Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

Evo odgledah ih pre 3 dana u Peshti, po 4ti put.... Novi gitarista kida, znaci na stranu sto je bolji gitarista od Jani-a, nisam verovao da cu ovo ikada reci, ali covek ima mnogo mnogo bolji kontakt sa publikom, pokretljivost na bini, ponasanje, stav.... realno, iako josh nisam potpuno prezalio Jania, Sonata je dosta dobila sa Eliasom... Elias "E-Wil" Viljanen... Inace, osim cinjenice da je samo ozvucenje bilo takvo, da kada se deresh cujesh sebe glasnije nego bend (a bio sam u prvom redu) Sonata je poshteno odradila svirku, malo su izmenili aranzmane, Tony je neke delove malo nize pevao, ali osim toga zvucali su jako dobro, mozda malo slabije nego 2005, ali ipak dobro odradjena svirka, i respekt sto nisu previshe smarali sa "Uniom" vec dobar mix, 4 sa novog albuma, ovo ostalo stari hitovi... Tony je imao genijalnu tacku sa 'solom na bubnjevima' (publika je izigravala bubnjeve.. komplikovano za objasniti, ali umirali smo od smeha, lik je lud )... I ajde cisto da napomenem, Epica je jako dobro odradila nastup pre Sonate, iako je zvuk bio skrnav, Ride the Sky dobar nastup, ali zvuk je bio josh loshiji (Ride the Sky i Epica nisu ni imali tonsku, jer su doshli iz Milana, dobro je da je koncert uopste poceo na vreme... )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Nisu oni meni dzaba omiljeni...:D

Ja sam bila u Budimpesti isto, i to mi je bio prvi put da ih cujem uzivo, i utisci su jako dobri...

Da izuzmem Eliasa, jer ne mogu da ga uporedim sa Janiem (nisam ga nikad ovako cula), ali na prvi pogled mi se svideo...

Moram da kazem da su mnogo pozitivni, i vidi se da mnogo vole to sto rade, sto bend citi jos boljim!

Kad bi se jos smislili da dodju ovdeee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moj info je da treba da dodju na neki Nishki rok festival, koji je u isto vreme kao i Legacy, na kome je za sada potvrdjen samo Hanoi Rocks...al ne drzite me za rec...

...znaci jebeno ove godine svaki grad ima svoj fest...hhehe - Serbia - LAND OF METAL :rockdevil:

E sad sto je konkurencija festivala tolika da na kraju izgleda niko nece otici nigde, to je druga stvar...

Ne daj boze da se Srbi sloze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje pogledajte na zvanicnom sajtu Sonate plan predstojece turneje.

 

16.02.2008 The Boardwalk, Orangevale USA

18.02.2008 Slim's, San Fransisco USA

19.02.2008 House of Blues, San Diego USA

22.02.2008 Caupolican, Santiago Chile

23.02.2008 El Huevo, Valparaiso Chile

26.02.2008 Citibank Hall, São Paulo Brazil

28.02.2008 Hellooch, Curitiba Brazil

01.03.2008 Obras, Buenos Aires Argentina

03.03.2008 Stadium Club Lawn Tennis, Lima Peru

05.03.2008 Cafe Iguana, Monterrey Mexico

06.03.2008 Circo Volador, Mexico City Mexico

21.04.2008 Carling Academy (Islington), London UK

22.04.2008 Rio's, Leeds UK

23.04.2008 Garage, Glasgow UK

25.04.2008 Corporation, Sheffield UK

26.04.2008 Button Factory, Dublin Ireland

27.04.2008 JB's, Dudley UK

02.08.2008 Wacken Open Air, Wacken Germany

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad dosao i da kazem utiske.

Set-listu ne znam napamet ali bilo je dobro.

Predgrupe su bile sta znam OK. Bili su anonimni bendovi ali jedan bend me je odusevio. Zovu se Last Empire. Ne znam da li je iko cuo za njih. King Diamond vokal. Gitare tipa Symphony X/ Sonata... Dobar power/prog/heavy bend. Odlicni su.

Drugar uhvatio trzalicu.

 

Sonata je svirala malo Child in Time malo We will rock you, sat ipo koncert. Zavrsili su sa Wolf and raven/full moon... Spojili su ih. Black ship su svirali na kraju regularnog dela.

Svega dvesta ljudi je bilo ako ne i manje. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...