Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

Ajd malo i ja klavijaturista da se ubacim :) Sviram klavijature 8-9 godina trenutno, al to nije bitno, to mi je main instrument...

 

Hocu malo gitaru da naucim. Tj tacnije, black metal rifove... Progressive, heavy, power i ostalo me na gitari realno ne interesuje, ima ljudi koji hoce da se kurce sa tim znanjem, not me (ja volim da se kurcim na klavijaturama). Gitaru imam 3-4 godina (tj mladji brat je gitarista, ali njega ne interesuju black metal bendovi i takve tehnike), drndam povremeno,i ne ide mi lose... Uglavnom ritam gitare sviram, volim da riffujem, akorde ne umem da hvatam itd... A te black metal rifove hocu onako za svoju dusu, mocno zvuci sve to ^^ Znaci trazim neka pocetnicka upustva za black metal rifove na gitari, koje skale, koji akordi, pragovi, itd... Ako ima i guitar pro tabova, jos bolje :)

Edited by ShinigаmY
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko normalan ne shvata blek metal toliko ozbiljno da bi pravio nekakve shkole za to... Uzmi skidaj neki slayer ili dimmu borgir, slichni su im fazoni - zlo testerisanje (znam da jedni nisu black, a drugi nisu trve, ako se neko nadje da se pravi pametan). Ovo moze i necudisplejnejm da proba. Raining blood i Mourning palace, recimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black metal skole se razlikuju,zavisno dal je francuska,norveska ,americka ,svedska imas i razlicite bendove,preporucujem ti da pocnes sa norveskom posto je najlaksa(i najpoznatija) recimo skines sve od dark throna pa kad naucis tremalo melodije mozes da predjes na tremalo akorde i triade,pa kad naucis to tek predjes na immortal najzanimljivija tehnika sviranja gitare na svetu \m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam Abbathove guitar lessons, al nista ja ne kontam sta on svira... Interesuje me black tipa Dissection, Emperor, Behemoth (mada sam Conquer all vec skinuo, a i to je vise death nego black). Stvarno me interesuju one tehnike sa tritonovima ili 4 tona, zvuce "evil" :rockdevil: Ocu da plasim komsiluk ^^ Brat dosadan skida samo COB i tako te pozere, nece da se baci na pravu stvar...

 

Sto se tice Dimmu Borgir, ja u tom bendu nisam prepoznao nesto posebno black metal tehnike, vise mi to sviranje zvuci na heavy/thrash metal skolu. Zato mi i nije interesantno za svirati (volim Dimmu na klavijaturama da sviram).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Trenutno znam bluz skalu, i jevrejsku (egzoticne skale, hocu da budem kao marti fridmen)

svi mi hoćemo da budemo kao fridmen al to ne može :P

kad izučiš sve te razne skale, onda uzmeš fridmenov melody control, pa vidiš da su skale kurac, al moraš prvo da ih naučiš pa tek onda da ih prevazidješ i počneš da razmišljaš kao fridmen :P

mene nešto uhvatilo da pod stare dane naučim da sviram gitaru, dosadilo mi da budem maks kavalera, pa sam uzeo malo da izučavam fridmena, al nemam vremena :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 10 months later...

Jel moze neko da mi kaze sta po njegovom misljenju bih trebao da pocnem da radim dalje,posto sam stagnirao ovih mesec - dva,nemam blage veze gde sam niti sta sam ni sta treba da radim, ovaj moj gitarista ucitelj nije tu vec nekih mesec dva,tako da nema ideju ka cemu treba da se krecem,sviram vec 3 godine i drljam neke rifove tu i tamo ne ide mi lose,nekad i skinem backing track u Emol-u pa preko toga radim u pentatonici i li E Fridzijan dominat skali,umem i par arpedjija da izsvipujem(ali ne preterano brzo) iz pesme dehristianajz od vitalnih ostataka.Tu i tamo mogu da naucim neku skalu,pravim razliku izmedju molske i durske skale,umem da napravim akord(neki jednostavniji),mada ih ne znam mnogo.Ili ako se neko nalazio u slicnoj situaciji da mi kaze kako je napredovao.

Znaci pitanje je,sta ja sad da radim,sta da vezbam ili da li treba teoriju neku da ucim dalje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Да ли неко има воље,времена и стрпљења да ми каже да ли постоји неки начин,односно неко правило,да ја направим акордну прогресију на основу скале . Тражио сам по јутјубу,али никако не налазим шта ми треба. Значи треба ми правило на по коме ја на основу интервала у некој скали могу да направим хармонију.Био бих захвалан.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...