Jump to content

Evereve


Grobodan

Recommended Posts

Ne znam koliko ova tema ima smisla niti koliko će biti posećena, ali nedavno pazarih Stormbirds CD koji me je bacio u nostalgično raspoloženje pa evo, neka se bar stariji prisete ovog neopravdano zapostavljenog kulta.

 

Dakle, ovde pričamo o Gothic metalu ali zaboravite Within Temptation, Sireniju i slično, jer je Evereve totalno druga priča; možda bih mogao da povučem paralelu sa Moonspell ali i to shvatite uslovno jer samo hoću da naglasim da se radi o kitch free gothic metalu. Zlatni period i uošte jedino vredno slušanja su prva dva albuma Seasons (1996) i Stormbirds (1998) strahovito turobnog i emotivnog zvuka koji je savršeno podcrtavao prvi vokalista Tom Sedotschenko, neretko koristeći i blackish izmučene vriske; oba albuma su vrhunskog kvaliteta ali za nijansu vodi Stormbirds po meni. Oba albuma izdaje Nuclear blast koji im obezbeđuje učešće na kultnim Live and plugged VHSu i Beautuy in darkness kompilaciji gde su ih mnogi po prvi put i primetili (priznaćete da je Bride wears black bila jedna od jačih pesama na istoj). Nedugo posle Stormbirds 1999 Tom izvršava suicid i time daje proročki jezivu atmosferu njegovim lirikama, bend nastavlja dalje no praznina koju je Tom ostavio očigledno nije mogla biti adekvatno popunjena, izdaju još nekoliko albuma ali pretvaraju se u Crematory za siromašne (koliko to jadno zvuči) i postaju totalno minorna pojava na sceni.

 

Eto toliko, i iako se debeli Feliks i njegova kohorta smatraju premijernim gothic metal bendom Nemačke devedesetih, zajebite hajp, nabavite pravu stvar i spoznajte vrhunske domete ovog žanra koji se poslednjih godina pretvorio u pravu parodiju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

hahah

 

uh sjajan bend..evo ja kao stari gotichar,preporucujem upravo ta prva dva albuma,jer su pravo blago!dragulji izgubljeni u katakombama vremena! :da:

 

 

 

"Thousands of souls torches

Extinct, withered side by side

We are destined to celebrate

The cremation of mankind"

 

 

Stormbirds--- megaupload

 

Seasons ---- 4shared

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo ! Zar nije vec postojala tema? Anyway, "The bride wears black" mi je jedna od omiljenih. Drago mi je da nisu zaboravljeni i da h jos neko voli :)

Od novijih radova nove postave, jedino sto mi se dopalo je pesma "You're mine". Ostalo mi se uopste ne svidja. I odvratan mi je nacin na koji se promovisu, fetihizam i gole zenske na omotima kao glavni adut uz bljutavu muziku.

 

Kako nije bila tema do sad jbt...evo meni omiljene sa seasons

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZMuIfa3qzHk&feature=related

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...