Jump to content

Paganizam


Recommended Posts

žao mi je, ne znam novi tip ćirilice..

Maye- znaš valjda za Maye, Inke i Azsteke.

Psiholog Srećko Lazić piše: «Inke i Maye bili su veliki narodi, a danas ih nema. Nije im pomogla njihova velika kultura da opstanu na svjetskoj pozornici života.»

to bi trebalo pojasniti situaciju, odnosno sitovaciju. ...kako god...

kužiš?

odnosno razmeš?

srpski mi ne ide..

patka

 

poganstvo=paganstvo, paganizam.

Slaveni=Sloveni (ne nacija, već narod koji stiže sa Dona, Dnjepra, itd. pročitaj Komtov "Sloveni")

...Bastet, Set, Oziris, Horus, Raa...su staroegipatska božanstva...

el sad jasnije?

Paganske religije je termin koji se pokusava izbaciti iz upotrebe i umesto njega uvesti termin "etnickih religija". Jedan od formalnih povoda je bas i bila pezorativna nota koju hrvatski oblik poganin nosi sa sobom. Sa druge strane, rec dolazi od pagus, a to bese katastarska oznaka za posed u Rimu. To bi bilo kao kad bi sad neku religiju nazvali "parcelizam"!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

r u evil?

no, u r gay

 

 

sou, novogovor, je li?

budući da je sama riječ "novo-govor" (kako ti pišeš) dvosložna, nema crtice između (ipak ja studiram rječosložje i takve patke).

 

Ne moj da ismijavaš (ti bi rekao), ja kažem "NE ISMIJAVAJ!" (jer gramatika je takva, imperativ je takav).

 

{NEMA VIŠE SRPSKOG ILI HRVATSKOG, my dear}

1. Ni jedno ni drugo

 

2. Koliko se secam, u Srpskom moze crtica

 

3. Ne uleci mi sa tim glupostima o pravopisu alergican sam na to, jer sam ovde imao stoku koja je jedino isla i pametovala oko toga. (a ako ces oko pravopisa nije ne moj, vec "nemoj" ( "ti bi rekao" ) Sta je sa tobom? icon_mad.gif

 

4. Drag ni malo nisam, a ovde mi to nije ni posao.

 

Jebe mi se za vas NOVO-GOVOR, i opet te nisam nista razumeo. Ako si vec dosla na srpski forum, zajebi sa tim NOVO-GOVOROM jer odlicno znas Srpski pa tako i pisi.

 

Dalje, drzi se teme, pisi na Srpskom, i prekini da mi ides na zivce.

 

Znaci, nastavi sa temom paganizam, a mene zaobidji, a ovo sto sam napisao shvati kao upozorenje.

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam skoro ukapirala sta je rekla. ne toliko zbog novogovora (e i hrvati su se posrali na svoj jezik gore nego srbi na srpski) nego zbog besmislenih isprekidanih i nedovrsenih recenica.

 

biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, Varg imam jedno pitanje. Pored Slovenskih bozanstava, sto ste se vi pagani vezali toliko za Nordiska bozanstva?

 

I ja sam se vezao za nordijsku religiju.Svako ko malo dublje proucava materiju i cita Cajkanovica, u manjoj meri Lezea, moze da vidi da srpska drevna religija ima mnogo vise dodirnih tacaka sa germanskom, dakle i sa nordijskom, nego sa ruskom i interpretacijama slovenske religije drugih slovenskih naroda.

Edited by Tetragrammaton Cleric

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se vezao za nordijsku religiju.Svako ko malo dublje proucava materiju i cita Cajkanovica, u manjoj meri Lezea, moze da vidi da srpska drevna religija ima mnogo vise dodirnih tacaka sa germanskom, dakle i sa nordijskom, nego sa ruskom i interpretacijama slovenske religije drugih slovenskih naroda.

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Jel mi se to cini pa Srbi nisu Sloveni ili hoces reci da ste prihvatili tudju bajku samo zato sto bolje zvuci?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo vrsim licnu anketu, u smislu, ko je kakav... ali, imam utisak da se ljudi, da se ogranicimo na forum, izjasnjava kao pagan, ali ne znaju da praktikuju ili zato sto je to rekao izvJesni mJetalac ili bend ceo. ph34r.gif

 

Malo mi smesno zamislit - Srbin a Pagan.. ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini ti se, mnogo ti se cini.Ako nemas spremnosti da istrazujes i donese sud bez predrasuda, nemoj ni da pricas o necemu sto ne poznajes.Mada, malo neverovatno mi deluje ideja da je gospodin Cajkanovic bio sklon prihvatanju bajki.Pre je bio sklon naucnom radu, ne bajkama i tlapnjama.

Pa jesu bajke, samo u bolesnom smislu, mada i bajke su bolesne. kad smo vec kod naucnih radova imas dosta toga koliko pojedine bajke lose uticu na decu.

Toliko.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo vrsim licnu anketu, u smislu, ko je kakav... ali, imam utisak da se ljudi, da se ogranicimo na forum, izjasnjava kao pagan, ali ne znaju da praktikuju ili zato sto je to rekao izvJesni mJetalac ili bend ceo. ph34r.gif

 

Malo mi smesno zamislit - Srbin a Pagan.. ph34r.gif

Neki antropolozi su smatrali da srpski seljak nikad nije ni prihvatio hriscanstvo, vec da je u pitanju samo maska za paganstinu icon_uhoh.gif

 

Dok nisam postao svetac ja sam bio istinski paganin orangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod 'bajki', onaj Heri Poter los skroz! Vestice, cigani, metle, veliki nos, deca.. ph34r.gif Los uticaj je to, a i promovisu se krive teme.

Duhovi, krv, Pauci, Zmije ubistva.........................

E to danas serviraju deci ( i to sve uz Hari Potera)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo vrsim licnu anketu, u smislu, ko je kakav... ali, imam utisak da se ljudi, da se ogranicimo na forum, izjasnjava kao pagan, ali ne znaju da praktikuju ili zato sto je to rekao izvJesni mJetalac ili bend ceo. ph34r.gif

 

Malo mi smesno zamislit - Srbin a Pagan.. ph34r.gif

Ima istine da se mnogi izjasnjavaju kao pagani samo zbog May Resulta ili slicno.

Takodje, po neki domacim forumima koji vaze da su kao paganski, video sam da ta deca(posebno devojke) nemaju veze sa paganizmom vec samo citiraju nekakve hippie/occult/new age/witchcraft mambo jambo knjige.. icon_rolleyes.gif

A ne shvataju sustinu.

no.gif

 

Srbin-Paganin

 

Zasto smesno?Drevni paganizam i jeste nasa prva, prava religija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da je ovih dana postalo moderno biti "paganin".Sto nije dobro zbog ljudi koji u to veruju(ja ne).Mislim ssve vise vidjam osobe koje su pre par dana jahali zmajeve i mlatili cekicem,juce pisali 666 i slusali cof,a sad su pagani.Sta je sledece?bice skinisi,pa onda ide neki splav.Zlo nas je pogodilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da je ovih dana postalo moderno biti "paganin".Sto nije dobro zbog ljudi koji u to veruju(ja ne).Mislim ssve vise vidjam osobe koje su pre par dana jahali zmajeve i mlatili cekicem,juce pisali 666 i slusali cof,a sad su pagani.Sta je sledece?bice skinisi,pa onda ide neki splav.Zlo nas je pogodilo...

 

Primetio sam da je psolednjih godina moderno biti ''pravoslavac''Cak i krimosi nose kajle sa krstovima oko vrata i poste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja mislim da je hari kreten prve vrste.

 

 

 

ajde dobro, svi smo se slozili da je bukvar smijurija. ali mi je to dosadilo na svakoj temi. ovdje se prica o hariju, betoru i juznoamerickim paganskim bozanstvima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da je psolednjih godina moderno biti ''pravoslavac''Cak i krimosi nose kajle sa krstovima oko vrata i poste.

Alo bre, vidis valjda da je stanista pljuvao po paganima, u smislu "metalci treba da su satanisti"

 

Taj po hriscanstvu svuda pljuje (ali on je dete)

 

A ti si toliko opterecen da svuda vidis hriscane cak i u black metal satanistima icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...