Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

koliko je potrebno vezbe za prosecno talentovanog coveka da postane majstor za bare akorde

Vremenom stices osecaj.Ja nemam ni pojma kad sam naucio bare hvatove, tj da ih pravilno koristim. nauci prvo osnovne, oni ti se ponavljaju,samo setas gore dole...npr fdur,sledeci prag isti hvat vec je fis.....isto tak9i molovi.

npr cdur hvat, bare bi bio isti redosled samo sto bi pre hvatova kaziprst glumio kapo.naucis te osnovne durske i molske,i da ih lako menjas isto kao i obicne akorde, kad to doktoriras dovoljno ti je za corbe i bajage, ako oces dalje kreces sa susevima, dimajnisima, devetkama, sedmicama, pickama materinama dok ne postanes mag.

Jos ako znas sta i kako se gradi akord,nema zime za tebe.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, secam se kolika mi je muka bila da savladam pozicioniranje prstiju i jebeni stisak preko svih zica :haha:

 

Sigurno sam 2 meseca sa time kuburio (neka matora akustichna gitara sa zicama bukvalno 1 cm od pragova), dok mi, jednostavno, nije preshlo u naviku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije, nego je cak i kvintni krug (receno u pogrdnom smislu, kao sto je to neko radio par stranica iza) muzikalniji od nekih masnokosih nejebaca a la Dragonforce koji nisu culi ni za V-I progresiju, vec sviraju skale preko Em akorda pet minuta po pesmi.

Mislim cim vidis jebanez na gornjem delu slike sve ti je jasno.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ти си слику на мало другачији начин протумачио,у праву си за ибанез,и вероватно јесте неки чупави наложени Драгонфорсер направио слику,али верујем да ко год озбиљније свира гитару и тежи ка напретку (не у смислу да научи 10 акорда основних и то је знање цело) је био у оваквој ситуацији и схватио једно : Да неће јебати ( бар не захваљујући свом гитарском умећу )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...