Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

ma ne, uzmi sviraj baha (al ne nesto preterano zajebano) , posle cas moci da sviras slayera bez trzalice icon_da.gif

Hahaha...Bah i brzina je u klasicnoju muzici maciji kasalj!

Uzmi lepo sonatu od paganinija,bilo koj stav,ili brauera,moze i nesto sto je jon viliams svirao,e posle toga ne da te nece boleti prsti nego ce ti bilo koja metal/rock stvar izgledati savrseno smesno za sviranje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A skidanje ne kultnih stvari kao sto je michael angelo me enormno smara a i on je glupi glamer!!!

Ali najaci mu je jedan spot gde svira na 4 vrata i za tupeglavce to deluje zapanjujuce,a ako bi se malo bolje pogledalo(culo) primecuje se turbo lupetanje arpedja po vratovima,a i stvar se moze prosto odsvirati na jednom vratu!I zato to nje cult nego je GAY.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha...Bah i brzina je u klasicnoju muzici maciji kasalj!

Uzmi lepo sonatu od paganinija,bilo koj stav,ili brauera,moze i nesto sto je jon viliams svirao,e posle toga ne da te nece boleti prsti nego ce ti bilo koja metal/rock stvar izgledati savrseno smesno za sviranje...

e, svaka cast, zajebi ti one thrash solaze, uzmi sviraj klasiku biggrin.gif

 

inacem probao sam skoro paganinijevu capricu no24, covek ima dobro prezime icon_mrgreen.gif al me mnogo smara...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja uglavnom samo klasiku i sviram...

Srednja muzicka skola za gitaru...

I onda tako idem dajem glupe savete koje znam da niko nece koristi jer ko ovde svira klasiku.

icon_smile.gif

hahah, a metal samo za relaksaciju icon_smile.gif

 

pa dobro, ok je klasika, ja onako iz dosade ponekad sviram, sad bas uzeo da ucim toccatu u dm al dosta je zajebana na kraju no.gif

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@heavy jerk: ma gde pucaju icon_smile.gif

te zice ako stavis u A stim ima da traju sto godina (samo sto ce izgubiti ton naravno)

po meni i 11 i 12 mogu za D stim. ja sam dugo vremena drzao 12-56 za D stim. lep feeling, mozda malko tvrdje, tako da bih sad ipak stavio 11-ice za D shtim. NEMOJ SVIRATI DESETKE U D SHTIMU NIKAKO! icon_da.gif

sad, ove 13-ice u A ce biti malo labave, ali tako izbegavas da na djitru stavljas sajle od bicikla koje ce ti zamutiti zvuk maksimalno, pogotovo ako imas losh humbucker.

josh neshto: ako imas floyd, mozes namestiti tenziju zica preko "fine tunera", pa nece biti vishe tako "sloppy feeling" icon_wink.gif

 

@wizards: mnogo ljudi svira u A shtimu, pogotovo na sedmozichanim gitarama icon_da.gif

po meni na shesticama ne treba ici nize od D ili C#, to je dovoljno "brutalnosti" ako se namesti lepo gitara. neki drop shtim nije losha ideja takodje (drop C npr)

 

 

uh ovo ode off topic totalno icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...