Jump to content

Red Hot Chili Peppers


Sinstrel

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
imam jedno pitanje i jednu konstataciju:

Da li je onaj bassista stvarno gay?

 

Najjace dve pesme koje sam cuo od njih, a cuo sam ih dosta, su HIGHER GROUNDS i FORTUNE FADED... i dobar je OTHERSIDE... mada ja ne slusam RHCP...

 

ph34r.gif

ima jos dosta toga... Zaboravio si na Under the Bridge, On Mercury, a obrada od Ramones-a Havana Afair icon_da.gif

Pozz icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedno pitanje i jednu konstataciju:

Da li je onaj bassista stvarno gay?

 

Najjace dve pesme koje sam cuo od njih, a cuo sam ih dosta, su HIGHER GROUNDS i FORTUNE FADED... i dobar je OTHERSIDE... mada ja ne slusam RHCP...

 

ph34r.gif

HIGHER GROUND je obrada, originalnu verziju peva Stevie Wonder, inace pesma je super.

 

Nije mi poznato da je Flea (Bassista) gay, on ima Zenu i dete (koliko znam jedno dete - devojcicu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif ako aludiras na to sto zivi sa pevachem tj Antonijem? ... ne jednostavno covek nece da placa gajbu ..kao ni Frusciante pa se svi navaljali sa sve porodicom kod Antonija icon_smile.gif .. inace da .. ja isto mislim da ima zenu i dete... icon_smile.gif ... inace ... oni su jedan od najkvalitetnijih muzicara... zaista sve je to bez greske... a i konceti su im super.. nadam se da ce doci ovamo ... sto se tice dobrih pesama .. album One hot minute i Mothers milk ... znaci maximalno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Malcolm McLaren je nudio peppersima neku saradnju...nesto kao,da uproste muziku,pocnu da sviraju punk i tako to i da im on bude menadzer....al nesu 'teli sad.gificon_smile.gif

Pa Peppersi su u godinama kada su bili dobar bend svirali muziku veoma blisku panku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Zli 0bucjar

aaaaaa

meni je album One hot minute bio i ostao neprevazidjen

 

ipak je bend mnogo bolje i zanimljivije zvuchao sa Navarrom nego sa Fruscianteom

 

poslushajte samo Warped (ovu pogotovo), Aeroplane, My friends, Coffee shop... sve cje vam biti jasno icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ska je decenijama stariji od punka... Ako si mislila da se punk duh osecao na ranijim albumima, onda si u pravu, ali bio je samo cetvrtina opsteg zvuka... Gitare su uglavnom bile funky (sta god to znacilo), bas i bubanj su vukli na punk, vokal na rap... Posle Hillelove smrti postali su mnogo "melodicniji" i taj punk duh je nestao u muzici... Ali je ostao na nastupima... poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, dobro, ostavili su gomilu pesama iz tog perioda, meni je licno bolji period Blood sugar... do One hot minutea, ali definitivno ono sto su radili sa Slovakom ostaje kao veliki deo njihove karijere...

 

Say outloud,

I'm freaky stiley and I'm proud...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Zli 0bucjar

molim???hahahaha koja glupost

ajde nadji mi jednu slichnost izmedju One hot minute i bilo kog novog albuma

bilo muzichku bilo textualnu

 

shto mrzim kad ljudi tako lupaju gluposti...mislim bez uvrede ali tako je

dovoljno je recji da su se oni praktichno odrekli pesama sa One hot minute tj da ih ne sviraju live uopshte

taj postupak sam po sebi govori da OHM nema apsolutno nikakve veze sa albumima koji su kasnije usledili

nakon OHM, Frusciante se izlechio od narkomanije i vratio u bend (Dave je dobio korpu), oni su se odrekli tih pesama i pocheli da pishu gay komercijalu

 

dakle ako mi nadjesh neku paralelu bilo koje pesme sa OHM i novih albuma obecjavam da cju pojesti svoju guzicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albumom OHM je pocela propast pepersa i pretvaranje istih u nevidjenu ljigu- tj ono sto ti nazivas gej komercijalom (a pepersi su od BSSM uveliko komercijala, tako da tvoja konstatacija nije tacna)

.

Sta ti tu nije jasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo cisto konstatacija : Kiedis na OHM-u nerapuje ni u jednoj pesmi... Ima vise balada nego sto su ih uradili u prethodnom periodu banda, to je vec druga... Dobro, i moje misljenje je da je taj album vec pocetak prelaza na novi stil Peppersa, ali meni se iskreno i ovi "novi" Peppersi svidjaju... Na kraju krajeva, oni ce uvek biti komercijala ali ce im ostati taj duh iz mladjih dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Zli 0bucjar
Albumom OHM je pocela propast pepersa i pretvaranje istih u nevidjenu ljigu- tj ono sto ti nazivas gej komercijalom (a pepersi su od BSSM uveliko komercijala, tako da tvoja konstatacija nije tacna)

.

Sta ti tu nije jasno?

haahaha

znash shta meni nije jasno...kako mozesh da odvalish neshto tako glupo i da budesh sigurna da si u pravu i + da ne dash ni jedan jedini argument za to shto prichash (ili kao u ovom sluchaju dash argument koji je tachan, ali ne ide u prilog tvojoj konstataciji)

 

ta pricha komercijala i nekomercijala je u neku ruku tachna, ali sa druge stane je smeshno shta time pokushavash da dokazesh

RHCP sui postali komercijala dokazavshi se kvalitetom (BSSM) (i to nakon mnogo godina mukotrpnog rada) a ne iz nekih drugih razloga...zaista ne vidim shta je loshe u tome...probili se momci kvalitetom

mislim i B.Spears je komercijala...if u know what i mean

 

 

i i dalje sam uveren da OHM ne mozesh uporediti ni sa jednim drugim albumom bash zato shto je razlika u stilu tako jebeno ochigledna

i ponavljam da se oni ne bi odrekli tih pesama da se one ne razlikuju toliko drastichno (pogotovu od Californicationa pa na ovamo)

 

Tako da...sve shto je pochelo OHM-om, ponovnim dolaskom Frusciantea se zavrshilo.

Comprende?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...