Jump to content

MAC vs PC


morbid god

  

41 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Neko vrijeme razmisljam dal da budzim svoj PC, il da skupljam pare za mekintos. Glavno pitanje - vrijedi li MAC toliko para u odnosu na PC. Generalno kompjuter koristim za klasicne stvari tipa multimedija i internet, igrice ne igram dok od programa koristim standardno mejl klijente i office. Ponekad radim u Photoshop-u, a imam planove da pocnem malo da se bavim grafickim i video dizajnom.

 

Dakle, udrite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju Best buy bi bio PC ali high-end bi defitivno bio Mac.

 

Oba racunara mogu da ti zavrse posao koji hoces da radis. Jedina razlika je to sto ce OS X bolje izgurati posao i bice stabilniji u odnosu na bilo koji Windows. Za novac koji ulozis za kupovinu nekog Mac-a mozes da kupis duplo bolji PC ali i dalje ces biti zaglavljen na Windowsu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da mi neko pokloni mac-a, odmah bih ga prodao i uzeo PC.

windows vista i 7-ica su po stabilnosti fenomenalni. izbor softvera je prednost PC-ja.

superiorna i savrsena stabilnost mac-a je ipak mit - nije tacno da nikad ne pada sistem, da nikad ne baguje, da nikad ne koci i slicno...

 

---

 

jedini slucaj u kome bih uzeo mac-a je da se bavim video produkcijom, i tad bi mi mac sluzio da ga pokazujem klijentima i pricam bajke o tome kako "mi radimo na mekintisu, to je vrhunska oprema, to je mnogo bolje od konkurencije i zbog toga bi trebalo da nam platite duplo vise". ;):haha: :haha:

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne slazem se.

laptop asus n50. vista instalirana pre godinu dana. non stop pod njom trci XP u virtuelnoj masini (treba mi zbog starijih verzija oracle-a). gomila softvera instalirana, racunar trpi tesko zlostavljanje :haha: posto mi sluzi i za posao i za privatne zajebancije, filmove, download, muziku, poneku igru. konstantno otvorena 2 browsera (chrome i opera), konstantno radi oneNote i Outlook - to se bukvalno nikad ne gasi. racunar je 3 meseca radio 22 sata dnevno (nocu je torentovao a preko dana je koriscen za posao i kuci za zezanje). intalirana gomila nepotrebnog softvera, u fazonu "daj da probam ovo, i ono". pod ovim uslovima XP bi morao biti reinstaliran jedno 3-4 puta do sad.

 

prosecno vreme izmedju dva restarta je 2-3 nedelje. reinstalacija viste nije nikad bila potrebna. nikad ni jedan problem nisam imao koji se tice viste. ne bih se vratio na XP ni pod razno.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam instalirao sada MacOSX Leopard na moj PC, radi fenomenalno, ne pada mi na pamet da pokrećem Windows više. Sve radi smooth, mnogo LOGIČNIJE napravljen nego Windows, nema drkanje sa registryjem, odličan rad sa memorijom, eyecandy je, ima sve od programa što bih ikada pomislio da koristim (Adobe CS4 Suite, Opera, Adium, Xchat, Transmission, Jdownloader, MS Office, Ableton, Logic, Pro Tools, Skype, itd).

 

Morbid god, ja ti preporučujem da sastaviš PC konfiguraciju koja će sigurno raditi na MacOSu, kao što je npr. moja. :haha: Imaš ovde detaljnije: http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

 

Inače, Satyr me je pitao na drugoj temi, konfiguracija je:

 

C2D E6550 (overklokovan na 3.33GHz)

2x2GB Kingmax 1066 MHz

Asus P5B-e ploča

M-Audio Fast Track USB zvučna

Leadtek 8800GTS 320MB grafička

 

Ostalo i nije toliko bitno. :)

 

Inače, postajem mac fanboy, pošto prodajem netbook (rezervisan je za ponedeljak) i kupujem iPhone. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glavno pitanje - vrijedi li MAC toliko para u odnosu na PC. Generalno kompjuter koristim za klasicne stvari tipa multimedija i internet, igrice ne igram dok od programa koristim standardno mejl klijente i office. Ponekad radim u Photoshop-u, a imam planove da pocnem malo da se bavim grafickim i video dizajnom.

 

MAC ne vredi toliko para, ali te niko ne sprecava da sastavis PC na koji ces moci bez problema da stavis Leoparda.

Na laptopu drzim Leopard i Windows 7 i u W7 ulazim samo kada mi je potrebno da odradim nesto vezano za .NET sto nije moguce odraditi u WM na Leopardu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam instalirao sada MacOSX Leopard na moj PC, radi fenomenalno, ne pada mi na pamet da pokrećem Windows više. Sve radi smooth, mnogo LOGIČNIJE napravljen nego Windows, nema drkanje sa registryjem, odličan rad sa memorijom, eyecandy je, ima sve od programa što bih ikada pomislio da koristim (Adobe CS4 Suite, Opera, Adium, Xchat, Transmission, Jdownloader, MS Office, Ableton, Logic, Pro Tools, Skype, itd).

 

Morbid god, ja ti preporučujem da sastaviš PC konfiguraciju koja će sigurno raditi na MacOSu, kao što je npr. moja. :haha: Imaš ovde detaljnije: http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

 

Inače, Satyr me je pitao na drugoj temi, konfiguracija je:

 

C2D E6550 (overklokovan na 3.33GHz)

2x2GB Kingmax 1066 MHz

Asus P5B-e ploča

M-Audio Fast Track USB zvučna

Leadtek 8800GTS 320MB grafička

 

Ostalo i nije toliko bitno. :)

 

Inače, postajem mac fanboy, pošto prodajem netbook (rezervisan je za ponedeljak) i kupujem iPhone. :haha:

1. Jesu li oni programi podrzani za MAC, il koristis neke zamjene. Ja svakodnevno koristim sledece: bs player, vlc, winamp, opera, office, bitorent, jdwownloader, nero.. bez toga bas ne bih mogao, ovo ostalo bih lako prevazisao nekim MC zamjenama. Sad sam se malo bacio na Itunes, dopada mi se interfejs programa iako je shuffle budjav totalno.

 

2. Zanimljiva ti je PC masina, ja sam mislio da je vise fora u tome koliko su nabudzene komponente nego u cinjenici da je potrebna njihova kompatibilnost(ovo ide sa ovim, ovo ne). Znaci, ono kao 'core2quad, ddr3, 1gb graficka, neka bijesna Asus ploca itd.'

Vidis, jedan od razloga sto hocu MAC jeste i vizuelna komponenta. Ali ipak nisam neki burzuj, vise naginjem funkcionalnosti i odnosu performanse/cijena. Mozda jednog dana kad prihodi budu bar duplo veci, do tad ce ova masinica da saceka.

apple-macbook-pro-with-multi-touch.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Jesu li oni programi podrzani za MAC, il koristis neke zamjene. Ja svakodnevno koristim sledece: bs player, vlc, winamp, opera, office, bitorent, jdwownloader, nero.. bez toga bas ne bih mogao, ovo ostalo bih lako prevazisao nekim MC zamjenama. Sad sam se malo bacio na Itunes, dopada mi se interfejs programa iako je shuffle budjav totalno.

 

BS player nemas, vlc postoji za Mac, winamp ne(postoji par zamena ali su lose), opera postoji ali dosta losije radi od Safari-a, bitorent ... ne znam, ali postoji transmission koji je odlican, nero ne postoji, ali postoji zamena(Toast).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Jesu li oni programi podrzani za MAC, il koristis neke zamjene. Ja svakodnevno koristim sledece: bs player, vlc, winamp, opera, office, bitorent, jdwownloader, nero.. bez toga bas ne bih mogao, ovo ostalo bih lako prevazisao nekim MC zamjenama. Sad sam se malo bacio na Itunes, dopada mi se interfejs programa iako je shuffle budjav totalno.

 

BSPlayer, VLC = imaš VLC, mada ja njega ne volim uopšte tako da koristim MPlayer OSX Extended koji radi savršeno.

Opera, ima, ja je koristim, ne dojmi mi se Safari baš nešto preterano. :)

Office 2008 ima, sprema se i Office 2010 za mac na kome će sve aplikacije biti Cocoa i biće Outlooka (a ne kao do sada njegove zamene Entourage).

Bittorrent - ima zamena, jako dobar client Transmission, a postoji i uTorrent za mac.

Jdownloader - ima native mac verzija

Nero - kao što je napisao Bojan, ima Toast (koji je bolji od Neroa)

 

Od programa koristim još Disk Order (total commander clone), za puštanje muzike koristim Songbird jer iTunes nema dobru FLAC podršku, a i Songbird je customizable, baš me oduševio (imaš ga i za Windows, probaj ga), Xchat Aqua koristim za IRC, naravno Skype, ceo Adobe Creative Suite paket, za obradu zvuka i snimanje muzike koristim Apple Logic i Ableton sa raznim vstovima za mac (Amplitube ima svaka verzija, Guitar Rig, Absynth, Kontakt, itd). Što se tiče IM clienta, koristim Adium, koji je najbolji IM program koji sam ikada koristio, strašno dobro može da se podesi i vrlo stabilno radi.

 

Za konvertovanje videosa koristim Handbrake, a za konvertovanje muzike XLD. Imaš po defaultu iSync za syncovanje kontakta i kalendara sa mobilnim telefonom, Quicksilver je obavezan program za sve (imaš njegovu zamenu za Windows, zove se Launchy, meni je ta aplikacija olakšala život i rad na kompjuteru zauvek), Speed Downloader je jako dobar download manager, Xee pregledač slika, StuffIt je nešto kao WinRAR, TextWrangler nešto kao Notepad++. Coda je najbolji html/php/css editor, ako nekoga zanima, kada sam već počeo da pišem. :D Ako ti slučajno treba neka aplikacija u WinXP, možeš instalirati virtualnu mašinu preko Parallels i VMware Fusion (ovaj može da otvara aplikacije iz virtualnih mašina direktno u Macu), ja sam to uradio jer mi treba Planplus (dok ne uzmem sada iPhone sa GPSom) i radi super.

 

A, da, Growl je notifikator na bazi sistema, to je obavezan addon po mom mišljenju, kao i xGestures, to je Mouse Gestures iz Opere na nivou celog sistema. AppZapper za brisanje aplikacija (mada i nije nešto potreban, jer se na MacOSu aplikacije brišu prebacivanjem u Trash ili sa ctrl+backspace, a instaliraju se tako što se aplikacija prevuče u Applications folder). iStats menu je jako koristan addon koji u menubaru pokazuje zauzeće memorije, cpu, hdd, mreže, itd. RCDefaultApp se koristi za setovanje default programa.

 

Ako te još neki program zanima, pitaj [mada mislim da sam puno toga napisao, inače, ja tek 2 dana imam macos i tek sam pre dva dana počeo da kopam ove programe :bigblue:].

Edited by BaalBehrit
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicni i korisni postovi momci, posebno je Baalov bio opsiran :mrgreen:

 

Pretpostavljam da MSPlayer OS ne manjka tih kodeka i podrske za razlicite formate.. VLC inace sve pali, al su interfejs i komande bezveze pa ga koristim samo kad BSplayer zakaze. Ta kombinacija mi je odlicna, nema nikakvog cimanja i bas fino radi.

Winamp bi mi falio, iako uglavnom koristim sad Itunes(posebno za plejliste). Al je navika cudo, posebno kad ocu na brzaka nesto da preslusam :haha: Skinuh ovaj songbird, probacu ga veceras. Odlicno je ako omogucava kustomizaciju.

 

Ostalo je sve OK, mislim da ne bih imao nikakvih problema da predjem na MAC OS. Cak sam i gledao kako to izgleda, mnogo funkcionalnije i ljepse sa svim onim animacijama i drkalicama. I sto je najvaznije, stabilnije je i brze u odnosu na Windows. Mozda se poigram sa ovim Win7 u medjuvremenu, cujem da ga hvale al moram da vidim oko podrske..

 

E da, kapiram da nema problema ukolko napravim particije na HDD i instaliram Leopard i Windows zajedno. Zanima me samo mogu li tako nasnimit vise od 2 OS (tipa XP, Win7, Leopard, Ubuntu), a da to sve radi normalno. Vjerovatno je lakse iz virtuelne masine, al me zanima koje su prednosti i mane toga.

Pozdrav :pivopije:

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me samo mogu li tako nasnimit vise od 2 OS (tipa XP, Win7, Leopard, Ubuntu), a da to sve radi normalno. Vjerovatno je lakse iz virtuelne masine, al me zanima koje su prednosti i mane toga.

Pozdrav :pivopije:

 

Mozes staviti vise od 2 OSa, iz VM ti je sve na dohvat ruke, ali nije za ozbiljniju primenu(igranje, programiranje, obrada video materijala...).

Koga zanima VM, neka skine Parallels za Leopard, nije normalno kako ono dobro radi i kako se aplikacije iz VM dobro integrisu u maticni OS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne slazem se.

laptop asus n50. vista instalirana pre godinu dana. non stop pod njom trci XP u virtuelnoj masini (treba mi zbog starijih verzija oracle-a). gomila softvera instalirana, racunar trpi tesko zlostavljanje :haha: posto mi sluzi i za posao i za privatne zajebancije, filmove, download, muziku, poneku igru. konstantno otvorena 2 browsera (chrome i opera), konstantno radi oneNote i Outlook - to se bukvalno nikad ne gasi. racunar je 3 meseca radio 22 sata dnevno (nocu je torentovao a preko dana je koriscen za posao i kuci za zezanje). intalirana gomila nepotrebnog softvera, u fazonu "daj da probam ovo, i ono". pod ovim uslovima XP bi morao biti reinstaliran jedno 3-4 puta do sad.

 

prosecno vreme izmedju dva restarta je 2-3 nedelje. reinstalacija viste nije nikad bila potrebna. nikad ni jedan problem nisam imao koji se tice viste. ne bih se vratio na XP ni pod razno.

 

Sjajno! Obavesti Microsoft o tvom iskustvu sa Vistom, sigurno ce se obradovati! :haha:;)

 

 

Ja sam instalirao sada MacOSX Leopard na moj PC, radi fenomenalno, ne pada mi na pamet da pokrećem Windows više.

Inače, postajem mac fanboy, pošto prodajem netbook (rezervisan je za ponedeljak) i kupujem iPhone. :haha:

 

Davaj neki link za torrent za tu verziju OS X koji koristis. :D Ja skinuo neku verziju ali izleda da uopste nije za PC i ako je pisalo da jeste.

iPhone... ne. iPod Touch da. :D

Ja mu dodjem Apple fanboy-poser, volim ali nemam sve sto bih voleo da imam.

Sledeci racunar ce mi sigurno biti neki MacBook ali ga sigurno necu kupiti u Srbiji. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, jako puno korisnih informacija oko Mac OS-a, hvala :pivopije:

ja već neko vreme razmišljam da instaliram čisto iz radoznalosti ali iz nedostatka vremena nisam još...

 

pretpostavljam da bi radilo kao podmazano na mojoj mašini ali nije na odmet da pitam :D

Intel Core 2 Duo E7400 na 2.8GHz

2GB Geil memorije

Asus HD4670 sa 1GB DDR3

Gigabyte EP31-DS3L

zvučna integrisana, klasika, Realtek

itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini slazem se sa Imaginosom sem sto se tice Viste

MacOS nazalost nije vise ono sto je nekad bio-zapravo sada je Mac masina jedan lepo upakovani PC koga pogoni MacOS,plus da ne racunamo kranje bezobraznu i drsku politiku Apple-a koji lupaju lepu cenu samo zbog dizajna i trademarka koja uopste nije opravdana onim sto MacOS nudi u odnosu na PC :meshuggah:

Sto se tice Viste slozicu se sa nekim komentarima na netu da je to najgori Windows koji je izasao posle WinME-doduse to je umanjeno cinjenicom da MS na desktop polju realne i opipljive konkurencije i nema pa mu Vista dodje jos i solidna

Ja sam je koristio intenzivno na lapu skoro 2 meseca i ajde ne mogu da kazem da je sranje ali realno nije nista spec plus naravno ima itekako svojih mana i nedoradjenosti-hardverska zahtevnost i neoptimizovanost(neko bi rekao i bloat ;)),dosadni UAC i ono nesrecno indeksiranje koje koci hd(sve to naravno moze da se iskljuci,ali opet...),a cak i sa SP 2 opet se javlja usporenje kada se radi sa usb transferom i generalno prilikom rada sa HD-om,dakle kopiranje fajlova-imam utisak da to ide osetno brze na XP-u ;)

Sto se tice stabilnosti ne mogu da se pozalim,ali opet ja sam imao SP2 gde je okrpljeno stosta-istina znala je ponekad da mi se srusi neka aplikacija(npr Aimp i jos neke,prijavi mi error da se aplikacija srusila kada uradim close iste)

Inace sto se tice Viste i XP-a 90% stvari je organizovano poptuno isto a opcije su skoro svuda identicne-samo to sada malo lepse izgleda i nesto drugacije je rasporedjeno ali posle nekog vremena covek shvati da je sve to skoro poptuno isto kao na starom XP-u :zeleni:

Inace primetio sam da se na Visti aplikacije brze podizu nego na XP-u a i isto vazi i za samo podizanje sistema-fala kurcu pa je MS konacno ubacio superfetch koji iskoriscava memoriju kako treba,tako da vise skoro uopste nema oranja po hd-u i pagefile-u dok 1/3 memorije zvrji prazna-cisto da ne bude da samo kudim ;)

Jednostavno MS je pozurio sa izbacivanjem Viste i na trziste plasirao nedovrsen proizvod-Vista je trebala da bude nesto poput onoga sto je Win 7 sada tj Win 7 je sve ono sto je Vista trebala da bude a nije :bigblue:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini slazem se sa Imaginosom sem sto se tice Viste

pa sta ja znam, moja iskustva su onakva kako sam napisao...

doduse, mozda to ima veze sa hardverom. na primer uz ovaj moj laptop je dosao jedan jedini cd sa drajverima - klinkes "setup" i on instalira sve drajvere za sve komponente laptopa, i to radi veoma dobro i pritegnuto. bas onako kako sam napisao u prethodnoj poruci. zato mislim da je mit to sto ljudi pricaju da je vista losa. doduse, moguce je da na nekim drugim kombinacijama hardvera vista ne radi tako dobro, ali fakat je da meni na asus n50 radi bolje nego xp.

 

bilo bi lepo probati leoparda.. ali treba skockati poseban hardver za to, a za mene je era desktopa zavrsena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicni i korisni postovi momci, posebno je Baalov bio opsiran :mrgreen:

 

Pretpostavljam da MSPlayer OS ne manjka tih kodeka i podrske za razlicite formate.. VLC inace sve pali, al su interfejs i komande bezveze pa ga koristim samo kad BSplayer zakaze. Ta kombinacija mi je odlicna, nema nikakvog cimanja i bas fino radi.

Winamp bi mi falio, iako uglavnom koristim sad Itunes(posebno za plejliste). Al je navika cudo, posebno kad ocu na brzaka nesto da preslusam :haha: Skinuh ovaj songbird, probacu ga veceras. Odlicno je ako omogucava kustomizaciju.

 

Ostalo je sve OK, mislim da ne bih imao nikakvih problema da predjem na MAC OS. Cak sam i gledao kako to izgleda, mnogo funkcionalnije i ljepse sa svim onim animacijama i drkalicama. I sto je najvaznije, stabilnije je i brze u odnosu na Windows. Mozda se poigram sa ovim Win7 u medjuvremenu, cujem da ga hvale al moram da vidim oko podrske..

 

E da, kapiram da nema problema ukolko napravim particije na HDD i instaliram Leopard i Windows zajedno. Zanima me samo mogu li tako nasnimit vise od 2 OS (tipa XP, Win7, Leopard, Ubuntu), a da to sve radi normalno. Vjerovatno je lakse iz virtuelne masine, al me zanima koje su prednosti i mane toga.

Pozdrav :pivopije:

 

Što se tiče kodeka, to sam zaboravio da napomenem, skine se Perian, sadrži sve codece koji trebaju.

 

Ako instaliraš i Leopard i Windows na istom HDD, obavezno kada praviš particiju za leopard stavi da bude MBR, da bi radio dual boot.

 

Davaj neki link za torrent za tu verziju OS X koji koristis. :D Ja skinuo neku verziju ali izleda da uopste nije za PC i ako je pisalo da jeste.

iPhone... ne. iPod Touch da. :D

Ja mu dodjem Apple fanboy-poser, volim ali nemam sve sto bih voleo da imam.

Sledeci racunar ce mi sigurno biti neki MacBook ali ga sigurno necu kupiti u Srbiji. :da:

 

Nemam torrent, ali evo rapida:

 

http://rapidshare.com/files/279621275/iPC_OSx86_Public.part01.rar 
http://rapidshare.com/files/279621130/iPC_OSx86_Public.part02.rar 
http://rapidshare.com/files/279630152/iPC_OSx86_Public.part03.rar 
http://rapidshare.com/files/279607575/iPC_OSx86_Public.part04.rar 
http://rapidshare.com/files/279781834/iPC_OSx86_Public.part05.rar 
http://rapidshare.com/files/279628631/iPC_OSx86_Public.part06.rar 
http://rapidshare.com/files/279780852/iPC_OSx86_Public.part07.rar 
http://rapidshare.com/files/279631942/iPC_OSx86_Public.part08.rar 
http://rapidshare.com/files/279624844/iPC_OSx86_Public.part09.rar 
http://rapidshare.com/files/279624663/iPC_OSx86_Public.part10.rar 
http://rapidshare.com/files/279631975/iPC_OSx86_Public.part11.rar 
http://rapidshare.com/files/279605047/iPC_OSx86_Public.part12.rar 
http://rapidshare.com/files/279628754/iPC_OSx86_Public.part13.rar 
http://rapidshare.com/files/279604911/iPC_OSx86_Public.part14.rar 
http://rapidshare.com/files/279607968/iPC_OSx86_Public.part15.rar 
http://rapidshare.com/files/279624185/iPC_OSx86_Public.part16.rar 
http://rapidshare.com/files/279625811/iPC_OSx86_Public.part17.rar 
http://rapidshare.com/files/279631481/iPC_OSx86_Public.part18.rar 
http://rapidshare.com/files/279629829/iPC_OSx86_Public.part19.rar 
http://rapidshare.com/files/279631529/iPC_OSx86_Public.part20.rar 
http://rapidshare.com/files/279628893/iPC_OSx86_Public.part21.rar 
http://rapidshare.com/files/279622452/iPC_OSx86_Public.part22.rar 
http://rapidshare.com/files/279621759/iPC_OSx86_Public.part23.rar 
http://rapidshare.com/files/279780743/iPC_OSx86_Public.part24.rar 
http://rapidshare.com/files/279628062/iPC_OSx86_Public.part25.rar 
http://rapidshare.com/files/279630705/iPC_OSx86_Public.part26.rar 
http://rapidshare.com/files/279608039/iPC_OSx86_Public.part27.rar 
http://rapidshare.com/files/279630471/iPC_OSx86_Public.part28.rar 
http://rapidshare.com/files/279625402/iPC_OSx86_Public.part29.rar 
http://rapidshare.com/files/279624445/iPC_OSx86_Public.part30.rar 
http://rapidshare.com/files/279605215/iPC_OSx86_Public.part31.rar 
http://rapidshare.com/files/279617682/iPC_OSx86_Public.part32.rar 
http://rapidshare.com/files/279618035/iPC_OSx86_Public.part33.rar 
http://rapidshare.com/files/279632376/iPC_OSx86_Public.part34.rar 
http://rapidshare.com/files/279631768/iPC_OSx86_Public.part35.rar 
http://rapidshare.com/files/279620110/iPC_OSx86_Public.part36.rar 
http://rapidshare.com/files/279623329/iPC_OSx86_Public.part37.rar 
http://rapidshare.com/files/279620387/iPC_OSx86_Public.part38.rar 
http://rapidshare.com/files/279630322/iPC_OSx86_Public.part39.rar 
http://rapidshare.com/files/279623304/iPC_OSx86_Public.part40.rar 
http://rapidshare.com/files/279620793/iPC_OSx86_Public.part41.rar 
http://rapidshare.com/files/279619685/iPC_OSx86_Public.part42.rar 
http://rapidshare.com/files/279628172/iPC_OSx86_Public.part43.rar 
http://rapidshare.com/files/279617354/iPC_OSx86_Public.part44.rar 
http://rapidshare.com/files/279627187/iPC_OSx86_Public.part45.rar 
http://rapidshare.com/files/279621188/iPC_OSx86_Public.part46.rar

 

 

uh, jako puno korisnih informacija oko Mac OS-a, hvala :pivopije:

ja već neko vreme razmišljam da instaliram čisto iz radoznalosti ali iz nedostatka vremena nisam još...

 

pretpostavljam da bi radilo kao podmazano na mojoj mašini ali nije na odmet da pitam :D

Intel Core 2 Duo E7400 na 2.8GHz

2GB Geil memorije

Asus HD4670 sa 1GB DDR3

Gigabyte EP31-DS3L

zvučna integrisana, klasika, Realtek

itd...

 

Neće raditi zbog grafičke, MacOS uglavnom radi na Nvidia karticama... Još nema drajver za 4670.

 

bilo bi lepo probati leoparda.. ali treba skockati poseban hardver za to, a za mene je era desktopa zavrsena.

 

Ako imaš intel-based chipset, velika verovatnoća je da će raditi, ja ću sada instalirati na laptop sestri. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam u planu nesto ovako:

 

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz, 6 MB, BUS 1333 MHz

Asus P5Q Pro, LGA 775, Intel P45, 1600MHz

DDR3 6GB 1600MHz Kingston KHX12800D3K3/6GX

SEAGATE Barracuda 1TB 32MB

ASUS EAH4770/HTDI/512MD5

 

Za sad moj komp sasvim fino radi, pa mi je zao da pljunem 500-600 evrica za nadogradnju kad mi ona realno nije potrebna. Ali cim malo cijene odu dolje, uzima se nesto poput ovog gore a staro kuciste mogu poklonit sestri(dovoljno je za mp3 i facebook :haha: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...