Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

Meni samo smeta kada neko drzi gitaru onako narodnjacki, znaci skroz do guse icon_smile.gif ...ipak gitarista po prirodi mora malo da se pozerise icon_smile.gif

Ja recimo gitaru drzim dosta visoko jer mi je tako najlakshe da sviram, pre elektricne sam svirao klasicnu i navikao na polozaj ruke...na kraju, muzika ce da presudi

...al opet kad neko svira HC sa spushtenom gitarom to izgleda ok...a kad neko podigne gitaru i svira progresivu onda to kao izgleda smeshno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedno vreme svima govorio kako svaki dobar gitarista mora obavezno da ima dugu kosu...a onda sam otkrio Satrianija icon_smile.gif ...salu na stranu imidz i scenski nastup gitariste je itekako bitan icon_da.gif ...ne kao sviranje naravno, ali ne mnogo manje...

to care... sto bi jedan rekao... dzaba njemu sto svira super kada izgleda ko SHABAN! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

da bi bio vrhunski muzicar, morash da izgledash isto pristojno, onako kako dolici muzici koju svirash... icon_da.gif

 

 

...al opet kad neko svira HC sa spushtenom gitarom to izgleda ok...a kad neko podigne gitaru i svira progresivu onda to kao izgleda smeshno...

 

svakako! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja recimo gitaru drzim dosta visoko jer mi je tako najlakshe da sviram, pre elektricne sam svirao klasicnu i navikao na polozaj ruke...na kraju, muzika ce da presudi

...al opet kad neko svira HC sa spushtenom gitarom to izgleda ok...a kad neko podigne gitaru i svira progresivu onda to kao izgleda smeshno...

Pa u principu sve je stvar navike...ja mogu isto da sviram i kada sedim i kada stojim...a gitaru drzim na normalnoj visini. mozda cak i malo nize od ostalih...doduse ne verujem da bih mogao bilo sta da odsviram kada bi je drzao nisko ko' Hetfield icon_smile.gif ...sto je mnogo mnogo je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psiho pravoslavac - Hehe ja uopste ne koristim distorziju icon_biggrin.gif

 

Marty - Pa da, sta ce ti pivopije.gif

 

darijus - E u kurac no.gificon_smile.gif

 

Psiho pravoslavac - Izvini druze molim te nemoj da psujes ipak presveta bogorodica na Marshall-u, ne moze to tako... no.gif

 

darijus - icon_uhoh.gif

 

70% Sale - mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif

 

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

darijus - vidi ga, sav srećan zbog nove gitare

 

Irons - nije, nego sam još pod utiskom od onog

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ajoj, kakav je to dan bio icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

 

 

....

 

 

 

Psiho Pravoslavac - Ništa, ja bih trebao da krenem

 

darijus - Oćeš ti da zaradiš ili šta? Ajd za kaznu sedi tu još 3 minuta

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ajde ja po hiljaditi put da pitam kako se drzi desna ruka. icon_smile.gif Elem, saka mi je otvorena, znaci sva tri prsta sem kaziprsta i palca (sa njima drzim trzalicu, naravno icon_smile.gif ) su mi opruzena. Da li je to OK? Mislim d ajeste. E sad, da li ti donji prstu UVEK moraju da stoje kao oslonac ispod zica ili ne. Ako trebaju, ima da forsiram sebe da to radim, kao sto sam forsirao sebe da naucim alternate picning, protiv neke svoje logike.

 

Znaci, da li su vam tri donja prsta uvek olonjena ispod zica, radi vece stabilnosti?

 

Hvala icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u principu sve je stvar navike...ja mogu isto da sviram i kada sedim i kada stojim...

Ja zato bash i drzim gitaru malo vishe...

Zato shto sviram aprolutno isto i kada sedim i kada stojim...nje to neshto preterano podignuto ali opet meni je to polozaj koji najvishe odgovara...a probao sam jednom da sviram u stilu hetfild...i sve je bilo lepo dok nije doshla solaza... biggrin.gif

zar je ovo uopshte vredno razmishljanja.... icon_mrtav.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo drzite gitaru tako gde vam je naj udobnije za svirku. Ja bas drzim dosta visoko jer sam tako navikao. Sto se tice bass-a, slazem se sa Billy Sheehan-om koji kaze da instrument treba da bude na istoj visini kad se sedi i kad se stoji, Tojest: sednes, stavis gitaru na nogu, i podesis kais na tu istu visinu. Taj sistem mi radi super icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tehnički možeš, kažiprstom dodirneš žicu okidajući je od dole, samo se postavlja pitanje čemu to?

Cini mi se da se pojavljuje u Painkilleru, davno kad sam skidao, pa se setih danas... Inace bi mi trebalo mnogo vremena da sve ubodem downstrokeom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA SAM PRE NEKI DAN SNIMAO NESTO I GADNO SE NAMUCIO DA SNIMIM JEDAN DEO SA HARMONICIMA... MALO BRZI DEO, A JA NISAM NAVIKAO DA SVIRAM ALTERNATE HARMONIKE...

 

ZATO, VEZBAJTE POVREMENO DA SVIRATE HARMONIKE I ALTERNATE, NEKADA CE VAM SIGURNO ZATREBATI!

 

POZ

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ajde ja po hiljaditi put da pitam kako se drzi desna ruka. icon_smile.gif Elem, saka mi je otvorena, znaci sva tri prsta sem kaziprsta i palca (sa njima drzim trzalicu, naravno icon_smile.gif ) su mi opruzena. Da li je to OK? Mislim d ajeste. E sad, da li ti donji prstu UVEK moraju da stoje kao oslonac ispod zica ili ne. Ako trebaju, ima da forsiram sebe da to radim, kao sto sam forsirao sebe da naucim alternate picning, protiv neke svoje logike.

 

Znaci, da li su vam tri donja prsta uvek olonjena ispod zica, radi vece stabilnosti?

 

Hvala icon_smile.gif

recimo uvod za fade tu black... da li tu oslanjate prste dole?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

za ono razlaganje?

ja ne....ako ti je lakse..slobodno.

ja uopste ne naslanjam prste na gitaru i saka mi je uglavnom skupjena (pogotovo za palm muting)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze da se izvede vestacki harmonik upstroke-om na zicu? Pretpostavljam da moze, samo ne znam u cemu je fora...

ako hoces "svinjku" da izvedes u originalu...onako kako je billy gibbons to smislio...tesko ce ici sa upstroke-om...sve je u farbi,pravom izboru trzalice i mestu gde okidas... icon_biggrin.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...