Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Harmony Central stalno koristim kad treba da utvrdim poreklo nekoj gitari, i da vidim kakva su iskustva drugih (prokletstvo trgovanja biggrin.gif )

Do jaja je ovaj drugi sajt, nisam znao za njega. Dosta toga sam vec znao iz raznih intervjua po gitarskim casopisima, al super je imati sve to tako na jednom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja pitanje za sve vas:

 

Hteo bih da kupim pristojnu distorziju. Imam Zoom 505II, i prilicno sam zadovoljan njime, s'obzirom da sam ga kupio za 80E, a za te pare tesko da bih mogao da dobijem kakav-takav procesor. Oko 80% vremena sviram bez procesora, na clean-u, samo sa pojacalom, a procesor koristim samo za reverb i dist... Sada sviram sa black/death metal bendom, a Zoom ima ocajne distorzije (nekako isprane), pa bih hteo da kupim neku kvalitetnu pedalu. Razmisljao sam o Boss MetalZone-u, koji je proveneno dobar za death metal, ali ne verujem da bi ta pedala zvucala dobro kada bih svirao kuci (zato sto kuci sviram Vai-a, Becker-a, Symphony X..., ili bar pokusavam smile.gif ). Ton mi je vrlo bitan!!! Narocito tokom solaza!

 

Zanima me da li neko ima MetalZone i da li je sa njim moguce svirati nesto blaze od death metala.

 

Takodje me zanima da li postoji jos neka pedala iz koje se moze izvuci i high gain distorzija i fina distorzija za solaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao metal zone 2 na pojacalu i bio jako prijatno iznenadjen jer generalno nisam bio ljubitelj bosovih distorzija. Doduse bilo je to na messa boogiju, na kom i zoom ne zvuci lose smile.gif ...Dobra pedala, koja moze dobro da posluzi i za duboko oranje i za laksu svirku u kojoj je potrebna distorzija. Za kucnu varijantu, jednostavno je prikljuci pre zoom-a, i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali plasim se da ce isuvise da mi "sece" signal. Kao sto rekoh, ton za soliranje mi je veoma bitan.

 

BTW Invictuse, mislim da smo jednom u Domu Omladine na koncertu Stone-a konstatovali da Kozeljnikov Ibanez, MetalZone i neki Marshall su ubistvena kombinacija!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88

hohoh, koji si ti lik smile.gif

 

malo si se zajebo za glavu al dobro tongue.gif

 

e da, i za gitaru, al dobro i to tongue.gif

 

sali na stranu, interesuje me po kojij ceni dobijas m-1000? zasto? evo zasto... :http://www.espguitars.com/html/s_mii.html

 

no, m1000 ce posluziti :PPPPPPPPPP

 

 

p.s. nemoj da mislis da sam ozbiljan da si se zajebo tongue.gif

doduse, ja bi za te pare uzeo prilicno drukciju a prilicno slicnu kombinaciju smile.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali plasim se da ce isuvise da mi "sece" signal. Kao sto rekoh, ton za soliranje mi je veoma bitan.

 

BTW Invictuse, mislim da smo jednom u Domu Omladine na koncertu Stone-a konstatovali da Kozeljnikov Ibanez, MetalZone i neki Marshall su ubistvena kombinacija!!!

 

Ja sam prvi put probao taj efekat bas na takvoj kombinaciji. Sta reci, bila je to ljubav na prvi zvuk. biggrin.gif Na svirci u basti KST-a sam koristio kombinaciju Jackson - MT-2 - Marshall, a za snimanje albuma je bila Fender - DS-1 - Marshall (MT-2 nisam uspo nigdje naci). Kao sto se da primijetiti, nista osim distorzije i sirove snage.

Nego kad pomenu Kozeljnika, na toj svirci je zvucao odlicno. Puno bolje od Dusana, koji je kombinovao Ibanez - Zoom 505II - Marshall, sto je ispalo previse sinteticki, pogotovo za onakvu muziku.

Sto se tice tona za soliranje iz MT-2, imas parametricki middle eq, tako da mozes da napravis sta hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hohoh, koji si ti lik smile.gif

 

malo si se zajebo za glavu al dobro tongue.gif

 

e da, i za gitaru, al dobro i to tongue.gif

 

sali na stranu, interesuje me po kojij ceni dobijas m-1000? zasto? evo zasto... :http://www.espguitars.com/html/s_mii.html

 

no, m1000 ce posluziti :PPPPPPPPPP

 

 

p.s. nemoj da mislis da sam ozbiljan da si se zajebo tongue.gif

doduse, ja bi za te pare uzeo prilicno drukciju a prilicno slicnu kombinaciju smile.gif)

 

ma oko 1000$ + troskovi (tu ce da me oderu :ne: )

i procesor ima predpojacalo u sebi - jebe kevu - 340 patcheva!

moze da se ubacuje preko kompa biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja samo opet promenio narudzbinu,

stize mi:

 

Gitara: ESP M-1000

Procesor: Korg Ge-7

Pojacalo: Marshall AVT150H + 4X12

 

e, to je kombinacija

Kasapine, drago mi je zbog tebe, ali ideja je teme da neko nesto pita ili neko nekome odgovori i pomogne. A ovo vise dodje kao EPP o tvojoj narudzbi...

Nisi nista pitao ali da pomenem, mozda nekome to i bude od neke koristi.

ESP-ju koji uzimas je trenutna cena po prodavnicama napolju 700-750$, tek toliko da znas koliko zaradjuje onaj koji ti je donosi. (naravno ako je ne uzima na veliko sa dodatnim popustom) A ako se ne varam to je LTD, znaci proizvedena u Koreji. Neke serije su imale originalni floyd a neki licenciran, srecom su to zaista EMG magneti na njoj pa ajde...Trebalo bi da je dobra gitara za heavy ako nista drugo.

Korg GE7? Siguran si da nije rec o tvojoj gresci tokom kucanja? koliko mi je poznato takav model ne postoji. U svakom slucaju, interesantno mi je cuti da neko istovremeno kupuje odvojeno digitalni procesor i Marshall glavu koja u sebi ima ugradjen sopstveni digitalni procesor...Nikad dosta digitalnog procesinga, hm? Takodje bi bilo korisno da vratis tih 4x12 i umesto toga uzmes 2x12 boks, jer ne verujem da ces u sledecih godinu dana imati evropsku turneju na kojoj ces zeleti da pocepas usi publici. Zvuk nije isti kada marshall pojacalo radi na 2 ili na 6, kutija se drugacije ponasa, sto u praksi znaci da Valvestate zvuci kao k...c na malim vrednostima volumena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali plasim se da ce isuvise da mi "sece" signal. Kao sto rekoh, ton za soliranje mi je veoma bitan.

 

BTW Invictuse, mislim da smo jednom u Domu Omladine na koncertu Stone-a konstatovali da Kozeljnikov Ibanez, MetalZone i neki Marshall su ubistvena kombinacija!!!

 

Ja sam prvi put probao taj efekat bas na takvoj kombinaciji. Sta reci, bila je to ljubav na prvi zvuk. biggrin.gif Na svirci u basti KST-a sam koristio kombinaciju Jackson - MT-2 - Marshall, a za snimanje albuma je bila Fender - DS-1 - Marshall (MT-2 nisam uspo nigdje naci). Kao sto se da primijetiti, nista osim distorzije i sirove snage.

Nego kad pomenu Kozeljnika, na toj svirci je zvucao odlicno. Puno bolje od Dusana, koji je kombinovao Ibanez - Zoom 505II - Marshall, sto je ispalo previse sinteticki, pogotovo za onakvu muziku.

Sto se tice tona za soliranje iz MT-2, imas parametricki middle eq, tako da mozes da napravis sta hoces.

 

OK, hvala ti, definitivno uzimam MetalZone!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88

Kasapine, drago mi je zbog tebe, ali ideja je teme da neko nesto pita ili neko nekome odgovori i pomogne. A ovo vise dodje kao EPP o tvojoj narudzbi...

Nisi nista pitao ali da pomenem, mozda nekome to i bude od neke koristi.

ESP-ju koji uzimas je trenutna cena po prodavnicama napolju 700-750$, tek toliko da znas koliko zaradjuje onaj koji ti je donosi. (naravno ako je ne uzima na veliko sa dodatnim popustom) A ako se ne varam to je LTD, znaci proizvedena u Koreji. Neke serije su imale originalni floyd a neki licenciran, srecom su to zaista EMG magneti na njoj pa ajde...Trebalo bi da je dobra gitara za heavy ako nista drugo.

 

Da, to je ltd, deluxe... ima malo lepsi vrat od ostalih ltd, i emg 81 magnete i na bridge i neck poziciji... i na esp sajtu kazu da je originalni floyd rose... + tvrdi kofer (kosta 80dolara najjeftinije na netu... espov naranov... da se slaze uz gitaru tongue.gif ) kao sto sam gore reko, ja bi za te pare radije uzeo MII standard series... to je custom gitara... (mozda kasapine jos nije kasno da promenis porudzbinu smile.gif) ona bi trebalo malo vise da kosta, al ako ti za ovo uzimaju 1000+ za ovo ce ti uzeti 1500+ a u sustini ne bi trebalo da je mnogo skuplja smile.gif... e da, sto se tice njene cene napolju, dakle prilicno te deru, na internetu je mogla (ne znam dal jos uvek moze) da se nadje za 690 valjda... tako da po tom pitanju si gadno pross sad.gif

 

Korg GE7? Siguran si da nije rec o tvojoj gresci tokom kucanja? koliko mi je poznato takav model ne postoji.

ge7 je oznaka bossovog grafickog ekvilajzera smile.gif) pitanje je sa cime je pobrko kasapin jer ni google ne zna nista o korgu ge-7 smile.gif))

 

U svakom slucaju, interesantno mi je cuti da neko istovremeno kupuje odvojeno digitalni procesor i Marshall glavu koja u sebi ima ugradjen sopstveni digitalni procesor...Nikad dosta digitalnog procesinga, hm?

 

Da, to je definitivno bedak, jer avt150h ima footswichable efekte... u normalnim prodavnicama/narudbinama dobijes switch... ne znam kako stoje stvari sa ovim, valjda ces ga i ti dobiti...

sto u praksi znaci da Valvestate zvuci kao k...c na malim vrednostima volumena.

 

er, volumen je zapremina smile.gif)) verovatno si teo da kazes nekako drugaije no nije bitno... ono sto je bitno je da si savrseno u pravu... probo na valvstate8080, avt20 i avt50... znaci poslednji sam odvrnuo na pola (nisam teo vise jer soba u kojoj sam svirao je mala, bio sam blizu pojacala, razne stvari oko mene su se tresle, usi su me malo bolele i bilo mi glupa da u prodavnici rpobavam pojacalo na max.... smile.gif)) gain na 3 sata ... ocajno... vrlo ocajno smile.gif razocaro sam se u celu stvar i batalio odmah, otiso do line 6 POD Pro i uzivo malo smile.gif) mnogo bolji utisak mi je ostavio mg50dfx... dakle tranzistorac marshallov sa efektima, isto dobijes switch za doticne i kanale, lepo se poonasa na malim volume vrednostima, lepo na vecim (nisam ni njega pregonio)... efekti na mestu... totalno ql, i jeftiniji je ...

 

 

ono sto treba da imas na umu je da sa ovom pojacalom neces moci da sviras kuci recimo i da ti se svidi zvuk (jer bas mora da se odvrne inace se tako rasipa zvuk, ne definisano je i odvratno!) ili ce da te uhapse odma posto je par komsija dobilo srcani napad i polupo si prozore na zgradi smile.gif

 

 

e da, imam i jedno pitanje vezano za ovo? preko cega/koga narucujes?

 

i sto pojacalo ne kupis ovde? nisu bas male cifre za postarinu necega tako malog smile.gif + ovde mozes da nadjes za relativno male pare (ako si cito dusanov post o cenama) razne stvari... mozda ne bas avt150h al mozda bi i na njega naleteo ako bi malo ceko....

 

 

pozdrav, i sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

er, volumen je zapremina )) verovatno si teo da kazes nekako drugaije no nije bitno...

Izvinjavam , se biggrin.gifsmile.gifbiggrin.gif Volume-a umesto volumena :wink:

 

Ja znam da kad si mladji i ne znas sta tacno valja a sta ne valja, bedak je okretati oglase pa probavati gitare i pojacala, ali je u ovoj nasoj maloj zemlji moguce kupiti Les Pola za 900 eura, Stratocaster-a za 500 i ibaneza rg za 400, pa mi je nekako ipak neverovatno da se ljudi odlucuju na to da kupe korejsku gitaru koju nisu cak imali prilike ni da isprobaju za 1000 eura...Da ne gnjavim, ponavljam se , sve sam to rekao u onom pocetnom postu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd sada da odgovorim na sve ovo biggrin.gif

 

nisam hteo samo da se hvalim opremom, nego ovu temu nisam nesto zapazio ranije pa sam odmah pogledao zadnju stranu, nisam gledao prvu - mislio sam da je nesto za pisanje sta imate od opreme...

 

znam da je taj ESP kok 700-800$, ali to se veoma tesko nabavlja kod nas i cisto sumnjam da bi moglo da se nadje jeftinije...

jebiga, ali je gitara zato odlicna, Jackson DK1 ili DR1 koji ima skoro potpuno iste karakteristike kao M-1000 kosta 2500$ 8O

 

Gt-6 nije Ge-7 - pogresno sam napisao - i to su valjda radili Korg i Boss zajedno biggrin.gif - ODLICAN procesor imam sjajne preporuke biggrin.gif

340 - patcheva ima predpojacalo - moze samo gitara u njega da se ukljuci i slusalice, a moze i da se iskljuci distorzija potpuno da se neide preko lampe - vec da koristim marshallovu distorziju i npr. Gt-6ov Chorus ili Phaser

 

a za tog Marshalla jedan komentar - volim malo vise da odvrnem kada sviram biggrin.gif

 

moj drug ima Marshalla od 120W malo stariju Valvastate seriju i dosta smo to cudo odvrtali kod njega i odlicno zvuci biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

 

evo vam slika Gt-6:

user posted image

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88

heh, pa jedno je korg ge-7 (tj nije ni jedno smile.gif) a jedno boss gt-6... inace odma da ti kazem da ces od tih 340 patcheva iskoristiti maksimum 10% (tj popuniti maksimum 10%) ili ce ti vecina biti vrlo slici smile.gif))... ja kad sam poceo da sviram, pred svaku pesmu sam podesavao distorziju.... sad, kad pocne proba, ubodem kako je bilo, nista ne diram, sviram minut, ako mi se svidi picim samo, ako ne malo okrenem u zeljenom smeru i to pocim celu probu... dakle ima se smoris sa radjenjem patcheva sa svaku pesmu (po nekoliko za svaku...)

 

 

Sto se tice dusanovog komentara, prilicno je na mestu, al covek oce da uzme ovako nesto... ne pokrivaju ga ni les paul a stratocaster pogotovo ne smile.gif... rg mu lezi al ja kolko sam video (a nisam video mnogo i na mnogo po oglasima) ljudi umeju da cene i one losije (rg2**,rg1**) polovne po 400+ eura!

 

e da, kao i uvek imam pitanje smile.gif)

 

jel sreto neko ovde (znam da je neko postavio oglas za doticni) epiphone les paul i kakve su im cene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je M-1000 odlicna gitara, posto da sam uzeo Strata ili Les Paula, nikada ne bih bio zadovoljan sa izgledom tih gitara i ostalim karakteristikama (broj pragova isl.)

 

zato mislim da je bolje da uzmem M-1000 i da je vise nemenjam, posto mi SVE karakteristike te gitare odgovaraju, a ima sjajne preporuke (bas LTD serija) na www.harmony-central.com - mada ja nisam nigde ni video da postoji samo M-1000 bez oznake LTD

 

p.s. mislim da je Les Paul odlicna gitara, ali mi smeta to sto ima 22 praga i oblik joj nije bas metalni-blackerski (mada je je Euronymous svirao)

pogledaj ja mislim da u Sky musicu imaju nekog Les Paula biggrin.gifa:

 

p.s 2. evo i ja nesto da pitam biggrin.gif jel moze naprimer da ja ponesem samo glavu pojacala u studio i onda je okacim na ozvucenje - mislim znam da ovo teoretski moze, ali nikada to nisam radio u praksi i nikada nisam cuo da je neko koga ja znam to radio - ako neko ima bilo kakvog iskustva sa tim neka napise - Slava! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

p.s 2. evo i ja nesto da pitam jel moze naprimer da ja ponesem samo glavu pojacala u studio i onda je okacim na ozvucenje - mislim znam da ovo teoretski moze, ali nikada to nisam radio u praksi i nikada nisam cuo da je neko koga ja znam to radio - ako neko ima bilo kakvog iskustva sa tim neka napise - Slava!

Nije ti bas najbolje sroceno pitanje. Ako mislis na to da se u studiju nalazi kutija koju bi mogao iskoristiti umesto tvoje, ne znam zasto bi to radio. A ako mislis na to da se u studiju snimi izlaz iz lineout-a pojacala, ne bih ti to preporucio, probaj pa ces i sam shvatiti zasto...Zvuk nije bas najlepsi. Mikrofon/mikrofoni na pojacalu ili neka ozbiljna sprava za direct recording, kao sto su mesaboogie preamp-ovi, Hughs&Kettner Pedale koje imaju lampu u sebi i simulaciju pojacala ili digitalni simulatori pojacala kao sto je Line 6 POD, to su jedine stvari koje odradjuju posao. Obicni procesori mogu da posluze ali je rezultat srednje jadan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Ivan88

u pizdu materinu!!!1

 

prvo sam ti nakuco lepo esej o iskustvima, misljenjima i potkrepio sve to lepo teorijom

i pukne mi veza i zdrka me komp i ne mogu copy/paste.... i posle napisem malo manji esej smile.gif

i opet isto!!!!!!!! zato cu ti reci samo u 3 reci:

 

ne radi to!

 

inace, kutiju (kao i glavu) imas u:

http://www.reggae.co.yu/downtown/index.htm

 

ali ostala oprema nije bas na tom nivou smile.gif)

razglas je odlican, ali bunjevi su u stanju raspada i nemaju bas

pojacalo nego sviras na drugom razglasu...

 

 

inace sto se tice espa, ne znam kako ti to vidis al verujem da normalan svet vidi ko

hvalisanje tongue.gif no dobro (poslednju poruku), tj ko sto bi dusan reko, epp...

 

koji na kraju uzimas (kazi model ili nesto, pametnije je od 'americki esp')

i cenu naravno smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto smo se svi slozili da digitalni procesori nisu bas najbolje resenje, interesovalo bi me par stvari. Ja imam Marshall JMP 100W 4X12 i kada sam na njega prikljucio zoom 1010, zvuk (distorzija) je bio kao preko telefona, a kada sam isto cudo prikljucio na Marshall Valvestate s80 zvuk je bio sasvim zadovoljavajuci. Da li je stvarno stos u tome da Digitalni Procesori bolje zvuce na tranzistorskim nego na lampaskim pojacalima?

 

I jos jedno pitanje. Kakva su vasa iskustva sa Preamp-ima (lampaski procesori), imao sam prilike da cujem neki Mesa Boogie pre amp i zvuk (distorzija) je bio do jaja, stvarno jako lep. Koji modeli kojih firmi pre ampova su na ceni, za koliko se para mogu naci, njihove prednosti u odnosu na digitalne procesore, vasa iskustva sa istim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto smo se svi slozili da digitalni procesori nisu bas najbolje resenje, interesovalo bi me par stvari. Ja imam Marshall JMP 100W 4X12 i kada sam na njega prikljucio zoom 1010, zvuk (distorzija) je bio kao preko telefona, a kada sam isto cudo prikljucio na Marshall Valvestate s80 zvuk je bio sasvim zadovoljavajuci. Da li je stvarno stos u tome da Digitalni Procesori bolje zvuce na tranzistorskim nego na lampaskim pojacalima?

Jeste , stvarno je stos...Osim sto:

1) Zoom zvuci kao preko telefona kako god okrenes biggrin.gifsmile.gif

2)Ako se potrudis, mozes sa ponekim procesorom i lampaskim pojacalom i da napravis dobar ton, ali gledas da pravis farbu na procesoru sto neutralnije, skoro bez EQ-a, i ako imad Hi i Lo ulaz na pojacalu ukljucis se na low gain. Takodje u nekim slucajevima pali da se izlaz iz procesora ukljuci u "effects return" ulaz na zadnjoj strani pojacala...Ukoliko pojacalo ima mogucnost da se prikljuce efekti na "effects loop"

 

I jos jedno pitanje. Kakva su vasa iskustva sa Preamp-ima (lampaski procesori), imao sam prilike da cujem neki Mesa Boogie pre amp i zvuk (distorzija) je bio do jaja, stvarno jako lep. Koji modeli kojih firmi pre ampova su na ceni, za koliko se para mogu naci, njihove prednosti u odnosu na digitalne procesore, vasa iskustva sa istim?

Iskustva su mi sjajna, ali nikada nisam bio spreman da odvojim pare za koje ovde mogu da kupim 2 dobre gitare da bih kupio preamp...Za nesto klasicniju svirku mozes da nadjes ADA mp1 preamp, za nekih 300-400 eura bez footswitcha, ali je sve pitanje srece i redovnog pregledanja oglasa. Preampovi koji su u fazonu pedale sa lampom, kao sto su hughs& kettner-ove sprave su oko 350 eura.

Prednosti? Prednosti su ti veoma jasne nakon sto odsviras jednu svirku sa preampom u pojacalu umesto procesora. Razlike je u stvari u analognom preampu koji u sebi ima lampu/lampe, i koji ne moze da bude kako treba a da je cela sprava jeftina, dok kod obicnih procesora iako distorzija cesto ume da bude takodje analogna, a ponegde je i radi sminke ubacena lampa, teznja za sto manjom cenom cini svoje.

Znaci nije isto da li jeftiniji Digitech ima lampu i kako zvuci, i kako zvuci 2101 digitech koji je napravljen da bude ozbiljna sprava.

Takodje mnogi preampovi imaju i digitalne efekte u sebi i programabilni su, tako da je razlika procesor/preamp cesto suptilna, ali se vidi u ceni i cuje u zvuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da jos jedno pitanje... relativno davno sam u nekoj prodavnici video yamaha analogni procesor (tacnije i nije procesro smile.gif) vec izgleda kao malo veca pedala koja na sebi ima 4 footswitcha koja kontrolisu jelte smile.gif cetri analogna efekta... secam se samo da su 2 od ta 4 distorzija i pitch shifter (predpostavljam da nije onaj inteligentni tongue.gif jer bossov kosta koko ceo ovaj procesor smile.gif) nisam siguran sta su druge dve ali kroz maglu mi se pojavljuje nekako kompresor i delay... ili mozda chorus i delay... sve u svemu, kosto je nov 120e i zanima me da li neko zna o cemu je rec, da li ste ga ikad culi itd...

 

 

a kad smo vec kod yamahe, jel neko sviro/cuo itd predpojacalo digitalno njihovo DG stomp... tacnije pitanje je da li je to procesor ili predpojacalo ali sta god bilo, misljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li mislite da je squier stagemaster dobra gitara za thrash metal......da li je to dobar izbor?

Cim to pitas, znaci da je to otprilike maksimum kinte koju mozes da potrosis...Ako hoces floyd, ne znam sta bi drugo mogao da nadjes za te pare (da se ne ponavljam oko price da treba pratiti oglase, pa se covek prijatno iznenadi)

Jedino bi mogao da pogledas Yamaha gitare, ako ti nije preko potreban Floyd Rose, ona njihova jeftina gitarica sto ima telo u obliku Telecaster-a i dva Humbucker-a mi je zvucala ozbiljnije od tih Stagemaster-a.

a kad smo vec kod yamahe, jel neko sviro/cuo itd predpojacalo digitalno njihovo DG stomp... tacnije pitanje je da li je to procesor ili predpojacalo ali sta god bilo, misljenje?

Ni jedno ni drugo ili oba istovremeno, najvise je namenjen za sve primene gde je potrebna emulacija pojacala, znaci snimanje i ukljucivanje direktno u razglas/miksetu. Nisam ga probao, procitao sam par relativno ozbiljnih rewiev-a. To je njihov odgovor na POD line6. Zgodno je sto je u pedalboard obliku, jer dodatni pedalboard za Johnson-a ili POD-a kosta poprilicno. To ga cini zgodnijim za live, ali se sad postavlja pitanje koliko je ta sprava uopste za pojacalo. Neko generalno misljenje koje provejava je da Line6 bolje zvuci (ali kosta vise) a Behringer V-amp kosta manje (ali i radi znatno losije od svih ostalih srodnih sprava)

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, sta znam... sto se cena tice sve je to trip... te stvati su malo skupe za mene tako da ih ne bih kupovo ovde smile.gif u sustini bi dg stomp bio kolko i line 6 pod2 sa fb4 switchem, sto mu dodje vise od boss gt3 / digitech rp2000 varijanti...

 

cito sam dakle za yamahu u the guitarsit opis i oni su ga okarakterisali kao odlicnu spravicu (u sustini dosta stvari je njima odlicno smile.gif) ali da je primenljivija u live situacijama nego u studiju (uglavnom zato sto nema noise gate.... mada ima simulaciju raznih zvucnika, tako da to opet ukazuje na studijsko neko koriscenje)... meni uglavnom treba za sviranje sa bendom... takodje mi je bitno da se stvar ponasa dobro kroz pojacalo gitarsko (pocevsi od raznih cistih tranzistoraca do lampasa, half stack tongue.gif)... jer nemam pojacalo, a i da imam upotrebljivo neko za probe, neverujem da bih ga teglio na doticne... tako da se treba prilagoditi svim varijantama, ne samo jednom studiju/jednoj kombinaciji/jednoj primeni...

 

recimo, taj dg sam cuo davno i sad mi glupo da idem u prodavnicu i smaram lika da sviram kad i on i ja znamo da ga necu kupiti jer kosta 400+ evra... smile.gif

 

sto se tice line 6 dakle, totalno sam zadovoljan zvukom, ali sluso sam ga samo kroz razglas i u njihovim pojacalima (kazem u jer su to pojacala sa osakacenim podom da kazemo u sebi)... ne znam kako bi se ponasao kroz nesto drugo...

 

johnson i vamp nisam razmatrao u opste, i neverujem da cu (i ovo mi je previse razmisljanja)

 

boss/digitech imaju prednost u par sitnica, koje opet znace nesto... imaju wah... za pod mora se kupi pedala ko djavo skupa, ne znam da li moze obican volume/exp pedala... a za yamahu moze obicna ali i to kosta... + mislim da pod nema pitch shifting u opste, dok yamaha ima klasican... boss/digitech bi trebalo da imaju intelligent (harmonajzer)...

 

i tako dalje, necu da smaram vise smile.gif

 

ako je neko probo nesto od navedenog, ne bi bilo lose da se izjasni

Share this post


Link to post
Share on other sites

boss/digitech imaju prednost u par sitnica, koje opet znace nesto... imaju wah... za pod mora se kupi pedala ko djavo skupa, ne znam da li moze obican volume/exp pedala... a za yamahu moze obicna ali i to kosta... + mislim da pod nema pitch shifting u opste, dok yamaha ima klasican... boss/digitech bi trebalo da imaju intelligent (harmonajzer)...

Wah jeste prednost, ako ti je potreban.

Za pod je potrebo da kupis njegov pedalboard na kom se nalazi pedala za kontolisanje wah-a. Da, skup je ko djavo.

Pod ima skroman izbor efekata, jer i nije pravljen sa tom svrhom, tako da nema ni pitch shifting...Koji u principu (inteligentni ) ne sljaka najbolje na vecini procesora.

Malo si konfuzan, sve sprave o kojima pricas su SIMULATORI pojacalo - kutija - mikrofon lanca, i besmisleno ih je kupovati osim za to sto su pravljene, Ako ti treba nesto za u pojacalo, za zivu svirku, o tome smo vec dosta diskutovali :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...