Jump to content

Anton Sandor Lavej - Idiot nad idiotima


Klingon

Recommended Posts

Odakle ti ideja da su Cirilo i Metodije naucili Srbe da pisu?Pa Sloveni su imali svoje pismo mnogo pre Grka,a odatle poticu i jedan od njihova dva naziva.Sloveni znaci oni koji znaju slova,a Slaveni znaci slavni. Inace,Sloveni su se ranije zvali Srbi,jer srb znaci rod.Naravno,naziv Srbijanac nikako ne treba mesati sa nazivom Srb ili Srbin. Srbijanci su Srbi koji zive u uzoj Srbiji. Hrvati su potomci plemena ciji je osnivac i vodja bio izvesni Hrvat i pominje se u vreme kada je veliki otac Or osnovao pleme Rus, pretke danasnjih Rusa,najveceg Slovenskog naroda.

 

Ne znam kakva slucajnost je uticala da samo nekolicina plemena zapamte originalni naziv Srb.Verovatno zato sto su drugi narodi njihovu zemlju nazvali po njima.Verovatno se Sloveni nisu izjasnjavali kao Srbi,vec po plemenskoj pripadnosti,a taj naziv je bio olicenje njihove svesti o pripadnosti necem vecem.

 

Inace,ono sto danas nazivamo Srbi i Hrvati su po dolasku na Balkan bili verni saveznici.

Do rascepa je doslo posle poraza u nekoj bitci na kojoj su se borili na istoj strani. Poceli su da krive jedni druge i rodila se mrznja koju su germanski narodi uspeli do danas da odrze.

 

Mislim da je ocigledno da sam veliki slavofil i da nikad necu prezaliti sto su nasi preci prihvatili hriscanstvo.Pa,kao sto vi kazete,germanski i romanski narodi koriste bas to hriscanstvo da bi nas zavadili.Mislite li da je cudno da su se u zadnjih nekoliko godina raspale tri slovenske drzave i nastale 10,a dve germanske se ujedinile u jednu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Katolici, slazem se sa vama samo po jednoj stvari-treba da se udruzimo protiv sekti i da pokusamo da sto vise odagnamo to zlo.Ali to je to-nemojte misliti da sam lud za ekumenizacijom kad pomenem ovo.Svako ima svoju verziju price-najbolje je naci nekoga neutralnog da rasudi sta je istina o rascepu 1054 godine.Vidim tvrdite da smo mi ustvari sekta od vas-hmmm.Naime mogu da vas postujem po vasoj revnosti i redovnom odlsku u crkvu-definitivno ste bili jaci u veri nego mi Srbi.Dok smo mi krvarili i rasturali se za vreme Juge verujuci u neko bratstvo i jedinstvo-vi ste cekali svoj trenutak-jer suocimo se nikada se nismo voleli a i u buducnosti je to malo moguce.Ni dan danas mi nije jasno kakav je to moronski srpski narod mogao da misli da ce ziveti u miru sa svojim krvnim neprijateljima-Turcima i poturicama koje su nas ubijale 500 godine i sa vama ustasama .Ali, verovali ili ne ja vas postujem kao veru i ne nameravam da se svadjam-ja sam suvise umoran da bih sada izvodio neku svoju licnu vendetu nad hrvatima koje poznajem i uopste se nadam da cemo samo mirno koegzistirati.Stavili smo na celo drzave jednog vaseg i ljudi su slavili tog crva vise nego Boga i odricali se svoje vere zbog njega.Manastiri su bili unistavani,slava kaznjavana i nacionalni identitet ostecen.Ali, nemoj ni za jedan sekund slucajno da pomislis da ovde nije bilo i u to vreme istinskih vernika-kao sto ste se vi krstili(usput kada se prekrstite izgledate kao da cinite izvrnuti krst) i mi smo se krstili nasim casnim krstom-bilo je i onih koji su unosili badnjak u kucu na zaprepascenje svojih crvendackih komsija-moja porodica je jedna od tih i zato se osecam ne zagadjen komunistickom propagandom.Mrzeo sam ih i kad sam bio klinac, ali mrznje ume da te zamori zato mi se sada samo gade.Ima i ovde nas vernih koji prepoznaju licemerje novopecenih pravoslavaca koji slave sada svoju slavu sa ponosom a varaju zenu,kradu i lazu kada god stignu.Kod nas je to mozda postala moda-a vi ste mozda malo cvrsci.Ziveo sam i u Americi i tamo ste cvrsci, ali samo zbog toga sto smo vam mi dozvolili da nas unakazite vasim velikim "bratstvom" i licemernim"jedinstvom".Ali to je nasa krivica.Nas patrijarh je rekao jednom "Prastajte,braco ali ne zaboravljajte".Mi smo za vreme Juge i prastali i zaboravljali i jos vam smisljali vrline-ali takodje znaj da dosta mladih ljudi ukljucujuci mene i moje prijatelje su u stanju da "oproste"-ALI NIKADA NECEMO ZABORAVITI.Umorni smo od ratova i sada zelimo da nas samo ostave na miru da procenimo stetu i da spasemo sta se spasti moze.Ne moramo vise da budemo neprijatelji-ali nikada necemo biti ni prijatelji-to je sigurno.Zato ignorisimo se.A sad jedan neutralan pogled na Pravoslavnu crkvu.Za pocetak-Srpska pravoslavna crkva je jedna od pomesnih crkava pravoslavnog hriscanskog istoka.Sa drugim pravoslavnim crkvama povezuje je jedinstvo vere, sveto predanje, zajednicka liturgicno-blagodatna praksa i crkveno ustrojstvo.Ona je uslovljena ciniocima,pre svega, geografskim uslovima kao i podeli covecanstva na narode i drzave.Sto se tice prvih pocetaka sirenja hriscanstva na Balkanskom poluostrvu moze se konstatovati da je taj prostor, medju prvima u svetu usao u svet Novog zaveta naseg Isusa Hrista.Nekoliko poslanica svetog Apostola Pavla(dve Korincanima,dve Solunjanima, dve Titu-episkopu Krita i jedna Filipljanima)upucene su polovinom 1 veka crkvenim opstinam na Balkanu, koje je ovaj Apostol osnovao na Drugom misionarskom putovanju.Prema kazivanju cara Konstantina Porfirija masovno krstavanje Srba bilo je u vreme vizantijskog cara Iraklije(610 god) posebno za vreme kneza Mutimira, razvijena je ziva misionarska delatnost i u Srbiji nastaju prve eparhije.Toliko o straosti- a evo sada i nekih neutralnih pogleda na veliki rascep 1054.Kada je Crkva bila Jedna i Nepodeljena,imajuci ista verovanja i siti tip crkvene organizacije i administracije,Istocna grana je protestovala zbog inovacija koje je unosila Zapadna grana i koji su bili strani verovanjima koje su postavili Sedam Ekumenskih Sinoda u prvih osam vekova.Glavni razlog rascepa je bio objavljivanje dominantnosti Biskupa Rima.Iako su pre rascepa svi imali jednake prakse i prava sve se ovo izmenilo kada je Biskupu Rima dato pocasni presedan samo zato sto je Rim bio politicki metropolis tog vremena.Rim,Alexandria i Antiohija su sve bile metropolae-ali eto bas je Rim bio izuzetak.451 Biskupi Rima,Konstantinopolja, Alexandrie,Antiohije i Jerusalema su zvani Patrijarsi-i od njih su na kraju ostala samo dva zbog najezde Muslimana-ostao je zapadni Rimski i istocni Konstantinopoljski-obojica jednaki po cinu i casti.To napustanje jednakosti istorija govori je zapocela zapadnjacka strana.Zakon"prvi medju jednakima" vise nije vazio.Papa i dan danas insistira da on ima pravo nad jurisdikcijom nad svim Crkvama, ukljucujicu na Patrijarhe Istoka.On tvrdi da oni treba njemu da se pokore zato sto ne samo da je on Biskup Rima i Patrijarh Zapada vec i zivi naslednik Svetog Petra i recimo "glavni Pontif".Papa Pie 12 1955 je pokusao da pridobije Pravoslavnu crkvu sebi da bi ostvario svoje ljigave ekumenske ciljeve-cak nam i obecavajuci da mozemo zadrzati svoja ucenja i obicaje ali samo pod katolickom jurisdikcijom-sto znaci gubljenje svih prava i nezavisnosti.Koreni tog vaseg trazenje jurizdikcije nad nama i zelja za superiornoscu potice iz vasih dana Paganskoga Rima kada je Imperator bio glavesina.Milioni ranih Hriscana su poklani samo zato sto su odbili da postuju Rimskog imperatora umesto Boga.Njihova dragocena zrtva nije iskoriscena da se unisti tron-vec je iskoriscena da se umesto Imperatora dovede Papa.Onda su neki pametnjakovici pocinjali da filozofiraju o tome kako bi Papa trebao da upravlja i Drzavom i Crkvom.Te tvrdnje su razorile crkvu koja je tezila da bude jedna-biskupi su izazivali ratove , stvarali inkvizicije i to sve u ime Boga.Zatim u Pseudo-Klementinskim spisima je pokusavano od strane Pape da se izdigne Petar nad ostalim apostolima(posebno apostolom Pavlom koji je ukazivao na Petrovu krivicu zato sto se tri puta odrekao Hrista).Cak ste i Sveto Pismo pokusavali da prepravite.Vi ste se odrekli jednakosti jer ste postali pohlepni i samim time odbacili jedinstvenu veru.Zatim od vas nastaju protestanti,prezbeterijanci,mormoni i sada svi tragamo za pravim nalicjem Bozjim.Mi se i dalje drzimo pravog zakona(ali su nas komunizam i nasa glupost osakatili-i u cak jednom periodu nam je nudjeno katolicanstvo ali je zupan Stevan Nemanja to odbio-iako je bio krsten kao katolik on se preobratio u pravoslavca i zamonasio se kao Sveti Simeun).Ovo istorija potvrdjuje krvlju koliko ste vi gresili-i mi smo gresili u zadnjih 50 godina zestoko-ali kao i nas cekace i vas kazna Bozja.Citam ovih dana da je moderno u vasoj crkvi da kardinali kresu decake iz hora.Cak ste bili i ozloglaseni sodomisti-ccccc.A sto se tice Stepinca-nemoj da mi prosipas molim te price da je stitio Srbe i da je covek"svetac"-mozda po vasim standardima.Ali zato postoje fotografije crno-na belo,momci(i ne nadaj te se da je foto-montaza-vec je provereno).On licno pokazuje leseve-on licno puca i ubija-kao i jos nekoliko "casnih" sestara-zato dosta sa preseravanjem-ne mozete izmeniti cinjenice.To sto je moj ortak Sith rekao za majku Terezu-mozda je malo preterao-mozda je i bila posvecena-ali pomagala je Muslimanima,vama nas nije htela ni da pogled-zar u njenim ocima svi ljudi nisu bili jednaki.Ona je Albanka-razumem sto bi nam i pomagala ,ali nije trebala da se folira kako joj je stalo do svakoga.Ona je mit kao i nezasluzna Princeza Dajana-koja opet pomaze muslimanskoj deci-a za srpsku-ma sto bi ONI NISU LJUDI.Ali slazem se sa tobom oko ujedinjenja u borbi protiv sekti. icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Gospodara Groba:

 

Sloveni su imali svoje pismo prije Grka? Lord, procitao sam neke od tvojih postova i moram ti reci da su zanimljivi. A da nisu mozda Sloveni ostatak one civilizacije sto je bila na Marsu? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Posle svega sto sam procitao ne bi me ta tvrdnja iznenadila. U svakom slucaju sto se pisma i pismenosti vase tice, nejbolji je pokazatelj da ste medju prvima u Europi po procentu nepismenih.

I jos nesto: rijec Srbin dolazi od rijeci "rb", sto znaci obala rijeke. U prvim stoljecima Srbi su bili poznati kao ljudi "sa rba", tj. zivjeli su uz obale rijeka. Odatle i naziv "Sarbi" ili Srbi. Nemojte da vas ja moram uciti odakle vam dolazi ime.

 

 

Za Distorziju:

 

Cijenim tvoj stav sto nas katolike postujes kao vjeru, iako sam bio skoro siguran da se neces moci uzdrzati, a da ne nabacis koju zlobnu primjedbu sto se tice naseg nacina krizanja i optuzbe da smo sodomisti. Ako smo mi sodomisti, a ipak cvrsci u vjeri nego vi, sto i sam priznajes, onda ne smijem ni pomisliti sto ste vi sve radili, cccc... No, pustimo sad to! Znao sam da i medju vama ima casnih ljudi koji se nisu odrekli svoje vjere ni u najtezim momentima za krscanstvo na Balkanu. Slazem se takodjer sa vama i vasim patrijarhom sto se tice oprastanja i zaboravljanja. To je sasvim u redu i nesto najnormalnije u zivotu. Ako jednom budes optuzen za nesto i budes na sudu proglasen nevinim, policija ce ipak najprije zakucati na tvoja vrata, kad se dogodi neki kriminal. Samo pitanje je tko kome treba oprostiti u nasem slucaju. Jer vama je toliko stalo do bratstva i jedinstva da ste ga htjeli ocuvati na silu, dok smo mi htjeli u miru se razici. Nikako ne mozete osporiti da ste htjeli Veliku Srbiju na teritoriju bivse drzave, jer i danas onaj vas vojvoda Seselj pominje granice Velike Srbije: Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica. Da i ne spominjem sto ste sve radili u Vukovaru, Omarskoj, Ovcari, Manjaci, pa i Srebrenici. O vasim zlocinima u pomenutim i milijun puta brojnijim nepomenutim mjestima postoje brojna svjedocenja i napisane knjige. Ali meni nisu potrebne knjige da bih se uvjerio u vasu "dobrotu". Jer ja sam jedan od 30000 vojvodjanskih Hrvata, koje su Seselj i Arkan prognali nakon "Oluje". Reci cete da smo to i zasluzili, jer su i Hrvati tokom "Oluje" proganjali Srbe. Mozete se smijati na ovo sto cu reci: to nije istina. Ovu moju tvrdnju potkrijepljuju sami Srbi koji su izbjegli iz Hrvatske. Oni sami kazu da ih nitko nije proganjao, vec su htjeli da dodju svojoj braci u Srbiju pa da budu "svi Srbi u jednoj drzavi", kako je to jedan vas politicar rekao. No, kad su vidjeli u kakvu rupu od drzave su dosli, rado bi se htjeli vratiti gdje su i bili i danas na tome uveliko rade. Toliko o oprastanju i zaboravljanju. A sto se Bozje kazne tice, vas je vec stigla, jer su vam Albanci na Kosovu istom mjerom zapaprili kao sto ste vi nama.

A sad malo o raskolu 1054. Ja stojim iza svoje tvrdnje, da je taj raskol plod ljudske tvrdoglavosti i to hocu sad pokazati. Istina je da Rim i Carigrad nisu bili na istoj valnoj duljini (talasnoj duzini, prim. prev.) i to je se vuklo jos otkako je se car Konstantin povukao iz Rima u Carigrad. Netrpeljivost je se jos vise produbila propascu Zapadnog Rimskog Carstva. Carigradski patrijarh je sebe smatrao glavnim, jer mislio da na to ima pravo kao onaj koji nastavlja dalje voditi Crkvu u Rimskom Carstvu, tj. Bizantu, a takodjer je ocekivao da ce propascu Zapadnog Carstva propasti i Crkva u Rimu. Medjutim, desilo se nesto sto se u najmanju ruku moze nazvati cudom: papa i Rimska Crkva uspjeli su obuzdati divlje horde nadolazecih naroda i kultivirati ih, te tako ocuvati i kulturu i Crkvu na zapadu i papinstvo. Tako je rasla napetost izmedju Rima i Carigrada, koja je kulminirala 1054. g. Kako je sve pocelo? Papa Leon IX (1049-1054) je ponudio bizantskom caru Konstantinu IX pomoc protiv Normana koji su nadirali u Juznu Italiju, tadasnji bizantski teritorij. Ali carigradski patrijarh Mihailo Cerularije (1043-1058) uplasio se tog zblizavanja pape i Bizanta, pa je poduzeo niz koraka, ne bi li to sprijecio: dao je zatvoriti latinske crkve i samostane u Carigradu, osudio celibat i uveo jos neke dogmatske suprotnosti. Da bi se obranio od napada patrijarha, papa je poslao svoje poslanstvo na celu sa Humbertom de Silva Candid. Patrijarh ih nije htio ni primiti. Tada je Humbert 16. 07. 1054. polozio bulu o izopcenju na oltar crkve Svete Sofije, a i patrijarh je ekskomunicirao poslanike. Treba imati u vidu i to da je papa Leon IX umro 19. 04. 1054. a njegov nasljednik Viktor II (1055-1057) izabran je tek 13. 04. 1055. Tako je u vrijeme raskola papinska stolica bila prazna, pa se moze utvrditi da je svoj cin kardinal Humbert uradio neovlasteno. A svakako je bio i glup patrijarhov postupak. Iz ovoga se vidi da je uzrok raskola bila glupa borba za vlast, a ne neka dogmatska neslaganja.

Moze se diskutirati i o pitanju Petrovog primata u odnosu na ostale apostole. Za to nisu potrebni Pseudo-Klementski, ni drugi spisi, potvrdu imamo u Bibliji. Petar je taj koji je nastupao u ime ostalih apostola: on je se jedini usudio reci "Ti si Krist, Sin Boga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti na blagoslovima-i mogu da ti kazem da sam razgovarao sa gomilom katolika(ukljucujuci i latino-katolike) i Hrvata.Uvek su neke prepirke oko vere bile u vazduhi-neke sam ignorisao neke nisam mogao.Naime ja sam ti rekao da te postujem kao vernika-u nekim stvarima i jeste cvrsi od nas-ali to je zato jer smo mi bili osakaceni prvo 500 godina od Muslimana a zatim 50 godina bezboznistva-mali je bio medjuperiod za oporavljanje.Inace,imam jednog najboljeg druga on je katolik-a drugi musliman-nismo se druzili zbog religije vec zato sto nam je bilo prijatno zajedno.Postovao sam njihova uverenja kao sto su oni postovali moja-i nismo oko toga diskutovali.Zato smo sacuvali drugarstvo.Sto se tice Milosevica-on je bio katastrofalna greska-manijak koji se krio pod maskom nacionaliste i rodoljuba-i nacinio je nama skoro podjednaku stetu kao i vama(sto je kulminiralo bombardovanjem 99)-Seselj je jedna budala-na njega ne obracaj paznju-granice Karlobaga-Karlovac-Virovitica su samo fantazije jednog poludelog sadiste koji nemocan u ovoj zemlji mrzi sebe sto je Hrvat i hoce da se dokaze kao super-Srbin.Sto se tice Stepinca fotografije sam gledao na(verovao ili ne) CNN-u dok sam ziveo u Americi.Majka Tereza je jednom cak sam siguran bila u Bosni(ovo sam izvukao iz neke njene biografije koje sam citao u novinama-tako barem pise-ja u to ne zalazim) i koliko znam srpska deca joj nisu privukla paznju kao muslimanska.Ja nju ne vredjam-nego samo sudim prema njenim delima.Mi smo jedan napacen narod koji je umoran od rata i ostalih prepirki koji se na Balkanu zavrsavaju krvoprolicem i tragedijom-zato nas i zovu bure baruta.Imam dosta drugova koji su dosli sa ratista i svako ima svoju pricu-i tu nema velike srpske hrabrosti ni bilo kakvog milosrdja od bilo koje strane koja je ucestvovala-jer je to ono najgore-RAT.Svi imamo svoju verziju price o rascepu 1054,o ratu,ko je ubijao a ko ne,ko je kome zabio prvi noz u ledja,ko je nametao veru,cije su ruke krvavije-svi smo mi krivi i krvavi-i vi i mi-podjednako.Jedina stvar mozda vi ste lepo izasli u ocima sveta-a mi nemamo vise srpskih heroja-vec samo manijaka,silovatelja i ubica(barem prema verziji Christiane Amanpour)-i pravo da ti kazem da ne verujem u heroje bilo koje vrste vec samo golo prezivljavanje-ne znam za vas-ali nama nasa buducnost ne izgleda svetlo.No necu sad tu da nas pravdam-ti si katolik-ponosi se time-kao sto se i ja ponosim svojom verom.Moramo da koegzistiramo i optanemo.Ajd ziv bio.

P.S Sveti Petar se ipak tri puta odrekao Isusa bas kao sto je i Mesija rekao. icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj,zar vi Hrvati sebe ne smatrate za Slovene?Sta ste,ako niste Sloveni?Da niste mozda Germani?Ili mozde neka visa rase?

 

Nemojte da se lazemo.Koliko god se mrzeli medjusobno,poticemo od istih predaka.Dokaz da smo mi(Sloveni,sto ukljucuje i Srbe i Hrvate) imali je relativno skoro otkrivena Velesova Knjiga koja je bila urezana na puno drvenih plocica od strane velikog broja pisaca.Vreme pisanja ove knjige je trajalo oko 1500 godina.Pismo kojim je pisana ova knjiga,takozvana velesovica,je jako slicno vincanici(vincanskom pismu) i,verovali ili ne,etrurskom pismu.

 

Inace,mislim da rec "srb" vise lici na danasnji naziv Srbi nego rec "rb".To je verovatno pokusaj vatikansko-berlinsko-beckih istoricara da prikriju pravu istoriju i slavu Slovena.Ako niste znali,postojao je i pokusaj da se plasira teorija da naziv Slavs potice od engleske reci Slave.Odvratno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lord Grave!

Ko je spominjao uopste da hrvati nisu sloveni???

Odakle ti to da Sloveni znaci oni koji znaju slova?? To prvi put cujem kod tebe. Koliko su pouzdani ti tvoji izvori? A proveri jos jednom i ono o poreklu imena Rus?

pa onda:

quote
Ne znam kakva slucajnost je uticala da samo nekolicina plemena zapamte originalni naziv Srb.

Znaci svi sloveni su srbi, samo su to zaboravili?? ma hajde nebudi smesan....

Inace Ciril i metod su bili pozvani! Sto bi ih neko zvao ako pismo postoji i sloveni znaju slova? A ako je istina da su ih znali kad su ime dobijali, ispada da su u medjuvremenu zaboravili icon_smile.gif

Ali tebe nemogu svatiti ozbiljno....nakon onih izvala o marsu, o Isusu i merovinzima i slicno....kao da zivis u svetu bajki(ili jos gore u nekom svom svetu)...

Posto verujes u reinkarnaciju mozda si u prethodnom zivotu bio Alice in Wonderland

icon_biggrin.gif

 

[ 08 Jun 2001: Poruku izmenio Blackened to Serve ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci samo da napomenem,trudite se da ovo ne preraste u pljuvanje izmedju Srba i Hrvata,

ili bilo kojih drugih nacionalnosti...za takve stvari idite na chat ili bilo sta drugo,samo ne ovde...Hvala

 

Malo cu mozda da skocim sa teme,ali kada je Distorzija vec pomenuo zlostavljanje dece u crkvi.....tu vec imam nesto da kazem...

 

Kad god bi ukljucili neki "talk show" u kome je Satanizam glavna tema,neizbezno bi culi price koje pricaju onj koji su "preziveli Satanisticka ritualna zlostavljanja".Jecajuci oni

pricaju o uznemiravanju,ljudskim zrtvama,zverskim ponasanjima,i drugim strahotama.Takodje su

napisane i brojne knjige na tu temu od strane psihijatara ovih jadnih individua.Jedina stvar

u kojoj ti ljudi i njihovi psihijatri nikako ne uspevaju je,da iznesu neki validan dokaz

koji bi podrzao njihove price (vecina njih verovatno predstavlja psihijatrijske slucajeve sto i jesu,i uradice sve da privuku paznju,Frojd bi ih nazavao histericima i slicnim nazivima).Nikoga nikada nisu optuzili za ovakve zlocine,nema tela,nema kostiju,nema krvave odece,niti je ista drugo bilo otkriveno,a ipak ove price dobijaju najvecu paznju od gladnih medija.

 

Sa druge strane,zlostavljanja od strane clanova Hriscanske crkve su bila dokazana i dokumentovana.Hriscanstvo sa svojim propovedanjem samoodricanja,represije i krivice,bi moglo slobodno da propoveda i zlostavljanje dece.A sta postaje od ovih perverznjaka za propovedaonicom jednom kada ih otkriju ? Umesto da djubre predaju policiji,vecina manijaka

u redovima Hriscanske crkve biva poslana u "centre za lecenje" gde bivaju podvrgnuti "psiholoskim terapijama".

 

E sad ta "terapija" za ove skotove znaci sklanjanje krivca iz sluzbe i sto dalje od ociju javnosti,dovoljno dugo da bi se cela situacija sredila -- da bi bila zaboravljena od svih sem od strane zrtve i njenihnjegovih roditelja.Jednom "izleceni",silovatelji beba bivaju jednostavno premesteni u drugu crkvu gde su slobodni da zlostavljaju jos vise ztrtava.

 

Hriscanske vodje sa puno strasti govore o "cuvanju dece" (sad razumemo i kakvih strasti),

o "internacionalnim Satanistickim zaverama",i o "zlu homosexualnosti", a u isto vreme

ignorisu cinjenicu da njihovo svestenstvo je najogavnija "profesija" u kojoj se najvise sexualno zlostavljaju deca.

 

Naravno,prednjaci Katolicka crkva (ni ne sumnjam da je i kod nas bilo neceg slicnog samo u manjoj meri,uostalom mi smo i mala zemlja,a da icon_razz.gifre par meseci je bila u novinama dokumentovana prica kako je neki pop kresao sve redom monahinje,a one naravno od sramote nisu mogle da kazu),evo i par primera dokazanih zlostavljanja dece od strane Hriscanskog svestenstva(vecina primerea je iz Amerike,jer malo je tesko naci ovako nesto u drugim zemljama,priznacemo kolko god mrzeli Amere da su ipak najotvoreniji za sve):

 

 

* Monsignor Leonard B. Nienaber, 86, was convicted of sexually abusing 24 children while he was pastor of Mary Queen of the Holy Rosary Catholic Church in Lexington. -- June 1993

 

* The Rev. Carl C. Schaffer, a retired Catholic priest, apparently committed suicide a day after a detective questioned him about an abuse allegation. Schaffer had been a priest for 36 years in Lexington and in Central and Northern Kentucky before his retirement in 1989.

 

* The Rev. Earl Bierman, a retired Catholic priest who pleaded guilty to sexaully abusing boys in Northern Kentucky, was sentenced to 20 years in prison. July 1993

 

* The Rev. Daniel C. Clark, a Catholic priest, was sentenced to serve three months in prison and remain on probation for 15 years for sexually abusing two boys he counseled at a local parish. Clark had pleaded guilty to one count each of first-degree sexual abuse and second-degree sodomy. -- November 1988, Louisville

 

* In 1986 priest Andrew Christian, Diocese of Orange, California received 5 years' probation on condition he go to a treatment facility after being found guilty of 26 counts of child molestation.

 

* In 1986 priest William O'Connell, Diocese of Providence, Rhode Island was sentenced to 1 year in prison and 2 years in a treatment center after pleading no contest to 26 counts of sexu-ally abusing 12 boys.

 

* In 1985 priest Paul Leech, Diocese of Providence, Rhode Island was sentenced to 3 years in prison for molesting 3 boys.

 

* In 1986 priest Timothy Slevin, Archdiocese of Washington, D.C. was sentenced to 3-12 years after pleading guilty to four counts of sodomizing a boy at Sacred Heart Catholic School. Slevin told police he sexually abused 6 other boys aged 10-16.

 

* Christian televangelist William Wasmus of Church of the Living Savior: convicted of having sex with children and video-taping it on church equipment. (Columbus, Ohio, 1994)

 

* Pentecostal evangelist Mario Leyva: convicted of sodomizing more than 100 little boys. (Columbus, Georga, 1990)

 

* Chaplain assistant Steven Ritchie: convicted of raping a six-year-old girl. (Fort Lewis, Wash-ington, 1990)

 

* Evangelist Dom McCary: sodomized four little boys. (Chattanooga, Tennessee, 1992)

 

* Christian Lutheran James Allen Weller: molested several children, some as young as ten years old. (Redwood, City, California, 1991)

 

* Christian deacon Henry Meinholz: raping and suffocating to death a 13-year-old girl. (Kingston, Massachusetts, 1991)

 

* Reverend Lloyd David of First Christian Fellowship: child pornography and sexual abuse of teen-age boys. (Waukegan, Illinois)

 

* Reverend Virgil Carpenter of Bible Missionary Church: sodomized a nine-year-old girl. (Ontario, Oregon)

 

* Presbyterian minister Bruce Brigden: molested 11 girls, some as young as four years old (Alva, Oklahoma)

 

* Reverend Richard Jones of Family Life Church: molested boys and told them the Bible sanctioned the abuse (Park Hills, Missouri, 1994)

 

* Christian youth minister Keith Geren of Wayside Baptist Church: child molestation. (Miami, Florida, 1994)

 

* Christian Fundamentalist school operator Reverend Duane Smith: molesting children (Laporte, Indiana, 1992)

 

* Christian Mormon Sunday-school teacher John Midgett: molesting 8 girls, some only five years old. (California)

 

* Reverend Jon Walker of Springfield Baptist Church: molested a 13 year old girl (California).

 

* Reverend James Randazzo of Spiral of Friends Church: drug use and child molestation (Molina, Colorado, 1989, brough to justice in 1992).

 

* Christian minister and evangelist Tony Alamo recently went to prison for tax evasion. During his trial it was discovered that he had "married" two fifteen-year-old children and was abusing them.

 

* Mormon Sunday school teacher Art Phillips, 43, of Arizona, was arrested in March and arraigned in April for fondling a 15-year-old girl and "solicitation to commit commercial sexual exploitation of a minor"

 

* Rev. Carey Mavor, an Arizona Methodist, pleaded guilty to 1 count of continuous sexual abuse and 2 counts of lewd acts with a child under 14.

 

* Rev. Wilputte Alanson Sherwood admitted recently to having sex with 1,800 males since 1984, at least 22 of whom were under 18. He also kept records and videotapes of the sexual encounters. He was sentenced July 29 by Superior Court and was on PAID LEAVE until then.

 

* In Illinois, Rev. David Stalzer was REINSTATED to his parish despite a civil lawsuit accusing him of sexual misconduct with a minor.

 

* In Indiana, Rev. Raymond Weber is being sued. He allegedly used LSD and alcohol to seduce a teenage boy.

 

* Deacon A.V. Ballenger was convicted of fondling a 7-year-old girl in Sunday school class and sentenced to 8 years in prison.

 

* In Iowa, the pastor of the Wesleyan Church is accused of placing an ad under the name "Diamond Dreams" and agreeing to sex for $150 with an undercover officer while DRESSED IN DRAG. Rev. Jennfrey Dean McKelvey quit his job after his arrest.

 

* In Kentucky, Rev. Earl Bierman attempted to seduce two boys by telling them all about other parishioners' confessions of sexual aberrations. He pleaded guilty to sexual abuse of 6 boys and was sentenced to 20 years.

 

* Rev. Ronald D. Provost of Barre, Massachusetts was convicted for taking over 100 nude photos of boys. Naturally, he refused to apologize to the victims' families, and the mother of one boy said that the diocese has "expressed no concern at all."

 

* C. Eric Lincoln, a Methodist minister, is charged with assault, attempted rape and battery of a woman at Duke University, where Lincoln is a professor emeritus.

 

* Donald J. Heydens, a priest in Grand Rapids, Michigan, admitted to molesting 5 girls. The girls claimed that Heydens submitted them to repeated assaults over a period of one year.

 

* Rev. Wilson Smart molested or had sexual contact with 31 boys since 1950. His Helena, Montana diocese has encouraged parishioners not to sue but instead accept church counseling.

 

* A priest, 2 Millville, NJ men and the father of a female victim have filed a suit against 2 priests. The priests are accused of operating a sex ring of children. Several dioceses and Catholic organizations are accused of a massive cover-up of the abuse.

 

* In lovely New Mexico, Rev. David Holley gets up to 275 years in prison for molesting 8 boys.

 

* A third priest, Rev. Edward Pipala, was removed from a Hudson Valley, NY pastorate for accu-sations of sex abuse. He has ADMITTED to turning the parish boys' club into a sex club he called "The Hole," at which he provided beer to 30-50 minors and engaged in anal and oral sex and masturbation, all under an oath of secrecy.

 

* Martin Louis, a priest of the Cleveland, Ohio diocese, was sentenced to 25 years in prison. A woman testified that he molested her when she was 10 following her first communion. He re-peatedly raped her, threatening her with hell and telling her that this was what all priests do.

 

* A U.S. jury ordered the Roman Catholic diocese of Dallas and a former Catholic priest, Rev. Rudolph Kos to pay more than $100 million in damages to 10 former altar boys and the parents of another who were sexually abused by the priest.

 

* In January in Palm Harbor, Fla., a 41-year-old ex-pastor pleaded guilty to persuading his daughter, then age 6, to touch him sexually while he videotaped her.

 

* Father Kelly convicted of 10 sexual offences against 5 boys aged 13 to 17. After receiving a suspended sentence, Kelly appointed vice-chancellor of Temporal Affairs forToronto Archdiocese.

 

(i tako to ide dalje...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK Distorzija, oko nekih stvari se nikada necemo sloziti, ali bilo mi je drago raspravljati sa tobom. Sada bi da sklopimo neku vrstu primirja.....ipak se vidi da niti katolicanstvo niti pravoslavlje nije izvor zla, greske su bile ljudski faktor koji je ocrnio kako moju tako i tvoju religiju.

Drzi se svoga pravoslavlja i vere u Boga, koji nam je jos uvek zajednicki.

Slavimo Boga svako na svoj nacin i nedajmo se sektama.....

Pomoli se zamene ako se setis!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav bre Mars?Nisam je pominjao nikakav Mars.

 

Sto se tice fantazija,pre ce biti da si ti izgubljen u tudjem svetu iluzija,u onome sto oni zele da verujes.Neprijateljstvo izmedju Hrvata i Srba je najveca pobeda germansko-romanskih naroda u njihovoj borbi da uniste Slovene.Hriscanstvo je njihovo najjace oruzje i jedan od glavnih uzroka mrznje izmedju nasih naroda.

 

Srpska/Slovenska civilizacija je veoma stara i moze da se meri sa Egiptom.Inace,Sloveni su imali vitezove mmogo pre srednjeg veka.Kao najveci Slovenski narodi pominju se Rusi,Hrvati i Scekici.

 

Cirila i Metodija su zvali srpski vladari,a ne narod.Zvali su ih zbog politickih koristi,a ne da bi nas ucili da pisemo. Istinu o slovenskom pismu su dugo prikrivali zapadnjacki istoricari.

 

Teorija o Isusu i Merovinzima je mnogo verovatnija od teorije o vaskrsnucu,kao i ona o Isusu u Indiji.

 

Da navedem i ja svoje izvore:

 

Ono sto sam ja procitao:

 

1.Serbi:Narod i Rasa,Dr Jovan Deretic

2.Srbi,narod najstarija,Dr Olga Lukic-Pjanovic

3.Zapadna Srbija,Dr Jovan Deretic

4.Velesova Knjiga

 

Knjige na istu/slicnu temu:

 

1.Geographia Sacra,Samuelis Bocharti

2.Opera Omnia,Eusebii Pamphili

3.Opera Omnia,Venerabilis Bedae

4.The Life of Alexander the Great,Quintus Rufus

5.Manuel of Biblical Geography,J.L. Harlbut

6.The Historical Geography of the Ho land,George Smith

7.Epitome,Vadianus Joachim

8.The Assyrian Eponym Canon,George Smith

9.An Historical Geography of the Old and New Testament,Edward Wells

10.The Works,Joseph Mede

11.Istorija,Herodot

12.Istorija Srba,Dr Jovan Deretic

13.Natural History,Pliny

14.Lepenski Vir,Dragoslav Srejovic

15.Srbi,Relja Novakovic

16.The Aryans,Gordon Childe

17.Jos o poreklu Srba,Relja Novakovic

18.The Works,Josephus Flavius

19.Works,Lucian

20.The Hittites,John Campbell

21.Istorija,Diodor

22.Tragom autohtonosti Slovena na Balkanu,Radivoje Pesic

23.The Mummy of Zagreb,???

 

 

Ovo je deo plocice D-2B Velesove Knjige:

 

"Tada je nas otac Or predvodio,Kij je vodio svoje Ruse,Scek svoje pleme,a Hrvat svoje Hrvate...a posto smo mi unuci bogova odvojise se Hrvat i Scek od drugih,a mi naselismo Karpatske gore."

 

Dalje se govori o ratu Orovaca i Rusa protiv Gota i Varjaga i njihovoj pobedi uz pomoc Ilmera.Ono sto je nama interesantno je pominjanje Hrvata i Sceka koji se odvajaju od drugih,tj. odlaze na Blakan. Najverovatnije su Hrvati danasnji Slovenci i Hrvati,a Scekici danasnji Srbi,Bugari i Makedonci.

 

Ti tvrdis da Sloveni nisu imali pismo pre Cirila i Metodija.Objasni mi onda otkrice vincanskog pisma i velesove knjige.Moguce je i da pismenost Slovena nije bila velika,pa su ovi misionari lako naucili nize slojeve novom pismu da bi sirili hriscanstvo. Hriscanstvo se prosirilo,inkvizicija je istrebila poznavaoce slovenskog pisma kao heretike i tako su cirilica i glagoljica postale poznate kao prva slovenska pisma. Gluposti crkvene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hail,sta si SITH LORD popljuvao Lavey-a kad ga nisi dobro shvatio.Ja licno ne uvazavam njegova razmisljanja,ali se kod jedne stavke slazem.Treba uzivati u zivotu koji je pred nama,jer sledeceg nece biti,takodje mi se svidja njegova definicja izraza "SATANA".To nije vitalno postojanje nego svet u kome zivi sve sto je ne hriscansko i ne bozije.

Greska i mrlja njegove religije je to sluzenje "SATANI",jer onda ispada da je to isto kao u hriscanstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SITH LORD, ne lupaj gluposti. LaVej nije bio Madjar i nije imao nikakve veze sa Madjarskom. Frejer je bio izuzetno inteligentan i talentovan da:

 

a) napravi pare

 

B) koristi divnu osobinu ljudi da vole da ih neko napravi budalama

 

Nikada nije radio u policiji, a u cirkusu nije bio klovn nego krotitelj lavova sto je bitna razlika. Polanski uopste nije podrzavao LaVeja, mnogo ga je vise podrzavao Anger, koji ga je doduse izbacio iz kasnijih verzija svojih filmova.

 

Ron Lafajet Habard nikada nije bio clan "satanisticke crkve" vec je radio sa Dzek Parsonsom koji cinjenicno nije bio satanista. To je bilo mnogo pre nego sto je Anton osnovao Crkcu Satane.

 

A kad smo kod reci kreten koju koristite za Antona LaVeja ne znam koliko se to ovde zna ali ta rec dolazi od cretin (valiski dijalekat), tj chretian, sto na francuskom znaci hriscanin Ako mi neko ne veruje neka pogleda u Enciklopediju psihijatrije (Nolit 1990, strana 311)

 

 

A sto se tice onoga "greska i mrlja njegove religije je to sluzenje "SATANI",jer onda ispada da je to isto kao u hriscanstvu." to je zabluda. LaVejev satanizam je ateisticki i po njemu Satana uopste i ne postoji i ne moze mu se sluziti. Svaki dobar satanista je sebican i sluzi prvenstveno samom sebi, a u drustvu zauzima onu poziciju koju je sposoban das zauzme.

U devetnaestom veku satanizam je bio romanticarsko-levicarska ideja. laVey je otisao u desno i za osnov svoje filosofije je uzeo Ain Rand i njen objektivizam kao opravdanje liberalnog kapitalizma. Satanizam nije religija. Satanizam je materijalizam i ateizam. Satana je samo simbol za licnu slobodu

i pobunu, a najveci greh za sataniste je glupost.

 

A sto se tice ovih pravoslavaca i katolika na forumu stvar je veoma zabavna.

LaVej je imao cudne zakulisne veze. Tako je u vreme skandala oko prvog satanistickog pogreba jednog clana vojske Sjedinjenih drzava precutana cinjenica da je ruska pravoslavna crkva u Americi, ili bar neki njino delovi.

bila povezana sa LaVejevom crkvom. A sto se tice katolika trenutno u Hrvatskoj ima nekoliko autenticnih satanistickih linija i sve vode poreklo od jedne sasvim specificne satanisticke endemske vrste po mnogo cemu suprotne onome sto je LaVej postulirao. Rec je o grupi koju su dosta davno osnovali visoko rangirani crkveni velikodostojnici. Svega je bilo tu - droge, orgija, kasapljenja zivotinja...a za javnost su bili uzorni hriscani koji su vernicima grmeli protiv djavola icon_smile.gif))

 

Po definiciji, ako neko hoce da bude satanista u religijskom smislu on mora da se odrekne hriscanstva. Satanisticki svestenik mora biti zaredjen kao hriscanski svestenik cega se posle odrice i huli na svetu taknu. Religijski satanizam ne postoji bez crkve, a mene bas briga za hriscansto i za njihove jeresi i zato kada hriscani pocnu da dave sa "uzasnim satanistima" treba ih oterati tamo gde im je mesto zato sto je to njihov produkt.

 

I na posletku, ja nisam satanista - ja sam PAGANIN, jasno, glasno i ponosno. No, smatram satanizam boljim od hriscanstva, kako za pojedince tako i za zajednicu kao celinu.

 

 

BTW, ako nekom treba imam LaVejevu knjigu The Satanic Bible u html formatu (ne moze da se nadje na mrezi) te zainteresovanim mogu poslati Nije puno veliko oko 400-500 KB. Tek da se ne prica o onome o cemu se ne zna )

 

 

icon_wink.gificon_cool.gificon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim da hriscane treba oterati tamo,vec njihovu crkvu.Hriscanstvo nije tako losa religija,ali crkva je odvratna.Po meni su crkva i satanizam dva zla:crkva je Lawful Evil a satanizam je Chaotic Evil.

 

Inace,paganizam je najbolje resenje za sve narode.Najbolje je da zaboravimo lazne proroke i vratimo se na ono sto su nasi preci postovali.

 

Ako smem da pitam,koji panteon je osvojio tvoje simpatije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmislite samo malo da li i vi imate svoje poroke i grehove i ako bog stvarno postoji, kako cete zavrsiti! I da li iko od vaz ima ovde savest, uostalom prava vera nepostoji ali postoje prava verovanja! Mislite o tome! icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

>Ako smem da pitam,koji panteon je osvojio >tvoje simpatije?

 

Ja sam slovenski paganin, a buduci da su Kelti ovde bili dominantna kultura do dolaska Rimljana ni ta paradigma mi nije strana.

 

 

>Razmislite samo malo da li i vi imate svoje poroke i grehove i ako bog >stvarno postoji, kako cete zavrsiti! I da li iko od vaz ima ovde savest, >uostalom prava vera nepostoji ali postoje prava verovanja!

 

Bas me briga. Kada svi argumenti propadnu onda nastupa strah od bozije kazne! Ja se uopste ne bojim nikakvog boga. A ko je ovca pa dopusta da ga shishaju nek se plasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ove vase bljuvotine zbilja nema vise sto nadodati. Sve je jasno kao dan. Pokazali ste svoju ljudskost, svaka cast. Ljude koji svjedoce o zlodjelima sotonista nazivate jadnim individuama. Pa da, napad je najbolja obrana. Nitko ne smije svjedociti protiv sotonista, ako netko svjedoci, taj je lud ili bolestan, tako da njegovo svjedocenje nije validno, pa stoga nema nikakvih dokaza za sotonisticka zlodjela. E, pa nije to bas tako kako se vi nadate. Ima dokaza, ne mozete vi to izvnuti. I to ovdje blizu nas. Ne moramo ici u Ameriku, dovoljno je da odemo u Bosnu, u Bjeljinu.

O cemu se radi? Prije nekoliko godina u Bjeljini je policija nasla mrtvo tijelo jednog mladica. Iz tijela su bili izvadjeni bubrezi. Nakon par dana nadjeno je i tijelo jedne cure, takodjer bez bubrega. Policija nije mogla uci u trag ubojicama (obicno je njihov najveci podvig hvatanje klinca koji krade cokolade u radnji). Ali otac od onog mladica nikako se nije mogao pomiriti sa cinjenicom da se ne zna tko je ubojica njegova sina. Zato je se on osobno dao u potragu. Znao je da zlocinac nije bilo tko, jer tko bi ubijenoj zrtvi vadio bubrege? A slusao je od mnogih ljudi kako sotonisti haraju njihovim gradom i vrse svakojaka zlodjela. Stoga je nesretni otac povezao i ubojstvo njegovog sina sa sotonistima, ali trebalo im je uci u trag. Covjek je se poceo malo vise raspitivati o sotonizmu i sotonistima. U bilo kojem krugu ljudi pokrecao je tu temu. Netko je o tome znao vise, netko manje. Najvise su znali neka dva tipa s kojima je radio zajedno. On je pokazivao odbojnost prema sotonizmu, nego je cak stovise pokazivao sve vecu zainteresiranost, pri cemu su mu ova dvojica pruzala najvise informacija. Na kraju su oni stekli povjerenje u njega, te su mu otkrili da su i sami sotonisti. On im je rekao kako bi i on htio da se prikljuci njihovim redovima. Nakon jos par sastanaka ta mu se zelja ispunila, te je prosao obred inicijacije, koji se sastojao u slijedecem: doveden je u jednu kucu, gdje su se oni sastajali, a u kuci je bila prostorija bez prozora, dakle u potpunom mraku, gdje se vrsio obred inicijacije. Zajedno sa svoja dva prijatelja usao je u tu prostoriju, gdje su zajedno trebali popiti pice. Pri tom je jedan odrzao zdravicu u kojoj je hvalio i castio Sotonu, pritom nazdravljajuci novom clanu njihove zajednice. Popili su pice, za koje mladicev otac nije znao sto je. Samo je zamijetio da je bilo slano.....kasnije su mu rekli da je to bila krv ubijene 18-godisnje djevice.... Vec se je tada pokajao sto je se upustio u sve to, ali ipak je istrajao: zelja da pronadje ubojicu svoga sina bila je jaca od svega. I tako je novopeceni sotonist postao ravnopravan clan: odlazio je na sastanke koje su clanovi organizirali po svojim kucama. Tako je dosao red da i on organizira sastanak. Na taj sastanak je dosla i osoba koju on nikad ranije nije vidio. To im je bio neki vodja, veliki mestar, ili kako se vec zove, znate vi to bolje od mene, a sa sobom je nosio mali hladnjak (frizider). Na kraju sastanka vodja je otvorio hladnjak, u kojem su bili LJUDSKI BUBREZI. Svima nazocnima obratio se rijecima: "Uzmite i jedite ovo ljudske bubrege. Tako cete proslaviti Necistoga, jer su bubrezi ono gdje se necistoca skuplja." Otac mladicev brzo je izisao iz sobe i ubrzo se vratio s puskom. Sve je otjerao rijecima: "Izlazite vani, p...a vam materina bolesna!" Javio je policiji sto se dogodilo, a policija je poslije lako raskrinkala ove zlocince.

Mislim da ce svatko tko ima bar jedan procenat zdravog razuma osuditi ova zlodjela koja su cinili sotonisti. Ali ja znam da ce te vi ovo proglasiti za laz, smijuriju, ili dobar materijal za snimanje nekog filma, jer vi ni ne znate nista drugo, nego sve dokaze protiv sotonizma proglasiti neistinom. Ali kako vi to mozete, tako mogu i ja proglasiti neistinom sve one navode koje je Opera Ghost naveo o zlostavljanju djece od strane klera. Uostalom, netko je spomenuo kako sotonisticki svecenik mora biti zaredjen kao krscanski svecenik, pa ne bi bilo cudo da je te zlocine koje je Opera Ghost naveo, pocinila sotonisticka gamad koja se infiltrirala u redove Crkve, kako bi ju oslabila i bacila ljagu na nju. To su pokusavali ne samo sada, vec i od najranijih pocetaka Crkve, ali nije im uspjelo. I pored mracnih tocaka, raskola, krizarskih ratova, inkvizicije (koje vi tako rado navodite), Crkva je se odrzala i drzi se vec 2000 godina. Nijedna organizacija nije opstala toliko vremena i jos pri tom prosirivsi se na cijeli svijet. Jer vecina ljudi ipak prepoznaje prave vrijednosti, a vi koji podrzavate sotonizam, a samim tim i zlodjela koja sotonisti cine, vi ste ipak u manjini i u njoj cete i ostati. I na kraju znajte ovo: Bog je istina! A istina boli one koji nece da se pomire sa njom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome pricas?Ja satanista nisam i ne podnosim sataniste.Mislim da su hriscanske crkve svojim idejama stvorile satanizam.

 

Inace me nervira teznja hriscanstva de sve dele na hriscane i sataniste.Danas te proglase satanistom ako:

1)slusas metal

2)musko si i nosis samo crno

3)pricas o smrti

4)kritikujes hriscanstvo

5)i sve ostalo sto nije u skladu sa

sablonima.

 

Sve u svemu,u danasnjem drustvu je sirokouman=nenormalan,a satanista je vrlo lako postati.Ne moras cak nikakva zla dela da pocinis.Samo izadjes na ulicu u crnom, kazes "Hriscanstvo je sranje!!!" ili nesto salicno i u novinama vec pisu o novoj sekti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprosti, ja nikoga od vas nisam proglasio sotonistom. Obratio sam se onima koji brane sotonizam. A sto se tice tvoje tvrdnje da krscani sve svoje protivnike proglasavaju sotonistima, to nije tocno. Zapravo, ne znam kakvo je stanje kod vas, mozda si i u pravu, jer je pravoslavna Crkva bila dosta konzervativna po pitanju toga u vrijeme dok sam zivio u Srbiji. Ali u Hrvatskoj i na Zapadu stanje je potpuno drugacije. Naime, ja posjedujem sve karakteristike koje si naveo i za koje bi te trebali proglasiti sotonistom. Slusam metal (zato sam i dosao na ovaj forum, jer mi je prvotna namjera bila da razgovaram sa ljudima slicnima sebi, jer se kod nas metal jako slabo slusa, ali nisam mogao ostati ravnodusan na neke tvrdnje ovdje iznesene), i crno nosim (ali ne zbog nekog identificiranja kao metalca, nego zato jer mi dobro stoji), pricam i o smrti (jer je to neizbjezan dio naseg zivota i na nju treba misliti i biti spreman na nju, da nas ne bi iznenadila), u krscanstvu kritiziram ono sto smatram da ne valja, jer to mi samo moze pomoci da sto bolje produbljujem svoju vjeru, a ima i puno drugih stvari po kojima se razlikujem od ostalih ljudi - i jos me nitko nije proglasio sotonistom. Ovdje je to prevazidjeno. Nitko ti ne gleda na vanjstinu, nego je bitno kakav si iznutra. Oni koji te gledaju kakav si spolja, to su obicni farizeji, koji se kriju iza maske svetosti, a ustvari su u dusi pokvareni. Tako da malo znas, Lord Grave, da nije svuda isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cardinal,pa ti si blizi gnostickom hriscanstvu nego katolickom.Svi koji kritikuju crkvene bule i ispituju svoju veru nazivaju se gnosticima od strane crkve i potajno proganjaju.

 

I ja sam dugo bio gnostik,dok nisam otkrio slovenski paganizam,a moj otac je josuvek gnostik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...