Everything posted by dimmu1
-
Random BM diskusija [If You're a False, Don't Entry]
Muzika ne i toliko (mada i tu se provlaci par momenata u ranijim izdanjima), koliko kada je krenula da svira uzivo. Samo da se isprska krvlju po faci i manje/vise to je to. Od izgleda, oblacenja, gitare, pokreta itd itd. Valjda joj je trebalo vremena da pronadje neki svoj fazon. Obrnucu novi album kada izadje ali vec od ove singlice nisam mnogo optimistican. Valjda kako godine prolaze sve mi je teze slusati kada neko sam sebi namerno kasapi produkciju. Hulder i Lamp of Murmuur su mi tu nekako jednaki. Studijski krs, a uzivo odlicni.
-
Random BM diskusija [If You're a False, Don't Entry]
Gledao sam sinoc Hulder na Lowland Festu u Madjarskoj. Uzivo je bas odlicna. Ima neku ekipu session muzicara i bas su svi usvirani. Pre nekih 4-5 godina mi je to izgledao kao neki meme bend, u fazonu Onielar za sirotinju. Nije toliko svirala uzivo i prvi snimci, a i materijali su bili znatno primitivniji nego albumi koji ce doci posle njih. Doduse i dalje mi nije jasno kako su joj albumi toliko krzljavi sto se tice produkcije i ubija sama sebi instrumente u miksu. Kako su izasli neki live snimci pre 3 godine, pa posle onaj Rock in Bourlon. Malo je reci da sam taj snimak izvrteo 50-60x. Pre nje su sinoc svirali neki cunga-lunga Madjari i pocupali su na bini boga oca. Dosli da je nameste i ne mogu dobiti mikrofone i monitore nikako. Dok to nisu uboli, probili su termin skoro 20 minuta. U 23:59 Hulderaja se zahvaljuje i ode sa bine. Mislim se garant ode na bis. Medjutim nema nista od toga. Madjare zabole kurac sto je bio tehnicki problem. Planirano je da svira od 23:00 - 00:00 i to je to, raspored se mora postovati. Tako da umesto sat vremena svirke, bilo je 40min. Nije lose, ali odgledao bih je opet u tako nekom hedlajner slotu. Sto se tice Lowland Festa to je bukvalno kao Hellhammer u Srbobranu pa na steroidima. Martoly mi je isti Srbobran, cak i put do tamo je isti, lokacija, bina.. Razlika je u tome sto ovde ima znatno vise publike, rekao bih da skoro pa svi kampuju tamo, ima dosta suncobrana, stolova, stolica, klupa, 4-5 kamiona sa hranom, veci bar za pice. Nazalost ceo festival je u fazonu party metala. Brdo bendova u slam metal, oink oink-gici gici-tupa tupa fazonu, a ako nisu takvi bendovi onda su uglavnom neki klasicni Madjarski bendovi ili neki pankeri. Odakle Hulderaja na tom festivalu i dalje mi nije jasno, a i publika je izgleda u fazonu 'odakle ovi ovde, sto niko ne grokce u mikrofon?!'.
-
Old Man's Child
- Behemoth
Bas dobro zvuci. Bez izmena pesama, apdejtovanog Behemoth zvuka i ostalih Brkinih proseravanja. Cak mi i manje krmlja u mikrofon nego pre. Znaci da moze da ima skroz ok vokale, samo kada hoce.- 2026.08.05-08. *Jaromer, Češka* Brutal Assault 2026
Pa sama najava za satnicu je: Cisto sumnjam da ce posle ovakvog teksta ista menjati.- 2026.08.05-08. *Jaromer, Češka* Brutal Assault 2026
Meni nista bitno pre 18h svaki dan, teska penzionerska varijanta. Kome je palo na pamet da preklopi Old Man's Child i Marduk to mi nikako nije jasno. Barem da su zarotirali Marduk u jedan slot gore ili dole. Bolzer mi se poklapa sa MW ali ajde. Takvo nesto sam i ocekivao.- BM noviteti
Tesko sranje od albuma. Bukvalno nijedna cela pesma da dobro vozi, naspram Tales Of Othertime tesko razocarenje. Rifovi teska nula, simfonik delovi kao da su iskopirali Borgire sa Spiritual/Puritanical albuma, bespotrebno guranje clean vokala u nekim skroz nebitnim deonicama. Bas dosadan i spor album. Sacekacu jos da procitam tekstove. Jer je bila prica da su sa Tales Of Othertime napravili ceo univerzum likova i da imaju tematiku za jos brdo albuma.- Koncertne agencije u Srbiji
Sviraju u nekoj supi necijeg zadnjeg dvorista u Bugarskoj. Kada sviraju tamo cisto sumnjam da traze mnogo love. Mogao bi ih neko dovesti kod nas, verujem da bi proslo ok.- Dimmu Borgir
Nije da sam imao visoka ocekivanja ali ovo je daleko gore kako sam i zamisljao. Na kraju ove singlice ispadaju i najbolji deo albuma, a one su same poprilicno lose. Na prvo slusanje dosao do 3/4 albuma i ugasio jer nisam imao volje da slusam dalje. Jako puno eksperimentisanja, nula kreativnosti, jako malo dobrih rifova i momenata, a sve ostalo je razvlacenje na neke "epske" momente i atmosferu.- 2026.05.08. *Fest, Zemun* Agent Steel 🇺🇸
44:15 Jos je u Beogradu i bilo dobro 😆- 2026.05.08. *Fest, Zemun* Agent Steel 🇺🇸
Nisam bio, ali gledam ova 3 snimka od sinoc i Luki kapa dole kako se uklopio sa njima. Cyriis isto skroz ok zvuci. Naspram onih snimaka od pre godinu-dve gde cita svoje tekstove, jedva nabada gde treba da peva i kao da je neka svirka u lokalnom kaficu ovo je sasvim dobro.- Satyricon
LETTER FROM EURONYMOUS TO ANDERS ODDEN OF SATYRICON < TRA...Slaught! You are cool! No, you are not cool! Fuck off! Fuck, that demo of yours is the worst rotten stuff I have heard in my life. No talent... 🤣- Koncertne agencije u Srbiji
Ako dozvole slobodni dani mogli bi se obici Beograd i Budimpesta.- Info: Odlazak na koncerte u Budimpeštu - Mađarsku
Imas uvek alternativnu rutu granicni prelaz Bajmok jer ni Kelebija nije bas sigurna. Horgos u letnjoj sezoni je teska kocka. Nama je pristupacno pa idemo kada god je to moguce preko granicnog prelaza Rastina. Radi od 7-19h, tu su guzve jako retke jer je em zabacen granicni prelaz, em ne toliko poznat, a i pored je granicni prelaz Backi Breg gde mnogo vise vozila ulazi/izlazi. Znam da nije bas nesto blizu ili usput ali je dobra alternativa ako su ti na Horgosu ili Kelebiji kilometarske guzve. Cim to vidis, samo se isparkiras i bolje je voziti jos sat vremena duze nego par sati cucati u koloni.- 2026.08.05-08. *Jaromer, Češka* Brutal Assault 2026
Da ne trcim pred rudu ali za sada meni ovaj raspored odlicno lezi. Svaki dan 4-5 bendova, penzionerski fazon. Verujem da nece biti preklapanja za ovo sto bih ja gledao, tako da ce to biti bas opustena varijanta. Samo da vreme posluzi bez nekih tropskih vrucina i bez nekog nevremena i to je to.- Koncertne agencije u Srbiji
Moze, odlicna vest!- Venom
Dobar je baby Cronos ali ko to zna koliko ce i ovaj bend ili sta je vec ovo potrajati. Mantas i Abaddon nisu istrajali duze od 3-4 godine zajedno u poslednjih 30 godina u jednom cugu, ne bi me cudilo da i sada bude tako. Vise gledam ovo kao da je presusilo pa ajde malo da se odradi koja tezga. Atila ga je bas usrao, a rekao bih da se i on usrao od nekog alkohola😆- Venom
Koja je ovo tezga. Mada ajde da ne kenjam odgledao bih ovo da mi je usput na nekom festivalu. Smesno mi je Angeldust i One Thousand Days in Sodom koliko sporo sviraju naspram Sodom verzija. I zaboravio sam da tako zvuce u originalu, a bas sam nedavno vrteo taj period Sodoma sa Atomskim Mravom i Andy Briggs-om. Koliko ono bolje zvuci.- BM noviteti
Zvuci kao neki los Hrvatski AI.- Koncertne agencije u Srbiji
Pretpostavljam da je to u pitanju Malomfesztivál.- Urgehal
Odgledao sam ih juče i ono je bilo veoma dobro. Jedino što ne ide je Sorath na vokalima jer on je mlak i monoton lik, a uz ovakav bend i naročito ovakvu setlistu mora biti neki manijak na vokalima. Baš zato sam se nadao da će to biti Mannevond koji je sat-dva pre toga bio na istoj bini sa Koldbrann-om ali nažalost od toga ništa. Otprašili su Goatcraft Torment od početka do kraja, usvirani kao da ga sviraju svaki dan po ceo dan. Prostor krcat jer su Švabe prodale i više karata nego što treba. Svirali su iz nekog razloga u 16h ali to nije bio problem jer ih je publika ispoštovala i generalno primećujem da imaju kulturu da gledaju baš dosta bendova. Mislio sam da su više u fazonu da sede ispred i piju pivo.- Random BM diskusija [If You're a False, Don't Entry]
Krenuo sam da citam, reko jebote zivot kako su propali sta im ovo treba. Trebalo mi je par pasusa da skontam datum objave 😆- Immortal & Abbath
To je i objava za Midgardsblot. Neverujem da bi ih Cesi doveli jer oni u ovom periodu ako i dodaju nekoga to je bas neki teski anonimus underground da popuni jutarnje slotove. Nadam se doduse da nisam u pravu jer bi ovaj album u celosti odgledao samo tako. Da lupim jos jednu recku na bucketlist. Da sam hriscanin sad bih se prekrstio. Album je vrhunski ali ga ne bih mogao svrstati u klasicno blek metal izdanje.- Immortal & Abbath
Ne bi bilo lose kada bi ovo neko snimio. Barem par pesama.- Metal T-shirts
https://i.postimg.cc/PJ4Lct6T/Screenshot-2026-03-30-075051.png https://i.postimg.cc/j2XW9s8x/Screenshot-2026-03-30-075058.png Ruim zip hoodie 95 eura. Nergal se garant suta u dupe kako se on toga nije setio. - Behemoth