Jump to content

Set bubnjeva - kakav želite, tj. koji posedujete?


Boomer

Recommended Posts

Inace, bilo ok na Zorou, mada kad je poceo da baca spiku smorio je nenormalno... Mada, doduse, to je, cini mi se, cesti simptom dobrih bubnjara... Trebalo bi da ih zakonom ogranice samo na svirku i pricu o bubnjevima i sviranju istih a ne glupe price o bogu i filozofiji... koga boli kurac uopste za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma ajde sto je pricao o tome, nego sto je jedno osam puta ponovio istu pricu u krug icon_smile.gif

 

Mada me nije previse odusevio, cesto je svirao mnogo vise nego sto je potrebno. Opet, jeste to klinika pa i treba malo da se izivljava, ali nisam tu nasao onaj neki groove koji tera na igru. Ne da je lose, nego sam ocekivao nekako mnogo vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj spisak tvog seta, bas me zanima, iz onih fotki gore ne moze nista da se razume...

Prvo, nisam ja slao nikakve fotke iz kojih se nista ne razume.

 

Drugo, ja imam Tacton sa 1 prelazom i 2 Amati Kraslice cinele.

 

Koze nisu markirane, a stolica je od kompleta trpezarijskog stola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, nisam ja slao nikakve fotke iz kojih se nista ne razume.

 

Drugo, ja imam Tacton sa 1 prelazom i 2 Amati Kraslice cinele.

 

Koze nisu markirane, a stolica je od kompleta trpezarijskog stola.

brate, postovao si neke fotke (na prethodnoj strani, cini mi se) za koje sam ja pomislio da je to tvoj set, a uostalom upravo gore si napisao da narucujes neke cinele u skyu za nekih 300 eur, pa reko, bas me zanima sta ti imas...

 

nemoj nista da se cimas, samo me je zanimalo... (jbg. nekako sam ocekivao vise icon_rolleyes.gif )

 

@ Fiery

 

Ajde sad, bilo je dobrih grove-ova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, postovao si neke fotke (na prethodnoj strani, cini mi se) za koje sam ja pomislio da je to tvoj set, a uostalom upravo gore si napisao da narucujes neke cinele u skyu za nekih 300 eur, pa reko, bas me zanima sta ti imas...

 

nemoj nista da se cimas, samo me je zanimalo... (jbg. nekako sam ocekivao vise rolleyes.gif )

 

@ Fiery

 

Ajde sad, bilo je dobrih grove-ova...

Imas slike njegovog seta na temi za bubnjare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif

Dobro, da ne bude onda da je ova tema ostala uskracena za moje slike.... evo neke koje nisam postovao do sad.

 

Inace, ja ne koristim K ili K Custom cinele, probao sam ih i ne svidja mi se taj suvi dark sound. Cinele jesu odlicne, vrh, ali nisu za ono sto mene treba. A Custom su odlicne cinele, a Z Custom je keva. Ja imam Z Custom Power Ride 22" i Z Custom Medium Crash 18" i uskoro nabavljam Zildjian Z Custom Mastersound Hi Hat 14".

 

Pedala koja je po meni vrh jeste TAMA Iron Cobra Power glide, a dugo sam i svirao DW 5000 koja je takodje odlicna, ali meni je TAMA bolja i dizajnerski i po osecaju, ali to su sve finese. Bubnjevi koje sam dosta svirao su TAMA Artstar II, Yamaha Recording Custom, Yamaha Mapple Custom - to je od ovih skupljih. Od jeftinijih skoro sve sto postoji na nasem trzistu. Ono sto sam imao u posedu je bio Tacton i danas Pearl Export iz 1996.

 

Inace, sto se tice ovih extra skupih serija, tu ima puno elemenata koji bi odlucili sta bi kupio, ali bi se nekako najvise vodio pricom sta sviraju ljudi koje izuzetno cenim iz vrste muzike koju i ja sviram, kao Taylor Hawkins, John Dolmayan, David Silveria, John Otto i sl... i naravno dizajn i sistem kacenja tomova bi bili veoma bitni. To je jedini sistem kako se odluciti za odredjeni bubanj, kad vec nema mogucnosti da udjes u radnju i da isprobas pa da odlucis. Sve je ovo kupovanje macke u dzaku. A za Sky Music se ne bi slozio ni sekunde, a narocito ne sa danasnjom situacijom tamo kad nemaju skoro nista u radnji. Koliko se ja secam ni one Sonor serije im nisu bile neke extra i sve su bile malih dimenzija, minijaturni tomovi, mali bass bubanj... Ne znam sta se snjima desava.

 

Odlicne stolice TAMA se krecu oko 100 EUR, mada najskuplji modeli idu i do 250 EUR. Koze koje cenim su REMO Coated Ambassador i Clear Pinstripe. Palice iskljucivo Vic Firth American Classic 5B.

 

Inace, otvara se specijalizovana prodavnica za bubnjeve za par dana na uglu Sremske i Marsala Birjuzova (valjda nisam nesto lupio). Eto, mozda ce nas oni usreciti nesto vise nego dosadasnje radnje.

 

Evo 3 slike, drvo nije moje, ostalo jeste:

 

user posted image

user posted image

user posted image

 

pozz people

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, otvara se specijalizovana prodavnica za bubnjeve za par dana na uglu Sremske i Marsala Birjuzova (valjda nisam nesto lupio). Eto, mozda ce nas oni usreciti nesto vise nego dosadasnje radnje.

Ukoliko se ne varam, to je ova nova Mariceva radnja. Trebalo bi da bude Sabian, Remo, Vic Firth i DW prilicno sirok izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

A ZA NAS SIROMAHE MOZE DA PRODJE I NEKI SONORCIC ILI YAMAHICA ( MADA ONA NIJE BAS ZA METAL ...).

"Derek is now officially sponsored by Sonor drums"

www.derekroddy.com - ex.bubnjar Hate Eternal, ako to nije metal, ne znam sta jeste icon_smile.gif

@dave grohl - kako ti se ponasaju te pinstripe ebony opne? ne ubijaju zvuk previse?

Edited by zolideathmetal

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dave grohl - kako ti se ponasaju te pinstripe ebony opne? ne ubijaju zvuk previse?

Ebony membrane nisu na mom bubnju. Ja koristim REMO Ambassador Coated Weather King (bele), a one crne su bile na bubnju koji me je sacekao u jednom klubu. Moj drugar ima te ebony i dosta sam svirao i na njima, ali mislim da su po mom nekom ukusu ove Coated ili Pinstripe Clear. Sve to zavisi i od bubnja (drveta) i od stima i od licnog ukusa, kao i od muzike koja se svira.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ebony membrane nisu na mom bubnju. Ja koristim REMO Ambassador Coated Weather King (bele), a one crne su bile na bubnju koji me je sacekao u jednom klubu. Moj drugar ima te ebony i dosta sam svirao i na njima, ali mislim da su po mom nekom ukusu ove Coated ili Pinstripe Clear. Sve to zavisi i od bubnja (drveta) i od stima i od licnog ukusa, kao i od muzike koja se svira.

a odgovor na moje pitanje je :

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih najvise voleo kad bi imao kintu za orange county custom drums, spaun, medicine man custom drums. trick drums ili tako nesto sto je rucni rad i izbor materijala i boja je prakticno beskrajan a cene nisu tako strashne..

paiste signature zauvek, ali posto je draconic jedna gomila stoke onda sam prinudjen na paiste rude jer mi nista drugo ne preostaje.

pearl power shifter eliminator po mom misljenju radi mnogo bolje od iron cobre ili dw-a, prvo sam ih sve probao i na kraju kupio pearl.axis nije bio dovoljno jeftin...

inace sviram sonor force 3000, ali bice nesto custom jednog dana....pozdrav kolegama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...