocito sigurnost

I nije Mac linux vec BSD based,mogao bi autor malo bolje da se informise-da je to uradio,saznao bi da ti BSD licenca slicno kao i MIT licenca omogucava da sa pozajmljenim kodom radis sta god hoces,ukljucujuci i zatvaranje istog i prodaju ali si i duzan da navedes odakle si kod uzeo tako da o nekoj pomenutoj "kradji" nema ni govora :meshuggah:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, tebe je stvarno zlostavljao Stiv Dzobs kad si bio mali.

 

edit: dobar tekst, doduse na njega bi trebao da odgovori neko ko je duze radio na mac kompu i njegovom OS. Ja sam par puta radio na njemu, i jedino sto sam primjetio da iritira, jeste upravo nedostatak desnog dugmenta na misu/padu. Ne znam kako je to rijeseno u praksi, mozda se vremenom covjek navikne, al u kurac, desno dugme na misu je bar meni neophodno.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne ne-cista slucajnost to mi je drugar poslao sinoc na chatu,u fazonu procitaj ovo :mrgreen:

Nije los tekstic al kao sto rekoh ima preterivanja

Meni se kod MacOS-a ne svidja sto je poprilicno zatvoren sistem i sto fura zastareli koncept vezivanja softvera za hardver

Apple me tu zaista razocarao-mogao je da ponudi svoj OS nezavisno od hardvera kada je vec postao dostupan i za x86 i obezbedi lepo podrsku i za ne-Apple sertifikovani hardver,bilo bi to vise nego interesantno,mozda bi MS konacno dobio malo prave konkurencije,ali ovako tja

Uostalom ja sam negde procitao,ne znam koliko je tacno,da MS navodno drzi oko 30-ak % akcija Apple-a,dakle maltene suvlasnik,mutna su more to posla-sve je to pocelo jos pre nekoliko godina onda kada je Steva u cika Biliju nasao izgleda srodnu dusu :bigblue:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dokle god su oni tako medjusobno upetljani, nekog krupnog napretka nece biti. Ovako mogu da kaplju malo po malo, uzimaju pare, boli ih tuki. Ko Sergej Bubka sto je svojevremeno obarao rekorde za po centimetar da bi kupio lovu.

 

Inace, da - ima pretjerivanja. Al ima i istine.. jeste cijena njihovih uredjaja prevelika, al je jedinim dijelom opravdana(kvalitet izrade, optimizovanost, OS). E, malo offtopic, al moram pohvalit onaj Nexus sto si postovao na temi o mobilnim. Bas ima dobro osmisljen interfejs, i neke mnogo zanimljive, a i korisne opcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Apple je rekao bi pre svega hardverska kompanija

Dal slucajno ili namerno izgleda da ih nije preterano briga dal ce se MacOS probiti ili ne-imaju svoj niche market tu i boli ih briga

Sa druge strane to treba uporediti sa iPhone i iPod manijom i stvari onda postaju jasnije :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, mislim da Iphone nudi najvise mogucnosti i najbolji kvalitet na trzistu(ako gledamo sve ukupno). Samo je preskup, mada rekoh da skoro nema razlike u cijeni na nasem trzistu izmedju njega i N97 il N900(naravno, ako uzimas preko paketa). Ovo tvrdim subjektivno, ne zelim novu raspravu heh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apple me tu zaista razocarao-mogao je da ponudi svoj OS nezavisno od hardvera kada je vec postao dostupan i za x86 i obezbedi lepo podrsku i za ne-Apple sertifikovani hardver,bilo bi to vise nego interesantno,mozda bi MS konacno dobio malo prave konkurencije

 

Kada bi ovo uradili Mac bi izgubio smisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.net.hr/tehnoklik/page/2010/01/04/0394006.html

 

Top 10 razloga zasto je Mac pusiona :zeleni:

 

Mislim da preteruju oko nekih stvari,ali se oko nekih aposlutno slazem-poput gaminga i forsiranja firewire-a portova koji su doziveli fijasko izlaskom USB 2.0 standarda :meshuggah:

Koliko je tacno ovo za user interface,multitasking i hd,nisam siguran ali da je MacOS stabilniji i sigurniji od Windowsa,to definitivno nije tacno,narocito sigurnost

I nije Mac linux vec BSD based,mogao bi autor malo bolje da se informise-da je to uradio,saznao bi da ti BSD licenca slicno kao i MIT licenca omogucava da sa pozajmljenim kodom radis sta god hoces,ukljucujuci i zatvaranje istog i prodaju ali si i duzan da navedes odakle si kod uzeo tako da o nekoj pomenutoj "kradji" nema ni govora :meshuggah:

 

Tip se prilicno nalupetao u ovome, kao i kod svake internet pljuvacine...

Elem, firewire nije doziveo nikakav fijasko, jos uvek je essential za prebacivanje materijala sa DVI ili HD kamera (koje i dalje rade na kasete) na komp, to bi putem USB trajalo vekovima. A ako znamo da se ceo Adobe paket razvija prvenstveno za OS X, pa tek onda portuje na Win...Tacnije bi bilo reci da svaka ozbiljna PC maticna sad ima firewire nego da je standard umro zato sto se na njemu na prave masazeri za oci i drkaci za kurac kao na USBu.

User interface k'o interface, naviknes se koriscenjem (ja, npr. nisam "nikako" mogao da se naviknem ni na XP, pa ni na Vistu, a sad bez aera ne funkcionisem normalno :udri: ). O tome koliko je sistem koji nema centralnu bazu podataka o svim aplikacijama koje je ikad video na sebi stabilniji nema potrebe pricati. Instaliranje bilo cega na OS X? Copy/paste u odredjeni dir, over & out :muzicar: . Multitasking? Kol'ko threadova tol'ko muzike, ostalo multiplex (k'o i svi ostali). Apple, zapravo, ima genijalnu politiku sto se tice (ne)dostupnosti softvera, ostvaruje extremno veci profit prodajom hardvera i libo ih tuki za pirateriju (ako Google ovo ne uradi sa Chrome OSom, onda su totalni idioti).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tip se prilicno nalupetao u ovome, kao i kod svake internet pljuvacine...

Elem, firewire nije doziveo nikakav fijasko, jos uvek je essential za prebacivanje materijala sa DVI ili HD kamera (koje i dalje rade na kasete) na komp, to bi putem USB trajalo vekovima.

 

Vekovima?

Mozda na USB 1.1,ako ti je promaklo 2.0 je vec odavno standard,a i 3.0 vec kuca na vrata

Dakle sa bilo kog uredjaja koji je USB 2.0 compilant se sadrzaj od 4 oko giga kopira za 7-8 minuta,citava vecnost zar ne :zeleni:

Inace dobar deo maticnih za PC u middle segmentu koliko sam ja primetio nema firewire port,a isto je i za laptopove-dakle stvari koje ljudi najvise kupuju :mhihi:

 

A ako znamo da se ceo Adobe paket razvija prvenstveno za OS X, pa tek onda portuje na Win...

 

A to pokazuje sta?To je dokaz cega?

Totalno nebitna stvar,s obzirom da Adobe softver sasvim regularno izlazi i za Windows :opusteno:

 

Tacnije bi bilo reci da svaka ozbiljna PC maticna sad ima firewire nego da je standard umro zato sto se na njemu na prave masazeri za oci i drkaci za kurac kao na USBu.

 

A ja imam utisak da je taj prevazidjeni port tu vise onako reda radi,gore sam napisao zasto

 

User interface k'o interface, naviknes se koriscenjem (ja, npr. nisam "nikako" mogao da se naviknem ni na XP, pa ni na Vistu, a sad bez aera ne funkcionisem normalno :udri: ). O tome koliko je sistem koji nema centralnu bazu podataka o svim aplikacijama koje je ikad video na sebi stabilniji nema potrebe pricati.

 

Neki konkretni dokazi?

Windows NT serije je vrlo stabilan i korektan,da ne kazem vrhunski OS,to je jos vise dobilo na tezini i iskristalisalo se sa Windows 7 jer su stvari sada udesene tako da nema vise brljavljenja kojekavih drajvera po userspace-u,pa sistem retko kada moze da zakuca

Ja sam na svojoj masini WindowsXP koristio skoro 2 godine bez ikakvog formata (SP1 btw),pa ti gledaj,nikakav registry tweaker nisam koristio sem Your Uninstallera

BSOD na Windozi je posledica-ili neispravnog hardvera i/ili lose napisanog drajvera,sam od sebe se izuzetno retko javlja :zeleni:

Stavise sto se sigurnosti tice MacOS a i Safari su poprilicne rupetine,azurni Apple managment btw ima prilicno drzak stav po ovome i pravi se nemust-slobodno proveri po netu ako meni ne verujes,al' koga briga za sigurnost dok desktop izgleda fensi no :mrgreen:

 

Instaliranje bilo cega na OS X? Copy/paste u odredjeni dir, over & out

 

Lol

A za Windows je instaliranje softvera prava filozofija?Klik,next,next :mhihi:

 

Multitasking? Kol'ko threadova tol'ko muzike, ostalo multiplex (k'o i svi ostali). Apple, zapravo, ima genijalnu politiku sto se tice (ne)dostupnosti softvera, ostvaruje extremno veci profit prodajom hardvera i libo ih tuki za pirateriju (ako Google ovo ne uradi sa Chrome OSom, onda su totalni idioti).

 

Hoces da kazes da je tacno ono za multitasking? :bigblue:

Do tell me more

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vekovima?

Mozda na USB 1.1,ako ti je promaklo 2.0 je vec odavno standard,a i 3.0 vec kuca na vrata

Dakle sa bilo kog uredjaja koji je USB 2.0 compilant se sadrzaj od 4 oko giga kopira za 7-8 minuta,citava vecnost zar ne :zeleni:

Inace dobar deo maticnih za PC u middle segmentu koliko sam ja primetio nema firewire port,a isto je i za laptopove-dakle stvari koje ljudi najvise kupuju :mhihi:

 

Imas li ideju koliko RAW video zapis u 1080p zauzima? :nelupetaj:

Naravno da maticne u mid segmentu nemaju fwire (i gomilu drugih, a korisnih stvari) jer podrazumeva se da neces na jeftinu (citaj:govno) plocu staviti neku zver od proca i takvu masinu onda koristiti za obradu videa ili rendering. Gomila KVALITETNIH i/ili jakih lapova IMA fwire, jer su i predvidjeni upravo za video/render "na terenu" (a ne za igranje. Glupost zvana gamer laptop je beskorisna novotarija.) :mhihi:

 

A to pokazuje sta?To je dokaz cega?

Totalno nebitna stvar,s obzirom da Adobe softver sasvim regularno izlazi i za Windows :opusteno:

 

 

 

Dokaz toga za koju platformu se profesionalni softver tipa Adobea (i gomile drugog) zapravo razvija.

 

A ja imam utisak da je taj prevazidjeni port tu vise onako reda radi,gore sam napisao zasto

 

Taj port je tu jer je USB prespor za neke stvari. Over & out.

 

 

 

Neki konkretni dokazi?

Windows NT serije je vrlo stabilan i korektan,da ne kazem vrhunski OS,to je jos vise dobilo na tezini i iskristalisalo se sa Windows 7 jer su stvari sada udesene tako da nema vise brljavljenja kojekavih drajvera po userspace-u,pa sistem retko kada moze da zakuca

Ja sam na svojoj masini WindowsXP koristio skoro 2 godine bez ikakvog formata (SP1 btw),pa ti gledaj,nikakav registry tweaker nisam koristio sem Your Uninstallera

BSOD na Windozi je posledica-ili neispravnog hardvera i/ili lose napisanog drajvera,sam od sebe se izuzetno retko javlja :zeleni:

Stavise sto se sigurnosti tice MacOS a i Safari su poprilicne rupetine,azurni Apple managment btw ima prilicno drzak stav po ovome i pravi se nemust-slobodno proveri po netu ako meni ne verujes,al' koga briga za sigurnost dok desktop izgleda fensi no :mrgreen:

 

 

O ovome bi se mogao napisati vec naucni rad... Windowsi NT serije (a koji drugi?!? 3.11 i raniji su bili samo shell za DOS) su katastrofalno koncipirani Jack-of-all-trades operativni sistemi, nit' visokocentralizovano ultra zatvoreni serverski, nit do what thou wilt opensource klijent. Samo postojanje neceg tako stupidnog kao sto je zatvorena a tipski napravljena baza kojoj moze da pristupi svaki program ili virus dok klijentu ostaje samo da se nada da ce mu neki drugi program sanitrati posledice (osim ako neko ne tvrdi da je u praxi moguce rucno srediti registry na serveru koji opsluzuje, recimo 100 klijenata sa podignutim svim relevantnim servisima :beentheredonethat: ) je ogroman setback za bilo kakvu ozbiljnu pricu. Cela MS/Intel prica o tome da oni mogu da predvide sta je famoznom "prosecnom korisniku" potrebno je nonsens (640k, anyone?). S jedne strane, kernel je zatvoren, s druge imas registry u koji sve i svako moze da kadr sta 'oce, plus sto najgluplje stvari iz mrezno/serverske price moras da namolis da funkcionisu (sharing :puke: ). U open sourceu je to reseno elegantno: evo ti kod, ubaci sta ti treba, izbaci sta ne treba, kompajliraj i vozi. Apple je svojmo zatvorenoscu ka third party hardveru i softveru izbegao da se stvari otimaju kontroli i zato ima mnogo stabilniji OS. Plus sto im je hardver, za razliku od ovog sto mi kupujemo, zaista vrhunski. Uzmi samo podatak da na prosecnom Mac Booku baterije traju po 6+ sati, koliko lapova ima koji se time mogu pohvaliti? Drajveri za OS X? Ako ti ikad zatrebaju, samo copy/paste tog i tog KEXTa u odredjen folder i kraj.

 

Lol

A za Windows je instaliranje softvera prava filozofija?Klik,next,next :mhihi:

 

 

 

Nije, a trebala bi da bude, na ovaj nacin svaka budala moze da sjebe sistem. Resenje za zastitu (onemogucavanje instalacija putem limited accounta/UAC shita je glupost. Dobijes sargarepu i stap). I najveca glupost tipa MP3 playera moze da srusi sistem...

 

 

Hoces da kazes da je tacno ono za multitasking? :bigblue:

Do tell me more

 

 

Hocu da kazem da hyperthreading i multitasking nikako nisu jedno te isto. PPC je imao hyperthread poodavno (jer je, naravno, RISC procesor), X86 arhitektura tek od poslednjih par godina (pa je Apple tek tad presao na nju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li ideju koliko RAW video zapis u 1080p zauzima? :nelupetaj:

 

Nemam,priznajem

Drugo ja se u slobodno vreme bavim sredjivanjem kompjutera po kucama i tako to

Dakle koliko mi je kompjutera proslo kroz ruke ne mogu da izbrojim-a nikoga nisam video da koristi firewire port,cak iako ga ima na ploci i iako ima kameru :meshuggah:

 

Naravno da maticne u mid segmentu nemaju fwire (i gomilu drugih, a korisnih stvari) jer podrazumeva se da neces na jeftinu (citaj:govno) plocu staviti neku zver od proca i takvu masinu onda koristiti za obradu videa ili rendering. Gomila KVALITETNIH i/ili jakih lapova IMA fwire, jer su i predvidjeni upravo za video/render "na terenu" (a ne za igranje. Glupost zvana gamer laptop je beskorisna novotarija.)

 

Sto ce reci da se firewire koristi samo u uzem krugu ljudi koji takve komponente i kupuju,znajuci sta hoce i sta im tacno treba

O nekoj mass primeni poput USB-a nema ni govora naravno

Sto ce reci opet-djaba firewire-u sto je brzi kada je USB zastupljeniji i de facto je standard za povezivanje periferija danas

Napravicu analogiju sa mp3-jem-ubedljivo najzastupljeniji kompresovani muzicki format,iako postoje kudikamo bolja i otvorenija resenja kao sto je ogg npr :meshuggah:

 

 

Dokaz toga za koju platformu se profesionalni softver tipa Adobea (i gomile drugog) zapravo razvija.

 

Trebali bi da sastavimo PC masinu od identicnog hardvera koji pogoni i neki high end Mac

Pa cisto da uporedimo koji ce raditi brze-medjutim skoro sam uveren da ce raditi podjednako brzo kao i ekvivalentan PC sa Windows-om

 

 

O ovome bi se mogao napisati vec naucni rad... Windowsi NT serije (a koji drugi?!? 3.11 i raniji su bili samo shell za DOS) su katastrofalno koncipirani Jack-of-all-trades operativni sistemi, nit' visokocentralizovano ultra zatvoreni serverski, nit do what thou wilt opensource klijent. Samo postojanje neceg tako stupidnog kao sto je zatvorena a tipski napravljena baza kojoj moze da pristupi svaki program ili virus dok klijentu ostaje samo da se nada da ce mu neki drugi program sanitrati posledice (osim ako neko ne tvrdi da je u praxi moguce rucno srediti registry na serveru koji opsluzuje, recimo 100 klijenata sa podignutim svim relevantnim servisima :beentheredonethat: ) je ogroman setback za bilo kakvu ozbiljnu pricu. Cela MS/Intel prica o tome da oni mogu da predvide sta je famoznom "prosecnom korisniku" potrebno je nonsens (640k, anyone?). S jedne strane, kernel je zatvoren, s druge imas registry u koji sve i svako moze da kadr sta 'oce, plus sto najgluplje stvari iz mrezno/serverske price moras da namolis da funkcionisu (sharing :puke: ).

 

Uh,uh ala si se nalupao prosto ne znam odakle da krenem

NT kernel i OS lose koncipiran?

Daj bre NT kernel je koncipiran po modernom OS dizajnu koji je definisao Digital,a u njegovo pisanje su umesali prste najveca imena IT sveta poput Dave Cutlera

Idi malo skokni po netu pa procitaj po kom razvojnom modelu je pisan NT kernel-u pitanju je VMS (na kome je Cutler i radio)i koji predstavlja operativni sistem high end klase

BTW Windows 2008 Server je vrhunski operativni sistem-mozda najbolji OS koji je MS ikada izbacio jos od NT 4-orke,nemoj da lupas molim te,a sto se sigurnosti tice sa novim Windowsima je dosta poradjeno oko toga-stavise MS se posle debakla sa IE 6 i najezdom blaster worma i slicnih dozvao pameti i naucio lekciju sto se tice sigurnosti pa je WindowsXP sa SP2 postao itekako siguran sistem,a ta tendencija se nastavila i sa Vistom i Win 7-mislim koliko je velikih epidemija crva i ostale gamadi imao WindowsXP posle SP2?Nesto ih nisu spominjali :zeleni:

Vidis MS je neke stvari ispravio poucen losim iskustvima,i ume da osluskuje korisnike,nije za dzabe postao desktop os koji se najvise koristi-sto se za Mac OS nikako ne moze reci,pa je taj OS prava rupetina u smislu sigurnosti jer celnike Apple-a preterano sigurnosti i ne zanima,kako stvari stoje

I ne samo to jer ti arogantni majmuni uopste nemaju sluha i za mnoge druge stvari

 

U open sourceu je to reseno elegantno: evo ti kod, ubaci sta ti treba, izbaci sta ne treba, kompajliraj i vozi. Apple je svojmo zatvorenoscu ka third party hardveru i softveru izbegao da se stvari otimaju kontroli i zato ima mnogo stabilniji OS. Plus sto im je hardver, za razliku od ovog sto mi kupujemo, zaista vrhunski. Uzmi samo podatak da na prosecnom Mac Booku baterije traju po 6+ sati, koliko lapova ima koji se time mogu pohvaliti? Drajveri za OS X? Ako ti ikad zatrebaju, samo copy/paste tog i tog KEXTa u odredjen folder i kraj.

 

Ne znam dal ti je poznata prica,ali bio je jedan benchmark u kome su testirali odgovarajucu tada Mac PowerPC masinu i ekvivalentan PC sa Windows-om

Dakle rezultati su bili prilicno porazavajuci za PowerPC-ili su bili isti ili nizi,pa ti onda sedi i razmisli kojim se to mudom Apple hvalio tada po istom maniru kao i danas

Tragikomicno je da je prelaskom na x86 arhiteturu koju je Apple toliko diskreditovao on zapravo i doziveo polet jer je prelaskom na x86 Apple prodaja zabelezila vise nego odlicne rezultate,najbolje posle ne znam koliko godina-dakle ne znam vise gde ces vise komedije

Inace Mac OS X prvenci su bile tek teske krsine,a bogami ni kasnije verzije nisu bile postedjene bisera sve do dana danasnjega-dakle blokiranja i kucanja je bilo koliko hoces,a Apple je zaredjao toliko verzija i revizija svog OS-a za relativno kratko vreme da je bilo jasno da tu nesto debelo nije u redu,sve to u poredjenju sa tada Windows XP i 2k tada koji su radili kao sat

I onda ti meni pricas o nekom besprekornom kvalitu lol :zeleni:

Kakva crna zatvorenost?Apple koristi potpuno iste komponente kao i PC sada-brendirane komponente koje mozes da kupis gde hoces

Sa tom razlikom da Apple dere svoje korisnike jer je sve to lepo upakovano u fensi kuciste i dizajn sa svetlecom jabukom,a dosta cesto sasvim neopravdano najobicnije PC komponente krsti u nesto nevidjeno,eh sta ti je marketing :meshuggah:

BTW naravno da postoje regularni laptopovi za baterijom koja drzi 6 sati-pojedini Sony Vaio modeli npr,koji imaju hibridnu Intel/Nvidia kombinaciju i specijalni set power features-a ;)

A drajveri se inace na Windows-u podjednako tesko instaliraju kao i softver :mhihi:

Sada Win 7 bogami ima lepu bazu drajvera u sebi-dakle na mom laptopu i jos par masina je sve radilo otb sem funkcijskih tastera :zeleni:

 

Nije, a trebala bi da bude, na ovaj nacin svaka budala moze da sjebe sistem. Resenje za zastitu (onemogucavanje instalacija putem limited accounta/UAC shita je glupost. Dobijes sargarepu i stap). I najveca glupost tipa MP3 playera moze da srusi sistem...

 

Ne moze ako koristi obican user account :mrgreen:

Dakle onaj ko koristi obican user account na Windozi i uz par podesavanja u IE moze da bude siguran 99% na netu bez ijednog AV softvera i slicnog jer je za vecinu gamadi admin privilegaija upravo potrebna za njihovo izvrsavanje

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, neko je slep pred očima i ne može da prihvati neke stvari koje su činjenica, kao što su zašto je cena Maca tolika kolika je (već sam pisao zbog čega je to), stabilnost sistema (macos je mnogo stabilniji nego windows, to sam video u realnom radu, samo treba reći da MacOS nema registry bazu), nego Yakuza mora da priča neke stvari koje nemaju veze sa vezom i da ostane zadrt do kraja, al' ne mož' čoveka naterati da shvati - tako da je rasprava bespoentna jerbo je Yakuza nedokazan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...