Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

Guest Fodder

Tu pesmu od Kanibala sam i pogledao, pa sam mislio da april nastavlja u istom stilu.

A meni se, kada sviram nesto samo sa dva prsta, npr 7-8-7-8 mali prst automatski ispravlja i taj polozaj deluje dosta neprirodno, pa reko mozda ima neka vezba za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha..

 

nije to neprirodno..

 

ti imas genetske predispozicije da sviras samo nu metal..

 

to su te nove generacije..

 

 

 

 

 

shalim se.. :):):)

 

----------------------------------

 

to je zato sto pre toga moras da dobro utvrdis Hromatske skale...

 

dakle npr:

 

-----5-6-7-8-----

-----5-6-7-8-----

-----5-6-7-8-----

-----5-6-7-8-----

-------5-6-7-8---

-------5-6-7-8---

 

trudis se da ti do zadnjeg odsviranog tona svi prsti ostanu na zici,pre nego sto predjes na sledecu..

 

kad stignes do kraja,krenes unazad sa poslednjim tonom kao prvim..

 

lagano,bez zurbe,svaki ton da se cuje,metronom ukljuci i vozi...

 

ako neko misli da treba drugacije,nek napise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Jel moze neko da mi preporuci neke vezbe za obuzdavanje malog prsta leve ruke? Znaci dok je besposlen da mi ne strci onako :)

 

Nemoj da ti strci nego, sto rekose ljudi, nauci da ga koristis. ;) Kada sam ja pocinjao da vezbam mali prst svirao sam sledece:

 

Ozzy - Crazy Train

Vader - Black To The Blind

Cradle Of Filth - Cthulhu Dawn

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Imam ja jedno pitanje. Kako svirate desnom rukom? Da li koristite alternate picking ili economy? Ili mesavinu oba? Ja sam do skoro koristio iskljucivo economy picking, i onda sam poceo da zapucavam da neke stvari jednostavno fizicki ne mogu da postignem da odsviram jer mi se stvori u nekim delovima da bih mogao da sviram economy, moram da odsviram dva, ili cak 3 puta dole, (sto je na brzem tempu tesko ostvarljivo). Onda sam skontao da je najbolja stvar da se drzim mog economy u kombinaciji sa alternative picking u delovima gde mi se ponavljaju prethodno opisana okidanja. Zanima me da li neko zna mozda bolji nacin, da je imao istih problema kao ja, pa da moze da mi skrati muke provaljivanja novih tehnika, bla bla...

I imam jos jedno pitanje:

Kako svirate ovo:

G---2--4-----------------

D---------2--4-----------

A---------------2--4----- Da li prvo (za alternate) svirate gore dole, ili dole gore, i kako ovo:

 

G---------------2--4-----

D---------2--4-----------

A---2---4---------------- isto pitanje, da li prvo gore dole ili dole gore?

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj ovako ako ga naucis alternate na 250 tempo sesnestine (al da imas dve vezbe i od dole i od gore) Mocices da sviras svakim drugim stilom,isto tako ako VEZBAS i od gore i od dole da pocinjes mocices bilo kako da ga sviras kao kad fudbaleru lopta padne na levu ili desnu i onda nema da brines

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam vec duze vreme upao u fazu kada mi se ne svira jer nemam sta da sviram.posto sam samouk nikada nisam razvijao neku tehniku(kretao sam da ucim par puta ali uglavnom se to zavrsavalo da odustajem jer nisam mogao naci lakse tehnike tj da je to malo bolje objasnjeno pa sam nesto svirao na svoj nacin itd itd) pa ako je neko voljan neka mi preporuci neke skale,sweep tehnike,poneki arpedjo itd itd ne bi li poceo uciti nesto zanimljivije jer ovako skidam pesme i sviram slicne stvari u krug i posle par godina sviranja smorilo me je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam vec duze vreme upao u fazu kada mi se ne svira jer nemam sta da sviram.posto sam samouk nikada nisam razvijao neku tehniku(kretao sam da ucim par puta ali uglavnom se to zavrsavalo da odustajem jer nisam mogao naci lakse tehnike tj da je to malo bolje objasnjeno pa sam nesto svirao na svoj nacin itd itd) pa ako je neko voljan neka mi preporuci neke skale,sweep tehnike,poneki arpedjo itd itd ne bi li poceo uciti nesto zanimljivije jer ovako skidam pesme i sviram slicne stvari u krug i posle par godina sviranja smorilo me je..

 

 

uzmi probaj Paganinijev Caprice #24,ako nisi..ja se ovih dana zezam sa tim..

 

http://www.youtube.com/watch?v=NryhTrYPgZs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su mi najkorisnije skale za bay area thrash stil?

Nedavno sam krenuo da se bavim skalama. Trenutno znam bluz skalu, i jevrejsku (egzoticne skale, hocu da budem kao marti fridmen)

Znam i onu iz Fade to Black (jer je skoro cela odsvirana na pocetku), mada ne znam ni koja je.

 

Kuda da idem odatle i sta sledece da ucim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su mi najkorisnije skale za bay area thrash stil?

Nedavno sam krenuo da se bavim skalama. Trenutno znam bluz skalu, i jevrejsku (egzoticne skale, hocu da budem kao marti fridmen)

Znam i onu iz Fade to Black (jer je skoro cela odsvirana na pocetku), mada ne znam ni koja je.

 

Kuda da idem odatle i sta sledece da ucim?

 

nauchish major,posle nje lako izvedesh ostale,posle predjesh na progresije,to isto lako,chim prokljuvish o chemu se radi,ne treba da ih bubash...a u bay arei stilu imash ponajvishe minor i phirgian

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su funkcije akorada u harmoniji. U principu to ti za metal uopste ne treba posto se tu sviraju uglavnom power chordovi, pa se ne moze razaznati da li je dur ili mol. Ali da bi naucio progresije treba da znas na kom stupnju je dur, mol, umanjeni u durskoj ili molskoj skali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su mi najkorisnije skale za bay area thrash stil?

Nedavno sam krenuo da se bavim skalama. Trenutno znam bluz skalu, i jevrejsku (egzoticne skale, hocu da budem kao marti fridmen)

Znam i onu iz Fade to Black (jer je skoro cela odsvirana na pocetku), mada ne znam ni koja je.

 

Kuda da idem odatle i sta sledece da ucim?

U celoj to prici meni je oduvek bila zanimljiva ritmika exodusa,uglavnom poreklom iz beebopa i cajuna ,i sam andy sneap je reko da je gary holt najbolji metal ritam gitarista koga je snimao,al da bi to zvucalo kako treba mora se imati muda u trzanju :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...