Jump to content

O Reinkarnaciji


Lutijena

Recommended Posts

Znaci, sta mislite o "seobi duse", tj. otelotvorenje, ponovno ulazenje duse u telo posle smrti tela u kome je prethodno "pocivala"...

Da li ste ikada razmisljali sta ste bili u poroslom zivotu ili sta cete biti u sledecem, da li ste zasluzili bolji zivot u nekom narednom zivotu... da li ste inkarnacija neke mozda poznate licnosti ...he he

kao sto je Isus bio inkarnacija poznate licnosti pod imenom Bog, ili Sokrat inkarnacija mudrosti...

MISLITE O TOME....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobno se iskreno nadam da poslije ovog zivota necu biti prisiljen ponovo prozivljavati ovaj zatvor. Koja li je to depresivna slika svijeta u kojoj se duse stalno reinkarniraju u progresivno sve besmisleniji svijet, bez ikakve nade da se rijese tog zacaranog kruga. icon_sad.gif To bi bila odgovarajuca slika pakla, ali nekog dezorganiziranog, propalog pakla u kojem duse ispastaju za grijehe koje su vec odavno zaboravile, a ni sami tamnicari vise ne postoje. Razmisljajuci o tome postaje jasno kako je doslo do ideje o Nirvani i karmickom dugu, posto je ljudima prirodno nadati se.

 

S druge strane moram reci da nikad, NIKAD nisam vidio covjeka koji bi jos zelio umrijeti jos i nekoliko trenutaka/sati prije nego sto je znao da treba umrijeti -- svaki je groznicavo trazio, zahtijevai, izmolijevao nacin da produzi zivot bar za minutu. Covjekova volja za zivotom je nesto strasno jako, te bi oni koji vjeruju u reinkarnaciu vjerojatno tu nasli dosta municije za svoje baljezganje icon_wink.gif

 

No cim se dotakne reinkarnacija pretpostavljam da treba razgovarati o postojanju duse icon_rolleyes.gif

 

Sto se tice izjave da je Isus inkarnirani Bog... hm... imamo li diplomiranog teologa ovdje da nam pojasni? mada sam siguran da je takva izjava blasfemicna sama po sebi bez asistencije kvalificiranog sudije icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote:

Prvi poslao Lutijena:

U hriscanstvu je npr. Isus inkarnacija ili olicenje, slika i prilika bozanstva!!!

 

Malo me zbunio naslov diskusije (reinkarnacija? inkarnacija?) icon_razz.gif

 

Hmm, Isus je Sin Bozji, on se zrtvovao i Bog ga je pustio da se zrtvuje:

 

Igrokaz, mjesto zbivanja: Golgota

Isus: "boze, boze, zasto si me napustio"

Bog: "odjebi sinko"

 

Necu dalje pretjerivati icon_biggrin.gif no nije se zrtvovao Bog nego njegov sin, dakle Bog se ne bi zrtvovao? hm cini mi se da sam trebao ovo staviti u _onu_ drugu diskusiju. Sto se tice slike i prilike bozanstva, "na sliku svoju nacini ih" jada jada prema tome svi smo slika i prilika Boga icon_cool.gif i da se mi zrtvujemo i on bi se zrtvovao. Prema tome Isus je bio ludak.

 

Ili: mozda je Isus zapravo bio Bog (ili olicenje Boga koji se eventualno zrtvovao da nas spasi, ah ti junaci) i zato ga danas vise nema icon_biggrin.gif ubila ga njegova djeca; (manic preacher mode on) to je istocni grijeh, patricid nad vlastitim Tvorcem! Svi zasluzujemo ono sto vam se desava! Kraj je blizu! Kajite se, vi, vi... vi gresnici! Siguran sam da Satan ima mnogo lijepih trikova pripremljenih za vas u Paklu! hahahaha! Gresnici! (manic preacher mode off)

 

ehm... daklem (inkarnacija!=reinkarnacija). Jedno je olicenje principa, drugo je preuzimanje jedinstvene duse beskucnice u svjeze tijelo. (a za duhove i astralne entitete osnujte novu diskuiju) No, ja bih radije cuo druge o reinkarnaciji a ne dalje izvaljivao gluposti icon_cool.gif

 

[ 23 Maj 2001: Poruku izmenio Ed ]

 

[ 23 Maj 2001: Poruku izmenio Ed ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote:

Prvi poslao Ed:

[QB]Malo me zbunio naslov diskusije (reinkarnacija? inkarnacija?)
icon_razz.gif

 

Hmm, Isus je Sin Bozji, on se zrtvovao i Bog ga je pustio da se zrtvuje:

 

Igrokaz, mjesto zbivanja: Golgota

Isus: "boze, boze, zasto si me napustio"

Bog: "odjebi sinko"


znao sam da je tako bilo

 

icon_biggrin.gificon_biggrin.gif

a sto se reinkarnacije tice

materija je neunistiva sto znaci da postoji

ali ako nisi svestan da si nekada ranije ziveo nevrediti nista pa odatle sledi NEPOSTOJI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran o pravoj prirodi duse,ali mislim da nesto kao reinkarnacija postoji. Mislim da je dusa neka vrsta zivotne energije koja pokrece telo i emocije. Po zakonu odrzanja energije,reinkarnacija mora da postoji.Pitanje je da li energija jednog bica obavezno prelazi u drugo,novo jedno bice ili se utapa u ostatak neiskoriscene energije iz koga se kasnije izdvaja deo za novo bice?Takodje,da li je moguce zivotnu energiju,tj dusu,pretvoriti u neki drugi oblik energije?Ja na ova pitanja nemam odgovore.Da razjasnimo pojmove:

 

inkarnacija=jedan zivot,tj period boravljenja duse u jednom telu.

 

reinkarnacija=cin prelaska duse iz jednog u drugo telo

 

Isus nije bio reinkarnacija boga vec njegov sin,po Hriscanskom verovanju.Po mom misljenju,on je bio covek koji je imao jako dobre ideje zbog kojih su ga prikovali za krst jer im se one nisu svidele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Lordu!!!

 

Pa naravno da reinkarnacija postoji. Evo kako bi to jos moglo da se posmatra...

 

Psihijatri mogu osobu da vrate recimo do trenutka rodjenja u ovom zivotu

ili nas mogu dovesti do trenutka rodjenja u proslom zivotu ili jos neke

prosle zivote. Medjutim oni ne razumeju da mi posedujemo stotine i

stotine iskustava iz bezbrojnih tela, bezbrojnih zivotnih vrsta. Tako

nas oni mogu vratiti recimo u neko telo koje smo imali pre hiljadu

godina kada smo mozda bili planinar koji se srusio sa neke litice i

poginuo i sada jos uvek u ovom zivotu osecamo fobiju kada se nadjemo

negde visoko na soliteru, planini, mostu...

 

MISLITE O TOME....

Share this post


Link to post
Share on other sites

reinkarnacija postoji OK>

ali kakvog ona efekta ima kad ti jednom umres ti sledeci put kada predjes u neki drugi oblik ti se neces secati proslog zivota

pa jel tako??

ustvari i nije ja sam u proslom zivotu bio John Walker icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif i stvarno se secam tog dela zivota icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ljudi koji se jako dobro , cako do detalja secaju svoji proslih zivota.

Uzmimoza primer snove. Koliko si puta sanjao sebe mozda u sasvim drugom obliku, ali si to ipak bio ti... Mozda su snovi secanja na nase prosle zivote.

 

MISLITE O TOME....

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote:

Prvi poslao Lutijena:

Psihijatri mogu osobu da vrate recimo do trenutka rodjenja u ovom zivotu

ili nas mogu dovesti do trenutka rodjenja u proslom zivotu ili jos neke

prosle zivote. Medjutim oni ne razumeju da mi posedujemo stotine i

stotine iskustava iz bezbrojnih tela, bezbrojnih zivotnih vrsta. Tako

nas oni mogu vratiti recimo u neko telo koje smo imali pre hiljadu

godina kada smo mozda bili planinar koji se srusio sa neke litice i

poginuo i sada jos uvek u ovom zivotu osecamo fobiju kada se nadjemo

negde visoko na soliteru, planini, mostu...

 

MISLITE O TOME....

 

Mislim ja o tome stalno i bas isto tako mislim kao i ti!!! icon_wink.gif

Kako drugacije da objasnim sebi sve one

tripove iz glave ili razna burna osechanja u vezi nekih stvari koje po nekoj logici uopste

ne bi trebalo da me uzbudjuju... icon_smile.gif

nekih stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da se svi slazemo da postoji nesto tipa dusa.Pitanje je kakav uticaj dusa ima na secanja coveka.Da li ona moze u odredjenom trenutku u zivotu da u mozak "ubaci" secanja iz proslog zivota?

 

Znam da u nekom romanu koji se dogadja u doba izumiranja neandertalaca i uspona evolutivnih ljudi(pocetak paleolita), neandertalci po rodjenju imaju znanje i secanja svih svojih predaka.Ovo je dovelo do sve veceg obima glave neandertalaca,sve vise mrtvorodjenih i konacno do izumiranja ove rase.Ne znam da li je sve to fantazija, pretpostavka ili istorijska cinjenica,ali ako je tacno,moglo bi da ima veze sa reinkarnacijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reinkarnacija-zasto?Reinkarnacija je koliko znamo prelazak iz jednog u drugi oblik u lancu zivota-ili isti.Ja licno ne zelim da verujem u ovo jer je to baljezganje-beskonacan povratak u ropstvo tela.Evo postavljam jedno arhetipsko hriscansko pitanje-ZASTO BI BILI LJUDI KADA MOZEMO DA BUDEMO BOGOVI?Ako je neko citao knjigu sdasnjeg Dalaj Lame-Umetnost srece-shvatice se da su odgovori na pitanja tipa"koji je smisao zivota otprilikr"-ma provalices sam samo ti budi srecan.Postoji vise vrsta verovanja-hindu,tibetanski,taoism i u new age smislu postoji naj ekstremnija vrsta tantricki budizam-koji koristi telesni odnos kao oslobadjanje negativne energije i dostizanja prosvetljenja.Ma,pali bre.Prvo mora sve da se nauci o prevazilazenju sephirotha ili sfera-budizam je donekle tesno povezan sa Kabalom(jevrejskom knjigom magije) i alhemijom.Da bi ispunili chakre mora da postoji blagostanje uma-a za to se uzima godine truda.Bili ljudi tantrici ili Kundalini celibatisti postoji uvek nacina za dostizanje prosvetljenja.Kundalini energija zivota se krije u kicmi i koristi je kao kanal do mozga-e sad zavis kojim nacinom se dolazi do"tacke prosvetljenja".Postoji cak i praksa koja se zove "sutra" a to je pripremanje celibatist na maksimalno telesno eksploatisanje.Ja cisto sumnjam da su orgije put do prosvetljenja-ali ove celibatiste neiskoriscena seksualna energija hrani um i pomaze im pri putu ka Nirvani.Da li verujem u reinkarnaciju-NE!!!Put ka svetlu je jedan i jednostavan i zove se-prezivljavanje svakodnevnog zivota i izvlacenje pozitivnog iz negativnih iskusta,U hriscanstvu se kaze da se svi duhovi trebaju testirati ali zadrzati samo istina-a za to je potrebna samokontrola i poznavanje neprijatelja.Jedan je absolut-jedan je Bog!!! icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote:

Prvi poslao Lord Grave:

[QB]Izgleda da se svi slazemo da postoji nesto tipa dusa.Pitanje je kakav uticaj dusa ima na secanja coveka.Da li ona moze u odredjenom trenutku u zivotu da u mozak "ubaci" secanja iz proslog zivota?

QB]

 

To bi moglo jos i ovako da se protumaci...

Posto nas sadasnji mozak nije imao udela u prethodnom zivotu,

on je prakticno nesposoban da vrati secanja proslih zivota. To je

za nas zapravo velika sreca, jer sva ta kolicina informacija zapravo

bi nas ucinila veoma depresivnim.

 

MISLITE O TOME...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo nistavilo ne postoji i nista ne dolazi iz nicega.To je jednostavan proces zamenjivanja stare energije novom.Neki oblik nistavila je mozda postojao,ali samo dok Bog nije stvorio zemlju i nas.Iz jedne duse(roditelja) nastaje druga dusa-ali to nije ista dusa nego simbioza dve duse koja ima neke dodirne veze sa dusama svojih prethodnika, ali je potpuno drugacija od njih. Dosta sam razbio glavu i citao o reinkarnaciji u zadnje cetiri godine i ti njihovi tripovi o ciklusima nemaju smisla.Iako je dusa bogatija za jedan zivot to je ipak ista dusa-sto bi diktiralo iste karakteristike-a ovaj svet je jedan splet suprotnosti.To bi znacilo da smo mi i dalje duhovi nasih predaka samo u drugoj formi i svet bi uvek isao u jednom pravcu-a to je nemoguce jer bi onda suprotnosti bile retkost.Sta je suprotnost reinkarnaciji?Da budem iskren reinkarnacija je jedno narkomansko verovanje u to ma da kolko sjebes svoj zivot-dobices drugu priliku opet.To zvuci utesni i zato je prihvatljivo.Ja ne znam sta je istina-ali je trazim.Provravao sam budizam i ja je tu nisam nasao.Mozda vi hocete-ali budite sigurni da dobro potrazite. icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote:

Prvi poslao Distorzija:

Da budem iskren reinkarnacija je jedno narkomansko verovanje u to ma da kolko sjebes svoj zivot-dobices drugu priliku opet.To zvuci utesni i zato je prihvatljivo.:

 

E bas tako... dobijes novu priliku!

Ono sto jesmo, sto imamo, sva nasa dobra svojstva, rezultat su nasih

proslih dela. Sta nam jos sada fali na fizickim, moralnim ili

intelektualnim poljima, mozemo si u buducnosti pribaviti. Kao sto

moramo nas zivot svakoga jutra preuzeti tamo gde smo ga prosle noci

zavrsili, tako smo i nasim ranijim zivotom stvorili uslove pod kojima

danas zivimo i delujemo, i danas mi stvaramo uslove za nas buduci

zivot. Umesto da se zalimo sto nemamo neke sposobnosti koje bismo

zeleli da imamo, moramo na sebi raditi da bismo ih stekli.

 

MISLITE O TOME...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako kao sto Distorzija tvrdi,onda bi sve duse posle zivota odlazile negde,nije vazno gde,a novi zivot bi morale da stvaraju nove duse.To bi zahtevalo stvaranje energije niizcega i njeno beskonacno nagomilavanje tamo negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, vidis to je delimicno tacno.U budizmu postoje tri velike skole ucenja.Zapadnjacka,Istocna i Orijentalna.E sada,Zapadnjack zastupa varijacije u reinkarnaciji-tipa sta ako se u sledecem zivotu vratis kao ptica ili muva-uopste bilo koje zivo bice neodredjeno prema tvojoj Karmi(koja je od najvece vaznosti),Istocnjaci veruju u tranziciju od uma do uma i tela do tela-znaci ljudske prirode,ali Orijentalci veruju da se Karma nasledjuje i ako si bio serijski ubica u proslom zivotu od toga zavisi i tvoj zivot u sadasnjem zivotu(znaci Losa Karma).Na zalost Karma se ne moze predati-tako da je nosis na grbaci dok ne skoncas-nije bas nesto utesno,zar ne.Recimo prema zapadnjackoj karmi ti si u proslom zivotu zgazil 1000 mrava-ti se u sledecih 1000 zivota vracas kao mrav ili bilo koji drugi zivi organizam samo da bi bio ubijen-ali ti otplacujes svoju karmu-ili bila si lovac u proslom zivotu i sada se vracas kao zivotinja samo da bi te neko roknu i oslobodio te karme.Karma je presudna u budizmu.Iako je prema meni Orijentalna najbliza prirodi reinkarnacije ja ne verujem u nju-jer postoji suvise kontradiktornosti-u Istocnoj religiji ti se garantuje iz tela u telo-ljudski um ali to je onda zanemarivanje svih oblika zivota u Karmickom lancu za sta se Budisti zalazu da sve ima svoj zivot.Ti mozes da zivis dobrim zivotom ali na kraju sve to placas u sledecem.Oni mozda i nude ponekad drugu sansu-ali u sledecem zivotu-a hriscanstvo nudu drugu sansu u ovom!Sto se tice secanja na druge zivote-i ta teorija je davno oborena.Na primer-bio je jedan americki esejista koji je pisao o Karmi i reinkarnaciji-i jednom je uspeo posle pet sati meditacije da skoci na visi nivo i da se seti prethodnog zivota.On je tvrdio da je bio svestenik u nekoj crkvi u Nemackoj 1650 godine i da su ga za vreme neke revolucije neprijatelji roknuli i da je on umro krvareci na stepenistu svoje crkve.Covek je bio zadovoljan sto se tako slikovito setio svoga proslog zivota(jednog od njih barem) da je cak jedno vreme zivoe sa tim ubedjenjem.Sve je bilo fino i karmicki podeseno-dok nije upoznao drugog tipa koji mu je ispricao da je bio svestenik u istom mestu 1650 godine i da su ga ubili i da je umro na stepenistu svoje crkve.Bilo je jos dosta takvih likova.Da li su svi oni mogli da stanu u tu jednu osobu ili koliko je bilo tih svestenika koji su u tom mestu ubijeni i umrli na stepenistu crkve.Zbunjen tip se bacio na istrazivanje-i nasao je razlog za svoje karmicke dvojnike.u svemirskom poretku postoji jedna vrsta recimo "kanala" koja se zove DUSEVNA RAVAN (SOUL PLANE) koju je nacinila jedna dusa u jednom trenutku u vremenu.Trebalo bi da postoji gomila tih ravni.E sad ,smrt ovog svestenika je jako odjeknula kroz vreme i stvorila dusevnu ravan te osobe(pazi ja govorim sada o metafizici a ne o reinkarnaciji) i svi ti likovi koji su potrosili toliko vreme usavrsavajuci svoje mantre i meditacije su napokon stigli na visi METAFIZICKI nivo-ali nisu stigli do svoje duse iz prethodnog zivota.Stigli su do astralne ravni jednog tragicno preminulog coveka i prosto uzeli zdravo za gotovo i postali on u odredjenom smislu.Takodje zabelezeni su slucajevi da se hipnozom i podsticu nikad proverena osecanja u coveku i lazna secanje koja su mozda cak i iskustava iz ovog zivota samo drugacije spakovana jer hipnoza upravlja ljude ka tome-ka proslom zivotu.Dugo sam razmislajo o reinkarnacij i nije me dovelo ni do cega, ali postuje budizam kao religiju mira i tolerancija i sve oni koji veruju u reinkarnaciju-jer stvarno ponekad ume da zvuci utesno i logicno-ali kao prvo suvise je lako i lepo(prema Istaocnjackom ucenju) a i surovo i iscrpljujuce(prema zapadnom i Orijentalnom) i postoji toliko kontradiktornosti.Ne verujem u to, ali postujem je i svakoga ko veruje u to. icon_cool.gif

 

[ 27 Maj 2001: Poruku izmenio Distorzija ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da fino je to, ali kao sta sam rekala, to sto se mi ne secamo nasih proslih zivota, nije dokaz da reinkarnacija ne postoji!

Najcesci prigovor teoriji reinkarnacije je: "Ako smo ziveli ranije,

zasto se ne secamo toga!" Medutim, to sto se ne secamo proslih zivota

nije dokaz da nismo prosli kroz to iskustvo. Zaboravljamo cak i veci

deo zbivanja u ovom zivotu, samo neki od nas mogu tacno reci sto se

dogodilo odredjenog dana.Tako npr.neko se moze ozlediti u detinjstvu,

ali se ne seca kako se to desilo, jedini znak je oziljak. Slicno tome

tokom spavanja, koje oduzima jednu trecinu covekovog zivota, jako

malo zapamtimo, ipak to ne znaci da nismo sanjali.

 

MISLITE O TOME....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informacije se nalaze u mozgu,ne u dusi.Kad dusa promeni um,ne zadrzava informacije iz koje je imao prethodni.To je bar jasno.

 

Ja,medjutim,ne verujem u karmu.Vec sam rekao da dusu zamisljam kao zivotnu energiju,nesto sto definise nase osobine(ne fizicke) i osecanja.Takav entitet bi samo u retkim slucajevima mogao da zadrzi informacije i prenese ih u svoj sledeci mozak i to samo u slucaju dogadjaja koji su prouzrokovali jake emocije.

 

Kao zanena za karmu,verujem u nesto sto hermetisti nazivaju "univerzalin um",a Luca Turilli "cosmic soul" icon_smile.gif

 

Ovo cudo,koje bi moglo da bude upravo isto sto i visa bice ili skup visih bica koja nazivamo "bog" ili "bogovi".Sve u svemu,da bi postojala neka pravda na nivou duse koja prolazi kroz reinkarnacije,mora da postoji neka sila koja postupa po svojim zakonima. Pitanje je da li je ta sila,tj. "bogovi", svesna sebe ili samo radi po nekim zakonima slicnim prirodnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kapiram ti verujes u reinkarnaciju, ali ne i budizam.Jedna od osnovnih stvari u budizmu je sakupljanje mudrosti-iz svih zivota-tako da iz ovoga sledi da je verovanje u Karmu(energiju) neophodno kao i poznavanje svojih predjasnjih inkarnacija.To je jedan od osnovnih ciljeva budizma.Da bi verovao u prosle zivote-ti moras da iz svoje "sadasnje" karme prosledjujes sta si bio u prethodnom zivotu.Ali ako ti se samo svidja reinkarnacija kao ideja, i to je ok.Informacije se mozda ne nalaze u dusi ali je sacinjavaju-sva iskustva,psihicka i fizicka-tako da je dusa oblikovana prema informacijama-i kada napusti telo ona nosi tu energiju(karmu) u sledeci oblik.Lord Grave,da li se bavis hermetizmom-"very interesting stuff".Koju vrstu?Kabalisticki?-posto je to uglavnom povezano sa alhemijom a i najcesci oblik.Vidis,tu ima nekih veoma tesno povezanih stvari sa reinkarnacijom.Da li si mislio na na "okruzujuce svetlo" kada si rekao "univerzalni um"-to je dobra teorija.Iz osnova Kabale sam izvukao ovo da dusa odlazi od tela do tela sa iskustvom svojih prethodnika- ali ide do maksimuma-a to je okruzujuce svetlo-koje vodi do visih sephirotha-to jest 10 sephirotha(sfera) o kojim je pisao treci od tri otaca moderne Kabale Yehuda Ashlagg.Dost ima stvari i o reinkarnaciji-recimo 4 stanja kroz koja covek mora da prodje da bi prosvetlio svo Kli(ili Dusevnu posudu)-a to su fizicko zadovoljstvo-potraga za novcem i castima-zedj za mocima i na kraju spiritualnost.Sad je ovo sve za mene visa nauka jer ima stvari koji se granice sa matematikom.Ono procenjuje coveka kao ultimativnim bicem koje razvija sesto culo-ili Tacku Srca-a ovaj proces se koliko znam naziva Segula.Ali se sve svodi na ono kao sto si ti napomenuo "univerzalni um".Recimo,primer-pisaz Zohara rabi Shimon Barri je dostigao svih 125 nivo od dest sephirotha-to je maksimum koji covek moze da postigne u ovom zivotu-i on je verovatno bio na ravni sa "univerzalnim umom"-eto jednog primer, ali sad vratimo se reinkarnaciji-njegov naslednik Ari Rabbi(puno ime ne mogu ni da izgovorim-a ni ne secam ga se) je rekao da kroz reinkarnacije dusa dolazi do "kraja ispravljanja" i postaje jedno sa "okruzujucim svetlom"On je takodje pisao i o Drvu Zivota-a jedan od radova mu se zvao i Kapija ka reinkarnaciji.Znaci dusa ipak crpi informacije iz uma.Posle njega reinkaranacija je i ukljucena u Sulam-nacin za proucavanje Kabale -napisao Ashlag.Ako dusa nije ispunila svoj "zadatak" ona se vraca na isti nivo kao sto je i bila.Prema zapadnjackos skoli-onda bi se citava zemaljska kugla zbog ko zna koliko ubijenih insekata vracalo stalno u obliku muva i mrava.To je sranje.Takodje se verije da izmedju sephirotha ne postoje granice sto se tice prelaska dusa i to se zove elama ili ilam ili alama(stvarno nemam pojam).Takodje nasao sam knjigu zakona Telhema heermetista-i mogu da ti kazem da sam bio razocaran-dosta bezboznistva,praznine i fizickih zadovoljstava(kao muslimanski raj)-pa i nisam se cudio kada je red Telhema osnovao Crowley-ma ko ga jebe-isfrustrirani freak.

Vidim da slusas Rhapsody i Lucu Turrilia-to care!Samo cuo sam neku vest da Luca ima leukemiju-jel znas nesto o tome? icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,ne upraznjavam metode koje su propovedali hermetisti,ali sam citao i razgovarao o tome. Hermetisti baziraju svoju filozofiju na ucenjima Hermesa Trismagistosa,egipatskog svestenika i filozofa,jednog od najvecih umova covecanstva. Njihova teorija o "univerzalnom umu" tvrdi da postoji neka sila,grubo receno,koja se stara da u univerzumu vlada savrseni balans.Sto znaci da na Zemlji,na primer,nikad nece pobediti ni dobro ni zlo,vec ce bezbroj puta i jedna i druga strana pobedjivati i gubiti,kao klatno.Izgleda da je sad doba kad se priblizavamo najvisoj tacki koju zlo dostize.

 

Vecina modernistickih umetnika su bili hermetisti,sto se primecuje u velikoj prisutnosti simbolike u njihovim delima.

 

Mogu da ti(vam) preporucim knjigu Veliki Posvecenici od Eduarda Sirea.Stvarno sjajna knjiga koja sagledava religiju,nauku i filozofiju kao jedno i ujedinjuje nesto sto je naizgled suprotno,a ustvari samo deo jedne iste stvari.

 

Ako volis da citas pravila raznih filozofija, probaj Ratnik Svetlosti od Paula Koelja.U toj knjizici sam stvarno nasao sebe i mislim da je genijalno delo,iako prilicno malo i ponekad jako direktno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis ,na njih nisam obratio paznju-uglavnom sam se obrazovao o hermetistickim obredima u Kabali i njihovu povezanost sa reinkarnacijom i alhemijom(posto je Lutiena pitla za reinkarnaciju)-ali hvala-definitivno cu potraziti knjigu.Od Koelja sam citao Alhemicara i N aobali reke PJedre sedela sam i plakala-simpaticno-mada mi je uvek bio zanimljiv nacin na koji on balansira izmedju hriscanstva i okultnog.Potrazicu i to-jeli jesi citao Petu Goru.Hvala na savetu. icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...