Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

Joj ja nešto nisam fan Sonate, ne paše mi glas uz onako brze pjesme, ima izuzetaka, a i balada...

Skinuh ovaj album, al' nikako da se nakanim da ga poslušam, a kako vidim po komentarima da je drugačiji i da je odličan, moraću zbrzat proces. Baš me zanima kakav je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sustina je da su oni bili zaista sjajan bend, ali nisu inovatori. bolje da ne izmisljaju toplu vodu, vec da se koncentrisu na ono sto im je islo najbolje: fenomenalni aranzmani, dobar vokal, relativno dobri tekstovi, sve u svemu pristojan heavy/power/whatever metal. u svakom eksperimentisanju su ispodprosecni. to bolje nek ostave nekom ko zna.

 

zasto je ecliptica bila dobro prihvacen album? zato sto su uradili nesto novo? nope. zato sto su napravili album za koji je Edguy u to vreme vec zaboravio kako se prave. zato sto su bili Stratovarius wannabe koji za promenu nije dosadan.

Edited by HowlingWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sustina ja da josh od Reckoning Nighta Tony prica kako ih je smorio klasican power, i da oni i dalje vole svoje prve albume, al ih smara da prave iste takve, i da zele da se menjaju, i da prave nesto drugacije i experimentishu, i da znaju da se nekim fanovima to ne svidja, al da ne zele da prave albume na isti fazon jer ih to smara... i to je to... jbg Tony je ocigledno po tekstovima sa ovog albuma jako jako istripovan, prso je lik totalno, ali sto se mene tice, ne bitno dal mi se svidja ili ne album, dokle god se njima dopada, samo nek prave ono sto oni hoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolji od dva prethodna, ali i dalje mnoooooooogo slabiji od silence-a, pa samim time i od ecliptice. jebote, da mi je neko rekao da postoji bend ciji je debi album daleko najbolji, ne bih verovao.

 

pazi, kad moja zena koja ne slusa metal kaze da zvuce pichkasto.... skoro ko Osvajaci. Da nije Toni slusao Chipija u zadnje vreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna, mozda se covek nesrecno zaljubio. Tvoja zena mozda jeste u pravu, a mozda je to ipak neka neophodna promena zvuka. Da, zaista zvuci neverovatno da debi album bude i najbolji, ali sve je to cesci slucaj. Pogledaj samo Evanescence.

 

e, da, recimo i Ensiferum. mada tu razlika nije tako drasticna, njima su svi odlicni albumi.

 

a za Tonija i nesrecnu ljubav? Majku mu, zar se nije navikao iz veza sa Talulom, Dejnom i onom zbog koje je morao da dobije restraining order :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno se nadam da jadnicak ne prepricava svoja licna iskustva u pesmama, jer posle takvih potresnih stvari (posebno Tallulah) tesko ko moze da ostane normalan. Ali deo njegovog karaktera sigurno opisuje i pesma Shy (jedna od mojih omiljenih), tako da ga potpuno razumem. Mozda je ipak ovaj novi album odraz njihove zrelosti, ne mislim muzicke, vec psihicke, jer kada covek dodje blizu tridesete, na mnoge stvari gleda drugacije, nego kada mu je bilo 23.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je Unia pre svega odraz muzicke zrelosti.Album je u svakom slucaju progresivniji i samim tim mozda tezi za slusanje za razliku od pomalo "sladunjavih" pesama sa Ecliptice i Silenca.Sonata je svakim albumom donosila odredjene inovacije koje nisu uticale na njihov identitet i prepoznatljivost, ali su ipak unapredile njihovu muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno se nadam da jadnicak ne prepricava svoja licna iskustva u pesmama, jer posle takvih potresnih stvari (posebno Tallulah) tesko ko moze da ostane normalan. Ali deo njegovog karaktera sigurno opisuje i pesma Shy (jedna od mojih omiljenih), tako da ga potpuno razumem. Mozda je ipak ovaj novi album odraz njihove zrelosti, ne mislim muzicke, vec psihicke, jer kada covek dodje blizu tridesete, na mnoge stvari gleda drugacije, nego kada mu je bilo 23.

 

onda mora biti da sam ja pomalo retardiran :) (nemoj da bi se neko nadovezao na ovo! :) )

 

mislim da nije u pitanju muzicka zrelost, ni psihicka zrelost, vec jednostavno ispucali su se.... da se razumemo, ne trazim ja double bass i ne znam sta (dugo mi je trebalo da zavolim Wolf & Raven, dok su mi se recimo Letter to Dana i End of This Chapter i Replica dopali instantly), samo vec duugo duugo nemaju postene melodije, Toni eksperimentise, ali kao neko ko nema pravac ili jasnu viziju, definisan stil, vec nabada, da dodam malo ukrasa ovde, malo onde itd.... oni su imali izuzetno kvalitetne melodije i odlicne aranzmane bez obzira da li je u pitanju paljevina ili balada, ali od Silence-a pa na dalje, bukvalno zvuci kao novi albumi Zdravka Colica (uvek se setim Tabakere :) kad ih cujem) - pokusaji da se usloznji melodija na nekim cudnim (ne talentovanim, ili naprednim, vec jednostavno cudnim) melodijama samo daj da zavrsim album. generalno, veliko razocaranje. Da navedem primere iz nekih drugih zanrova koje pratim od odavno (Colu ne slusam, vec sam bio prinudjen da primetim, jer svi drugi slusaju, a pogotovo vozaci autobusa kojima sam prinudjen da idem do beograda :) ) - Deep Purple ima hitova i u kasnim 80-tim i 90-tim (Anya, Sometimes I Feel Like Screaming), ali su generalno postali sranje. Mozete da kazete da pravi fanovi slusaju sve albume i bla bla bla, medjutim cinjenica je da nikad vise nisu se priblizili onom sto su radili ranih 70-tih godina. Pa onda, na sta lici ovo sto rade Plant i Page? ni na sta. to bi odgovaralo nekom drugom bendu, medjutim za one ljude koji su svetu dali Black Dog, Whole Lotta Love, Stairway,... to je jednostavno sramota. Sonata je mnogo pre dosla u tu fazu, sto je steta, imali su juice za dva neverovatna albuma, a sad ce da ih slusaju ucveljene curice.

 

e, da, neko pomenu..... pa tek posle Silenca su poceli sa stvarno sladunjavim pesmicama! Tallulah ne racunam, to stvarno ne znam sta im je trebalo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...