Jump to content

The Facts in the Case of Mister Hollow (2008)


Kvrag

Recommended Posts

The Facts in the Case of Mister Hollow

 

misterhollowposter.jpg

 

U pitanju je kratak film od 6 minuta , rekem delo.

 

Ceo film je u sustini jedan kadar , jedna fotografija u kojoj se karakteri pomeraju dok je kamera zumirana u drugom delu slike.

 

Kapiram da je cilj filma da gledas detalje da sam zakljucis sta je to i sta je ko ....

 

Evo vam link za film :

 

http://www.youtube.c...h?v=EcMsDbDWnmU

 

 

http://www.imdb.com/title/tt1269377/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i Kvrag smo mozgali nesto. Ipak su nam ostali neki detalji nerazjasnjeni,pa bi bilo dobro da se pomalo ukljucite. Nokti,kljucevi,narukvica....Ima li jos sto? :) Svaki kadar je zumiran sa razlogom,odnosno sa namjerom da nas usmjeri na tragove kako bismo otkrili citavu pricu. Fenomenalno odradjeno,svaka cast autoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam krst na drvetu, a i onaj covek sto pali vatru, ustvari pali skulpturu isusa. A iza skroz se vidi pop sa krstom...

Nemaju svi iste nokte, samo onaj sa naocarima ima crne i duge. Verovatno on predstavlja ubicu jer se slaze sa onim stvorenjem sto izlazi na kraju tj mrtvim duhom...

Na pocetku pise da je dete nestalo, verovatno su oteli ovu bebu sto drzi zena...

 

Jeste li primetili onaj znak "Keres"? E pa to u Grckoj mitologiji predstavlja zenski mrtvi duh, a svako ima tu tetovazu na sebi...

 

One crne ptice na drvetu su gavrani (kolko sam mogao da vidim)... E oni u hriscanstvu predstavljaju mrak, zlo pa cak i samog Sotonu, tako da ima smisla zasto se pali skulptura isusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam krst na drvetu, a i onaj covek sto pali vatru, ustvari pali skulpturu isusa. A iza skroz se vidi pop sa krstom...

Nemaju svi iste nokte, samo onaj sa naocarima ima crne i duge. Verovatno on predstavlja ubicu jer se slaze sa onim stvorenjem sto izlazi na kraju tj mrtvim duhom...

Na pocetku pise da je dete nestalo, verovatno su oteli ovu bebu sto drzi zena...

 

 

Nema ni on na pocetku takve nokte. Nokti se pojavljuju onda kad se i na licu one zene javlja strah,vjerovatno od pojavljivanja Keresa. Jedno me buni,ako je ona majka onoga djeteta,zasto je bila onako mirna dok se duh nije pojavio? Ko je slikao? 1930-ih nijesu imali aparate koji se programiraju :smile: Jeste li obratili paznju na vrijeme na satu?

 

Jedino objasnjenje za popa i onog momka je da su culi krike,pa dosli iz one crkve na brdu da vide o cemu se radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne, cak mi je ta 'potraga' vrlo zanimljiva. Gledao sam klip 2x, skinuo sam i neki mnogo bolji kvalitet, al prosto ne vidim sto tu moze da se 'provali'. Da bar znam da postoji neka caka koja vodi na neki drugi put/link, potrudio bih se definitivno. Padaju mi neke ideje na pamet, al sve to iziskuje malo vise napora i vremena koje ja trenutno ne bih uludo da trosim.

Eto tolko, ako mi se nesto ukaze, javljam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

složio bih se sa morbidom da možda idete malo dublje nego što je i sam autor :D

 

u svakom slučaju, na početku je naslov o tome deca i dalje nestaju i da policija kaže kako je broj žrtava 100...

keres nije ženski mrtvi duh već, kao što kaže wiki "female death-spirits" tj, duhovi (božanstva) smrti, kao što dalje wiki kaže "Dark beings with gnashing teeth and claws and with a thirst for human blood. They would hover over the battlefield and search for dying and wounded men", dakle, duhovi žedni ljudske krvi koji određuju ko će umreti... vrane su tu kao standardni vesnici smrti po mitologijama... ovi okolo su sektaši u službi keres što dovoljno jasno pokazuju njihove tetovaže i nokti koji im niču kada se keres približava... jedan je vozač, drugi ložač a treći se veseli :haha:

pop i hitmen su verovatno krenuli da bi sprečili te sataniste (pošto već na početku spominje 100 žrtava i da im paganizam cveta, pa im je pop ušao u trag) al su se malo ufrkisali kada su videli keres... u kolima je verovatno muž ove žene, oko njenog zgloba, ja kontam, nešto čime je bila vezana (pošto joj taj deo deluje malo modro)...

 

ono što je malo nejasno jeste zašto prinose dečje žrtve kada je keres bošanstvo koje, bar kako wiki opisuje, odlučuje ko će umreti U RATU... ali dobro, u pitanju je šturi opis...

dalje, sad na ruci ložača se pomera nekih sat i 10ak minuta unapred između dva prikazivanja, a cela slika obrađuje dremenski period od delića sekunde... ne znam tačno kako prisustvo keres utiče na mehaničke satove :haha:

i zadnje, nešto što garant niko nije primetio, film se zove po johnny hollow-u a u onom članku sa početka, ispod podnatpisa stoji ime "johnathon h. ollow"...

 

i tako... glavna stvar u svemu je da, na kraju slike vidiš svoj odraz u cvikama onog veseljaka da bi shvatio da je keres u tebi :D

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

složio bih se sa morbidom da možda idete malo dublje nego što je i sam autor :D

 

 

Tesko. Da je to slucaj,autor bi morao da ne zna do kraja sto je htio da nam poruci sa satom koji se pomijera,npr :D

 

 

I ne odlucuju oni ko ce umrijeti (duhovi) ,nego "traze one koji su ranjeni ili vec umiru"...ako je vjerovati tome sto si ti citirao sa wikija. Meni je i dalje nejasan pocetni izraz lica zene. Ako joj je muz ubijen nekoliko trenutaka prije toga,a onaj veseli je grli dok pale vatru i pripremaju zrtvovanje (valjda),ne bi trebala da ceka Keresa da bi se prepala.

 

Ne znam...boli me kurac za pricu,kao i Josifa za minuse.

Edited by Poor Twisted Me

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne odlucuju oni ko ce umrijeti (duhovi) ,nego "traze one koji su ranjeni ili vec umiru"

i odlučuju koji će od ranjenih umreti... da da, to...

 

meni je od samog početka lice žene delovalo uplašeno, s tim što su joj oči do kraja filma dodatno narasle :D

 

edit... a baš zato što keres samo odlučuju ko će od ranjenih umreti mi deluje kao da su pomalo nesrećno izabrani duhovi za priču...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ono nisu muz i zena :mrgreen: Keres je majka sa djetetom, samo toga nije svjesna. Covjek sa naocarama(dark indiana jones) je ujak malom, a pop i pomocnik su sigurno uzeli puske jer ih je neko od ekipe zajebao i nije platio krstenje djeteta. Ona dva pomocnika su bodigardi Indijane, i pretpostavljam da su pljackasi banke.

 

Dokazite da nije tako :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...